לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2007, 20:39
  Dean89 Dean89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.05
שאלה - מנהל תשתיות מערכות מחשוב

שלום לכם,
אני הייתי לא מזמן במיונים לממר"ם והיום הודיעו לי שעברתי את מבחני המיון בהצלחה למקצוע "מנהל תשתיות מערכות מחשוב".
בדקתי מה זה בדיוק באינטרנט וזה מה שמצאתי:
ניהול תשתיות מערכות מחשב במרכזי המחשב המערכתיים בצבא.מתן מענה ותמיכה לעשרות אלפי משתמשים המחוברים למרכזי המחשב המערכתיים של צה"ל {DATA CENTERS} רוכשים ידע וניסיון בעבודה למול לקוחות. בקורס ילמדו פלטפורמות מחשב רבות: Windows XP pro. & Server 2003, LINUX/UNIX, MainFrame, וכמו כן הנושאים הבאים: חומרת PC וחומרת שרתי מחשב, ניהול שרת דוא"ל, ניהול מסדי נתונים {ORACLE}, כלי Office, בטחון מערכות מידע ומתן שירות איכותי.

מה שרציתי לדעת זה:
1) האם זה נחשב לתפקיד טוב ואיכותי בצבא?
2) האם אני להמשיך עם זה ארחי הצבא והם יש לזה ביקוש בעולם ההיי-טק?
3) אם מישהו יכול להסביר יותר על התפקיד ומה בדיוק אני עושה שם
4) מה ההבדל בין התפקיד הזה לתוכניתן?

תודה רבה לעוזרים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-05-2007, 10:20
  משתמש זכר Netanel Ben-Shushan Netanel Ben-Shushan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dean89 שמתחילה ב "שאלה - מנהל תשתיות מערכות מחשוב"

היי,

1. לטעמי כן, אתה תהיה מוגדר כאיש "סיסטם" ותתעסק בהקמה, תחזוקה ותפעול מערכות מחשוב מתקדמות, ככה גם תצבור ידע וניסיון לקראת האזרחות (עונה לך על השאלה הבאה בנוסף = ניסיון רב בתחום).

2. ודאי, ראשית, צברת ניסיון במשך 3 שנים (ואולי יותר? אולי תחתום קבע) בתחום ה- IT (טכנולוגיות מידע), שנית, התחום מאוד מאוד מבוקש, מה שכן אני ממליץ לך לבצע השלמות במהלך השירות הצבאי לתארים מוכרים דוגמת MCSE של חברת מיקרוסופט ו- CCNA של סיסקו במטרה שתצא לשוק האזרחי - תתקבל שם לתפקידים בכירים.
לא מאמין? גש ל- jobnet.co.il או לאתר דומה וחפש במחשוב שם את נושא ה- System/סיסטם/מנהל רשת וכו', בגדול תראה שדברים שתלמד בנתמ"מ יעזרו לך כמו שרתים, DB (למרות שאני ממליץ ללמוד גם שרת MS SQL), ה- EXCHANGE יעזור לך הרבה מבחינת דוא"ל, חומרה, בטחון מערכות מידע (אבטחת מערכות מידע), וכו'.

3. תלוי במקום שתוצב בו, בכללי התפקיד הוא תפקיד של איש סיסטם לכל דבר: התקנה, שדרוג וניהול של שרתים ומערכות מתקדמות, ניטור וניהול מרחוק, טיפול בבעיות בשרתים ייעודיים (דואר, מסדי נתונים, קבצים וכו'), וטיפול במוצרי תקשורת וכו' (ושוב תלוי במקום בו תהיה).

4. כתור איש סיסטם אני יכול לומר לך שאנשי סיסטם בדרך כלל שונאים תוכניתנים (או לפחות אלו שאני מכיר :-) ), וגם אנשי סיסטם לא ממש אוהבים לכתוב סקריפטים וכו' (בשביל זה יש את גוגל ומוצרים צד ג'), בכול אופן תוכניתנים עוסקים יותר בפיתוח, אתה עוסק בניהול. זה ההבדל הגדול מאוד ביניכם, המשותף הוא ששניכם פועלים סביב תחום המחשוב רק בצדדים שונים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר