לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2007, 13:16
  JamBurry JamBurry אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cheos_Theory שמתחילה ב "מתחיל ללמוד תיכנות"

אם אתה רוצה אתרים סטטים (כלומר, רק עמודי HTML מוכנים) - יש הרבה מאוד תוכנות שפשוט מתקינים אותן והן רצות (למשל, PHP-NUKE).
אני מניחה שאתה מעוניין באתרים דינמיים, שמתחברים לבסיסי נתונים, מייצרים PDF-ים ולא רק HTML, וכו'. במקרה הזה, כל השפות שצויינו פה כבר הן בחירות מצויינות.
אני דווקא הייתי רוצה ללכת לכיוון אחר ולהמליץ על שפות דינמיות (לא נכנסת בכלל לויכוח של כן/לא לקרוא להן שפות SCRIPT והאם הן כן/לא טובות). לכל אחת מהן יש לפחות כלי אחד לפיתוח של אפליקציות WEB שיודעות לעשות את כל הנ'ל.

PHP - כל השפה נועדה לעבודה עם WEB
ל-RUBY יש את Ruby On Rails
ל-Python יש את Django
ל-Perl יש את Catalyst, שאיתו יש לי נסיון אישי. עשינו לאחרונה פרוייקט פנימי בעבודה למערכת מידע שמשרתת בסביבות 50 איש. כמובן שיש כאן Database שמעורב, אינפורמציה שיוצאת במייל וב-RSS, ועוד מספר מכובד של דברים אחרים. עבודה עם Perl חסכה לנו המון זמן פיתוח - מהרגע שהגיעה הדרישה ועד לעלייה לאוויר של הגרסא הראשונה עברו יומיים בלבד, ו-90 אחוז מהדרישות עבדו. לא השקענו בביצועים ועיצוב מדהים (כאמור, פרוייקט פנימי שצריך לשרת מטרה, לא להיות יפה), למרות שגם את זה אפשר בקלות לעשות (Apache עם ModPerl).

HTH
JAM
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2007, 17:11
  JamBurry JamBurry אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.07
קצת סדר...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Cheos_Theory שמתחילה ב "perl זה עם הגמל הזה לא? נשמע..."

Perl זה הגמל... :-) אוקי, אי אפשר להגיד שאתה לא צודק... (למרות שיש גם ספר עם לאמה, אבל זה Details...)

גם צודק לגבי העובדה ש-UNIX בנוייה מ-C. ולצורך העניין, כנראה גם חלקים לא מבוטלים של WINDOWS.
JAVA היא יותר משפה - זו סביבה שלמה. בעצם איך שזה עובד זה שסביבת JAVA מגיעה עם תוכנה שנקראת JVM (קיצור של JAVA VIRTUAL MACHINE). ה-JVM הוא בעצם מימוש של סביבת ריצה שלמה: אתה יוכל לחשוב עליו כמין CPU וירטואלי (עם פורמט בינארי והוראות משלו) שרץ על ה-CPU האמיתי. ולכן, אחרי שהידרת תוכנית ב-JAVA (כלומר, הרצת את התוכנית דרך המהדר של JAVA) יש לך קוד בינארי שיכול לרוץ על כל JVM. היות שקיים JVM פחות או יותר לכל מערכת הפעלה/מעבד בשוק היום, אז יש לך את היכולת להריץ תוכניות על כל מחשב שיש בו JAVA.
.NET זה דבר דומה: ה-JVM של JAVA נקרא CLR בשפת מיקרוסופט. בניגוד ל-JAVA, אבל, הוא קיים רק על WINDOWS. אמנם קיימים מימושים של CLR על UNIX, אבל הם לא רשמיים של מיקרוסופט.

ASP.NET היא טכנולוגית כתיבת אפליקציות הווב של מיקרוסופט. היא מבוססת על טכנולוגיה קודמת בשם ASP (בלי NET). ולכן, מה שזה אומר שזה מיקרוסופט לקחו את ה-ASP, מימשו על גבי סביבת ה-.NET ולכן יש שם חדש. הטכנולוגיה המקבילה (בערך...) ל-ASP/ASP.NET ב-JAVA נקראJSP.
SQL היא שפה לפעולות על בסיסי נתונים - שאילתות, עדכונים וכו'. היא בעצם לא ממש קשורה ל-++C או כל שפת תכנות אחרת שכן יעודה הוא שונה. ואם כבר שפות תכנות - VB.NET היא המימוש של VB על סביבת ה-.NET (למרות שהשפה די שונה מ-VB6 שבאה לפניה). שפה אחרת נפוצה של הסביבה היא #C (סי שארפ). יש עוד כמה, אבל הן לא ממש נפוצות לפיתוח יומיומי.

זה ממש בגדול. תרגיש חופשי לשאול אם יש עוד שאלות.

JAM
ישן 09-06-2007, 18:23
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי JamBurry שמתחילה ב "קצת סדר..."

ציטוט:
ASP.NET היא טכנולוגית כתיבת אפליקציות הווב של מיקרוסופט. היא מבוססת על טכנולוגיה קודמת בשם ASP (בלי NET). ולכן, מה שזה אומר שזה מיקרוסופט לקחו את ה-ASP, מימשו על גבי סביבת ה-.NET ולכן יש שם חדש.

זה ממש לא נכון. השם זה רק שם, זה הכל.

ציטוט:
וכל מחשב.. אמ.. אז בגדול אני חושב שאני אלך במקביל על:
שפת C, וג'אווה.. ואולי גם פלאש.. php..

בן אדם לא עובד במקביל, הוא עובד בטור (חחע)
אבל תכלס, אל תנסה ללמוד הכל ביחד...תלמד אחד אחד. אני, לפי מיטב המסורת, אמליץ לך להתחיל מ-C...למה? כי קשה באימונים וקל בקרב. רוב הדברים קל הרבה יותר לעשות בJAVA, PHP, .NET ואפילו ב++C, אבל אם תתחיל מ-C אז כשתעבור אחר כך לשפות אחרות אתה תקבל יותר הנאה מהידיעה שאם הייתי עושה את זה בC אז היית מתאבד קודם

אם אתה באמת מתעניין רק בתכנות אתרים אז גם perl וגם php יהיו בחירות טובות לדעתי. על רובי שמעתי רק דברים טובים, אבל לא יצא לי להשתמש בה, וגם משום מה יש לי סלידה קלה ממנה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר