לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2007, 15:13
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הסיבה העיקרית שלא מייצרים מדי הסוואה,
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "אני מסכים איתך. חוץ מזה,אם כל..."

היא שבד בדוגמת הסוואה עולה פי שלוש בערך מבד מקביל בלי דוגמת הסוואה. כל ההצדקות האידיאולוגיות - אחר-כך.
אני בספק אם המדים האמריקאים הישנים באמת יותר נוחים; גם ממה שיצא לי לנסות וגם מדיווחי משתמשים עם יותר נסיון ממני היו תלונות חריפות על היותם מחממים מדי במזרח התיכון, והם גם כבדים יותר ממדי ב' מהעשור האחרון. יש לציין גם שכדי שהם ייראו טוב על החיילים, כל חייל היה מבלה לא מעט זמן בעימלון חליפות המדים שלו.
מדי הצבא האמריקאי חדשים מאוד בעייתיים כדוגמה לאימוץ, גם בגלל הסכמה וגם בגלל שיש תלונות חריפות על אי-עמידותם לשחיקה ממושכת, וכן על כך שהניילון שמשמש בהם, לא עלינו, משאיר כויות נוראיות במקרה של פיצוץ או התלקחות קרובה. המדים של המרינס - פחות בעייתיים לעניין זה, ואם היו שואלים אותי הייתי הולך על דוגמה מסוג המולטיקאם למיניה, לוקח את ההסוואה הבריטית הותיקה, או אפילו (כמו שירדן עשתה) מזמין הסוואה ייחודית.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2007, 16:42
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
כן
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "שאני אבין,וכל זה בגלל שלא היה רשום :"Air Force"?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול
אם כן,אז זה עצוב.

וסחטיין על המציאה,יש מצב שאתה שולח לי חולצה אחת או שתיים?

האמריקאים מאד מסודרים ומרובעים. הכל פועל לפי התכנון ושום פרט לא נשאר מאחור. כשיש צורך לאלתר = משהו /מישהו לא עבד לפי התכנון. חלשים מאד באלתורים ולכן הם מעריכים מאד את היצירתיות הישראלית .

במקרה הנדון - לא רק שהם לא הסכימו ללבוש החולצות (לשמחתנו כי רבה...) הם המשיכו לדבר ולתחקר את הארוע עוד ימים רבים...

מצטער, אינני עוסק בשיווק חולצות ואינני יכול לשלוח לך חולצה. הכותנה האמריקאית מתבררת כאיכותית ביותר בכל הנוגע לניקוי ושטיפת אופנועים ואופניים...
ישן 26-05-2007, 22:25
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
כסף הוא תמיד תירוץ.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי EMT שמתחילה ב "כסף כאן לא תרוץ. צה"ל בדומה..."

גם כספי סיוע אינם בלתי-נגמרים. דווקא, אם היינו רוצים לקנות מהאמריקאים, הדוגמה הייתה פחות בעיה - אפשר היה לקנות את גרסה 3 של ה-ACU של צבא ארה"ב, שהוא מיועד לשטחים שונים, או מולטיקאם ודומיו, שמיוצרים גם הם בארה"ב.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-05-2007, 10:16
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
הזבל של מישהו אחד הוא זהב לאחר
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "כסף הוא תמיד תירוץ."

אי אז בראשית שנת ה 90 העליזות היו הרבה אימונים של יחידות אמריקאיות בבאלי"ש.
אני זוכר שכשהיינו מתאמנים לידם עם ערב היינו "פושטים" על הזבל שהם השאירו לטובת מציתי זיפו, מנות קרב אמריקאיות ועוד.
זה גם מזכיר לי סיפור משעשע שסיפר אחד החבר'ה באימון האחרון, והסיפור הולך ככה:
הוא נוסע אי שם בדרום ארצות הברית במהירות מעט גבוהה מהמותר ועוצר אותו שוטר תנועה.
הוא מגיש לשוטר בחיל ורעדה את רישיון הנהיגה שלו וכשהשוטר מסתכל על הרשיון הוא אומר לו:
"You are an isralie? I was in the Marins! I was training in Balish"
ומפה לשם הם מעביר סיפורי גבורה ומורקי"ם על השק"ם בבאלי"ש ועל החום והבחור יוצא עם הזמנה לארוחת ערב במקום עם דו"ח תנועה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר