לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-03-2007, 20:36
  יואב יואב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
שלום,זקוק לייעוץ בהקמת רשת ביתית בין 2 מחשבים-פירוט:

שלום
הייתי רוצה להקים רשת ביתית בין המחשב הנוכחי- נקרא לו "מחשב 1" לבין מחשב שנמצא בחדר נוסף בבית נקרא לו "מחשב 2".
המטרות של הרשת הן
-גלישה משותפת באינטרנט...
-אפשרות להדפיס ממחשב 2 במדפסת שנמצאת במחשב 1
-ולשתף קבצים ביניהם...

הנתונים הם כאלה..

מחשב 1-
מחובר לאינטרנט ADSL עם בזק ואינטרנט זהב
יש בו כרטיס רשת אחד(שאליו מחובר המודם)
מודם של ADSL- Alcatel שחור 5 נורות (הראשונים והטובים) שאני עכשיו בתהליך של לשדרג אותו לנתב
מדפסת

מחשב 2-
יש בו כרטיס רשת אחד..

2 המחשבים רצים על וינדוס 2000.
המרחק ביניהם הוא לא כזה רציני... אבל אם מותחים את הכבלים על הקירות.. זה יצא משהו בסדר גודל של 10 מטרים... השאלות הם כאלה-
1- האם כדאי להקים רשת אלחוטית או רגילה? הבנתי שעדיף אלחוטית ( מה גם שממש לא בא לי להתעסק עם קדיחות ותעלות וכל זה...)
במה זה יהיה כרוך ? כלומר, מה עוד אצטרך להוסיף\לקנות ?
2- האם כל הנושא הזה מסובך מדי ועדיף פשוט להתקשר לבזק או לקרוא לאיזה טכנאי שיעשה את זה?
3- והכי חשוב... אם יש איזה מדריך.. או הסבר מפורט ככל שניתן- על איך בדיוק אני עושה את זה.. אלחוטי- או לא...

4-עד כמה האלחוטי הזה חזק? כלומר צריך קשר עין בין הנקודות?
ואם העובדה שהמחשב נמצא בחדר מסוים כשגב המארז- כלומר האנטנה של הכ.רשת נמצאת למטה ומאחורה- יהיו בעיות קליטה?

תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2007, 05:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יואב שמתחילה ב "תגובה נוספת- מה לגבי האופציה החוטית?"

האופציה החוטית תחסוך לך כרטיס רשת אלחוטי, אבל תעלה לך בכבל רשת (כ 3 ש"ח למטר), ובעבודת קידוח בקירות לעתים. כבל, אם הוא איכותי, אמין יותר בהרבה מאלחוט, וגם פועל מהר יותר (אא"כ יש לך אלחוט מהדור החדיש, 802.11n, מה שכנראה לא יהיה לך נכון לעכשיו). כמו כן באלחוט ישנו שיהוי ארוך יותר לתעבורת מידע, וסיכויים לנפילות תקשורת כשאתה מעביר כמו רצינית של מידע (לדוגמא - סרט ממחשב למחשב - ואני לא אומר שזה תמיד יקרה, אבל יש סיכויים כאלה, בייחוד אם הציוד האלחוטי שלך מתוצרת גרועה)

הפניית פורטים נכנסים עבור תוכנות שצריכות את זה תהיה לך בכל סוג של נתב בעולם, בגלל הצורה שבה פועל נתב ביתי (NAT). זה רק עניין של הגדרה בממשק Web. ישנם אלפי מדריכים ברשת לגבי איך עושים את זה, ויש בד"כ גם הוראת בחוברת ההוראות שקיבלת עם הנתב (שאנשים סתם לא טורחים לקרוא, ואז באים לכאן עם "בעיות").

שוב, אני לא חושב ששום דבר מזה מסובך (אלא אם כן אתה טכנופוב, ואז אולי בכל זאת כדאי להזמין איש מקצוע... :\ )

ישן 20-03-2007, 13:25
צלמית המשתמש של atidvt
  atidvt atidvt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יואב שמתחילה ב "מצטער"

אני גר בבית גדול
ממש גדול........ויש לי פה ראוטר אחד בקומה הכי עליונה, DLINK DI524, ועוד ראוטר שמשמש אקסס פויינט בקומה התחתונה ביותר DLINK DI524 , שניהם עובדים אצלי כבר יותר משנה ולא עושים בעיות, למעשה מאז שקינפגתי אותם לפני שנה אף פעם לא הייתי צריך להתעסק איתם, תמיד שהיו תקלות עשיתי ריסטרט למודם, ואם זה לא נפתר ישר ידעתי שיש תקלה בתשתית

אם זה לא מספיק התקנתי לחברים\מכרים\משפחה יחידות מהסוג הזה לפחות 10 ואף אחד מהם לא התקשר אלי שיש תקלה (ואין להם מושג מאיפה זה נקנה) ככה שאם זה היה שווק חיים הייתי יודע על זה...

אז לא מעניין אותי מה בעלי חנויות שמחזיקים רק 3COM רושמים על DLINK (ותתפלא אבל התגובות בזאפ מפוצצות בבעלי חנויות שמפרסמים שם) אבל אני אומר לך שאם תרכוש DLINK DI524 אתה רק תהנה.....

מפה והלאה זה שיקול שלך, אגב 3COM אתה כבר בקינפוג תבין שמשהו לא הולך שם כמו שצריך, שכל קינפוג דורש ממך ללחוץ "סייב" ומיד אחרי זה "אפליי" ואז הראוטר סופר 60 שניות אחורה ודופק לעצמו ריסטרט......בהגדרות שאתה לא מבין למה הוא עשה את זה............

בקיצור ההמלצה שלי היא נחרצת וחד משמעית ללא עוררין גם בגלל איכות המוצר, גם בגלל עמידות, וגם בגלל ממשק נוח ומסודר מצויין שגם מכיל כל האופציות שצריך בנתב ביתי בסיסי, כל זה בשילוב עם מחיר מצחיק של 250 שקלים לדעתי היום עד 400 שקל לDLINK DI524 אין מתחרה שווה להסתכל עליו...

החלטה שלך, רשת שלך, כסף שלך, תקלות שלך,
בהצלחה !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר