לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2007, 22:26
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
כמובן שבחירות יובילו לקיפאון פוליטי-מדיני (אני לא מדבר על "תהליך השלום")
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "הצעה לדיון - בחירות עכשיו?"

ויגרמו לכך שחברי הממשלה ישקיעו את רוב מרצם בנסיון נואש להציל את הכיסא במקום בלהנהיג את המדינה, אבל בהתחשב בעובדה שבמילא זה כל מה שהם עושים מאז ששרון השתבץ המינוס לא עולה על הפלוס. הצבא ימשיך להתאמן ולהתכונן גם כשהפוליטיקאים יהיו עסוקים בבחירות ובתככים ושחיתויות, כך שזה די משני, למרות שיכול להיות שאולמרט יחליט לצאת למבצע בעזה כדי לנסות ולהיתפס בכיסא. לגבי מלחמה בקיץ, עוד לא הבנתי למה כולם מתייחסים לזה בתור גזירה משמים שביולי-אוגוסט 2007 תהיה מלחמה, מלחמה יכולה להיפתח במזרח התיכון כל שעתיים וחצי ובכל עונה וחודש, דווקא הקיץ אני לא רואה סיבה מיוחדת למה צריכה לפרוץ מלחמה, אם כן תפרוץ מתישהו מלחמה, דבר ראשון אני מקווה שלא, ודבר שני אני מקווה שאם כבר אז שאולמרט את פרץ ושות יהיו כמה שיותר רחוקים ממקור סמכות כלשהו בישראל, לכן צריך ללכת לבחירות בהקדם האפשרי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2007, 11:29
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
מה המחיר ומה הרווח הצפוי?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מרק33 שמתחילה ב "אין מנוס מבחירות עכשיו"

מחיר ההליכה לבחירות:
1. שיתוק ממשלתי לפרק זמן של חמישה חודשים לפחות.
2. החלפה חוזרת, בפרק זמן קצר מאוד, של השרים, המנכ"לים וחלקים מהפקידות הבכירה.
3. כסף! עלות הבחירות אינה זניחה. תוסיפו לכך את המנהג המגונה של (כמעט) כל שר חדש לשפץ את הלשכה עם כניסתו לתפקיד (גם אם השר הקודם עשה זאת כשהוא נכנס לתפקידו, שנתיים לפני כן), את הפנסיות לחברי הכנסת שיצאו ממנה (וגם, אאל"ט, לכל השרים לשעבר) ועוד הוצאות נלוות כאלה ואחרות.

מהו הרווח הצפוי לנו?
נניח שאולמרט יפסיד. אוקיי, הוא איננו. מה נקבל במקומו? גם אם נצא מנקודת המוצא שראש הממשלה הבא יהיה אחד מל"ו הצדיקים - מי יהיו האנשים שאתו? הרי רוב הסיכויים הם שנראה בדיוק את אותם הפרצופים בכנסת הבאה - פלוס מינוס כמה - וגרוע מכך, סביב שולחן הממשלה. היועצים האסטרטגיים, שמנהלים את המדינה בפועל, לא יעלמו - הם פשוט יחליפו בוס, כהרגלם (ע"ע אייל ארד).
האם מישהו באמת מאמין שאחרי הבחירות יפציע כאן "שחר של יום חדש"? שהשחיתות תמוגר? שחוקים יאכפו? שנבחרינו יעמידו אותנו, שולחיהם, בראש מעיניהם? שתעשה עבודת תכנון לטווח ארוך ותקבע אסטרטגיה למדינה?

אני לא בטוח שהתועלת שנפיק מבחירות בשלב זה עולה על הנזק שבפגיעה חוזרת ביציבות השלטון בארץ. אולמרט אינו ראש ממשלה טוב, אך הוא גם אינו (לדעתי לפחות) הגרוע מבין האפשרויות העומדות על הפרק. במובן מסוים, המצב הנוכחי מזכיר את הסיפור על הקבצן ששכב לצד הדרך, כשהוא מכוסה זבובים. כשניגש אזרח טוב והתחיל לגרש אותם, ביקש ממנו הקבצן שיפסיק - "אלה שעלי כבר מצצו מדמי והם שבעים. אם תגרש אותם, יבואו זבובים רעבים, שיציקו לי יותר".

http://www.baking.co.il

ישן 04-05-2007, 13:54
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
אסור שיהיו בחירות עכשיו, למה? אני אסביר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "הצעה לדיון - בחירות עכשיו?"

ראו , בבחירות הקודמות היו 60% הצבעה , אחוז ההצבעה הנמוך ביותר מאז הקמת המדינה וזאת מכיוון שאנשים הפסיקו להאמין לפוליטיקאים ומאסו בפוליטיקה וחוסר היציבות השלטונית , כל זמן קצר חל שינוי בעמדות בתוכניות ובכיוון הכללי שאליו שואפים להגיע.
אם יהיו בחירות בזמן הקרוב אני ( ויש לא מעט שמסכימים עם זה) חושב ומעריך כי אחוז הבוחרים יתמעט עד כדי 50 % . (בבחירות הקודמות הצביעו לגימלאים כמחאה ועכיש פשוט לא יופיעו)
מה שיקרה עם אחוז מצביעים נמוך זה כך: אלו שיש להם סביב 100% הצבעה , חרדים ,ערבים ,כנראה המתנחלים והקיצוניים מימין ומשמאל. במצב זה יהיו לנו בכנסת יותר מפלגות קיצוניות עם יותר חברי כנסת קיצוניים. השלטון יהיה פחות יציב וכתוצאה מזה עוד אנשים יאבדו את אמונם בכנסת.
אף אחד לא מאמין באמת כי הקיצוניים ( משני הצדדים) יוכלו להביא לשקט ושגשוג כלכלי ובטח לא מדיני.
אני חושב שצריך למצוא בכנסת הזו מישהו שיחליף את אולמרט ( המושחת הנפוח מעצמו והפזיז שלא היה מוכן לשמוע עצות של חכמים ומנוסים ממנו) ולא ממש חשוב מי , העיקר לא בחירות עכשיו.

לצאת מהשטחים למען ישראל!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר