לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2007, 23:33
  EMT EMT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fw120 שמתחילה ב "לוחמי קבע"

1. כסף

2. המון כסף

3. אתה חייב להחזיק סד"כ בט"שׁ + סד"כ חרום איך תעשה זאת ה"ב קבע בלבד?

11 אוגדות מתמרנות - לפי חישוב מקורב ומעזוב מערך מועך לחימה תגיע לסכומי עתק של כסף.
כוון שעל מנת לשמר אנשים בצבא קבע לאורך זמן בתור לוחמים אתה חייב לשלם להם בהתאם, הרבה יותר
מאשר עכשיו מקבלים משרתי קבע - כי איש בן 30 לוחם חי"ר או אתה יודע אפילו מ"מ בן 30 (אלה מה תשים מ"מ בן 21 על מחלקה של בני 25-35?) - צריך משכורות יותר גבוהות מאשר היה זוכה לה באזרחות
אם היה לומד ועושה קייריה אזרחית.

נתתה דוגמא של ארה"ב? יש להם בדיוק אותה בעיה - צבא אוכל המון כסף - משלמים ממש לא הרבה והכשרה יקרה מאוד. תוצאה - חיילים קרביים ברובם עושים שרות של 3-5 שנים ועוזבים לשוק הפרטי.

למה להסתקן בעירק כחייל מירינס תמורת שכר של 2000 $ לחודש (זה אפילו יותר ממשזה באמת) כאשר בחברת האבטחה פרטית בעירק אתה יכול להרווח עד 500$ ליום ולהסתקן הרבה פחות.

אותה בעיה ברוב המדינות הנלחמות היום בעירק ואפגניסטן - נזילות כ"א מאוד גבוהה.

למעשה צבא מכשיר חיילים ותורם אותם לשוק הפרטי. לכן נשמעים כולות להחזיר גיוס חובה גם בארה"ב וגם בבריטניה (גרמניה גיוס חובה אגב והיא לא לבד)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2007, 00:24
  fw120 fw120 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי EMT שמתחילה ב "1. כסף 2. המון כסף 3. אתה..."

צבא איך שלא נסתכל על זה הוא מכונה שבולעת כסף ולא מייצרת. בכל מיקרה,גם ההכשרה של לוחמי סדיר שהתחלופה שלהם היא של 3 שנים ,ברוב המיקרים, לא משתלמת. חיילים קרביים אמנם לא מרוויחים משכורת אבל ההכשרה שהם עוברים, הוצאות נילוות נוספות- הכל עולה כסף. שוב, אני לא מומחה ואני שואל כי אני מתעניין. האם כוח קטן יותר ויעיל יותר, לדוגמה: ישנן יחידות מילואים כמו אלפיניסטים, לוט"ר אילת ויחידות אחרות שמתמחות באזור מסויים במיומנויות מסויימות (אני יודע שאלו יחידות התנדבותיות ולא מקבלות שכר) ואם ניקח את המלחמה האחרונה בלבנון שהראתה לנו שקצת חיילים מיומנים ומקצועיים יכולים להיות "קוץ בתחת" לצבא גדול. חיילים כאלו שולטים בשטח מוכר להם, מיקצועיות שמשתבחת ומתייעלת עם הזמן.
מה גם שקראתי על כך שמדברים על להכניס כלי רכב לא-מאויישים בעלי יכולת שליטה וקבלת החלטות עצמאית לצורכי בט"ש. האם שילוב של איכות טכנולוגית וכוח אדם מיומן- גם אם כוח אדם קטן הרבה יותר, איננה השקעה משתלמת לטווח ארוך? ושוב, הרי איך שלא יהיה צבא יבלע כסף תמיד.
אם ניקח את ארה"ב בעיראק אז הרבה מתפקידי הצבא היום מושכרים לקבלנים פרטיים בלאו הכי. הצבא שם לא מסוגל לעמוד בכל המשימות וגם תפקידים טכניים כמו הפעלת הטילי שיוט מהספינות והMLRS מבוצעים ע"י עובדים של קבלנים פרטיים (לפי ערוץ ההיסטוריה). המדע והטכנולוגיה כל הזמן רצים קדימה ומצריכים אנשים מיומנים לטפל ולאייש אותם. גם החייל חי"ר היום משתכלל מהציוד האישי שלו, שכפצי"ם וקסדות מחומרים יקרים יותר, נעליים קלות ועמידות יותר, נשק קל (שרק הציוד הנילווה לו"כוונות,טלסקופים וכו' עולה יותר מהנשק עצמו) בעל עוצמת אש גבוהה יותר, ציוד קשר וניווט משוכללים (ראיתי בערוץ ההיסטוריה על ציוד שכולל מזל"ט זעיר ומחשב קטן עם אינטרנט שמראה למפקד בשטח מה קורה בשטח מאחורי הגיבעה בזמן אמת) כל אלו רק מראים שאי-אפשר יותר להחזיק חיילים של 3 שנים. ציוד כזה ידרוש, איך שלא יהיה בשלב כזה או אחר, שינוי תפיסה בנושא הגיוס...

SEMPER FIDELIS
ישן 15-07-2007, 01:21
  fw120 fw120 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אין כסף. גם אם היה כסף, אין..."

לגבי אנשים שירצו לעשות את העבודה זו לא הבעיה. תמיד יש את החומר האנושי המתאים והכוונה שלי שלחיילי חי"ר (הדרגות הזוטרות) לא צריך גאונים, אם ניקח דוגמה שוב מארה"ב או בריטניה שם גם מגייסים צעירים שהאפשרויות שלהם היא או כלא או שירות צבאי והצבא מעניק להם עתיד - לימודים,משכורת,מיסגרת,חינוך,ערכים. גם מצבנו היום כחברה הוא בכי רע והרבה צעירים היום אבודים, הצבא ולדעתי רק הצבא יכול לתת להם כיוון ולהציל אותם מלהידרדר לפשע. חלק גדול מהמשתחררים אין להם כיוון ויוצאים לטיולים בכל מיני מקומות להרפתקאות מיותרות שבחלקן הדרדרות לסמים. הצבא יכול למשוך חברה איכותיים, כאלה עם מוטיביציה שמופנית לכיוונים לא נכונים, ולשמור אותם לתעל את היכולות שלהם לכיוונים הנכונים והמתאימים. עדיין, אנחנו שונים ,חברתית ,מהמדינות שציינתי בערכים שלנו והבנה שתמיד נחייה על החרב אך תמיד היינו מעטים מול רבים וככל שגדל הצבא כך (לי בכל אופן נראה) אנחנו פגיעים יותר. היום כל אמא יש לה את כל הפלא' של המפקדים והיא רוצה 24 שעות לדעת היכן הבן שלה ומה עושים לו ואיך הוא אוכל ואם הוא עשה גרפס... הצכא הפך לקייטנה. מדריכים בכל היחידות מתלוננים כי הרף סינון הפך להיות בדיחה! כולם מפחדים שיקרה משהו לאחד הטירונים לכן גם העומסים צומצמו. צבא קבע מורכב מאנשים שמבינים שזה מקצוע, שזו דרך חיים. והצבא יוכל להתנהל ללא התערבות ההורים.
אני עובד כשוטר (בצבא הייתי בהנדסה)ועובד שעות ללא היכר, השכר הוא גלובלי, ואתה מוקפץ לכל "פלוץ" שיש, עובד שבתות וכל חג! אני רואה את העבודה שלי כזכות ואני אוהב את מה שאני עושה למרות המשכורת הנמוכה ואם היה קם צבא קבע הייתי בין הראשונים להצטרף כי אני אוהב את זה. (ולא כקצין, כחייל מהשורה ובכיף). אז למצוא אנשים עם נכונות ושכר לא גבוה תמיד אפשר.

SEMPER FI
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר