לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2007, 18:56
  AvishayIL AvishayIL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
יום מיון חובלים/ צוללות, יוני 2007

דבר פתיחה:
קודם כל אני מאוד שמח לכתוב פה ולעזור לאחרים. קראתי חלק מהמאמרים שבאתר, נהניתי מאוד, ואני מקווה שהמאמר הזה יעזור לכם להתכונן ליום המיון של חובלים/צוללות באופן הטוב ביותר.
בהצלחה לכל המלש"בים שרוצים להיות חובלים/צוללנים.

ציוד שצריך להכין ליום מיון:
1. תעודת זהות.
2. הזימון שקיבלתם ממדור סיירות.
3. כלי כתיבה(רצוי עט).

היום שלפני:

חברה, ביום שלפני אני מציע לכם לישון מוקדם ולישון 7 שעות כמו שכתוב בזימון, כי אני ישנתי בקושי שעתיים ונאבקתי לא להירדם בגלל הייבוש בהתחלה וכל המבחנים(למרות שבסוף יצאתי שמח).

ונעבור ליום המיון:

החלק הראשון - מההגעה, עד לייבוש, ועוד ייבוש וגם סרטים:

מגיעים לש"ג בתל השומר, לאף אחד אין מושג בד"כ איפה זה ביתן חיל הים, בסוף מוצאים חיילת נחמדה שאומרת לך כיצד להגיע לביתן, השעה כבר 8:05 ואתה מזומן ל-8:00, מתחיל לאכול סרטים על זה שהתחילו בלעדיך, וכו' וכו'.

מגיעים בסוף לביתן, שקט מוחלט, עוד איזה 20 שהגיעו לפניך מסתכלים אליך, אתה שואל:"כאן זה חובלים צוללות?" עונים לך כן, אתה מתיישב, שקט מוחלט, דיסטנס אדיר בין כל המלש"בים וגם 3 מלש"ביות נחמדות. מתיישב ליד איזה ילד או ילדה שנראה לך, כולם תקועים בעצמם ובפלאפונים שלהם, מדי פעם איזה קוטר מתלונן מתי מגיעים, אף אחד לא עונה לו, והוא שוקע שוב בעצמו.

אני הגעתי לשם, התחלתי לדבר עם אנשים, זה חשוב, כי מייבשים אתכם למוות. חשוב מאוד לתקשר, למה אתם פשוט מאוד תאבדו את הריכוז מהר מאוד ותרדמו, וחבל.

ב-9:30 מגיעה ראש מחלקת האיתור של חיל הים, אומרת יפה לכולם שלום, תודה שהגעתם, בלה בלה בלה, נכנסים לחדר, צוער נחמד שבדרך לסיום קורס חובלים וצוללן בתפקיד נכנסים ומסבירים על היחידות שלהם, כולל סרטים, נחמדים ומעוצבים יפה, עם נחירות של המלש"בים ברקע.

החלק השני - מבחני השלמת משפטים:
*יש לציין שלא כולם מתחילים מאותו חלק, חלק מהאנשים ישר הולכים למבחנים הפסיכוטכניים במחשבים, וחלק נשארים למבחן בכתב.

מגיעה איזה חיילת נחמדה מחיל הים, קוראת לכמות של אנשים, נשארנו 5 בחדר, נותנת לנו טפסים של השלמת משפטים, בסביבות ה-60-65 משפטים שחוזרים על עצמם, ועליכם להשלים אותם.
תשתמשו בשפה כמה שיותר גבוהה, השאלות הם בסגנון:
"ילד מחונך הוא ______"
"אני מתעצבן כאשר ________"
לא משהו מסובך, יש 20 דקות לביצוע השאלון, כולם מסיימים, ואז מגיע הסיוט - שאלון אישי.

החלק השלישי - שאלון אישי:

כל המלש"בים האחרים בינתיים עושים מבחנים פסיכוטכניים במחשבים, ואתם מקבלים שאלון אישי, השאלון הכי חופר שיש, אתם ממלאים אותו, כל מיני שאלות כמו מה ההורים שלכם עשו בצבא, איך אתם בחברה, אם התנדבתם בכל מיני מקומות, והכי חופר - אתם צריכים לכתוב קורות חיים באורך עמוד לפחות. מסיימים את זה, ועוברים למחשבים.

החלק הרביעי - מבחנים פסיכוטכניים במחשבים ושאלון 300:

אין הרבה מה לפרט, מבחנים פסיכוטכניים, לרוב על מכניקה, יש גם שאלון העדפות מה אתם הכי רוצים בחיל הים, ושאלון 300 המעצבן - העיקר שתהיו עקביים. יש תבנית של 6 שאלות שחוזרות על עצמם בכל מיני אופנים, וגם סתם שאלות לא קשורות כמו "האם אתה אוהב בחורות גבוהות" משהו לא קשור לחיים, עוברים את זה ומחכים לאק"ג.

החלק החמישי - אק"ג:

נכנסים למרפאה, חיילת יפה ומצחיקה מחכה ואומרת לכם להוריד חולצה, אני הייתי שרוף בטירוף בבטן והיא פשוט התעללה בי, אבל אמרה שבסוף הכל בצחוק וסתם משעמם לה פה, עושים אק"ג בעקבות מקרי המוות שקרו בגיבוש שייטת וטייס, ובעקבות כך גם הרמה הפיזית של הגיבושים של צה"ל ירדה משמעותית. אחרי האק"ג - קוראים לאנשים שלא עברו את הפסיכוטכני או את האק"ג ושולחים אותם הביתה בלי כלום, וזה הזמן לדבר ולהכיר כמה שיותר.

החלק השישי - מבחנים לעבודת צוות וכושר מנהיגות:

הגענו לחלק המעניין של היום הזה. קוראים ל-6 אנשים, בהתחלה כל אחד היה צריך להציג את עצמו במשך דקה, מכירים יפה את מי שיושב לידך, ואז מתחילים במשימות.
בהתחלה היינו אמורים להחליט מה לבנות מהקשים והסיכות שהיו מונחות על הרצפה, כל אחד זרק רעיונות, הרוב הזויים, כמו מעבורת חלל וכל מיני דברים כאלה, בסוף החלטנו על כלב.
אז כמו שאמרתי, המשימה הראשונה שלנו הייתה לבנות מקשים וסיכות כלב. ההנחיות הן לא לקפל את הקשים ולא להשתמש בתכונת הצד הגמיש של הקש. להגיד ת'אמת, אך אחד לא מצליח בסוף לבנות, יצא לנו 1/3 כלב, יש לציין שהקשים עקומים מאוד ומכווצים בצדדים, ככה שלהרים איזשהו משהו זה בלתי אפשרי. יש לכם 3 דקות לתכנון, ו-7 דקות בביצוע. תהיו מעורבים בתכנון, תקחו את היוזמה, קחו את העט והדף, ותתבלטו. כמובן לא להיות חזירים, שתפו פעולה עם הצוות. בשלב הביצוע נותנים לכל אחד להיות מפקד, מי שמוצא חן בעיניהם נותנים לו עוד פעם, לי נתנו פעמיים, והצלחנו בסוף להרים 1/3 כלב. רצוי לבקש זמן נוסף, כי אנחנו לא ביקשנו, והתוצאה יצאה די מעפנה, אבל לא משנה. עכשיו אמרו לנו כל אחד בתורו לתת ציון לכלב, אני נתתי 4, מישהו נתן 7 והפסיכולוג התחיל לרדת עליו "אם מישהו היה נכנס הוא היה אומר:'וואלה זה כלב'". שואלים אחרי זה מה הסיבות לכישלון, כל אחד אומר שלא היה זמן, שהקשיות היו עקומות וכו' וכו', לאחר מכן אמרו לפרק, דקה וחצי היה לנו לפרק, אני הייתי המפקד, הכל הלך חלק, אחרי זה שאלו אותי רק מי אני חושב שהיה המפקד הכי טוב, הייתי אמיתי, אמרתי מה שחשבתי, אחרי זה שאלו כל אחד שייתן 2 נושאים, כל אחד נתן, אחרי זה נתנו להרצות, בכלל לא קשור לנושאים, בחרו אותי ועוד אחד להרצות, זה שלפני הרצה על מנהיגות, מה הדבר האחרון שהוא היה מעורב בו שכלל מנהיגות, ואז החיילת בחנה אותי, ראיתי שהיא צוחקת והייתי מוכן לתת לה בראש, היא אמרה לי להרצות על קלמנטינות, היה מצחיק בטירוף, אמרתי שיש בזה הרבה ויטמין סי, שלסבתא שלי יש עץ קלמנטינות, שילדים אוהבים לזרוק קלמנטינות אחד על השני, שאפשר לעשות מזה מיץ טעים, וכל מיני שטויות, כולם צחקו, אפילו המפקדים, אחרי זה נשלחנו לייבוש של עוד שעה וחצי, עוד סנדוויצ'ים ושתייה, ואז התוצאות.

החלק האחרון - התוצאות:

המפקד קורא לי ולעוד 6 אנשים כולל בת אחת, מביא אותנו לחדר ואומר "טוב חבר'ה תודה רבה שהגעתם, נמצאתם מתאימים לגיבוש חובלים, כל הכבוד, בהצלחה ויאללה הביתה". אנחנו שמחים שאחרי היום המעייף הזה הוצאנו את המקסימום.

תוצאות:מתוך 35 אנשים שהיו, 7 עברו לחובלים, 25 לצוללות, ו-3 לא עברו לכלום.

מקווה שעזרתי לכם, ובהצלחה לכולם בגיבושים ובשירות, להתראות במאמר הבא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר