לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2007, 07:55
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי gremlinx שמתחילה ב "אוקיי ועוד שאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gremlinx
ראיתי ש ב bh הרבה אנשים המליצו על קניית מכפל 1.4 ולשים אותו עם העדשה 70-200, עד כמה זה מומלץ?

ה-70-200 f4L כל כך איכותית שכמעט ולא תשים לב לירידה באיכות כאשר תרכיב עליה את המכפל.

QUOTE=gremlinx]
אז בעצם אתה ממליץ את ה 70-200l וזהו?
כי לקנות גם אותה וגם את ה 24-105 זה מעט אידיוטי,לא? בעיקר שיש לי את עדשת הקיט.
אז בינתיים שווה לקנות רק אותה למרות שאני רוצה להשקיע עוד כסף אבל נראה לי ביזבוז הטמרון
אבל מצד שני אולי הטמרון איכותית הרבה יותר מהקיט.
מה דעתך אולג

ושוב תודה רבה[/QUOTE]
בוא נגיד שאם היה לך גוף FF כמו 5D, אז הקנייה של 24-105 + 70-200 הייתה הדבר החכם ביותר שיש. לגוף עם קרופ של 1.6 הייתי ממליץ לקנות עדשה רחבה יותר שמתחילה באיזור של 17-18 מ"מ במקום 24 מ"מ. למשל - 17-55 f2.8 IS של קנון היא עדשה מצויינת, אחת הטובות שיש בטווח הזה, אם לא הטובה ביותר. צמוד אליה (מבחינה אופטית) נמצאת טמרון 17-50 f2.8.

בוא נגיד ככה - את 70-200 f4L קונים בכל מקרה לכן, מה שנשאר הוא להתייצב על "עדשת יום-יום" שתספק לך את הטווח הרחב והבינוני, משהו בסגנון עדשת הקיט שכבר יש לך. מכיוון שעדשת הקיט מגבילה אותך הן באיכות האופטית והן בצמצם, הייתי ממליץ להחליף אותה באחת מהעדשות שהזכרתי - 17-55 IS של קנון או 17-50 של טמרון. שתיהן בעלות צמצם f2.8 קבוע ושתיהן מצויינות מבחינה אופטית, ההבדלים הם בעיקר האיכות הבנייה ובתוספות כמו USM ו-IS בקנון. אם יש תקציב אז הולכים על קנון בלי לחשוב פעמיים. אם רוצים לחסוך משהו בסביבות 600$ ומוכנים לוותר על USM ו-IS, אז גם טמרון תפיק לך יופי של תמונות.
אלטרנטיבה נוספת לעדשת יום-יום היא סיגמא 17-70 f2.8-4.0 - גם היא איכותית מאוד לפי הדיווחים שראיתי ברשת והטווח שלה טוב יותר מאשר זה של שתי עדשות ה-f2.8 שהזכרתי מקודם. החיסרון שלה הוא הצמצם המשתנה - מתחיל ב-2.8 ומהר מאוד "מידרדר" לאיזורים של 3.5 ו-4.0.

בקיצור - הרבה חומר למחשבה לך ולמנהל הבנק שלך אני רק רוצה להוסיף שמי שנכנס לתחום הזה היום נהנה ממבחר הרבה יותר טוב מאשר אלה שנכנסו לצילום עם DSLR לפני 4-5 שנים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2007, 22:44
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי gremlinx שמתחילה ב "אולג"

הרבה שאלות בפוסט אחד קטן, אנסה לענות על כולן בצורה מסודרת -

1. לדעתי קנון 17-55 לא שווה את המחיר שבה היא נמכרת היום. אבל, אין לך עדשה אחרת שהיא גם 17-55, גם IS, גם USM, גם צמצם קבוע 2.8 וגם יש לה איכות תמונה מצויינת. ככה שרק אתה יכול להחליט אם היא שווה לך או לא.
2. קנון 17-55 f2.8 IS ו-24-105 f4L IS הן שתי עדשות שונות לחלוטין, הראשונה מיועדת להיות עדשת קיט בהירה ומיוצבת על מצלמות עם קרופ 1.6 והשנייה אמורה להיות קיט פחות בהירה וקצת יותר ארוכה. מה עדיף - אני אישית הייתי קונה את העדשה הרחבה יותר כי בשבילי עדשה שמתחילה ב-24 היא עדשה מבאסת על גוף עם קרופ 1.6. על גוף FF היא אחלה עדשה, אבל לא לי ולא לך אין בינתיים גוף FF (וחבל). חוץ מזה, אני אוהב צמצמים 2.8 ומטה. אה, קח גם בחשבון ש-24-105 היא עדשת L, כלומר גם איכות הבנייה שלה היא מהטובות שניתן להשיג - לעומת 17-55 שאיכות הבנייה שלה טובה, אבל לא משתווה בשום פנים ואופן לאיכות של L.
3. מייצב תמונה זה תמיד טוב, במיוחד בתאורה חלשה ובצילום של אובייקטים נייחים. אם אין אותו - לומדים להסתדר גם בלי, אבל זה כרוך שכל מיני קומבינות - חצובות למשל.
4. טמרון 17-50 f2.8 היא עדשה אמנם פחות טובה אופטית מהקנון המקבילה, אבל אני בספק שתוכל לראות את ההבדלים בעין בלתי מזויינת. לי יש ניסיון מצויין עם טמרון 28-75 f2.8 של טמרון ואני מניח שגם 17-50 היא לא פחות טובה. בקיצור - עדשה מומלצת מאוד.

מה שווה לך לקחת מכל אלה - רק אתה יכול להחליט. תעשה חושבים, תקרא קצת סקירות באינטרנט, תראה מה הכי טוב לך ולתקציב שלך ותחליט. תפקידי הוא לפרוס לפניך את האפשרויות ולחוות דיעה אישית על כל אחת מהן - ותפקידך הוא להחליט מה טוב לך. בהצלחה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר