לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2007, 17:31
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "עוד שאלה לאנשי האקדחים"

לטעמי האישי- פעולה עדינה ומורכבת (תנועה מדוייקת וקטנה) תתברר כקשה לביצוע בחירום. אני הייתי חושש שזה יהפוך לנקודת כשל, ובסופו של דבר יפגע ביורה בכך שידרש לבצע עוד פעולות על האקדח עד לחידוש הירי.

חבר טוב שלי שמתמצא היטב בתחום הפעולה בעת חירום אמר לי כמה וכמה פעמים:
keep it simple and stupid
פעם אפילו בצה"ל היה אחד מעקרונות המלחמה- "פשטות".

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2007, 17:55
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile

ידידי,

שחייה כמו תפעול נשק - לא לומדים בהתכתבות. זה עלול להגמר באסון.

מדריך הכ"כ שהנחה אותך - אמר נכון ובטעם. (מהיכן אתה ? מי המדריך ? - שלח לי ה"פ)

להקפיץ את המחלק - לא נכון טכנית ותפעולית / מבצעית.

רגב06 ענה נכון, בחר את הדרך בה אתה משחרר מחלק לאחר החלפה - עצר צינה/מחלק או דריכה מחדש, בכל מקרה, לא על ידי מכה על עקב המחסנית, לא באקדח ולא ברוס"ר. בחר את השיטה והתמד בה לאורך כל האימונים.

מאידך, בדוק האם ניתן (ע"פ דגם האקדח) לשנות ולשפר את עצר המחלק למורחב, אשר יסייע בידך לתפעול מהיר וחלק יותר.

מחלק שמשתחרר כתוצאה ממכה חזקה על עקב המחסנית - צריך לבדוק אם אינו שחוק.

אתה מוזמן להתנסות אצלנו במטווח, אשמח ללמד אם תרצה טכניקות שונות.

חג שמח.

נעם.

"יש לנו ציבור מסור להגנה ומוכן לחרף את נפשו להגנה על הציונות, אך אין לנו ציבור מוכשר,מאומן ומצויד לכך". דוד בן גוריון 1948.

ישן 01-04-2007, 18:16
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שימוש בעצר המחלק יעיל ונוח אם מדובר על כלים כמו זיג

(228, 226) או גלוק (דהיינו בנקודה שבה גם בעל כף יד בינונית יכול לתפעלו ללא קושי עם האגודל של היד האוחזת) שימוש יעיל בעצר המחלק במצב "אמת" הוא באמת פעולה מעט יותר מסובכת מאשר סדרת הפעולות ה"גסה".

כמו שנאמר: לא בהתכתבות! גם פכולה מסובכת ניתנת להטמעה עם אימון, ולפעמים עם לא יותר מדי אימון באופן יחסי. לפעמים אין סיבה מוצדקת להטמיע פעולה שאינה מקצרת את סדרת הפעולות ממילא באופן מיוחד. אם אתה חמוש ב FN HP "קלאסי" , לדוגמא, ממילא החלפת המחסנית מתבצעת ע"י רצף של פעולות גסות (שליפת המחסנית מבאר המחסנית) ולכן שחרור המחלק ע"י משיכתו לאחור, היא מומלצת. כשאני עברתי מהאקדח הנ"ל לזיג 228, אקדח מאוד מאוד נוח להחלפת מחסנית מהירה ושחרור מחלק עם עצר הצינה, פשוט התאמנתי על זה ודי מהר למדתי להחליף מחסנית באופן עיוור לחלוטין ומהיר מאוד.

והערה אחרונה: למרות שאקט החלפת המחסנית הוא מאוד "מרהיב", ואם אתה טוב בזה (ובכל הצניעות: אני מאוד טוב בזה ומבצע את האקט באופן חלק גם תוך כדי תנועה, אולי אפילו יותר חלק מאשר כל שאר הפעולות...) אז מובטח לך שתקבל כמה מבטי הערצה, עניין החלפת המחסנית המהירה כברק באקדחים מרובי כדורים, הוא זניח מבחינה מבצעית עבור מישהו שאינו מתעתד לחסל חוטפים המחזיקים בני ערובה. זה לא שזה לא חשוב, פשוט, ואני אומר את זה מנסיון, הרבה אנשים בוחרים להשקיע המון אימון (וממילא השעות הראשונות של האימון העצמאי חשובות מאוד, משום שאחר כך לא מקפידים להתאמן) בהחלפת מחסנית, עוד לפני שלמדו לפגוע, גם בירי לא מהיר, במטרה ממרחק של 20 מטר...

ישן 01-04-2007, 19:33
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "שימוש בעצר המחלק יעיל ונוח אם מדובר על כלים כמו זיג"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
(228, 226) או גלוק (דהיינו בנקודה שבה גם בעל כף יד בינונית יכול לתפעלו ללא קושי עם האגודל של היד האוחזת) שימוש יעיל בעצר המחלק במצב "אמת" הוא באמת פעולה מעט יותר מסובכת מאשר סדרת הפעולות ה"גסה".

כמו שנאמר: לא בהתכתבות! גם פכולה מסובכת ניתנת להטמעה עם אימון, ולפעמים עם לא יותר מדי אימון באופן יחסי. לפעמים אין סיבה מוצדקת להטמיע פעולה שאינה מקצרת את סדרת הפעולות ממילא באופן מיוחד. אם אתה חמוש ב FN HP "קלאסי" , לדוגמא, ממילא החלפת המחסנית מתבצעת ע"י רצף של פעולות גסות (שליפת המחסנית מבאר המחסנית) ולכן שחרור המחלק ע"י משיכתו לאחור, היא מומלצת. כשאני עברתי מהאקדח הנ"ל לזיג 228, אקדח מאוד מאוד נוח להחלפת מחסנית מהירה ושחרור מחלק עם עצר הצינה, פשוט התאמנתי על זה ודי מהר למדתי להחליף מחסנית באופן עיוור לחלוטין ומהיר מאוד.

והערה אחרונה: למרות שאקט החלפת המחסנית הוא מאוד "מרהיב", ואם אתה טוב בזה (ובכל הצניעות: אני מאוד טוב בזה ומבצע את האקט באופן חלק גם תוך כדי תנועה, אולי אפילו יותר חלק מאשר כל שאר הפעולות...) אז מובטח לך שתקבל כמה מבטי הערצה, עניין החלפת המחסנית המהירה כברק באקדחים מרובי כדורים, הוא זניח מבחינה מבצעית עבור מישהו שאינו מתעתד לחסל חוטפים המחזיקים בני ערובה. זה לא שזה לא חשוב, פשוט, ואני אומר את זה מנסיון, הרבה אנשים בוחרים להשקיע המון אימון (וממילא השעות הראשונות של האימון העצמאי חשובות מאוד, משום שאחר כך לא מקפידים להתאמן) בהחלפת מחסנית, עוד לפני שלמדו לפגוע, גם בירי לא מהיר, במטרה ממרחק של 20 מטר...

כל מילה , אמת לאמיתה.

הוא באמת מתפעל מהר ..

"יש לנו ציבור מסור להגנה ומוכן לחרף את נפשו להגנה על הציונות, אך אין לנו ציבור מוכשר,מאומן ומצויד לכך". דוד בן גוריון 1948.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר