לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2007, 19:52
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
הממ..
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "טוב קראתי בוויקיפדיה ולא..."

תוספת מימוש = כמה כסף אני צריך להוסיף כדי להפוך אופציה למניה (לא מתייחס לאופציות על המדד).

אתה עושה קצת סלט בין סוגי האופציות ...

יש אופציות על מניות (כתבי אופציה) שמאפשרים לך להמיר אותן למניות בתקופה מסויימת / בתוספת מסויימת (להלן - תוספת מימוש) ובעמידה בתנאים מסויימים .
דוגמא טובה לכך יש בהייטק - כל חברה חדשה שרוצה לצ'פר את העובדים שלה נותנת להם אופציות.
לחברה זה לא עולה הרבה כסף , והעובדים - מקבלים תמריץ לשפר את הביצועים כדי שערך המניה יעלה וככה הם יוכלו לממש את האופציה שלהם כשהיא בתוך הכסף.
"בתוך הכסף" - כשיש לי רווח מסויים על האופציה , דוגמא: יש לי אופציה שקיבלתי במתנה ואומרת שאני יכול לשלם 5 ש"ח תוספת מימוש ולקבל תמורתה מניה , אבל , אם שווי המניה של אותה אופציה היא 4 ש"ח - אז אופציה מחוץ לכסף - לא משתלם להמיר אותה למניה אם אפשר לקנות מניה בזול יותר.
היוון - הבאת סכום עתידי לערך נוכחי , למשל : אם אני רוצה לקבל 10000 ש"ח בעוד שנה, והריבית שיש בפקדון היא 5% , כמה כסף אני צריך להפקיד עכשיו ? החישוב : 1.05 / 10000 .

לגבי CALL ו- PUT בנוגע למדד (אופציות של מדד ת"א / מטבעות) , כאן הסיפור קצת שונה :
האופציה מאפשרת לך לקנות או לקבל את כל שווי מדד ת"א 25 במחיר מסויים .
נכס הבסיס- המדד עצמו (כל המניות שמרכיבות את המדד) .
המשפט שרשמת כאן מתייחס לחישוב שווי האופציה במהלך המסחר - את הנתונים תוכל לקחת מכל אתר מסחר ולחשב לבד אם זה נכון .
אגב, יש אנשים שקונים גם CALL וגם PUT כדי לגדר את הסיכון (להגן על חלק מסכום ההשקעה).
לא ממליץ לך להיכנס לזה כרגע - עדיף שתתחיל במסחר פשוט .

האופציה שקנית אומרת את הדבר הבא : בסוף חודש יולי , על כל נקודה שהמדד יעבור את 1170 - אתה תקבל 100 ש"ח ממי שכתב את האופציה , אם המדד יהיה פחות מזה - האופציה תפקע ואתה תפסיד את ה-500 ש"ח (פרמיה ששלמת).
אם המדד יעמוד על 1190 , אתה תרוויח (על הנייר) 20 = 1190-1170 , 2000 ש"ח= 20*100
אבל כל זה בהנחה שמישהו יסכים לקנות ממך את האופציה ב2500 ש"ח (הפרמיה ששילמת+הרווח)

בתיאוריה , אין בעיה שתמכור את האופציה - הכל שאלה של ביקוש והיצע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2007, 14:18
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
נכון ..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "אם האופציה שלי "בתוך הכסף"..."

יש כמה אפשרויות להרוויח באופציות :

1. לקנות אופציה , לחכות (ולקוות) שהשווי שלה יעלה ואז למכור ברווח.
2. לקנות אופציה , להחזיק אותה (ולקוות) שביום הפידיון (במדד המעו"ף זה יום חמישי האחרון של כל חודש) היא תהיה בתוך הכסף.
3. לכתוב אופציות לחכות (ולקוות) שהמדד יהיה בכיוון הפוך לכתיבה שלך.

בסעיף הראשון - הרווח ברור - מחיר מכירה פחות קניה = רווח.
בסעיף השני - הרווח פה הוא שביום הפידיון - על כל נקודה מעל למה שאתה מחזיק - אתה תקבל 100 ש"ח , לדוגמא - אני מחזיק אופציית CALL על 1000 והמדד סגר על 1010 ,הרווחתי 1000 = 10*100.
וכנ"ל הפוך אם אני מחזיק PUT (בPUT כשהמדד יורד - אני מרוויח).
העיקרון הוא בעצם קניה של מדד ת"א 25 , כשאני קונה אופציית CALL , אני בעצם אומר למישהו ש"ימכור" לי את מדד ת"א 25 בפקיעה במחיר מסויים תמורת פרמיה שאני משלם לו (כרגע) .

אם המדד יקר יותר מההתחייבות שלו במועד הפקיעה (נניח שקניתי C1000 והמדד סגר על 1100) הוא יצטרך (על הנייר כמובן) לקנות בשבילי את המדד ב1100 ולמכור לי אותו ב1000 ומכאן הרווח (תכפיל ב100 כי את מדד ת"א 25 הוא קונה באגורות (נקודות)).

אם המדד זול יותר - אז אין עסקה , האופציה פוקעת מבחינתי ללא תמורה ואילו כותב האופציה הרוויח את הפרמיה ששילמתי לו.

בסעיף השלישי - אני הכותב של האופציה - אני מהמר בכיוון הפוך ממה שחושב רוכש האופציה ומכאן הסיכון שלי הרבה יותר גדול (תיאורטית - עד אין סוף כי אם כתבתי CALL והמדד עלה משמעותית אני יכול להפסיד המון כסף)

מקווה שיותר ברור ...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר