לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2007, 12:55
  אהבת הארץ אהבת הארץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.06
המאמר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אהבת הארץ שמתחילה ב "גיבוש צנחנים-דובדבן 5-6 למאי"

המאמר נכתב כפי שאני רואה את הגיבוש דרך העיניים שלי

אז אני הגעתי לתל השומר בשעה 8:40, תור ארוך של הרשמה בה אתה מראה זימון ובעצם מסמנים שהגעת לגיבוש ואתה כרגע תחת אחריות הצבא. לאחר שאתה נרשם אתה מתיישב לאיזה להרבה זמן על טריבונות מעץ כאלו. ואז מגיעים שלושה אנשים אוספים את כולם ומתחילים לדבר.

1. מפקד הגיבוש – לא בטוח שהוא המפקד כי לפי מה שהבנתי יש כמה מפקדים, הוא מסביר בערך מה אתה הולכים לעבור במשך היום, כמה חשוב לשתות ביום חם כזה.

2. רופא הגיבוש – בעצם רוצה לנקות את עצמו מאחריות רפואית עלינו בכך, הוא שולח הביתה מי שלא הרגיש טוב שבוע לפני או מישהו עם חום באותו יום וכאלה. מסביר על החשיבות של האמינות.

3. קצין מיון – פה אתם לא רוצים לפול, הוא מחלק דפים עם 5 יחידות טובות אבל הקטע פה הוא שזה לא מכניס אותך אוטומטית ליחידות האלה אלא אתה נכנס לחטיבה. הוא ממליץ על עוקץ (חטיבת כפיר/ 900) , מיתר (חיל תותחנים), פלס"ר שיריון (חיל שיריון), יהלם (הנדסה קרבית) , ולהיות מדריך צניחה. עכשיו אני חושב שלהיות מדריך צניחה זה מושך את כולם שם, אבל אתה חייב גם למלא את השאר ואם הבעת רצון בגיבוש זה מסתפח למנילה ויכול להיות שתהיה באחד החטיבות האלו, לא שיש בזה דבר רע אבל הבעיה פה היא התחכום של הצבא למשוך אנשים ליחידות פחות מבוקשות על ידי המלצת היחידות המובחרות שלהן.

החיל האחרון שבא חילק אותנו ל-5/6 קבוצות של 40 אני הייתי צוות 3 אני לא יודע אם מותר לי להגיד את השם של המפקד אבל הוא בן אדם טוב ישר אתה קולט את זה עליו, מדבר איתך בלי דיסטנס ממליץ לך, מספר לך. המפקד מחלק לכם 2 דפים, הראשון זה שאלון רפואי בנוסף לשאלון הרפואי שנדרשתם להביא מהבית, והשני שאלון עם פרטים על עצמך ועל המשפחה (שאלון שהמראיינים מקבלים בסוף הגיבוש ושואלים עליך פרטים דרכו). אז הולכים "לקבל מדים" בקיצור מתיישבים שעה וחצי עד שמגיע תורנו לקבל ואז כולם מקבלים מכנסיים מידה XLL או מכנסיים של מדי א' של בנות מידות קטנות ביותר.

נכנסים בינתיים לרופא, החובש מודד לכם דופק, אם יש דופק גבוה מודדים לכם חום, ואז בסופו של דבר מגיעים לרופא שואל שאלות על המצב הבריאותי באותו יום ובשבוע האחרון הוא חותם על זה שאתם יכולים להשתתף בגיבוש. מתייבשים שוב עד שב-12 וחצי הולכים לאכול. לדעתי אוכל מצויין אין מה להתפנק. אחרי זה חוזרים לוקחים מדים ואז המפקד לוקח אותנו לאוהלים ואז נחים בגלל העומס חום עד שעה חמש וחצי. מחלקים אותנו לקבוצות ריצה בבר-אור. אני הייתי מקצה אחרון משום מה רק במקצה האחרון רצו 2 ק"מ מלאים במקצים לפני כולם רצו 1.6 ק"מ ואז הוסיפו לכולם זמן לתוצאה הסופית. חוזרים לאוהלים נחים, ואז הולכים לארוחת ערב, חוזרים מהארוחה מחלקים לצוותים לגיבוש (הייתי צוות 2). הולכים לישון בשעה 10 אולי קצת יותר ומכוונים שעון לשלוש וחצי לפנות בוקר כי צריכים להתיישב ברחבה בשעה עשרה לארבע.

]עכשיו נלך לגיבוש עצמו –הציוד לגיבוש (אלונקה, 3 תדלים עם שק חול מלא, 2 ג'ריקנים) מפקד מילואימניק ועוד לא פחות מ-9 מדריכים מילואימניקים עוקבים אחרי כל צעד שלך. מתחיל הגיבוש רצים אחרי המפקד עד שהוא תופס מיקום תופסים שקים ויאללה 25 שניות תקיפו את השק שבמעלה העלייה, לפעמים זה גם 2 הקפות ב-50 שניות בשלב הזה פרשו 8 (התחלנו 23 בצוות). טוב אחרי 40 דק' בערך של תיזוזים עם שקים שגם היה סדרי הגעה בשקים וכאלה חשבתי שמכאן הולך זה הולך לעבור מהר יותר . הולכים אחרי המפקד עם אלונקה של 4 שקים מלאים עליה. בכל ההליכה אחרי המפקד בגיבוש הוא מרים את היד ואנחנו צריכים לספור 5 שניות ולהדביק אותו אם לא הוא ממשיך ומאריך את הדרך. התחנה הבאה הייתה שוב שקים רק שבעליה קשה יותר עוד בערך 20 דקות עם השקים וסוף סוף הוא נתן זמן לשתות. שוב אלונקה וציוד והולכים למקום שמסומן כמלבן עם חבלים ובאמצע המלבן עוד חבל, התרגיל הוא 10 מרפקים, ספרינט לחבל האמצעי, 10 בטן ספרינט לחבל האחרון 10 סמוך קום חזרה בסדרי הגעה. בערך 15 דק' של התרגיל הזה. ואז מתחילים זחילות בסדרי הגעה. מסיימים את הזחילות ומתחיל דיון קבוצתי על "עונש מוות" בעד ונגד לעשות עונש מוות בארץ. הדיונים הקבוצתיים/המשימות הקבוצתיות נועדו להסדרת דופק אבל צריך להראות השתתפות, לא לקחת פיקוד אלא להשתתף ולהוביל את הצוות שיגיעו ביחד להחלטה מנומקת עם סיבות בעד ונגד. מרימים ציוד עוד אחרי המדריך והולכים למשימה הבאה שהיא קבוצתית עם גלגלים ובזנטים קצת קשה להסביר אותה אבל שוב פה תעזרו לקבוצה עם תעמדו ולא תעשו כלום. אחרי זה היה לנו עוד מקצה של זחילות, הוא אמר לנו יש לכם עכשיו 10 דק' זחילה, אחרי 5 דק' הוא אמר להפסיק. עוד קצת מים לגרון ואז מתחילים תרגיל אלונקה סוציומטרית בערך 25 דק'. ממשיכים לתחנה הבאה שבה אנחנו מבצעים דיון הפעם על "ניסויים על בעלי חיים" , ואז שוב אלונקה סוציומטרית 15-20 דק' מסיימים מתחילים משימה קבוצתית של לצייר על החול את מפת ארץ ישראל עם ציון ערים ונקודות מרכזיות במדינה. המדריך שואל אתכם גם מה כל דבר בסוף הזמן ואז גם שואל שמות של 4 מושבים לא מוכרים במיוחד שרק את קצרין הכרתי מביניהם וצריך להגיד לו איפה כל אחד. מסיימים את זה ואז מתחיל מסע, המדריך אומר לנו שזה הולך להיות 10 ק"מ מסע אני לא יודע אם להאמין אבל זה לא נראה לי שזה היה 10 ק"מ, הלכנו כ-45 דק' בערך כשיש 4 נקודות פרישה, המדריך עשה הכול כדי להפריש אותנו במהלך כל הגיבוש אבל היה לדעתי צוות חזק שלא פרש והחזיק טוב, למרות שבאלונקה בקושי היו חילופים כולם היו גמורים הצוואר של כולם היה גמור, היינו צריכים לשמור תמיד מרחק של נגיעה ממנו אם לא הוא מרים את היד, ברגע שהוא מרים את היד אין חילופים. אין לכם מושג איזה הרגשה זאת לסיים את הגיבוש הקשה הזה, 4-5 שעות אינטנסיביות בצורה מפחידה, אבל שווה כל רגע.

סיימנו את הגיבוש מתקלחים נחים שותים הרבה, מחלקים בסוף הגיבוש שוקו ועוגיות, ובשעה מסוימת כולם מחכים מתחת לפרגולות לראיונות אישיים.

אז הראיון אישי מנוקדת המבט שלי, באתי התיישבתי מול שני מילואימניקים מ-202 מספרים לי דברים על עלי שהם קראו מהדף שמילאנו בתחילת הגיבוש, ואז אומרים לי תתחיל לספר מהתחלה על עצמך וכל זה. אני מתחיל לספר וכל זה ובדרך הוא שואלים שאלות מתקילות כאלה כדי לבדוק סתירות וכאלה, אמרתי שאני לומד פיזיקה אז הם פתאום כזה שאולים אותי מה זה "תנע זוויתי"? ומאיפה אני אמור לדעת על זה, זה אפילו לא בנושאי הלימוד ניסיתי להמציא משהו ואמרתי שגם ככה זה ירד במיקוד אז לא לימדו. שאלות על תחביבים וכדומה, שאלו אותי גם שאלה כזאת איזה תכונה רעה יש אצלך? ניסיתי להתחכם ואז הם אמרו שהם שומעים את התשובות האלו מכולם ואז אמרו לי לחשוב על משהו יותר רציני אמרתי ואז הם התחילו לחפור ולתת סיטואציות שאם נגיד קרה ככה וככה האם התכונה הזאת תפגע בך בתור חייל. לא כל כך התרגשתי את האמת שהייתי מאולף מהגיבוש ובכלל לא היה לי התרגשות או משהו אחר זרקתי תשובות שעלו בראש בשליפה והיה די סבבה.

לסיום, סטטיסטיקות

240 התחילו את היום, בערך 10 נפלו על רפואי ונפלו בבר-אור.

130 פלוס מינוס סיימו את הגיבוש.

צוות שלי התחילו 23 סיימו 15.

אני אשמח לענות על עוד שאלות אם יהיו לגבי הגיבוש, זה באמת חוויה אדירה אנשים טובים, מצחיקים, הגיבוש עצמו שוחק פיזית ומנטאלית.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 08-05-2007 בשעה 20:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר