לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2007, 11:24
  עלה של זית עלה של זית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.07
שוטרי המג"ב שצולמו מכים נער פלסטיני נחקרו במח"ש והודו

שוטרי משמר הגבול שתועדו מכים נער פלסטיני בכפר חווארה הסמוך לשכם, נחקרו הבוקר (יום ו') במחלקה לחקירות שוטרים בתל-אביב. שניים מהם חשודים בשימוש בכוח שלא כדין. גורמים המעורים בחקירה אמרו שהם הודו במעשים. הם זומנו לחקירה כבר אתמול בעקבות פרסום הסרטון ב-ynet. הם הושעו מתפקידם בהוראת מפקד מג"ב, ניצב חסיין פארס. צוות חוקרי מח"ש יצר קשר גם עם הנער הפלסטיני שהוכה ובצהריים תיגבה עדותו.

חומר החקירה יועבר בתחילת השבוע למדור משמעת במשטרה על מנת שזו תשקול את השעיית השוטרים עד להחלטה בתיק הפלילי. במח"ש לא חיכו להגשת תלונה ופתחו מיד בחקירה.

מפקד מג"ב אמר כי הוא "רואה בחומרה התנהגות מעין זו. לוחמי מג"ב פועלים באופן שוטף לשמירה על ביטחון אזרחי המדינה ומפוקדים על מניעת פעילות חבלנית עוינת ומנסים להתמודד עם אינספור מקרי אלימות המופעלים כלפיהם".

ראש צוות החקירה במח"ש, אבי פרץ, אמר ל-ynet בעקבות פרסומו של הסרט כי הראיות במקרה הזה מוצקות ולדבריו, "תמונה אחת שווה אלף מילים". הוא העריך כי החקירה תימשך בין שבוע לשבועיים לכל היותר. מיד לאחר החקירה יועברו המלצות נגד שוטרי מג"ב לפרקליטות. "בכל זאת צריך לשמוע את גרסת החשודים. במקרים דומים בעבר נשפטו שוטרים בבתי דין ואפילו נכנסו לכלא. אחרים נשפטו בבתי דין משמעתי. נכון לרגע זה עדיין לא איתרנו את המתלונן, אך ברגע שנאתר אותו נגבה ממנו עדות. אני מקווה שנקבל תלונה רשמית, אבל עדיין חסרים לנו פרטים בקשר לזהותו".

הנער הפלסטיני, הינדאווי קוואריק בן ה-17, סיפר כי שניים מהשוטרים היכו אותו ברובה, ברגליים, באגרופים, הפילו אותו לרצפה וחבטו בראשו. לדבריו, ביום רביעי השבוע בשעות הצהריים, כאשר הוא וחבריו סיימו את הלימודים וביקשו לעצור מונית כדי להגיע לכפר עווארתה הסמוך, הם הבחינו בג'יפ מג"ב שעומד במרחק של כמה עשרות מטרים מהם. שוטרי משמר הגבול ביקשו לבדוק האם הנערים היו שותפים לידויי אבנים שאירעו במקום מוקדם יותר.

"אחד השוטרים ניסה לשכנע לא להרביץ"

שני ג'יפים ובהם שוטרי מג"ב עצרו כ-20 מהם, והשוטרים שאלו מי מהם יידה אבנים. לאחר מכן, סימנו שוטרי מג"ב לנערים להמשיך בדרכם, אך עיכבו לחקירה שלושה מהם. "שניים מהשוטרים החלו להרביץ לי ברובה ברגליים, אגרופים, לדפוק לי את הראש בדלת של המכולת הסמוכה, הפילו אותי לרצפה וחבטו בי בראש. ואני צעקתי כל הזמן: אין עליי כלום, אין עליי כלום. תקחו את תעודת הזהות ותבדקו", סיפר הנער. לדבריו, אחד השוטרים ניסה לשכנע את חבריו להפסיק. "הוא אמר לשני החברים שלו - אולי הילד באמת לא שמע כשאמרנו להם לעצור. אבל השניים האחרים התעלמו והמשיכו להרביץ לי".

הנער הפלסטיני מספר עוד כי אחד השוטרים לקח את הספרים מתוך תיקו והחל לקרוע אותם ולהשליך אותם לעבר פרצופו. אחרי טקס קריעת הספרים, "הם נתנו לי את התעודה שלי, ואז אחד מהם נתן לי סטירה והשני נתן לי כמה סטירות, אגרופים ומכות ברגל". ואז זה נגמר והוא שוחרר. יש לציין כי עדותו של קוואריק מגובה בעדות של עד ראייה נוסף, שצפה באירוע כולו ושוחח עם ynet.

חברי כנסת מהשמאל הגיבו בזעם. חברת הכנסת זהבה גלאון ממרצ אמרה כי "לא ייתכן ששוטרי מג"ב ישתמשו באלימות כנגד פלסטינים כי הם חושבים שאין מי שרואה ולא צריך לתת על כך את הדין. התמונות משקפות את הברוטליות של הכיבוש בשטחים". יושב ראש סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, הודיע שיפנה לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, "בדרישה שיחקור את הפשע. אנשי מג"ב וכוחות הביטחון שואבים את אכזריותם מהאווירה השוררת ברחוב הישראלי".

YNET
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2007, 11:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חלק מעניין המובלע בכתבה הינה פניני הצדיק 'בראכה' אודות אכזריות הרחוב הישראלי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עלה של זית שמתחילה ב "שוטרי המג"ב שצולמו מכים נער פלסטיני נחקרו במח"ש והודו"

בן העם האציל המחלק סוכריות בחגיגות הלינצ' המסורתיות, המתענג בעריפת ראשים והמרקד על גגות בשירת "אודרוב תל אביב" "מבקר את אכזריות הרחוב הישראלי". בראכה יודע בדיוק את טיב בני עמו, את מה שהיו מעוללים לנו אילו ניתנה להם שעת שלטון וכח אחת ואת העובדה כי הוא תומך מילולית בארגוני טרור ובמשטרים טוטליטרים בחסות חולשת הדמוקרטיה. ההסתה של בראכה, גם היא מסתיימת לא רק במנדטים, אלא גם בדם. יהודי בד"כ.

אכן חצר התנינים בספארי מלאה בדמעות כנות, תמונות קשות ללא ספק.
ישן 24-03-2007, 14:44
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה חי בסרט
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "שוב, החפים מפשע עומדים לדין"

פלסטינים שזורקים אבנים נעצרים ומועמדים לדין (לעיתים רק אחרי שחטפו איזה כדור גומי) וטוב שכך. במקרה הנ"ל אינך יודע אם לא נעצרו זורקי אבנים, ואין שום ביטחון שהקורבן לאלימות של שוטרי המג"ב כלל עסק בזריקת אבנים. אני מכיר מספיק את נוהל העבודה של חלק מאנשי מג"ב בשביל לדעת שהם בהחלט מסוגלים לחשוד במישהו אקראי בסביבה ולהתעלל בו קצת בשביל להוציא קיטור. בודאי שאם היו בטוחים שהנער הזה השליך אבנים הם היו עוצרים אותו ולא משחררים אותו אחרי כמה כאפות. ובהקשר לכאפות-כל אלימות משטרתית היא פסולה אבל התגובה הציבורית כאן הייתה קצת מוגזמת לאור העובדה שהערבי ממש לא הוכה באופן קשה. ממש לא משהו חריג למי שמכיר את המציאות.
ישן 25-03-2007, 15:09
מנהל

שוב אתה מדבר שטויות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "שוב אתה מתייצב לצידם של המחבלים"

למג"בניקים לא הייתה סיבה להניח שדווקא הבחור הזה זרק אבנים. אף אחד לא טען שהוא נתפס על חם או זוהה על ידם בוודאות (או אפילו בקרוב לוודאות). שנית, צא מהסרט שאתה נמצא בו-מדיניות פורמלית ובלתי פורמלית של הכאת זורקי אבנים התקיימה החל מראשית האינתיפאדה הראשונה. אני בעצמי נטלתי בזה חלק. כבר שכחת את ההנחיה של רבין בזמנו "לשבור ידייים ורגליים", או שמא טרם נולדת אז?
האם זה עזר במשהו? קדחת.
ואגב, ברגע שאתה נותן למשטרה/מג"ב סמכויות ענישה, אל תחשוב שזה יישאר מתוחם לערבים לאורך זמן. בסופו של דבר שוטר יוריד לך 2 כפות כי חשב שלא הגבת מספיק מהר לקריאה שלו לעצור בצד הכביש ועוד העזת לענות לו.
ישן 26-03-2007, 11:49
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
היית שם?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שוב אתה מדבר שטויות"

לא. רק ראית את הסרטון - שכמובן, לא יראה את זריקת האבנים, בדיוק כמו שההתגרויות הערביות בגברת אלקובי לא צולמו ולא תועדו. אתה רואה את מה שמישהו רצה שתראה, וחושב ששזו האמת כולה.
אז תתבגר, ותתחיל להבין את המציאות.
ובכל פעם שמדובר בחיילי צה"ל או שוטרי מג"ב מצד אחד, וערבים מצד שני, הרי ברור מי הצודק - ואלה לא הערבים...
אנחנו הרי לא משקיפים שוויצריים נייטרליים, אנחנו צד בסכסוך.

וכן, אילו מדיניות של "לשבור את הידיים ואת הרגליים" היתה מיושמת בצורה מלאה, ללא הבדל וללא "משפט גבעתי א'" ו"משפט גבעתי ב'", האינתיפדה הראשונה היתה נפסקת אחרי כמה שעות, והשנייה מעולם לא היתה פורצת.
אבל אנחנו "הומאניים" ו"מוסריים" - ובכך מביאים עלינו, ועל הצד השני, עוד ועוד סבל ודם.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-03-2007, 16:42
מנהל

ואתה היית שם?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "היית שם?"

בניגוד אלייך, נכחתי בסיטואציות דומות ואני יודע דבר אחד בוודאות: בן 17 שנתפס זורק אבנים לא משוחרר אחרי כמה כאפות אלא נעצר ונשפט לישיבה בכלא (או לחילופין מוכה ברמות שגם אמא שלו לא תזהה אותו ואז משוחרר). חלאס עם הפגנת הבורות, כבר הבנו שאין לך מושג על אופן התנהלות כוחות הביטחון בשטח. אתה לא חייב להיות ניטראלי, אבל אתה צריך להיות הגון. אתה צריך להכיר בכך שבמציאות ייתכן מצב שבו חייל ישראלי מסוים, או שוטר או קצין ינהגו באופן שרירותי וחסר צדק (או סתם יפעילו ענישה, מה שאינו בסמכותם). ההתרעמות על כך איננה רק עניין של הגינות אלא של תועלתנות אישית. היום שוטר מעניש ערבי סתם כך כי הוא לא מוצא חן בעיניו, מחר הוא יכה אותך ללא סיבה בעמונה ומחרתיים יעיף לך סטירה כי אתה נראה לו דומה למי שזרק לו מילה אתמול.
מדינות שבירת הידיים והרגליים הייתה נהוגה באופן מקיף ולאורח זמן (לפני, במקביל ואחרי משפטי גבעתי) מבלי שהועילה לדבר. אלה הם העובדות. שאל אנשים שהיו שם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר