לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2007, 23:00
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
הוספת ערכי class רבים לאובייקט באמצעות JS

אני רוצה להוסיף ערכי class (של CSS) רבים לאובייקט (במקרה שלי מספיק להוסיף 2) וזה לא מצליח. ניסיתי בדרכים שונות כולל הפרדת שמות ה-class באמצעות פסיק, רווח ונקודה-פסיק אבל זה לא עובד כראוי.

לדוגמא, ניסיתי:
קוד:
/* JS Code */ obj.className = 'class1, class2';

ורק class2 עובד.
בעבר ניסיתי את אותו הדבר [הפרדות באמצעות פסיק] על המאפיין class של אלמנט מסויים, לדוגמא div, וזה עבד טוב מאוד.

איך אפשר לעשות את זה באמצעות JS?

תודה מראש

עריכה:

ואם כבר אז עוד שאלה:

איך אני יכול לדעת מתי העכבר עוצר על מיקומו של אלמנט כדי להפעיל פונקציה?
לדוגמא כמו מה שמבצע המאפיין alt בתג img, או המאפיין title בתג td: אם נותנים למאפינים אלה ערכים, אז כשעוצרים כ-שניה אחת על האוביקט, מופיע הטקסט בצבע שחור על רקע צהוב-בהיר.

אני יודע שאין אירוע כזה שבודק עצירה של העכבר על האלמנט...וחשבתי על אפשרות של בדיקת המיקום של העכבר לפני כמה מילישניות ובדיקת מיקומו לאחר כמה מילישניות אבל זה נראה לי כאפשרות פחות טובה.

שוב תודה מראש.

נערך לאחרונה ע"י DCD בתאריך 30-06-2007 בשעה 23:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2007, 22:37
  DCD DCD אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "1.זה לא סותר מה שאמרתי. כל..."

1. אבל בכל מקרה לדפדפנים האחרים אין אפשרות לגשת למידע ...

2. הסימן של הדולר. משתמשים בו ב-PHP ופתאום אני רואה אותו פה.
ראיתי אותו בעבר בסקריפטים אחרים וגם אז לא הבנתי מה זה עוזר ממש...

3. לא...ה-event כנראה באמת מקולקל - quirksmode כותבים את המשפט בצורה אחרת:

קוד:
var e = e || window.event;

ועכשיו זה באמת עובד בלי תקלות גם ב-FF. סך הכל להוסיף window

4. ואחרון להיום:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...1/18445763.html

הקובץ הנ"ל מכיל את הפונקציה שאני רוצה לעשות.
היא עובדת ברובה מצוין במיוחד ב-IE.
אבל ב-FF יש תקלה מעצבנת והאלמנט שנוצר שהוא הקופסה שמופיעה במעבר העכבר על ה-div, לא זז למיקומו של העכבר.

מה לא טוב כאן?
עשיתי
position : absolute ב-CSS
והאופן שבו הגדרתי את המיקום שלו (obj.style.left וכו') הוא נכון, בדקתי את זה.

אני לא מבין מה ה-FF רוצה ממני עכשיו.

תודה על התשובות!
ישן 02-07-2007, 01:04
  DCD DCD אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "1. ברוב הדפדפנים הגדולים תקבל..."

3. עכשיו, מבלי שאפילו ארצה בכך, התעדכן לי ה-FF בדיוק כשבאתי לבדוק את זה.
אז אני לא יכול עכשיו ממש לבדוק את זה חח

4. IE ופיירפוקס מתייחסים בשונה להגדרת משתנה גלובאלי?

אני בכוונה מההתחלה לא שמתי את זה בתוך הפונקציה onmousemove.
כל פעולה שאני מכניס לפונקציית האירוע הנ"ל יכול להאיט...לכן אני אישית מעדיף לשים את זה מבחוץ.
יש דרך להשאיר את זה בחוץ אבל שעדיין FF יתיחס לזה?

אני מנסה לחפש אתר שיכול לומר את רוב ההבדלים החיוניים בין הדפדפנים העיקריים האלה (וגם בין עוד כמה דפדפנים). בינתיים היחידי שמצאתי זה http://www.quirksmode.org אבל כנראה חסר שם כמה דברים, למרות שהוא מאוד טוב ומפרט על נושאים.

אני שם לב גם שהטקסט יוצא מהקופסה שמופיעה ליד ה-div כשעוברים עליו עם העכבר...כנראה כל הטקסט עובר את ההגדרות של הגובה. איך אפשר לסדר את זה?
חוץ מ-overflow:hidden או auto וכדו'

תודה

נערך לאחרונה ע"י DCD בתאריך 02-07-2007 בשעה 01:12.
ישן 04-07-2007, 00:23
  DCD DCD אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "שכחתי להסיר משם קצת דיבאגינג שעשיתי"

ישבתי על מה שכתבת והבנתי..צריך גם לכלול את הscroll שנעשה בדף כי המיקום של העכבר וגודל החלון הפנימי נעשה בלי חישוב ה-scroll.

ובמקום ליצור אלמנט DIV בתוך מסמך ה-HTML, מצאתי פיתרון יעיל יותר והרבה יותר קל
צריך להגדיר ב-CSS:
קוד:
height: auto !important;

הסיבה היא ש-FF ודפדפנים אחרים גורמים לטקסט לעבור את האלמנט אם הוגדר לו גובה ספציפי.
Source: http://www.quirksmode.org/css/quirksmode.html - בשורה של overflow: visible, כמעט הכי למטה בעמוד. זה פשוט אתר מדהים יש שם נושאים רבים על הבדלים בין דפדפנים ודרכים להתגברות על הבעיות.

וכדאי גם לעשות את זה important...לא מזיק...
למרות שאני לא הכי מבין למה מתכנתים עושים את זה (ודברים אחרים) important, הרי בכל מקרה ההגדרות הרגילות של המתכנת עוברות את ההגדרות הרגילות של המשתמש, חוץ מההגדרות החשובות של המשתמש.
זה לא מיותר לשים important ?
ישן 04-07-2007, 01:12
  DCD DCD אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "1. אין צורך בauto, פשוט אל..."

1. אני הגדרתי גובה auto כיוון שאני זוכר שלפי התקן, אם מגדירים צבע-רקע אז חייב גם להגדיר צבע-כתב, ואותו הדבר הפוך (אם מגדירים צבע-כתב חייב להגדיר צבע-רקע). אז חשבתי שזה חל על הרוחב והגובה.

בכל זאת זה לא מפריע אם אני אגדיר...

2. בדף שאתה שלחת, העדכני ביותר, הוספת 2 תגים של div שהם למעשה הקופסה שמופיעה במעבר עכבר על תגי ה-div האחרים:

קוד:
<div class="hide" style="width: 250px; height: 50px;" id="mMsg">The message that suppose to be shown near the mouse!<br>Text Text Text Text Text Text <br>Blattt</div><div class="hide" style="width: 250px; height: 50px; left: 535px; top: 103px;" id="mMsg">The message that suppose to be shown near the mouse!<br>Text 2 Text 2 Text 2 Text 2 Text 2 Text 2 <br><br>Text 2 Text 2 <br>Text 2 Text 2 <br>Text 2 Text 2 </div>

אז יש אפשרות להציג את הקופסה כראוי מבלי להוסיף את התגים\הקוד הנ"ל. (ע"י קביעת גובה auto ולא קביעת גובה ספציפי).

3. אז למעשה ה- !important חשוב רק ב-CSS1. השאלה היא באיזה מקרה מופעל CSS1, ובאיזה מקרה מופעל CSS2? הדפדפנים קובעים איזה מהם יופעל או שאני קובע לפי ה-DTD?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:54

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר