לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2007, 17:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ולא טעית.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "אני לתומי חשבתי שזה נרתיק למחסנית המחובר לקת"

אני מסקש, אם כבר מצטטים אותי אז לא להוציא דברים מהקשרם. כשקראתי את הציטוט הזה התפלאתי, לא זכרתי את עצמי כל-כך מפגר
הנה הציטוט המלא:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
באשר למופזית-
יש על כך אגדות רבות, מה ששמעתי מאחד שהיה עם מופז בצוות בסיירת צנחנים אומר שהוא המציא נרתיק למחסנית (פאוצ') שהוצמד לקת הנשק ונקרא על שמו "מופזית".
היום קוראים להתקן הפלסטיק שמצמידים למחסנית ומכניסים לבית המחסנית (רק בM16, אף אחד עעוד לא יצר לגליל- זה הזמן לסטארט אפ) בשם מופזית ויש כרל מיני אגדות למה, אני חושב שאף אחת מהאגדות לא נכונה, הממציא של השטות הזו (ככל הידוע לי) הוא חייל בן מיעוטים (דרוזי או בדואי).
לדעתי ההתקן הזה מטופש ומסוכן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2007, 12:06
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "יוריקה! מסתבר שלא זרקתי..."

התמונות לא עולות....

המופזית המקורית היתה קופסת פלסטיק שמתאימה למחסנית, עם לולאות לחגורה. לגבי מה שנאמר שהמטרה היא שהמחסנית לא תחטף עם הנשק - יתכן, אבל מופז כמפקד בה"ד1 בתקופתי הלך אתה על רצועת הנשק - אל תנסו בבית, זה לא נוח בצורה מדהימה.
הפאוץ' הרך על הקת התחיל, למיטב ידיעתי, בשנת 90 בסיירת מטכ"ל, וכונה "מגלית" על שם היוזם. מכאן הוא המשיך להתפשט ברחבי צה"ל.
התקן מפח שמתחבר למחסנית ומאפשר לשאת אותה מחוץ לנשק כונה באמצע שנות ה - 90 "קפלר" - המקור לא ידוע לי, בהמשך הופיעו התקני הפלסטיק שקיימים היום.
מתקן מעניין מאד שראיתי פעם, ולא הצלחתי להשיג, התחבר חיצונית לבית המחסנית (על ההתרחבות של בית המחסנית) כשהמחסנית יושבת בתוך התקן עם ציר, עקב המחסנית הוא לכוון הקנה והכדורים כלפי מעלה - קרוב לפתח בית המחסנית. לחיצה על כפתור שהיה, למיטב זכרוני, קצת מתחת לתפס המחסנית, אפשרה בעזרת היד השניה לסובב את המחסנית למצב אנכי ולהכניסה בתנועה אחת. אם מישהו מכיר פרטים נוספים על ההתקן ו/או יש לו צילומים - אשמח לראות.

ישן 25-04-2007, 20:56
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "בקשר לבננה"

זה באמת אף פעם לא היה ברור לי למה זה מתוכנן דוקא לפנות כלפי מעלה.
תפס הברזל כמובן מודבק עם איזולירבנד איך שרוצים, אבל תפס הפלסטיק... אני אישית תמיד שמתי איזולירבנד והפכתי את המחסנית כלפי מטה. יש עוד שפע של שיפצורים, החל מלחתוך את גב התפס ולהשחיל את המחסנית עד האמצע בערך, וכלה בהשמדתו המוחלטת והדבקת המחסנית אליו באופן אנכי כדי לדמות צולבת.
כנראה שהאחראים לתפס הפלסטיק ראו והשכילו, וניתן החל מלפני כמה חודשים טובים למצוא בריקושטים תפס "משופר" (שאגב הם קוראים לו ממ"ח - מתאם מחסנית או משהו כזה) שבו ניתן להכניס מחסנית או כלפי מעלה או כלפי מטה.
אני לא חושב שזה מתוכנן ספציפית לג'ובניקים, אבל זה די ברור, כנראה גם לחברה שמייצרת את זה, שלוחמים נוטים פחות, הרבה פחות, לקנות שפצורים מהסוג הזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:01

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר