לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2007, 07:37
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yagirulez שמתחילה ב "צריך סיפור על הפקרת נשק"

יש לי כמה סיפורים, למרות שהם לא ממש רלוונטיים לפלוגת לוחמים בגלל שיש בהם נסיבות שונות מאוד שנובעות מאופי השירות שלי. בכל זאת, כמה סיפורים נחמדים:

- כששירתתי במעבר אלנבי בגבול ירדן, הייתה תקופה שהעברנו מגורים והיה קצת בלאגן, לכן הייתי צריך לישון במחנה שנלר בירושלים ששם הייתה המפקדה שלי. קיצר, ערב, כולם עייפים אחרי יום מעצבן (כבר לא זוכר מה בדיוק הלך שם), אני נכנס למגאן של המפקדת, שם את הנשק על המושב האחורי ואת התיק הענק שלי עליו. מגיעים לירושלים, פקקים, בלאגן, כל הרחוב מול שנלר עמוס. היא עושה איזו פרסה, כל התנועה מתעכבת, אני יוצא מהאוטו, לוקח מהר את התיק, עולה למעלה למשרד ופתאום החייל שם שואל אותי איפה הנשק שלי. כשהתקשרתי למפקדת היא כבר שמה לב. היא לא הענישה אותי בסוף, אבל אחרי זה בחיים לא נסעתי בלי הנשק איתי מקדימה.

- מאוחר יותר כשעברתי לשרת בגבול מצרים, יש לנו תורנות לעשות פעם בכמה זמן במעבר גבול ניצנה, שמי שמכיר יודע שזה חור כזה שעה מבאר שבע. יש לנו שם משרד ליד המעבר עצמו ובלילה הולכים לישון בבסיס הסמוך. אני מגיע פעם אחת לעשות את התורנות שלי, 5 או 4 ימים משהו כזה, ויום אחד מחליט לנקות. יש לנו במשרד ארון גדול ומכוער ומלא בכל מיני זבל. אני פותח אותו ומה אני רואה? M-16 שוכב לו. אני מתקשר לחיילת שהחלפתי, הנשק שלה עליה. אני מתקשר למפקדה, הנשק של כולם עליהם. מה אני מגלה בסוף? שבועיים לפני היה בתורנות הזאת מילואימניק שבא עם אוטו ופשוט עבר בדרך במפקדה וחתם על נשק. כנראה שמר מילואימניק מיהר הביתה אז הוא פשוט השאיר את הנשק שם בארון, במשרד שבלילה ננעל ואין בו אף אחד והוא נמצא 5 מטר מהגבול. עד היום לא ברור לי אם הוא פשוט נטש, או שהוא עדכן מישהו בזה שהנשק שלו שם וזה פשוט נשכח. הייתי צריך כמעט ללכת מכות עם האפסנאי של הבסיס, שהיה אז של מג"ב, כדי להפקיד את הנשק אצלם באפסניה עד החילוף הבא, כי משום מה הוא חשב שאני איכשהו ארמה אותו.

- אחרון וקצר - כחלק מהעבודה היינו מלווים לפעמים ביקורות דילול כוחות לאורך הגבול. כשהיינו מגיעים לאילת, מעבר גבול טאבה, היינו נוהגים לנעול את הנשק במשרד שלנו שם, שמאוייש תמיד, כדי שנוכל לבלות את הלילה באילת בלי הגבלות ואילוצים (בית החייל, אז לצאת לאנשהו וכו'). למחרת בבוקר צריך לזכור לבקש מהמשקיפים להיכנס למעבר גבול כדי שניקח את הנשק. חיילת אחת ליוותה ביקורת, נעלה את הנשק בטאבה ולמחרת בדרך חזרה, נזכרה ששכחה לקחת אותו. אם היא הייתה נזכרת מוקדם יותר הכל היה בסדר, אבל הם היו כבר 3 שעות נסיעה מאילת. היא ירדה, לקחה אוטובוס לשם ואוטובוס בחזרה למפקדה. אני לא זוכר אם היא קיבלה עונש חוץ מהכסף שנאלצה להוציא על נסיעות.

אלה הסיפורים הכי בולטים שאני זוכר, הזה על המילואימניק כנראה הכי טוב. יש עוד מל תקריות שהייתי עד להן, כל מיני השארות נשק במקלחת, בחדר וכד', אבל אלה יותר שגרתיים, למרבה הצער, בצה"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2007, 12:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yagirulez שמתחילה ב "צריך סיפור על הפקרת נשק"

אם כבר הוזכרו פה סיפורים משעשעים על הפקרת נשק.

היה לנו חיל במחזורית שוקיסט לגמרי, היינו בבסיס של תותחנים בצפון מגיע מסדר נשק, המפל"ג בודק לו את הנשק שואל אותו מתי הוא ניקה אותו לאחרונה, עונה לו שלפניי שבועיים. המפל"ג שואל אותו "ואיפה הנוקר?" הבנאדם ניכנס להלם, ניזכר שהוא ניקה את הנשק בש"ג יומיים לפני זה, דפק ריצה והביא אותו.
שבוע אחרי זה אומרים לנו שיש מטווחים (נמצאים מחוץ לבסיס, 5 דקות הליכה) והיה קר, אז אותו חייל מתלבש, שם גופיה טרמית, שם מדים, געטקס, מעיל ב' ואפילו אפוד והולך למטווחים. מגיעים למטווחים, עדיין קר לו ואז הוא דופק את הראש במצח וצועק "אוייש, שכחתי את הכובע!" המפקד שלו מסתכל עליו "לא שכחת עוד משהו?" הבחור ישר קולט רץ בחזרה לבסיס, כל הדרך ממלמל על זה שבטוח הפעם זה משפט. בסוף קיבל רק שבת.

ולסיפור אחר, החלפנו גדוד שיריון בגיזרת ניל"י, והחלפה של קו זה תמיד המון באלגן ותמיד שוכחים משהו, אחרי שהם עוזבים ואנחנו כבר סוגרים דברים אחרונים פתאום אנחנו קולטים גלילון בחמ"ל (אנחנו כבר סימנו את המעבר לm16) מתקשרים למ"פ מפקדה שלהם, הוא ישר שלח מישהו לאסוף אותו.

ישן 30-06-2007, 22:34
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05

סיפור קצר על שוק של מפקדים (כן, גם זה קורה):
כשהייתי במסלול בביסל"ש, אחד המטק"ים שיפצר את הנשק לטנק במקום הייעודי שלו ויצא עם הטנק מהש"ג רק"ם ("מניפה" למי שמכיר מהבסיסיות). אחרי משהו כמו 2 ק"מ הוא עצר את הטנק כי הנשק שלו לא היה שם. כמובן שכל הסגל חשב שהנשק השתחרר מהטנק ונפל לחול. וכמובן שמי ששילם את המחיר היו הטירונים: הלכנו כל הדרך אל הטנק ובחזרה ביישור קו, כשאנחנו בועטים בחול כמו איזה מטומטמים. לא מצאנו אותו, ואחרי שחזרנו לבסיס מלאים בחול, הסתבר שהמט"ק הגאון הזה בכלל שפצר את הנשק לטנק אחר שכל הזמן הזה היה במשטח...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר