לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2007, 00:36
  משה הטכנאי משה הטכנאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
שאלה איזה חומרה מספקת בשביל שיהיה חוקי לרכוש OEM

בס"ד

שלום רב לכולם!

אני צריך לקנות XP. מסיבות מסויימות אני משתדל [בלנ"ד] שלא להשתמש בתוכנות פירטיות. מכיוון שתוכנות הOEM הרבה יותר זולות מאשר ה"לא OEM" הבנתי שזה מה שכדאי לקנות. לפי מה שהבנתי רכישת OEM כרוכה ברכישת חומרה כלשהיא. חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי שיהיה כתוב מה בדיוק הדרישות המינימליות של החומרה שצריך לקנות על מנת שהOEM יהיה חוקי. לדוגמה: אם אני קונה מאוורר למעבד או נגיד מיקרופון או משהוא כזה אז זה מספיק, או שחייבים לקנות רכיב חומרה יותר יקר כמו את הדיסק קשיח או המעבד עצמו (שאז כל העסקה הזאת לא משתלמת, כי אני לא צריך את החלק החומרתי הזה).

מצאתי הרבה אתרים ופורומים שונים שמזכירים את הנושא, אבל אף אחד לא אומר דברים קונקרטיים ולא עונה על השאלה.

אודה למי שיוכל לענות על השאלה.

בברכה,
משה

נ.ב. - בבקשה אל תכתבו לי בשבת. תודה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2007, 12:06

צייתתי לעצה לפנות ישירות למייקרוסופת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "הכי פשוט, שאל את מיקרוסופט."

פניתי למייקרוסופט ישראל דרך אתר שירות הלקוחות שלהם.
יש להם אפשרות של צ'אט. התכתבתי בנושא ה OEM עם נציג שירות הלקוחות דרך הצ'אט. מכיוון שאני חושב שהנושא יכול לעניין עוד אנשים - כל אדם שמתעניין בשאלה "איזה רכיב(י) חומרה של מחשב אני חייב לקנות על מנת שיהיה לי מותר להתקין Windows עם רשיון OEM " - ראיתי לנכון להביא את ההתכתבות במלואה כאן בפורום. ראו קובץ מצורף.

אני שיניתי רק דבר אחד בקובץ הזה: החלפתי את שמו של נציג שירות הלקוחות משמו האמיתי (או קינוי שמופיע) לשם Doron . במקור הופיע שם אחר. עשיתי את השינוי בשביל שלא יהיה לשון הרע על העובד שירות הלקוחות. והוא באמת השתדל מאוד לעזור לי. חוץ מהשם של העובד הזה - הכל מצוטט בדיוק מלא.

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...13/14741782.doc

נערך לאחרונה ע"י משה הטכנאי בתאריך 13-06-2007 בשעה 12:11.
ישן 13-06-2007, 18:00
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
מהקצת שקראתי על הנושא, וממה שנכתב כאן, דווקא החלק האחרון לא היה ממש לא קשור
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי משה הטכנאי שמתחילה ב "צייתתי לעצה לפנות ישירות למייקרוסופת"

לשאלתך, ואני מקווה שאני לא מטעה, המחשב הכי זול שאתה יכול לקנות מעסקים "מורשים" (כאלו שמייקרוסופט מרשה להם למכור רישיון OEM ביחד עם מחשב, חברות כמו HP, IBM, DELL וכו') זה מה שאתה מחפש.
התשובה שלך לא תהיה אצל מיקרוסופט אלא דווקא אצל חברות כאלו.

הבעייה שלך היא בעניין החוקיות.
לפי הEULA, אסור להעביר רישיון OEM של חלונות ממחשב אחד לאחר והרישיון שקיבלת עם המחשב שרכשת קשור אליו לנצח.

מיקרוסופט כן מאפשרים שדרוגים "קלים" (רק שאף אחד לא אומר בדיוק מה זה "קלים", אבל אפשר לנחש שדברים כמו הרחבת זיכרון נופלים בקטגוריה הזו) והחלפת חומרה פגומה בחומרה זהה, במקרה וזה קורה.
אבל לרכוש מחשב "זול" כדי להתקין את החלונות על מחשב אחר זה לא חוקי.
לרכוש מחשב בזול ולשדרג את לוח האם, המעבד והזכרונות לסוג אחר כן נופל בקטגוריה של "מחשב אחר" ולכן זה לא חוקי.

כתבה מעניינת בנושא ממנה תרגמתי את החלקים החשובים:
http://www.marco.org/186

ישן 12-06-2007, 23:19

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "..."

תודה רבה למגיבים.

לגבי הכתבה בוויקיפדיה - תודה על הקישור. אבל הם גם לא יודעים את התשובה לשאלה והם מודים לזה:
(ציטוט של פיסקה מוויקיפדיה, הפיסקה היחידה שעוסקת בנושא)
>>
OEM software may be licensed under conditions requiring that it be sold with computer hardware. To avoid contravening the conditions while passing OEM software savings on to end users, some retailers will sell OEM software with a token hardware device of small cost, such as an obsolete motherboard, single SIMM, or a cable splitter to satisfy the letter of the licensing agreement. This practice is questionable, and may open the end user to audits by publishers
<<
(סוף ציטוט. ההדגשה שלי)
This practice is questionableכאמור -
בנוסף הם גם לא מתייחסים לנקודה הספציפית, איזה חומרה בדיוק מספיק, אלא נותנים כמה דוגמאות אקראיות.

תודה רבה בכל אופן. אם יש כתבה אחרת במקום כלשהוא - אשמח לקרוא אותה.

בברכה,
משה

נ.ב. - בבקשה אל תכתבו לי בשבת. תודה!

נערך לאחרונה ע"י משה הטכנאי בתאריך 12-06-2007 בשעה 23:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:38

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר