לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2007, 15:20
צלמית המשתמש של baryoni
  baryoni baryoni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.07
בא תבין למה אין לך קול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ranp101 שמתחילה ב "שאלה בקשר לדרייברים..."

נכתב במקור ע"י בחור בשם רביב מת"א

ציטוט תגובה מתוך כתבה ב Ynet נסיעת מבחן עם Windows Vista

1. כל האמת (החלקית) על ויסטה

התקנתי את גירסת העסקים של ויסטה עם רישיון חוקי מהחברה בה אני עובד על מחשב עם מעבד Pentium 4 3.2 GHz ועם 2 GB RAM ועם מאיץ גרפי ATI X800 GTO. להלן המסקנות:

1. תמיכה איומה ב-Divx/Xvid וכ"ו. נגן המדיה נסגר באופן פתאומי ומסרב לנגן סרטים גם לאחר התקנת Codecs והתקנה של נגנים שונים. הבעיה חמורה עד כדי כך שישנם סרטים טלויזיה ווידאו שאינם מנוגנים כלל ואף גורמים לקריסת מערכת (אם כי לא לאתחול המכונה אלא רק ה-explorer).
2. המון באגים קטנים ומעצבנים. למשל - אם תיבת הסימון של "סגור חלון זה" בחלון ההורדה מהאינטרנט מסומנת, יש סיכוי לא רע שההורדה תיתקע וחלון ההורדה מהאינטרנט יישאר פתוח.
3. הרבה תוכנות לא נתמכות או שיש בהן בעיות לאחר המעבר. למשל: mailwasher נותן GPF בכל פעם שסוגרים את התוכנה.
4. העתקת קבצים ותיקיות עובדת מאוד לאט בגלל תהליך ראשוני שקורה בכל העתקה ובו מערכת ההפעלה אוספת נתונים והשד יודע מה לגבי ההעתקה. במקום העתקה/העברה פשוטה של קובץ, אתה מקבל הודעת "המערכת אוספת נתונים" ורק אח"כ מתרחשת ההעתקה בפועל.
5. תמיכת מנהלי התקן חלקית ובעייתית. לדוגמה - מנהל ההתקן של כרטיס הקול (צ'יפ של רילטק על לוח האם) גרם למסך כחול לאחר ההעלאה הראשונה של מערכת ההפעלה למרות שבבדיקה הראשונית לפני ההתקנה (ע"י התוכנה של מיקרוסופט) תוכנת הבדיקה לא הגדירה אותו כבעייתי. מסך כחול בגלל כרטיס קול זה יפה...
6. נוספה תיקיית מערכת בשם Users ותחתיה נשמרים כל החומרים האישיים של המשתמש. חבל שכל הניתובים מופנים עדיין ל-C: כדי שאנשים לא יפרמטו את לעצמם את המידע רק בגלל התקנה מחודשת של Windows.
7. מנגנון הרישוי מעצבן במיוחד הפעם ולפחות לארגונים יש בעיה כי: צריך לפחות 25 תחנות עבודה עם ויסטה כדי ליישם KMS (שיטת הרישוי החדשה וכל תחנה צריכה לדבר עם שרת הרישוי המרכזי פעם בחצי שנה. אם יש לכם בחברה תחנות Offline זו עלולה להיות בעיה (סביר שיש לה פתרון אבל זה עדיין מציק).
8. שמישהו יסביר לי בשביל מה צריך את הגאדג'טים המעפנים האלה??? זה בסה"כ תפריט accessories נוסף שלא מחובר ל- Start\Programs אלא ל- Task Bar. כמובן שישנם תמיד האנשים שמעדיפים שעון אנלוגי על פני השעון הדיגיטלי שיש למטה מימין והם באמת צריכים את כל השטויות שמסביב בשביל זה (NOT).
9. זה כ"כ דומה ל- Mac OS X שזה פשוט מביך למיקרוסופט (כן כן, אני יודע שמק 10 זה לינוקס תכל'ס, לא לקפוץ פינגווינים).
10. פעולות מערכת מסוימות נעשו מהירות יותר ללא ספק (כמו הפתיחה של לחצן הווליום שב-task bar) אבל ברוב המקרים המערכת כבדה בהרבה מ-XP.
11. רוצים לפתוח תיקייה ולראות בתוכה את הקבצים? תשכחו מזה. כל חלון של תיקיית נתונים רגילה, הופך למעין דו"ח שבו כל קובץ הוא שורת נתונים (ולא רק כשמתמשים ב- Detailed View). בסופו של דבר ביטלתי חלק לא מבוטל מהפיצ'רים החדשים של ה-Aero כי אי אפשר היה לראות כך כלום והוא רק סירבל לי את העבודה.
12. בשביל IE 7 לא צריך VISTA.

לאחר ששיחקתי איתה כמה ימים פירמטתי את מחיצת ה-system והתקנתי את ה-XP בחזרה. המחשב שלי חזר לטוס במקום לקרטע.
המלצה אישית שלי: עדיף להמתין ל-SP1 לפחות.

אני יודע שעכשיו כל אנשי השיווק של מיקרוסופט יקרעו אותי ויגידו שאני לא מבין כלום. אולי הם צודקים ואני לא מבין כלום, אבל אני מתאר כאן חווית משתמש ולא את כל הבעיות שהיו לי בתור sysadmin כי זה באמת לא מעניין אף אחד.

רביב , תל-אביב (30.01.07)

נערך לאחרונה ע"י baryoni בתאריך 25-02-2007 בשעה 15:23. סיבה: עריכת פרטים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר