לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2007, 18:04
  שייטת3 שייטת3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.07
מחבל מתאבד באוטובוס והרשלנות

היום נסעתי באוטובוס של קונקס נסיעה בין ערונית קצרה

לידי התיישב אדם שנראה לי ממש חשוד:

1)היה שמן בצורה לא רגילה
2)החזיק בחוזקה תרמיל
3)היה לבוש במדי אבטחה
4)היו לו חתיכות ברזל שיצאו מהמכנס לא ברור מה זה
5)כול הנסיעה הוא התנשף בצורה לא רגילה

כשניסיתי לפתח איתו שיחה הוא לא שיתף פעולה,כששאלתי אותו אם הוא עובד בבנק הפועלים באשדוד ושהוא נראה מוכר בשבילי ענה לי שלא.ושהוא עובד בכלל בגדרה..

אחרי כמה דקות הצלחתי להוציא ממנו שהוא גר בבני עייש

ידייו היו ממש נמוכות ולא ראיתי אותם ..למזלי היה לי עיתון נתתי לו לקרוא
ככה שמרתי על הידיים שלו

ראיתי שבכיס החולצה שלו יש גם פלאפון לכן תכננתי איך לעצור אותו מלהשתמש בו..

עכשיו יש לי כמה תלנות

עזבו את זה שאין מאבטח בכול אוטובוס

הנהג הכניס הרבה מהמותר אנשים לאוטובוס..היה שם לפחות ב20 איש יותר..הרבה הצתופפו ועמדו

האוטובוס נעצר לכמה דקות בגלל בעיה טכנית..

אני ישבתי ליד החלון ולא יכולתי ליצור קשר עם אף אחד בלי למשוך את תשומת ליבו

וגם האוטובוסים של קונקס בנויים בצורה ישנה יותר ולא כמו החדשים של אגד שפחות מסוכנים מבחינת הדף

יש לי כמה בעיות במקרה כמו שלי מה היה עלי לעשות?...הייתי אומר לדבר עם הנהג למרות שלא יכלתי להגיע אליו..היציאה מאוחר והרבה אנשים עמדו באמצע

האם אני צריך לפנות לקונקס על בעיית המקום.שמעלים יותר נוסעים מהמותר?.
היה ממש צפוף וזה לא פעם ראשונה!

וגם אם מישהו יכול להביא לי קינמטיקה של פיגוע אוטובוס? היכן יש יותר סיכויים להנצל אם המחבל ישב במרכז. ומה גורם למוות (לא קטיעה של הראש כתוצאה מהפיצוץ או משהו)

מה אתם מיעצים לי לעשות פעם הבא?
זה היה ממש מפחיד במיוחד עכשיו כשהחמאס מאימים בגלוי

משפט יפה.. הרבה משמעיות..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 18:12
  idoratzon idoratzon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מכיר את ההרגשה... קרה לי כמה פעמים בנסיעות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שייטת3 שמתחילה ב "מחבל מתאבד באוטובוס והרשלנות"

קודם כל זה שהיית עירני וששמת לב לדברים הקטנים זה יפה מאוד, הלוואי ועוד אנשים יהיו כמוך.
בנוגע למה לעשות, אין לי תשובה... הרי אם טפו טפו טפו לא שמענו על פיצוץ אז כנראה זה סתם היה עוד אדם חשוד שהתברר להיות אדם פשוט ולא מחבל.
אם היית יודע בוודאות שזה מחבל? רואה את המטען ואת המתג? אני הייתי מנסה לחשוב על דרך לנטרל אותו כמה שיותר מהר ובצורה יעילה ככל שאפשר.

בגדול לא מומלץ לנסות להיות רמבו אם יש מישהו שיכול לטפל בנושא בצורה טובה ויעילה יותר ממך (חייל/שוטר) אז כמובן שתפנה אליו.
אם אתה זה המפלט האחרון אז תגיד שמע ישראל, תחשוב מה אתה הולך לעשות וכמה יעיל זה יהיה. כמובן שיהיה לך בהצלחה עם זה
ישן 17-04-2007, 18:18
  שייטת3 שייטת3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי idoratzon שמתחילה ב "מכיר את ההרגשה... קרה לי כמה פעמים בנסיעות"

אמרתי שמע ישראל ובחיים לא נלחצתי ככה כול פעם שאני עולה לאוטובוס אני הכי ערני שיש...
מהיום אני גם קוראה תהילים =]

אני מתאמן בקרטה\סטריט פייט..

התחלתי לחשוב על דרכים לנטרל אותו אבל כמובן שלא הייתי מצליח הפעולה שלו הרבה יותר פשוטה..

במצב של ישיבה לנטרל לו את הידיים זה מממש מוסבך וזה אומר לבוא בשניות

כמובן שיכולתי לפגוע לו בעורק התרדמה(הקרוטיד-בצוואר) ולקוות שזה היה חזק ומדיוק כדי שיאבד את ההכרה

אתם חושבים שכדי לפנות להנהלת קונקס?
אני בסך הכול סתם נער בן 16 למה שיקשיבו לי?...

ישן 17-04-2007, 18:26
  brobasket brobasket אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שייטת3 שמתחילה ב "מחבל מתאבד באוטובוס והרשלנות"

לפי מה שאתה מתאר זה כאילו היה שם מחבל באמת
גם לפי התיאורים שאתה נותן.....אם אני הייתי שם הייתי קם ואולי הולך לסוף האוטובוס שם אוזניה בפאלפון ומתקשר למשטרה ומספר כל מה שסיפרת כאן ליומנאי זה במקרה שאני יודע באיזה איזור אני בכלל
וגם אם הרגשה ממש חזקה שזה מחבל!

המשטרה הייתה עושה "מחסום" כאילו והיה עולה איזה בלש אולי לאוטובוס........
זה הדבר הכי פשוט שהייתי עושה לפני שאני חונק את הבנאדם הזה.......

עדיף שיהיה פאדיחה של טעות בזיהוי מאשר תתפוצץ....וזה היה באמת מחבל.....

הכי חשוב ואני מקווה שלא תיהיה במצב כזה יותר חשוב מאוד לנסות להיות רגוע
לא לתת ל"מחבל" לחשוב שאתה יודע מי הוא.......

נערך לאחרונה ע"י brobasket בתאריך 17-04-2007 בשעה 18:32.
ישן 17-04-2007, 19:01
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
שייטת 3
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "צריך לזכור שמחבלים מתאבדים הם לא מכונות"

קודם כל כמו שכבר אמרו לך- כל הכבוד על הערנות. אתה שואל מה לעשות להבא? אני יכול לתת לך כמה דגשים מהבחינה המקצועית של נטרול מחבל מתאבד. עם זאת זכור שכל האמור פה אינו רוטינה אוטומאטית (מלבד המקרה של מתאבד ודאי) ומבוסס כולו על שיקול דעת (גם אם אתה מאבטח מוסמך במקום):

1. קודם כל מבחינת מערך הביטחון (ששים לב, אתה לא חלק ממנו וזה חשוב לזכור) מחבל מתאבד הוא הדפ"א החמורה ביותר שיש, בה מצבהסכנה עולה בבת אחת מאפס למאה, כלומר ברגע שיש מצב של מתאבד ודאי החוק מתיק כדור לראש ללא התרעה וללא אזהרה.

2. אתה אינך חמוש וגם לו היית אינך חלק ממערך הביטחון הממלכתי ואינו נהנה מההגנות הקבועות לו בחוק. מצד שני, הדפ"א היא אותה דפ"א, ולכן אפשר לחלק כל מקרה של מחבל כזה לשני מקרים: מתאבד ודאי (המצב הנדיר אך הפשוט לכאורה) וחשד למתאבד (המצב השכיח והבעייתי)

מחבל ודאי: היו מקרים בהם מפגעים מתאבדים בארץ ובעולם הכריזו על כוונותיהם טרם יזימת המטען לגופם - אם בחשיפתו (פתיחת המעיל), אם בשליפת השלט והנפתו באויר, ועם בקריאת "אללה הועקבר" לסוגיה או שלושתם ביחד. במקרה כזה בהנחה שהינך בטווח מיידי למחבל ואין עוד ספק לגבי כוונותיו, אתה חייב להשתמש בכל אמצעי העומד לרשותך למנוע ממנו ליזום את המטען. המטרה שלך היא אחת- היד שאוחזת בשלט. אם אתה מיומן בקמ"ג או אומנות לחימה שימושית אחרת אתה וודאי יודע כיצד להינעל על יד של אדם תוך כדי הימומו והורדה לקרקע. אם הצלחת (וזה לא קל או סביר אגב) תשתמש בכל אמצעי בסביבה לנטרל אותו, אם בעזרת חפץ כהה, חייל מזדמן או סכין. אגב, ראוי גם שתדע שהסיכוי שלך לעזור רגע לפני הפיצוץ נמוך ביותר.

חשד למתאבד: הסממנים המוכרים- מבט צינורי, הזעה, לבוש שאינו תואם את הסביבה או פריטי לבוש שאינם מתאימים זה לזה או לחזותו הכללית, מבנה פלג גוף עליון שאינו תואם את שאר מבנה גופו (אדם שמן עם צוואר דק וידיים רזות למשל), התנהגות עצבנית, אפאטיות, ידיים לא יוצאות מן הכיסים וכו'. אני לא בטוח מה מותר לאזרח לעשות לאזרח במצב כזה, אבל בוא נצא שנינו מנקודת הנחה שאם יש לו מספיק סמ"חים עדיפה האפשרות של אי נעימות ואפילו פגיעה גופנית באדם חף מפשע מאשר היסוס שיאפשר לו להפעיל מטען. במצב כזה האלמנט המרכזי הוא שוב היד- אם אתה מולו אתה עובד על אותה טכניקה של נעילה על היד והורדה מהירה לקרקע, ואם אתה מאחוריו אז הפלה לפנים (אם מבוצעת נכון לרוב מספיקה להמם או לעלף). ברגע שיש לך שליטה על הידיים שלו ואתה שולט עליו, חיפוש גופני. האלמנט העיקרי והבעייתי הוא לא הביצוע אלא ההחלטה על הביצוע, ובזה אי אפשר ממש לעזור לאדם לקבל החלטה נכונה וכל מקרה לגופו כמובן.

ישן 17-04-2007, 19:23
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
עומר!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "שייטת 3"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
קודם כל כמו שכבר אמרו לך- כל הכבוד על הערנות. אתה שואל מה לעשות להבא? אני יכול לתת לך כמה דגשים מהבחינה המקצועית של נטרול מחבל מתאבד. עם זאת זכור שכל האמור פה אינו רוטינה אוטומאטית (מלבד המקרה של מתאבד ודאי) ומבוסס כולו על שיקול דעת (גם אם אתה מאבטח מוסמך במקום):

1. קודם כל מבחינת מערך הביטחון (ששים לב, אתה לא חלק ממנו וזה חשוב לזכור) מחבל מתאבד הוא הדפ"א החמורה ביותר שיש, בה מצבהסכנה עולה בבת אחת מאפס למאה, כלומר ברגע שיש מצב של מתאבד ודאי החוק מתיק כדור לראש ללא התרעה וללא אזהרה.

2. אתה אינך חמוש וגם לו היית אינך חלק ממערך הביטחון הממלכתי ואינו נהנה מההגנות הקבועות לו בחוק. מצד שני, הדפ"א היא אותה דפ"א, ולכן אפשר לחלק כל מקרה של מחבל כזה לשני מקרים: מתאבד ודאי (המצב הנדיר אך הפשוט לכאורה) וחשד למתאבד (המצב השכיח והבעייתי)

מחבל ודאי: היו מקרים בהם מפגעים מתאבדים בארץ ובעולם הכריזו על כוונותיהם טרם יזימת המטען לגופם - אם בחשיפתו (פתיחת המעיל), אם בשליפת השלט והנפתו באויר, ועם בקריאת "אללה הועקבר" לסוגיה או שלושתם ביחד. במקרה כזה בהנחה שהינך בטווח מיידי למחבל ואין עוד ספק לגבי כוונותיו, אתה חייב להשתמש בכל אמצעי העומד לרשותך למנוע ממנו ליזום את המטען. המטרה שלך היא אחת- היד שאוחזת בשלט. אם אתה מיומן בקמ"ג או אומנות לחימה שימושית אחרת אתה וודאי יודע כיצד להינעל על יד של אדם תוך כדי הימומו והורדה לקרקע. אם הצלחת (וזה לא קל או סביר אגב) תשתמש בכל אמצעי בסביבה לנטרל אותו, אם בעזרת חפץ כהה, חייל מזדמן או סכין. אגב, ראוי גם שתדע שהסיכוי שלך לעזור רגע לפני הפיצוץ נמוך ביותר.

חשד למתאבד: הסממנים המוכרים- מבט צינורי, הזעה, לבוש שאינו תואם את הסביבה או פריטי לבוש שאינם מתאימים זה לזה או לחזותו הכללית, מבנה פלג גוף עליון שאינו תואם את שאר מבנה גופו (אדם שמן עם צוואר דק וידיים רזות למשל), התנהגות עצבנית, אפאטיות, ידיים לא יוצאות מן הכיסים וכו'. אני לא בטוח מה מותר לאזרח לעשות לאזרח במצב כזה, אבל בוא נצא שנינו מנקודת הנחה שאם יש לו מספיק סמ"חים עדיפה האפשרות של אי נעימות ואפילו פגיעה גופנית באדם חף מפשע מאשר היסוס שיאפשר לו להפעיל מטען. במצב כזה האלמנט המרכזי הוא שוב היד- אם אתה מולו אתה עובד על אותה טכניקה של נעילה על היד והורדה מהירה לקרקע, ואם אתה מאחוריו אז הפלה לפנים (אם מבוצעת נכון לרוב מספיקה להמם או לעלף). ברגע שיש לך שליטה על הידיים שלו ואתה שולט עליו, חיפוש גופני. האלמנט העיקרי והבעייתי הוא לא הביצוע אלא ההחלטה על הביצוע, ובזה אי אפשר ממש לעזור לאדם לקבל החלטה נכונה וכל מקרה לגופו כמובן.

מה זה הקשקוש הזה?! דפ"א?! בחייך! אתה באמת חושב שנערים משולהבים שיתחילו ליישם עכשיו את עקרונות ההשתלטות על חשודים באוטובוס , ימנעו את הפיגוע הבא?... כתבת מאות מילים ולא הזכרת את המובן מאליו - יש ספק-אין ספק - להודיע מייד לנהג! גם אם זה לא נוח, גם אם זה מחייב אותך (ש3) לקום ממושבך הנוח ולצעוד 2 מטר...

אגב , במידה וחששת לחייך שייטת 3 היקר , ולא היה לך נעים להטריד את הנהג , טוב היית עושה אם במקום לעורר את רחמיו של המפגע הפוטנציאלי , היית מצלצל בפעמון ויורד מייד מהאוטובוס! (וכמובן מודיע מיידית לשוטר/חייל)

אתה (עומר) משבח את עירנותו של השייט . על מה ולמה? זה בדיוק כמו לשבח את ערנותו של קצין מודיעין צעיר שאיתר סימנים מעידים למלחמה ולא טרח להעביר את המידע הלאה... פעולה ראויה לגינוי ולא לשבח!
ישן 17-04-2007, 19:24
  שייטת3 שייטת3 אינו מחובר  

הפלה ונעילה נשמע יחסית קל..עכשיו דמיין מצב שאתה יושב לידו..המצב מוגבל אני לא מצליח לחשוב על דברים מועילים חוץ מלתקוע לו תראש במשענת ממול

או כמו שאמרתי הצוואר ...להנעל על יד אחת זה ממש קשה..ולפעמים המצב דורש שני ידיים...

ולכן יש לו יתרון עם היד השניה...

לכן הדרך היחידה למנוע קורבנות בנפש היא "מיגון" של האוטובוסים.. אין מה לעשות..

קונקס ממש לא בטיחותים גם אוטובס בגרסה ישנה יחסית וגם מעלים יותר מדי אנשים

חייבים לעשות משהו בנוגע לזה
וכמו שאמרתי אני לא יוכל לבד מי ישים עלי

אפשר לצלם נסיעות כאלה ובאמת לפנות לגורם בכיר
זה פשוט מחדל עצום וזה לא שיש לי אפשריות לא לעלות לאוטובוס הזה הוא זכה במכרז על האזור שלי

ישן 17-04-2007, 19:29
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
שייטת 3
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שייטת3 שמתחילה ב "הפלה ונעילה נשמע יחסית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שייטת3
הפלה ונעילה נשמע יחסית קל..עכשיו דמיין מצב שאתה יושב לידו..המצב מוגבל אני לא מצליח לחשוב על דברים מועילים חוץ מלתקוע לו תראש במשענת ממול

או כמו שאמרתי הצוואר ...להנעל על יד אחת זה ממש קשה..ולפעמים המצב דורש שני ידיים...

ולכן יש לו יתרון עם היד השניה...

לכן הדרך היחידה למנוע קורבנות בנפש היא "מיגון" של האוטובוסים.. אין מה לעשות..

קונקס ממש לא בטיחותים גם אוטובס בגרסה ישנה יחסית וגם מעלים יותר מדי אנשים

חייבים לעשות משהו בנוגע לזה
וכמו שאמרתי אני לא יוכל לבד מי ישים עלי

אפשר לצלם נסיעות כאלה ובאמת לפנות לגורם בכיר
זה פשוט מחדל עצום וזה לא שיש לי אפשריות לא לעלות לאוטובוס הזה הוא זכה במכרז על האזור שלי

תעשה לי, לעצמך ולהורייך טובה ענקית - בפעם הבאה שיקרה לך מקרה דומה , אל תנסה להזכר בתדריך המפורט שקבלת מJR ! פשוט תודיע לנהג ותרד מייד מהאוטובוס!
ישן 18-04-2007, 13:01
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
חבר'ה, תקראו שוב את הודעתי והודעתו של הבחור
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב ".."

ואם זה לא היה מספיק ברור אני אחדד, ומקווה שתסכים איתי שחר:
שלושתכם התרעמתם בצדק על כך שכביכול נעשה נסיון ללמד בהתכתבות איזשהי טכניקה שהקורא הנלהב יוכל ליישם כשיתחשק לו. רוב התגובות היו בסגנון:
ציטוט:
אני מניח שאתה יודע כמה תרגולות צריך לעשות כדי להיות ברמה סבירה ועם סיכוי סביר להצליח בהן...הסבר באינטרנט לא יתרום יותר מדי לנער..מתבצע ניסיון השתלטות מצ'וקמק ( מבוסס על תדריך אינטרנטי)

ובכן רבותי, לא היתה כוונה להדריך וללמד את הבחור איך עושים את זה. מובן שאין זה מסוג הדברים שניתן ללמוד מקריאה או בהתכתבות או על רגל אחת. אבל:
הבחור מעיד על עצמו שהוא מיומן בקראטה וסטריט פייט, סטריט פייט (שזה בעצם קרב מגע עם כמה היבטים נוספים) היא ה-מיומנות למקרי תגובה מהירה ותחת לחץ.

יש בעיני הבדל בין אישה או תלמיד בית ספר מן המניין לבן אדם המיומן באומנות לחימה מעשית. הבדל לא רק ביכולת שלהם לנטרל מחבל פוטנציאלי אלא גם במידת האחריות לה הם נדרשים בסיטואציות כאלה. כמובן שלעולם לא הייתי מציע לאדם מן המנין שאין לו שום מיומנות אלימה או נסיון ליזום מגע עם מחבל, ובמקרה כזה עליו ליידע חיילים/שוטרים/נהג האוטובוס באופן דיסקרטי.

אני מקווה שעכשיו הבהרתי את עצמי.

ונק' מעשית אחת בכל זאת:

ציטוט:
שהיא לגרום לו לאבד ת'הכרה בחניקה מאחור, למרות שעם יד אחת זה קשה

חשוב שמי שבא מג'ודו או נינג'יטסו יכיר בעובדה ששום סוג של חניקה (בין אם דם או אויר) אינו יעיל במקרה כזה. אין סוג של ניטרול מאחור מהיר מספיק מלבד שבירת מפרקת, שהיא כמובן אינה באה בחשבון במקרה כזה כי ייתכן ומדובר באזרח תמים. הטכניקה היחידה שאני מכיר שמהירה ומפתיעה מספיק כדי להפיל אדם לקרקע (מאחור) וגם להמם אותו היא הפלה אחורית (וייתכן שהיא מוכרת לאחדים בשמות אחרים). ייתכן ויש טכניקות שאינני מכיר ואשמח ללמוד.

ישן 17-04-2007, 19:46
צלמית המשתמש של levikon
  levikon levikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל levikon שלח הודעה דרך MSN אל levikon
אין פה שום קשר לחברה.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שייטת3 שמתחילה ב "הפלה ונעילה נשמע יחסית..."

האוטובוס לא ישן יחסית, אתה פשוט לא מבין את סוגי האוטובוסים השונים ולכן חושב ככה. האוטובוס שנסעת בו הוא אוטובוס בין עירוני. זהו אוטובוס גבוהה שיש בו כ-55 מושבים והוא מיועד לנסיעות בין עירוניות. באוטובוס כזה הכיסאות גבוהים יותר והישיבה בו יותר נוחה. סוג נוסף של אוטובוסים הוא אוטובוסים עירוניים שמיועדים לנסיעות בתוך ערים. באוטובוסים הללו יש הרבה פחות מושבים והרבה יותר מקום עמידה. המושבים בו נמוכים יותר ומיועדים לנסיעות קצרות ולתחלופת נוסעים גבוה יותר. בגלל זה גם הדלתות שלו גדולות יותר והוא יותר "מרווח" מאוטובוס בין עירוני. בכל מה שקשור לכמות הנוסעים, הנהג יכול להעלות נוסעים מעבר לכמות המושבים באוטובוס הן בנסיעות עירוניות והן בנסיעות בין עירוניות. הדבר נכון פרט לנסיעות בקווים שנוסעים בהם אוטובוסים ממוגני ירי, שכן החלונות העליוניים באוטובוס מוגנים פחות מהחלונות התחתונים ולכן נוסעים עומדים נמצאים בסכנה.

בקיצור, בכל קווי האוטובוס בזמן שעות השיא האוטובוסים מלאים באנשים, ואין מה לעשות נגד זה (זה גם המצב בכל העולם).

אשמח לדעת איך לדעתך ניתן לספק הגנה טובה מפני מחבלים מתאבדים בד בבד עם אי הגדלת זמן ההמתנה והנסיעה של האוטובוס בקווים השונים (וכמובן, ללא הוצאה כספית גדולה מידי). מאבטח בכל אוטובוס נשמע כמו רעיון נחמד, אך גם אתה וגם אני מבינים שזה לא ישים.

ישן 17-04-2007, 20:23
צלמית המשתמש של levikon
  levikon levikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל levikon שלח הודעה דרך MSN אל levikon
תוכל בבקשה לומר לי איזה קו זה?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שייטת3 שמתחילה ב "לדעתי מאבטח בכול אוטובוס זה..."

אשמח לדעת. איפה נשמע אוטובוס אחד בשעה? במקום בו הביקוש לא דורש יותר. אם תפנה לחברה ותבקש להגדיל את כמות הנסיעות, ונוסעים אחרים יפנו גם, החברה תגדיל את מספר הנסיעות. חברה אמורה להפעיל כמות מינימאלית של נסיעות לפי תנאי משרד התחבורה. נסיעות נוספות החברה יכולה להוציא אם היא רואה בכך צורה ותבין שזה משתלם לה. אתה יכול לבקש מהם לבצע ספירת נוסעים בקו הזה ורוב הסיכויים שהם יסכימו לכך.

בנוגע למה שכתבת, קו אשדוד תל אביב הוא הקו הכי פעיל של קונקס, ויש זמנים שהוא יוצא מתל אביב לאשדוד בתדירות של כל 6-8 דקות, כך שלומר שאין בו נוסעים זה קצת מוזר.

ישן 18-04-2007, 08:55
  דינג צ'אבז דינג צ'אבז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.07

לא ממש רלבנטיות השיטות שהצעת.
אני מניח שאתה יודע כמה תרגולות צריך לעשות כדי להיות ברמה סבירה ועם סיכוי סביר להצליח בהן...הסבר באינטרנט לא יתרום יותר מדי לנער.
אני לא מאמין שיש יותר מדי מה לעשות במצב הזה חוץ מללכת לנהג לבקש שיפתח דלתות ויעצור ולפנות את כולם לפני שהחשוד יבין מה קורה...
את הניטרול תשאיר לכוחות הביטחון שיגיעו אח"כ.

בנוגע לשאלה למה אין מאבטח על כל אוטובוס יש תשובה מאוד מאוד פשוטה-כסף!
יש ניצולי שואה שחיים ברעב,יש ילדים שהולכים לעבוד במקום ללמוד ואין כסף למשרד לאיכות הסביבה לנקות את החופים ולכן רוצים לגבות כסף מהמתרחצים אז עוד כסף יועבר לאבטחה(שלמען האמת מקבלת במדינה הזאת די והותר תקציבים)?
חוץ מזה,את הדפ"א של מחבל מתאבד צריך למנוע הרבה לפני שהוא על האוטובוס!
ישן 17-04-2007, 20:32
  Berk0 Berk0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06

כאחד שעבר תתטראומה של נסיעה עם מחבל בוודאות, זהיתי אותו, הודעתי לנהג, הנהג המטומטם לא עשה כלום, הודעתי לכול החברים שלי שהיו איתי באוטבוס, הם אמרו לי שאני מטורף ומדמיין, אני ירדתי 5 תחנות לפני התחנה שלי, המחבל ירד תחנה אחת אחרי,
כעבור 10 דקות היה פיגוע בשווארמה, מרחק של 3 דקות הליכה מהתחנה בה ירד המחבל, וגם לאחר הפיגוע מהעדיות של הפצועים שתיארו איך הוא נראה ומה הוא לבש (מדים של צה''ל ללא שום דרגה,סיכה,כומתה,דיסקית,בלי נעליים צבאיות,נראה כמו אחד שגנב מדים ולבש אותם עם נעלי ספורט, כמו כן שמתי לב למעין משהו מאורך שמזכיר פנס, בכיסו השמאלי, וכול הזמן היד שלו הייתה בתוך הכיס הזה, וכמובן תווי פנים ערבים).

בכול מקרה באותו פיגוע נהרגה ילדה מכיתה ט' ז''ל, ואני אישית יודע שאת שלי עשיתי, בכך שניסתי להציל כמה שיותר בתור ילד בכיתה ו' (שנת 2001).

בכול מקרה, בכאלה מצבים, אם אתה לא חמוש בכלי נשק שיכול להרוג על המקום לא נראה לי שאפשר לנטרל אותו, שהוא עם היד על המתג, לי אישית היה מזל מכון שהאוטבוס היה ריק, ההינו אני ועוד 5 חברים והמחבל ימח שימו, וזהו קו עמוס בדר''כ, וזהו היה המזל שלי, מי היה יודע אם הוא לא היה מתפוצץ באוטבוס אם היו יותר אנשים שם.
ישן 18-04-2007, 00:57
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
גם כיום
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי developed שמתחילה ב "תקנו אותי"

ראשית התיחסות ל- J-R, כמו ששחר אדום כתב לך, הדברים שכתבת הם נכונים, אבל במקרה הזה זה לא קהל היעד.
הסברת יפה שבכדי לבצע השתלטות על החשוד, יש לאתר אותו ולזהות בוודאות גבוהה כמחבל מתאבד, לאחר לבצע השתלטות/ניטרול.

כאשר יש ספקות כמו שכתב הנוסע הצעיר, אין כאן וודאות גבוהה למתאבד (כפי שאכן הסתבר בסוף).
הוא לדבריו ניסה לדובב אותו (שזה מהלך מצויין) ולתהות על קנקנו.

החשד הוזם או לפחות ירד במקצת.

במידה ולא, הוא צריך לדווח לנהג האוטובוס, אל דאגה, גם בהכשרות שלהם נאמר להם להסתייע באנשי ביטחון שנמצאים באוטובוס (ומכאן הצורך בשמירת הספסלים הראשונים ליד הנהג לאנשי בטחון).
כמתנדב ביחידת תח"צ, אני יכול לאמר לך כי מתקבלות לא מעט שיחות 100 מנוסעים לגבי אנשים חשודים
ואין פתרון קסם.

הכי חשוב זה ערנות ויידוע הנהג והמשטרה על כל דבר חשוד באוטובוס.

לגבי מאבטחים על האוטובוסים, זה קיים גם היום, לא במתווה שאתה מתאר.
ישן 18-04-2007, 02:02
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
פתרון חלקי לבעית פיגעוי התאבדות באוטובוסים

אממצעי המניעה הטוב ביותר הוא הכשרה קצרה של הנהגים+ מתן סמכויות מקבילות לאלו של שוטר באוטובוס (ניתן להעביר להם קורס קצר שיקנה להם את תעודת המינוי שיש למתנדבי המשטרה וששווה לתעודת שוטר כשהם בתפקיד). הנהגים ידרשו מכל נוסע (שלא יתחילו האשמות בגזענות וכו') להציג תעודה מזהה עם העליה לאוטובוס (על פי חוקף, חייב כל אדם לשאת תעודה מזהה). אין צורך לחשוש כאן מעיכוב הנסיעה שכן הנהג יוכל להסתפק בניפנוף מהיר של התעודה פרט למקרים שבהם העולה לאוטובוס נראה חשוד (מי נראה חשוד? לשם כך עוברים הכשרה, כאמור). במקרה שבכל זאת עלה מחבל מתאבד ואחד הנוסעים מתריע בפני הנהג, יכול הנהג (שעבר הכשרה בנידון, כמובן) להפסיק את הנסיעה בטיעון זה או אחר (למשל, של תקלה טכנית), להוריד את הנוסעים, לבודד את החשוד ולהזעיק את המשטרה. דומני שזוהי הדרך היעילה והחסכונית ביותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר