לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2007, 08:40
  qm qm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.02
מכתב ממורה בישראל ששם מראה בפרצופינו!

הגיע במייל.
(ליוסי וסרמן)
שלום יוסי ,
אולי ההשבתות הקצרצרות שהיו עד עתה, היו רק בגדר
נסיונות "לחוש את השטח ", אולי והלוואי .
אינני רוצה להניח שמורך-לב כלשהו הוא שמונע מראשי הארגונים
שלנו להכריז על השבתה כללית של מערכת החינוך .
אני רק מבקשת לספר לך את הסיפור הפשוט שלי, נטול סיסמאות, רק
פשוט מאבק של קיום:
שנים רבות אני אם חד הורית לארבעה ילדים. שני סטודנטים
באוניברסיטה, בת אחת שהשתחררה מצה" ל , בן אחד חייל .
שלושת הבוגרים עובדים קשה והרבה. הסטודנטים מפרנסים את עצמם .
הבת הצעירה חוסכת ללימודים באוניברסיטה. אני עוזרת לילדי ככל
שאני יכולה (שניצלים ומרקים, למשל, תנור נפט משומש שקניתי
לבן הגדול שגר בדירה קרה מאד) אבל אינני יכולה לתת להם אלא
מעט מאד .
זה מכאיב לי יותר מכל דבר אחר.
יוסי וסרמן, לא קניתי שום בגד חדש לעצמי כבר שלוש שנים, אני
נוהגת במכונית משומשת מאד, לא הייתי בשום מסעדה או בית קפה
מאז יום הולדתי ה-50 , לפני שנה וחצי .
אני מורה מאז שנת 1983 ואני יודעת שאני מורה מצויינת. אוהבת
ללמד, יודעת, ככלות כל השנים האלה, גם איך לעשות זאת, גם
כשמדובר באוכלוסיות המוגדרות " קשות". אני אוהבת לבוא לבית
הספר, נהנית לתרום גם מעבר לתפקידי.
אבל, מבחינתי, הגיעו מים עד נפש .

אני בת חמישים ואחת וחצי, ואני רוצה לפעמים להיכנס למרכול
השכונתי (ולא לקרטע עם המכונית שלי לחנות זולה ועלובה בקצה
העיר, או ללכת לשוק בשמונה בערב כשהמחירים יורדים) ולקנות ,
נניח ,
" נתחי סלמון מעושן " (14.95 ש "ח למאה גרם) או קורנפלקס עם
אגוזי פקאן או גבינת קממבר. אינני קונה מעדנים כאלה, הם
יקרים מדי .

אני רוצה להרשות לעצמי לקנות עוף טרי ( ולא קפוא כי הוא זול
יותר) ואני רוצה להיות מסוגלת לתת ליום ההולדת ה-25 של בני
הבכור י ו ת ר מ-200 ש " ח.

מה צריך לקרות כדי שהשכר שלנו יכבד אותנו? כמה שנים עוד
אצטרך לוותר על דברים טריוויאליים (אתה יודע מה..גם קרם פנים
טוב אני רוצה לפעמים, בגילי..בכל זאת :-)

מה אעשה כשילדי ירצו להינשא? מה אתן להם לחתונתם- את הידע
הנרחב שלי בספרות? אולי את כל גמולי ההשתלמות (24.75 )
שהצלחתי לצבור ?

איך נציין בבית את תואר ה -BA שתקבל בתי הגדולה בסיום השנה ?
אולי אערוך יפה על השולחן את כל המכתבים היפים שכתבו לי
תלמידי והוריהם במשך השנים ?
איך אחיה מהפנסיה העלובה שאני עתידה לקבל? אני פוחדת כל כך
משנות הפנסיה והזיקנה, כן, פוחדת, והשנים הללו אינן כה
רחוקות כבר ממני .

יוסי וסרמן, אני עובדת קשה, כמו כל מורה שמגיר זיעה ומתאמץ
בכיתות העמוסות שלנו, אני משתתפת בישיבות ובימי הורים בשעות
הערב ובודקת מבחנים (לא אמריקאים! אי אפשר במקצועות
הומניסטיים, אתה ודאי יודע) ובחנים ועבודות למאות- בכל חודש ,
ואני עייפה, כל כך עייפה כבר. אני מרגישה באופן חריף כל כך
את העליבות שלנו, המורים, ואני כבר לא רוצה יותר להתמודד עם
הדלות הזו. (שניים-עשר ש" ח וחמש עשרה אגורות לחודש עבור
אחזקת טלפון.. איזה לעג לרש!)

אתמול קיבלה ילדתי הצעירה, המשוחררת מצה "ל, תלוש משכורת עבור
חודש דצמבר. 4,984 ש "ח. היא עובדת כמלצרית בלובי של מלון. על
הסכום הזה נוספו עוד 640 ש "ח של טיפים ועוד 430 ש "ח "בונוס
סוף שנה ".

משכורתי בחודש האחרון היתה 6,254 ש "ח .
תואר ראשון,משרה מלאה לגמרי, 23 שנות וותק, רכזת מקצוע, מירב
גמולי ההשתלמות, ולא..אין שום " החזרי בנק" בתלוש. אני לא
מעזה לקחת הלוואות כי לא ברור לי איך אוכל להחזירן .

ארבעת ילדי סיימו בהצטיינות את ביה "ס התיכון. שני הגדולים
בחרו ללמוד באוניברסיטה, בין היתר, כלכלה ומינהל עסקים. הבת
הצעירה (ממוצע בגרות מעל 110 ) רוצה להיות מורה. בצבא היתה
מורה חיילת ומפקדת צוותי הוראה, אהבה ללמד, אהבה להכין
תוכניות לימודים, גם קיבלה אות הצטיינות מהרמטכ " ל על תרומתה
למערכת .

לו הייתה זו הבת שלך, יוסי וסרמן, האם היית מעודד אותה
להירשם ללימודי חינוך באוניברסיטה?

אני אינני יודעת מה לומר לילדתי. כשניסיתי, מגמגמת קצת ,
להזכיר קצת את נושא שכר-המורים, כדי לחסוך ממנה את הקשיים
שלי, פנתה אלי בתרעומת של בת 21 :" את, אימא, האידיאליסטית,
אשת החינוך, מציעה לי לבחור מקצוע לפי ר מ ת ה ש כ ר?!".
שתקתי. התביישתי .
ונמאס לי להתבייש ! אנא, למעני, למען עשרות אלפי המורים שעובדים כל כך קשה
ומשתכרים כל כך מעט -
אנא, הכרז על ה ש ב ת ה כ ל ל י ת של מערכת החינוך .
תודה לך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 15:48
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בטח שהיא שמה מראה בפרצופינו!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי qm שמתחילה ב "מכתב ממורה בישראל ששם מראה בפרצופינו!"

היא שמה בפנינו את האספקלריה המתאימה דרכה ניתן לראות את רמת החינוך בארץ, תוך כדי בחינת השפה העילגת של ה''מורה'' הזאת.

לפני כחצי שנה סיימתי את התיכון, ולמזלי כתושב בת ים, הייתה לי ההזדמנות ללמוד ולסיים 4 שנות לימוד באחד התיכונים באזור האוני' בת"א- שם ראיתי רמה סבירה מאד של מורים אשר השקיעו מאמץ רב בנסיון לגרום לנו ללמוד, להשכיל ולהבין. אך חברים שלי, שלמדו בתיכונים אחרים באזור המרכז, לרבות בת ים, קיבלו יחס טוב מהמורים, אך הרמה המקצועית שלהם הייתה ירודה. זו הסיבה שכמעט כל מי שלא מצליח להתקבל לתיכון ציבורי טוב [ואין זו שאלה כספית בלבד] נאלץ להסתמך על מורים פרטיים ולפעמים רק על מנת להשיג ציונים בינוניים בבגרויות.

הרפורמה במערכת החינוך צריכה להיות אחרת, ובעיקרה מלחמה באיגודי המורים שמעודדים קיומם של מורים בורים, רפורמה במערכת החינוך למורים (כך שמורים יהיו מסוגלים לבצע הפרדה פשוטה לפסקאות, בניגוד גמור ל'מורה' בקטע הזה), ועידוד כספי. יחד עם זאת, צריך לפטר את כל המורים הבלתי ראויים, וזכורים לי הרבה כאלה עוד מימי ביסודי.
ישן 22-02-2007, 16:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אדבר בנימוס, כי את בכ"ז מורה... אך:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי qm שמתחילה ב "מכתב ממורה בישראל ששם מראה בפרצופינו!"

[1] 6250 ש"ח נטו הינו השכר הממוצע במשק. רוב האזרחים שאת ילדיהם את רואה בביה"ס עובדים בסקטור הציבורי או אצל גזלני כח האדם 45-60 שעות בשבוע [ולא 18 עד 24] במשך 52-54 שבועות [ולא 8.5 חודשים] בשנה בכדי לזכות בו.

[2] רוב האנשים שילדיהם לומדים במערכת החינוך אינם זוכים גם הם לקנות נתחי סלמי מעושן עם אגוזי קממבר ואינם חשים מקופחים עקב זאת. רובם היו רואים במתנה של 200 ש"ח ליום ההולדת מתנה ראויה.

[3] רוב האנשים שתוארו מעלה - נדרשים להעניק בעבודם יותר מכפי שזוכים ילדי לקבל מחברותיך [אני מניח כי את שייכת לנתח האחד מחמישה מבין המורים הנפגעים מרמתם הירודה של השאר].
עילגות, זלזול, אי אכפתיות, חוסר רצון ללמוד, חוסר הבנה בחומר הנלמד, התנשאות ולעיתים באופן נדיר יותר אף התעמרות בילדים המופקדים בידיהם - זה הדבר בו אני חוזה בסביבת הלימוד של ילדי [ואני הורה מעורב הנחשב כגורם חיובי בעיני המערכת].

[4] מהנדס במשרדי העיריה, רופא בכיר ותיק בביה"ח [לא מנהל מחלקה ביעוצים וניתוחים פרטיים], ד"ר למיקרוביולוגיה במכון וולקני, ווטרינר במשרד החקלאות, עו"ד בפרקליטות, רואה חשבון בשרות המדינה או אף שכיר במשרד גדול - שכרם נע בטווח של 23-30 ש"ח לשעה. הם נדרשים להכשרה ארוכה יותר ולמקצועיות רבה יותר מכפי שמפגינות חברותיך למקצוע. אין לכן כל סיבה לבכות והעובדה כי אתן יכולות לחבוט בבטן הרכה של ילדינו בכל פעם שאינן יכולות לקנות קממבר - לא הופכת אתכן לטובות יותר.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 22-02-2007 בשעה 17:02.
ישן 22-02-2007, 18:04
  dor_dafna dor_dafna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל dor_dafna שלח הודעה דרך MSN אל dor_dafna
את מזלזלת בערך המורה !
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אדבר בנימוס, כי את בכ"ז מורה... אך:"

שתדעי עבודת המורה היא לא רק ללכת לביה"ס ולחזור לבית , אמא שלי מורה ואני יודע טוב יותר ממך מה זה מורה ! כל יום חוזרים מותשים הביתה כל הזמן צריך לדבר עם שאר המורים על האלימות של התלמידים (אמא שלי מורה ביסודי , לדוגמה היום ילד בכיתה שלה קשר שני ילדים והרביץ להם) וצריך להתלבט אם לפנות למשטרה המורים סובלים כל הבית שלהם מלא במבחנים עבודות קלסרים פריסות חודשיות יומיות ועוד ... בנוסף לזה מורה צריך להכין כל חודש פריסה שהוא מראה בה מה הוא עושה בימים של החודש החדש דבר כזה לוקח לעשות 4 ימים !!! השכר של המורים הוא שכר עלוב לעומת כל מה שהם נותנים למקצוע ויוצאים פגועים גם נפשית וגם פיזית (מורה בביה"ס שאמא שלי מלמדת הייתה בהיריון ותלמיד זרק לה על הבטן כיסא ובמזל העובר לא נפצע , ואחרי זה באים ההורים ומפילים את האשמה על המורים)

ישן 22-02-2007, 19:35
  Bimler Bimler אינו מחובר  

ומה עם רופאים? לא רק שהם מקבלים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "העניין המרכזי הוא:"

טלפונים מחולים מודאגים ומאחיות באשר לשאלות רפואיות, הם גם צריכים להתעדכן במדע הרפואה המתחדש, לעבור מבחנים וכך אתה יכול לראות שרופא בכיר באיכילוב משתכר+תורנויות רק במעט יותר ממורה, כשבין לבין הוא גם צריך ללמוד.

ועורכי דין לא צריכים להתעדכן בעולם המשפטי המתחדש? רואי חשבון? מה עם אנשי הייטק שעובדים 18 שעות ביום? כמה משפחות התפרקו בישראל בגלל שהבעל למד מדעי המחשב באוני'?

זו פשוט חוצפה, קם ארגון שמלא בשומנים בהם ניתן לקצץ ורפורמות שניתן לעשות, וחבריו הפכו למסכנים הגדולים ביותר במדינת ישראל.

על העולים החדשים שמגיעים לארץ עם ידע רפואי מתקדם, ונאלצים לעבוד בעבור שכר מינימום בבתי החולים בזמן שהם קוראים ספרים בני אלפי עמודים מספרי 'הריסון' על מנת לעבור מבחנים, איש לא מדבר. איש לא נלחם בעבורם, בוודאי לא כמו ארגוני המורים. על המתמחים בבתי החולים שעובדים למעלה מ-27 שעות ברצף ועוסקים בהצלת חיים ומקבלים תשלום נמוך בעבור פעולותיהם, שמעת?

מה זה הדבר הזה? המורים עד כדי כך טובים שהם לא מתוגמלים היטב? במשך כל שנותיי במערכת החינוך, אני יכול להצביע רק על שני מורים לכל היותר שהיו למעלה מסבירים ועיצבו בדרך כזאת או אחרת את דרך מחשבתי. מורים שראויים לכבוד, מקבלים כבוד והערכה מן התלמידים- אלה שלא ראויים לכבוד, לא מקבלים אותו, נקודה.
ישן 22-02-2007, 20:17
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
נו באמת
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "ומה עם רופאים? לא רק שהם מקבלים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
טלפונים מחולים מודאגים ומאחיות באשר לשאלות רפואיות, הם גם צריכים להתעדכן במדע הרפואה המתחדש, לעבור מבחנים וכך אתה יכול לראות שרופא בכיר באיכילוב משתכר+תורנויות רק במעט יותר ממורה, כשבין לבין הוא גם צריך ללמוד.

ועורכי דין לא צריכים להתעדכן בעולם המשפטי המתחדש? רואי חשבון? מה עם אנשי הייטק שעובדים 18 שעות ביום? כמה משפחות התפרקו בישראל בגלל שהבעל למד מדעי המחשב באוני'?

זו פשוט חוצפה, קם ארגון שמלא בשומנים בהם ניתן לקצץ ורפורמות שניתן לעשות, וחבריו הפכו למסכנים הגדולים ביותר במדינת ישראל.

על העולים החדשים שמגיעים לארץ עם ידע רפואי מתקדם, ונאלצים לעבוד בעבור שכר מינימום בבתי החולים בזמן שהם קוראים ספרים בני אלפי עמודים מספרי 'הריסון' על מנת לעבור מבחנים, איש לא מדבר. איש לא נלחם בעבורם, בוודאי לא כמו ארגוני המורים. על המתמחים בבתי החולים שעובדים למעלה מ-27 שעות ברצף ועוסקים בהצלת חיים ומקבלים תשלום נמוך בעבור פעולותיהם, שמעת?

מה זה הדבר הזה? המורים עד כדי כך טובים שהם לא מתוגמלים היטב? במשך כל שנותיי במערכת החינוך, אני יכול להצביע רק על שני מורים לכל היותר שהיו למעלה מסבירים ועיצבו בדרך כזאת או אחרת את דרך מחשבתי. מורים שראויים לכבוד, מקבלים כבוד והערכה מן התלמידים- אלה שלא ראויים לכבוד, לא מקבלים אותו, נקודה.

1. אתה צודק עם הרופאים יכול להיות שיש בעיה.
2. אנשי ההייטק? הם מרוויחים פי 4 או פי 5. (מי שעובד 18 שעות ביום, סימן שהוא בסטארט אפ ואז הוא מרוויח פי 6 ממורה!)
3. עורכי דין ורואי חשבון? מצאת לך באמת.
4. עולים חדשים - אני מסכים.

לסיכום:
זה שיש בעיות וחוליים אחרת בחברה לא מצדיק את החולי הזה.
רק מי שיש לו קרוב משפחה שהוא מורה יודע על מה אני מדבר.
במשפחתי יש רואי חשבון, אנשי הייטק, וגם פועלים שכירים פשוטים.
מבחינת זמן ומחוייבות למקצוע מעבר ל"שעות העבודה" אין בכלל מה להשוות את חייו המסוייטים של מורה לשאר.
לעיתים חלק מהמשפחה מתגייסת כדי לבדוק מבחנים ואז המורה יכול ללכת לישון ב2 במקום ב3.

ישן 22-02-2007, 21:13
  Bimler Bimler אינו מחובר  

כמה מרוויח עורך דין צעיר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "נו באמת"

במשרד בינוני, ובמשך כמה זמן הוא עובד? כמה שעות עבודה משקיעים עורכי הדין בריצוי לקוחותיהם רק למען השגת ממון? לא כל עורך דין הוא עשיר, תשאל את עורכי הדין שעובדים בפרקליטות או במשרדים הקטנים יותר.

רופאים? בוא אני אגיד לך משהו על רופאים- מתמחה, אחרי 6 שנות לימוד רפואה (זה אומר שהוא במקרה הטוב, בן 28-זה הגיל בו מתחילים קריירה) מרוויח בערך 6000 ש"ח לחודש כשהוא עושה 6-7 תורנויות במהלכן הוא גם מציל חיי אדם, ובד בבד הוא צריך ללמוד כדי לעבור את המבחנים העומדים לפניו. נו, וכמה מורה בגילו (עם 3 שנות ותק) ירוויח? אולי אפילו יותר ממנו. אז איך אתה בכלל יכול להשוות בין הדברים?

אנשי הייטק עובדים בשוק הפרטי. מורים, לא. רוצה משכורות גבוהות יותר למורים? תפריט את המערכת, אך זה יגרור פיטורים המוניים של מורים שאינם ראויים ללמד. ואני כבר חוויתי 'לימוד' עם רבים מן ה'מורים' הללו, ולרובם יש וותק של עשור או שנים- כך שבעיית הבורות בקרב המורים אינה עניין של השנים האחרונות בלבד.

באשר למבחנים- בוא אני אגלה לך סוד קטן, כתלמיד בביה"ס להנדסאים של אוני' ת"א, קיבלנו מבחנים לאחר שלש שבועות במקרה הטוב ממורינו היקרים (והם באמת יקרים) וקיבלנו זאת באהבה ובהבנה גם יחד- בוא נצא מנק' הנחה שמבחן אחד בביו כימיה הוא בן 4 עמודים כתובים בממוצע אותם יש לבדוק. מורה מסיים את יום עבודתו בשעה 2 בצהריים. תפרוס את לוח הזמנים הזה על גבי 3 שבועות וקח בחשבון שהמורה הזאת מלמדת שלש כיתות בלבד כאשר בכיתה אחת יש בסך הכל 30 תלמידים בממוצע. 3 שבועות זה לא מספיק?

ייתכן ומורים רבים נתקלים בבעיות מעין אלה שציינת, אבל הרי שבדיעבד זה באשמתם- מדוע לא ערכו את המבחנים קודם לכן? מדוע הם לא ניהלו את סדר יומם טוב יותר? ומדוע הם לא נעזרים בעמיתיהם המורים האחרים?

הנק' שלי היא, שצריך לעשות הרבה יותר במערכת מאשר להמשיך ולשפוך לשם כספים בתקווה שהכל ישתפר רק בגלל שהכנסת קצת קפיטל למערכת. לא, הבעיות עמוקות יותר וככל שנבין את זה מוקדם יותר, כך ייטב.
ישן 22-02-2007, 20:11

אדם רגיל חוזר מעבודתו כ 4-6 שעות לאחר שהמורה חזר ממנה.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "העניין המרכזי הוא:"

מעטים האנשים הרגילים במקצוע אקדמי אשר יום עבודתם מסתיים עם חזרתם הביתה.

דור היקר, אין מטרתי חלילה לפגוע באמך - אמירתי הינה תגובה למכתב העילג המתבכיין ויחצ"ני שהועלה בפורום.

אני מכיר את מערכת החינוך כתלמיד, כהורה ובזוית מקצועית נוספת. לצערי, את הזלזול הביאו מורים רבים על מקצועם במו ידיהם.

לענין תחשיב התגמול: שבוע עבודה של מורה שהיא אם עומד על כ20 שעות שבועיות. בשעות 'האינסופיות' שמשקיע המורה לאחר עבודתו מיעטתי להתקל ולמיטב הבנתי כך גם מרבית חברי להם ילדים בחינוך הממלכתי. פרק העבודה של המורה משתרע על 70% מן השנה [ו3 ישיבות שבועיות בתחילת יולי אינן בבחינת לההרג באוהלו של חינוך]. למורים שנת שבתון לאחר כל 6 שנות לימוד [ולא, חוג טאי-צ'י אינו בבחינת הכשרה שאני כהורה אמור לממן ולקבל מורים בשנה זו].

העיסקה שעמדה בפני כותבת המכתב היא פשוטה: עבדי 20 שעות בשבוע 70% מהזמן 85% מן השנים ותקבלי 6500 ש"ח. בשקלול ראלי לחלוטין מדובר על שוה ערך של 11000 ש"ח נטו לחודש לשבוע עבודה של 20-24 שעות. לא משהו שהגיוני לרטון למענו. חלק מן המורים יכול גם לצאת לפנסיה לאחר 25 שנות הוראה אם יחפוץ בכך.

הרבה אנשים עובדים הרבה שעות במסירות לא קטנה בשעות ולאחר שעות עבודתם בכדי לקבל סכום שאינו עולה בהרבה או כלל על שכר המורים. עצוב הוא הדבר שקשה כל כך לקיים משפחה בארצנו אך כך הוא הדבר לרבים מן העובדים. המורים משתמשים בנשק השביתה באופן שגרתי ומעורר כעס. מובן כי הניזוקים העיקריים הם אלו המשתכרים כמו המורים או פחות מהם וכי אין הדבר מזיז כהוא זה לשר האוצר.

שכר המורים בחינוך הציבורי לא יעלה משתי סיבות: [1] אין המדינה יכולה לעמוד בדבר [2] נתח ניכר מן המורים שלא לומר רובם - אינו ראוי לכך.
ישן 22-02-2007, 22:32
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
לאו דווקא - התכוונתי באופן כללי.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הרשה לי לנחש כי אתה מכיר ומתכוון למורים בממ"ד או בחינוך העצמאי?"

לדוגמא,
אני חושב שהייתי יכול לתרום המון למערכת החינוך אם הייתי מורה.
הבעיה היא שכאשר אני שם את הרצון הזה בעימות עם הרצון לפרנס בכבוד האחרון מנצח.

פעם מישהו שאל אותי - "כמה הייתה נחשבת משכורת סבירה בעיניך עבורה היית מוכן לעסוק בהוראה?"
עניתי לו (בזמנו) "20,000", +-
והוא התגלגל מצחוק.

אז - אפשר להתלונן על רמת המורים מפה ועד סין, אבל עד שלא יעלו את רמת השכר למשהו נורמלי המגז היחיד שימשיך לעשות תואר בהוראה יהיו בני דודינו.
כאשר יעלו את רמת השכר יהיה גם יותר ביקוש למקצוע, רף הקבלה באוניברסיטאות יעלה, ואנשים טובים יותר מבחינה מקצועית, להם זקוקה המערכת כאוויר לנשימה יגיעו לשם כמו להייטק.

אבל השקעה בחינוך זו השקעה לטווח ארוך, אנחנו רגילים בהשקעות לטווח קצר (שיתנו תוצאות בקדנציה הנוכחית של נבחרינו) .

ישן 22-02-2007, 20:24
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מורה יקרה, השביתה שלכם פראית ולא מוצדקת.

מצב העובדים במדינת ישראל - האנשים שאת ילדיהם את מלמדת - בכי רע. המשכורות בישראל - נמוכות, העובדים אינם מקבלים את זכויותיהם. מרבית העובדים נמצאים במצב כלכלי הרבה פחות טוב מכם ובכל זאת ולמרות החופשות האינסופיות אתם המגזר הכי שובת במשק.

בהתייחס לנתונים המקומיים, המשכורת שלכם ביחס לשעות העבודה המושקעות -סבירה בהחלט, גם ההטבות מפליגות - חופשות, פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות. מרבית המשפחות בהן גם הבעל עובד ומקבל משכורת כשלך, זוכות מדי פעם גם להנות מהחיים, תהיה זאת גבינת קממבר או חופשה.

ולא, אני לא מקבל את הטענות לפיהן "מושקעות שעות רבות בבדיקת מבחנים והכנת שיעורים". השיעורים, ברובם, כבר מוכניםבזכות החוברות הכבדות שהתלמידים המסכנים נאלצים לסחוב על גבם ומבחנים אין בכל יום בשנה. מי שיום העבודה שלה מסתיים בצהרים יכולה בהחלט להרשות לעצמה לבדוק מבחנים ועבודות.

הבעייה של מערכת החינוך היא שתקציבי עתק מושקעים בפנסיה של מורים, בינהם כאלה שעבדו מעט מאוד במהלך חייהם ולא בתלמידים. כמובן שבעולם אוטופי היינו מעלים את משכורותיכם עד בלי די, אבל במצב הנוכחי השקעה בתלמיד צריכה להיות גבוהה יותר בסדר העדיפויות. אם אתם רוצים שהמדינה תשקיע במורים אפילו מעבר למה שהיא משקיעה בכם כיום, אני מציע שתלחצו על הועד שלכם להפסיק להתנגד לפיטורי מורים כושלים או בטלנים. במדינת ישראל לא ניתן לפטר מורה גרוע ולכן אי אפשר להעביר את הכסף המושקע בו למורים אחרים.

כולנו זוכרים איך התנגדתם לדו"ח דברת, חס וחלילה שלא יאלצו אותכם לעבוד עד השעה ארבע, כמו יתר המשק, פתאום העלייה הצפויה במשכורת (לפי המלצות הדו"ח) הייתה פחות חשובה. מקצוע ההוראה היה ונותר מקצוע של עקרות בית שדרושות להן הרבה שעות פנויות- זה נוח ואפילו לגיטימי אבל זה לא מצדיק את ההתבכיינות על המשכורת הסבירה בהחלט.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-02-2007, 10:07

הוראה אינו מקצוע מקודש יותר מסיעוד, רפואה, עבודה סוציאלית וכו'.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מורה הוא מקצוע מקודש"

רוב העוסקים במקצועות הנ"ל עובדים הרבה יותר ממורה עם או בלי בדיקת מבחנים ומקבלים לא יותר.
'עובד הייטק' אינה בגדר מילת גנאי. אנשי הייטק עובדים שעות רבות ונמדדים לפי תפוקתם. אם המורים בביה"ס של ילדי היו נמדדים בכלים בהם נמדדים אנשי הייטק - ארבע חמישיות מתוכם [ללא כל הגזמה] לא היו חוצים את מפתן המוסד.
אני מוצא עצמי כהורה השב הביתה הרבה אחרי השעה בה 'המורה בודקת מבחנים ומשוחחת עם הורים בטלפון' - יושב ומלמד את מה שלא נלמד במשך היום [כי המלמדת התעצלה, לא הבינה או לא אהבה את החומר]. אני נאלץ לעבוד עוד [אפילו ביולי-אוגוסט!] בכדי לממן שיעורי עזר שישלימו את מה שלא נלמד בביה"ס [אך נדרש בזיוף הקרוי 'מיצב'].
הייתי שמח באם מורי ילדי היו משתכרים 20,000 ש"ח ועומדים בדרישות מקצועות ההייטק. הייתי שמח גם באם אחיות ורופאים היו זוכים לשכר זה. הייתי שמח אם רו"ח ועו"ד בשרות המדינה היו זוכים לכך - אך זה לא המצב.

לרבים בארץ אחיות/הורים/חברות העוסקים בהוראה. האידיליה אודות המורה המשקיע המצטיירת כאן - רחוקה מלהיות מוכרת לי משני צידי המתרס.

צר לי על המורים על שכל היחצ"נות הפטתית שהם מסוגלים לנפק היא בסגנון 'מכתב נרגש לוסרמן שמגיע במקרה במייל לחצי מהמדינה'. צר לי על כי בחרו להשתמש בעילגות ובנימוקים רדודים כל כך במכתב האמור. הגברת כותבת המכתב יכולה לפרוש לגמלאות [כי זה מקצוע שוחק כמובן בדומה לרס"רי חימוש בקבע ולהבדיל ממאות מקצועות אחרים שאינם שוחקים חלילה] - לפתוח בקרירה חדשה [שהרי עם כישוריה כבוגרת סמינר - עולם שלם פתוח בפניה] ולגלות את ערכה האמיתי בשוק.

מוכשרת - תחטף ע"י מוסדות פרטיים [אקסטרניים, חוגי נוער שוחר מדע, פרויקטים למחוננים, שעורי עזר קבוצתיים, כתיבת תוכניות לימוד, חינוך אלטרנטיבי] ותזכה לשכר הייטק. בהזדמנות זו היא תגלה כי למרות שחיקותה היא מסוגלת לעבוד 40-50 שעות שבועיות 12 חודשים בשנה.

לא מוכשרת - לא תועסק.

זה פשוט לא הוגן ש80% מהמורים מוציאים שם רע לכל היתר אך עפ"י רמת הניסוח ורדידות הנימוקים - אני לא הייתי בוחר להעסיק אותה [שתנסה אצל וסרמן]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-02-2007 בשעה 10:30.
ישן 24-02-2007, 09:37
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הוראה אינו מקצוע מקודש יותר מסיעוד, רפואה, עבודה סוציאלית וכו'."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
רוב העוסקים במקצועות הנ"ל עובדים הרבה יותר ממורה עם או בלי בדיקת מבחנים ומקבלים לא יותר.
'עובד הייטק' אינה בגדר מילת גנאי. אנשי הייטק עובדים שעות רבות ונמדדים לפי תפוקתם. אם המורים בביה"ס של ילדי היו נמדדים בכלים בהם נמדדים אנשי הייטק - ארבע חמישיות מתוכם [ללא כל הגזמה] לא היו חוצים את מפתן המוסד.
אני מוצא עצמי כהורה השב הביתה הרבה אחרי השעה בה 'המורה בודקת מבחנים ומשוחחת עם הורים בטלפון' - יושב ומלמד את מה שלא נלמד במשך היום [כי המלמדת התעצלה, לא הבינה או לא אהבה את החומר]. אני נאלץ לעבוד עוד [אפילו ביולי-אוגוסט!] בכדי לממן שיעורי עזר שישלימו את מה שלא נלמד בביה"ס [אך נדרש בזיוף הקרוי 'מיצב'].
הייתי שמח באם מורי ילדי היו משתכרים 20,000 ש"ח ועומדים בדרישות מקצועות ההייטק. הייתי שמח גם באם אחיות ורופאים היו זוכים לשכר זה. הייתי שמח אם רו"ח ועו"ד בשרות המדינה היו זוכים לכך - אך זה לא המצב.

לרבים בארץ אחיות/הורים/חברות העוסקים בהוראה. האידיליה אודות המורה המשקיע המצטיירת כאן - רחוקה מלהיות מוכרת לי משני צידי המתרס.

צר לי על המורים על שכל היחצ"נות הפטתית שהם מסוגלים לנפק היא בסגנון 'מכתב נרגש לוסרמן שמגיע במקרה במייל לחצי מהמדינה'. צר לי על כי בחרו להשתמש בעילגות ובנימוקים רדודים כל כך במכתב האמור. הגברת כותבת המכתב יכולה לפרוש לגמלאות [כי זה מקצוע שוחק כמובן בדומה לרס"רי חימוש בקבע ולהבדיל ממאות מקצועות אחרים שאינם שוחקים חלילה] - לפתוח בקרירה חדשה [שהרי עם כישוריה כבוגרת סמינר - עולם שלם פתוח בפניה] ולגלות את ערכה האמיתי בשוק.

מוכשרת - תחטף ע"י מוסדות פרטיים [אקסטרניים, חוגי נוער שוחר מדע, פרויקטים למחוננים, שעורי עזר קבוצתיים, כתיבת תוכניות לימוד, חינוך אלטרנטיבי] ותזכה לשכר הייטק. בהזדמנות זו היא תגלה כי למרות שחיקותה היא מסוגלת לעבוד 40-50 שעות שבועיות 12 חודשים בשנה.

לא מוכשרת - לא תועסק.

זה פשוט לא הוגן ש80% מהמורים מוציאים שם רע לכל היתר אך עפ"י רמת הניסוח ורדידות הנימוקים - אני לא הייתי בוחר להעסיק אותה [שתנסה אצל וסרמן]
כמה דברים:

אם תגיד שרוב המורים לא מגיעים לרמה (אקדמית או משהו כזה) של איש הייטק, אגיד לך שזה תוצאה של משכורת עלובה שמקבלים במשרד החינוך. מי שמתאים להייטק ולהוראה בד"כ הולך להייטק. מי שלא מתאים להייטק והולך להוראה, בטח כי בהוראה הדרישות לא בשמים. אחרי הכל, למקצוע אין יותר מידי ביקוש, ויש יותר היצע (לא יודע אם יותר מידי, אחרי הכל יש מורים ותיקים שנשארים עד הפנסיה כי לא שווה למדינה לשחרר אותם מוקדם ולהעסיק מוכשרים מהם).

מלבד מרכיב שעות העבודה של מורה, איך שלא תחשב את זה (±מבחנים, ±מערכי שיעור, ±ישיבות מורים) יש את מרכיב הבוסים. לכל מורה יש מעל 100 בוסים, מתוכם כ 3-5 גדולים, לפי החשבון הבא: 40 תלמידים בכיתה, 20 זוגות הורים לתלמידים + 20 חדי הורים = 100. תוסיף על זה את מרכזת השכבה, הסגנית, המנהל, המפקח 1, המפקח 2...

כן, בכיתה כל תלמיד הוא בוס, כי כל הורה נותן לו את הסמכות להיות בוס וכל מנהל לא נוטל מהם את הסמכות. ואם מורה מנסה ליטול מתלמיד או מהורה את הסמכות לקבוע למורה איך לעבוד, באלגן.

באיזו עבודה יש לך כמות כזו של בוסים? אפילו אם תוריד שליש על התנהגות טובה של תלמידים והורים, תגיע ל כ 70 בוסים.

מורה טוב ומוכשר, לפי דעתי, צריך להרוויח לפחות כמו מהנדס בשירות המדינה (שאני לא יודע כמה הוא מרוויח) כי הוא מבין את בסיס כל האדם של המדינה לעוד 20 שנים ויותר. כיום, הטובים להייטק. כי שם המשכורות יותר טובות, פחות בוסים, יותר תנאים, יותר כבוד.

איפה אתה יכול למצוא כבוד למקצוע המורה? באיזו כיתה? כן, יש כמה כיתות נדירות שכאלה. שמעתי עליהן, לפחות על אחת.

יש אנשי הייטק (עשו כתבה בטלויזיה) שהלכו להיות מורטים בבתי"ס פרטיים והם מקבלים שם גם כבוד, גם הערכה, וגם משכורת הולמת לכישוריהם. היום אין סיבה הגיונית לסטודנט מצטיין שסיים אוניב' ללכת ולהיות מורה. לא כבוד, לא משכורת. תחושת שליחות? שילך להתנדב במד"א.

ישן 23-02-2007, 09:12
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
חזק,

אבל סופר עדין.

המורה הציגה רק פן אחד של העבודה הקשה, ופן אחד של המשכורת.

המורה לא הציגה 69 פנים אחרים למקצוע, ובינתיים אמנע גם אני מלהציג אותם (סיפורים ממקורות ראשוניים ממערכת השמרטפות) כי יש לי דברים לעשות היום לפני.

ציטוט:

אני אינני יודעת מה לומר לילדתי. כשניסיתי, מגמגמת קצת ,
להזכיר קצת את נושא שכר-המורים, כדי לחסוך ממנה את הקשיים
שלי, פנתה אלי בתרעומת של בת 21 :" את, אימא, האידיאליסטית,
אשת החינוך, מציעה לי לבחור מקצוע לפי ר מ ת ה ש כ ר?!".
שתקתי. התביישתי .
לגבי בחירת מקצוע לפי רמת שכר, התשובה שלי היא כן, ולא.

שאלה לחברי הפורום:
כן, אם אתה יכול להיות סוכן מכירות / משווק טלפוני X, ליהנות מהעבודה ולהשתכר טוב
או
אתה יכול להיות מורה בשכר X/2 (עניין של ותק) וליהנות מזה באותה המידה, מה היית בוחר?

השכר הוא אחת הבעיות הגדולות במקצוע ההוראה במערכת החינוך, ואחת הבעיות הקטנות גם יחד. שני פנים לחינוך (במחשבה מהירה): תנאי עבודה (כמה בוסים בפועל על הראש, כמה הערכה אם בכלל מקבל המורה המצטיין) ותנאי שכר (כמה אתה מקבל על העבודה הקשה).

על קצה המזלג.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר