לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2005, 14:39
  Jesper Jesper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.05
שאלות לגבי מודיעין שדה

הפרופיל שלי הוא 72. מבין התפקידים המוצעים במנילה, מה שהכי נראה לי זה מודיעין שדה. הבעיה היא שכידוע, במודיעין שדה יש 2 תפקידים: תצפיתן ומוכם. אני רוצה להיות תצפיתן, וממש ממש לא רוצה להיות מוכם. לכן אני מפחד למלא את זה בעדיפות הראשונה, בגלל החשש מלהיות מוכם בסופו של דבר, כי איך שהבנתי לרוב בעלי פרופיל 72 הולכים להיות מוכמים ולא תצפיתנים, זה נכון, או שלפרופיל אין השפעה על התפקיד שאותו תקבל? הסיכוי שלי להיות מוכם באמת עולה על הסיכוי להיות תצפיתן? מה הקריטריונים על פיהם נקבע מי יהיה מוכם ומי תצפיתן? כושר גופני? האם העובדה שיש לי מספר משקפיים בסביבות ה-6 ב-2 העיניים + צילינדר נמוך + תוצאות לא לגמרי תקינות של בדיקת קרקעית העין (למרות שאין לזה שום אפקט ורופא אמר לי שהקרנית שלי תקינה לגמרי) מקטינים עוד יותר את הסיכויים שלי להיות תצפיתן, או מבטלים אותו בכלל?
וסתם שאני אבין, האם מספר המוכמים שיצאים מכל מחזור שווה למספר התצפיתנים, או שהצבא צריך יותר תצפיתנים מאשר מוכמים, או להפך (או בניסוח אחר, מבחינה הסתברותית לאיפה יש סיכוי גדול יותר להגיע)?
והאם המכמים של המוכמים אכן מסרטנים? (אמרו לי שהיו פעם מכמים מסרטנים והחליפו אותם בכאלה בטוחים זה נכון?)
ובכלל כל מי שמשרת כמוכם/תצפיתן או מכיר מספיק טוב את התפקידים, האם אתם מרוצים מהתפקיד וממליצים ללכת?
תודה מראש לכל העונים (בהחלט לא מעט שאלות יש פה...)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2005, 16:51
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
הבהרות ותשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Jesper שמתחילה ב "שאלות לגבי מודיעין שדה"

במוד"ש היום יש לבנים תפקיד עיקרי אחד והוא לוחם איסוף ובמיסגרתו עוברים הכשרה על מגוון אמצעי איסוף שחלקם אופטיים ,אלקטרו אופטיים וכו' בעוד חלק אחר הינו בתחום המכ"ם.
בסוף המסלול וההכשרה כמובן אתה מוסמך כלוחם איסוף עם יכולות בתחומים הנ"ל.
למה הדבר דומה- לחי"רניקים לדוגמא העושים טירונות יחד ואימון מתקדם יחד שבמהלכו כל לוחם מתמקצע על פק"ל מסויים (חלק על נגב /מא"ג,חלק על מקל"ר ומק"כ,על נגמ"ש,מרגמה ,נ"ט וכו' ) ובסוף כולם חי"רניקים -כולם לוחמים -כולם משתפים פעולה במסגרת אורגנית זו או אחרת למען מטרה משותפת.
כך הדבר גם במוד"ש- טירונות יחד,אימון מתקדם בו לומדים ורוכשים את המקצוע האיסופי ומשפרים יכיולות אלו ואחרות כאשר יש לוחמים אשר יתמקצעו על מכ"ם ,חלק ינהגו נגמ"ש וכו' אך לבסוף כולם ייפגשו לאחר ההכשרות הספציפיות להמשך אימון ועשייה משותפת.
שאלת הפרופיל היא אינדיבידואלית מטבעה- על מה הפרופיל ,מהן המגבלות וכו' - כמובן שזהו מידע רפואי -אישי ולפיכך ישנו רופא שיחליט יחד עם מפקדיך בעניין.
לגבי כמות מוכמ"ים מול תצפיתנים לא ניראה לי שמן הראוי לדון בכך בפורום גלוי זה אך אל לך לחשוש בהנחה שתתאים (מכל הבחינות- רפואית וחוו"ד מפקדים) .
לגבי סרטן מהמכ"ם אז הסר כל חשש מליבך -העניין נבדק ,ישנןם כללים והוראות בטיחות לשימוש בנוסף לבדיקות תקינות וכו' -כך שאם אתה לא מפעיל את המכ"ם ישירות לראש מטווח 0 ומחבק אותו בזמן עבודתו אז הסיכוי שתקבל סרטן שווה לסיכוי שתתחתן עם בתו של ביל גייטס .
מקווה שעזרתי במשהו.
כל טוב ,בריאות ואריכות ימים.
ישן 01-02-2005, 14:45
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
אז ככה..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Jesper שמתחילה ב "תוכלו להסביר לי קצת על התפקיד..."

מוכ"ם הוא מי שמתפקידו להפעיל מכ"ם מסוג מסויים (לא יפורט) בדיוק כשם שיש מאגיסט /נגביסט בחי"ר ,תותחן או קשר ונהג בשריון וכן הלאה.
תפקידו אינו עומד בפני עצמו בדר"כ אלא משולב במסגרת צוות איסוף המוכוון לביצוע משימה ומטרה מסויימים כפי שהוגדרו לו.
העבודה עצמה יכולה להעשות מפלטפורמות שונות ומצריכה מס' לוחמים המבצעים משמרות ע"מ לעמוד במשימה לאורך זמן.
משום כך מוכשרים לוחמים על אמצעים מגוונים בכדי שיהיו וורסטיליים יותר ויוכלו לבצע את מלאכתם באמצעות מגוון אמצעי איסוף.
מה שחשבת וידעת היה נכון פעם אך עבר שינויים והתאמות כפי שאמרתי.
לאור זאת הינך מבין שיש תיאום והניידות אפשרית בין תפקידים כך שהמקצוע מצריך ידע מגוון ,יכולות פיזיות וכו' מה שלא תהיה.
לגבי יציאות- תלוי מה כל בעל תפקיד/מקצוע אוכל באותו יום.(חהחהחה)
ברצינות- תלוי במשתנים כמו איזו פלוגה וכו 'אך אין כזה דבר שבוע -שבוע (רק הטבחים בגדוד יוצאים כך והם גם אחראים ליציאות של החיילים כולם-תלוי מה בושל- גיחי גיחי).
צריך נהגי נגמ"ש כי יש מקומות/יחידות שמשתמשים בנגמ"שים -כשתגיע תראה.
מקווה שעניתי לשאלותיך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר