לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2007, 13:37
  Mechanitz Mechanitz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.07
עזרה סיוע בעבודה על מסגרות גדנ"ע-גדנ"ע מזרחנות

שלום לחברי הפורום.

אני מתעניין מאוד בנושאי בטחון ולעיתים אני גם קורא מדי פעם כאן. החלטתי להירשם לפורום לאחר שהתקשיתי במציאת מידע נוסף על נושאים הקשורים לעבודה שאני עושה במסגרת קורס מורשת.
העבודה היא על הגדנ"ע- גדודי הנוער העברי של ההגנה שבהמשך הפכו לפיקוד בצה"ל. בחרתי בנושא הזה מעניין אישי-אני הייתי חניך בגדנ"ע קליעה במשך מספר שנים וחשבתי שכדאי להראות לבני נוער שגדנ"ע זה לא רק שבוע בבסיס או מיון לגיבוש.

על הנושא נכתבו פה ושם ספרים-על הפעילות הקרבית בירושלים, על הקמה ופעילות עד שנות השבעים-שמונים. לא מצאתי הרבה חומר על מה שקרה לאחר מכן.
בין היתר, אחד הנושאים שמצאתי עליהם מעט מידע הוא הגדנ"ע מזרחנות. אני פחות מתעניין במה עושים היום, כי זה ידוע. מה שיותר מעניין אותי זה מתי, איך ולמה הוקמה המסגרת (והאם היא התנהלה באופן שונה באותם הימים). הפרט היחיד שמצאתי הוא שהמסגרת הוקמה ב76 בעקבות לקחי מלחמת יום כיפור.
אשמח אם תוכלו להרחיב על כך, ואני מבקש להתרכז בנושא עצמו. בהמשך החודש הקרוב אפתח דיונים נוספים על מסגרות גדנ"ע אחרות או נושאים אחרים הקשורים לגדנ"ע (אני יודע שיש פה בוגרי גדנ"ע אוויר ואולי שמיניסטים שישמחו לספר לי כמה הם נהנו בשדה בוקר או בעתלית...בדיונים הבאים בבקשה).

אני מודה לכם מראש, ניצן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2007, 14:34
  Mechanitz Mechanitz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.07
לצערי...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "האם פנית בעניין זה למרכז למורשת המודיעין בגלילות?"

כבר התאכזבתי לגלות שבטל"מ (טיפוח לימודי מזרחנות) אין לי מידע מעבר ל"הוקם בערך בשנות השמונים" ועל המטרה של המסגרת (שזה די ברור).

בספריה של מרכז המורשת למודיעין אמרו לי שאין להם חומר על גדנ"ע מזרחנים/מזרחנות (קצת תמוה לדעתי). משם הפנו אותי לקצין חינוך ראשי וארכיון צה"ל.

במערך מג"ן אמרו לי שיחזרו אלי ויודיעו לי אם אפשר לדבר (כיצד הקמת מערך מג"ן ופעילות גדנ"ע זה בטחון שדה?), ובשבוע הבא יש לי פגישה מרתקת עם 15 תיקים בארכיון צה"ל.

אני חוזר על בקשתי-אם יש מישהו מהמשתתפים בפורום שהשתתף בגדנ"ע מזרחנות בשנות השמונים ואחורה, אשמח אם יוכל לספר לי על כך (כמובן, אם זה לא ב"ש...לפי הבנתי זה לא). לא צריך פירוט על תוכן הסדנאות, או המיקום (מספיק לי "מתקן אזרחי של חיל המודיעין במרכז הארץ"). בעיקר מעניין אותי מתי הוקם, בעקבות מה הוקם, ביוזמתם של אילו אנשים וכיצד התנהלה הפעילות בשלבים המוקדמים של התוכנית.

אגב, לפני כמה זמן השתתפת בגדנ"ע מזרחנות?
ישן 14-07-2007, 11:59
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mechanitz שמתחילה ב "סיוע בעבודה על מסגרות גדנ"ע-גדנ"ע מזרחנות"

אם אני זוכר נכון, גדנ"ע מזרחנות וטל"מ בכלל הוקמו בעקבות מחסור צפוי בדוברי ערבית.

אם עד שנות השבעים יכולת לגייס די הרבה צעירים שעלו בגיל כזה או אחר מארצות דוברות ערבית והכירו את השפה מהבית, הרי שבשנות השמונים כבר לא היו לך כמעט כאלה (מי שהגיע כילד בן 3-4 בשנות החמישים כבר היה אחרי צבא, בחמ"ן או לא, ולא היה מישהו אחר עם רקע דומה להחליפו).

ומכאן, נוצר הצורך להכשיר דוברי ערבית לצרכי המודיעין. זה יצר גם כמה "בריתות" משונות, כמו למשל העובדה שגבעת חביבה, מוסד חינוכי הידוע במעורבותו בפעילויות שלום, דו-קיום ומיקום כללי בקצה היותר-שמאלי של המפה הפוליטית, הפך למרכז ההכשרה העיקרי של ערביסטים עבור מערכת הביטחון ומנגנון "תחזוקת הכיבוש"...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר