לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2007, 14:33
  tmorid tmorid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.04
מספר שאלות לגבי עתודה ודח"ש

היי.. הרצתי חיפוש ויש לי שאלות שלא מצאתי עליהן מידע עדיין.. אז מצטער על הנאום הארוך שאני הולך לכתוב..

אני מסיים עכשיו כיתה י"א, ואני מאוד רוצה להיות עתודאי בצבא, ולהשלים תואר לפני הגיוס, ולאחר מכן לחתום קבע...
עכשיו שמעתי מהמון אנשים שהזכירו את הי"ג י"ד, עכשיו מה ההבדל בין י"ג י"ד לעתודה?

אני חושב שאני אתחיל מהתחלה, מה הסיכויים להתקבל לעתודה ולהשלים תואר לפני הצבא? אני מעוניין בתחום המחשבים ואני לומד בבצפר 10 יח''ל מחשבים, שבניהם בנוסף לC#, למדתי יחידה אחת של ACCESS ומעט מאוד SQL, וביחד עם זה גם בניית מערכת מידע והכל. בנוסף לזה אני עושה גם 5 יח' פרוייקט של VB, ועוד 5 יח' פיזיקה, מת', ואנגלית... ככה שבפיזיקה אני בין ה60 ל70 ואני עוד לא יודע ציון הגשה של השנה... ובמתט' 06 אני בין 80 ל90 (גם פה אני עוד לא יודע ציוני הגשה) וב05 90+.. באנגלית בנתיים יש לי 100 ציון הגשה בE ובבגרות די פישלתי ככה שאני בדרך למועד ב' חחח.. האם הסיכויים שלי נחשבים גבוהים?

בנוסף, חשבתי לעשות את המעד חורף של הפסיכומטרי, אבל אבא שלי אמר לי שיותר כדאי לי להתחיל החופש איזה קורס באוניברסיטה הפתוחה ללא פסיכו'.. השאלה במה מתחשבים בצו ראשון (שלא היה לי עדיין.. נולדתי בנוב' ויש לי חצי שנה עד לגיוס מסוף הלימודים) יותר? בפסיכו' או בקורס שלקחתי כבר באוניברסיטה?

אהה ועוד שאלה.. אם אני מתחיל ללמוד לתואר, ואני מבקש דחיית שירות ומאפשרים לי, אז מה ההבדל בין זה ובין עתודה רגילה?

ועוד שאלה, האם בתור עתודאי אני עובר איזהשהו קורס קצינים? ובאיזה דרגה משתחררים?
תודה מראש =]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2007, 14:57
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tmorid שמתחילה ב "מספר שאלות לגבי עתודה ודח"ש"

השאלות שלך קצת מבולגנות אבל ניחא.בוא נראה.
-ממה שהבנתי י"ג י"ד מקבלים תעודת טכנאי או הנדסאי ובעתודה רגילה מקבלים תואר אקדמאי.
-ממה שכתבת נראה שתעודת הבגרות שלך נראת טוב-הרבה יחידות וזה מה שבאמת מוסיף.
-אם אתה רוצה להתקבל לעתודה אתה חייב לעשות פסיכו. אם אתה סתם מקווה לעשות תואר לפני הצבא בלי קשר לשירות אין לי מושג מה אתה צריך לעשות ואני לא יודע באיזה תנאים הצבא יאפשר לך את זה.
-ההבדל בין סתם ללמוד לתואר לבין להתחייל לעתודה זה שבעתודה הצבא משתתף בהוצאות שכר הלימוד ואתה מחוייב בחתימת קבע ושירות בהתאם למקצוע שלמדת. לגבי פשוט ללמוד בלי קשר לצבא, אני מתאר לעצמי שאתה לא חייב לחתום קבע או לשרת במקצוע (אבל שוב, אני לא יודע באיזה תנאים הצבא יאפשר לך להמשיך ללמוד).
-חלק מהעתודאים עוברים קורס קצינים ולרוב משתחררים בדרגת סרן. אלה שלא עושים קק"צ משתחררים לרוב קא"ב (קצין אקדמאי בכיר), דרגה המקבילה לסרן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:30

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר