לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2007, 17:29
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע לסיירות והשפעה באזרחות של יחידות מסויימות"

בסיירות אתה רוכש מיומנות ויכולות שלא תרכוש בגדוד. לא סתם המסלול הרבה יותר ארוך ומפרך...

היוקרתיות משתמכת על זה שזה יחידות קטנות עם אחוז קבלה נמוך, הפעילות סודית, התנאים טובים, הכבוד עצום, האמצעים מתקדמים ורבים, ועוד כל מיני דברים.

אותי אישית הכי מושך הקטע של להשפיע הרבה על ביטחון המדינה במובן האסטרטגי. זה לא אומר שגדודים לא עושים עבודת קודש ושתפיסת מחבל במעצר או עצירת פיגוע במחסום לא חשובה, אבל ליחידות האלה יש משימות של התנקשות בבכירים, אסיפת מודיעין, חבלה בתשתיות, וכל זה משנה את ה מאזן האסטרטגי לטובת ישראל, בדרכים וכמויות שאני ואתה לא יכולים לדעת עד כמה. אלה פעילויות שאמנם לא נעשות עם חטיבות ואוגדות אבל יש להם השלכות אדירות לגבי ביטחון ישראל ב"תמונה הגדולה."

ככה לפחות אני רואה את זה, ואני רוצה להיות חלק מהמעטים שעושים את הדברים האלה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2007, 00:59
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דותן1 שמתחילה ב "אז אתה טועה.."

לא אני באמת לא חושב שאני טועה. אולי אתה לא הבנת אותי נכון.

כשאני מדבר על מבצעים עם השפעה גדולה וחשיבות אסטרטגית, אני לא מדבר על הריסת כמה טנקים בזמן מלחמה או השלטתות על מוצב. עוד פעם שלא יקפצו עליי, יש לי מלא הערכה ללוחמים האמיצים שעושים את הדברים האלה אבל זה פשוט שתי דברים שונים, לא משנה כמה תרצה שיהיו שווים בכל דבר החייל סיירת והחייל גדוד.

אני יותר חושב בכיוון של, למשל מבצע סיירת מטכ"ל שהם חיבלו בתשתיות חשמל במצרים בזמן מלחמת ההתשה וגרמו לניתוק חשמל של אחוז ענקי של כל המדינה. אחרי המבצע הזה [/B]שלושה חודשים[B] לא תקפו המצרים את ישראל. זה די מדהים שיחידה קטנה במבצע קצר יכולה לגרום למדינה שלמה וצבא שלה להסית את כל המשאבים שלה למען הגנת מתקנים ותיקון תשתיות לפרק זמן כל-כך ארוך. את הזמן הזה אני בטוח שגם צה"ל ניצל כדי להתקונן לשלב הבא בעימות ובטח גם לתושבי הדרום היה קצת שקט.

או עוד דוגמא, בזמן מבצע אנטבה החרמנו שם הרבה טכנולוגיה סובייטית שממנה מודיעין ישראלי למד הרבה, למה הטכנולוגיה הזאת גם הייתה כמובן בשימוש סוריה ומדינות ערב אחרות. את הידע הזה גם העברנו לארה"ב וזה תרם לחיזוק היחסים בין מדינות, דבר שבטוח גם לו יש השפעות אסטרטגיות מרחיקות לכת.

ישן 03-07-2007, 12:48
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "לא אני באמת לא חושב שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי whoracle
לא אני באמת לא חושב שאני טועה. אולי אתה לא הבנת אותי נכון.

או עוד דוגמא, בזמן מבצע אנטבה החרמנו שם הרבה טכנולוגיה סובייטית שממנה מודיעין ישראלי למד הרבה, למה הטכנולוגיה הזאת גם הייתה כמובן בשימוש סוריה ומדינות ערב אחרות. את הידע הזה גם העברנו לארה"ב וזה תרם לחיזוק היחסים בין מדינות, דבר שבטוח גם לו יש השפעות אסטרטגיות מרחיקות לכת.

שום טכנולוגיה סובייטית ושום בטיח. מבצע אנטבה כידוע היה באוגנדה, אוגנדה לא נתמכה מבחינה צבאית על ידי ברית המועצות, במבצע אנטבה חיסלנו את המטוסי מיג(נראה לי מיגים 21 שבשנת 76 כבר ממש לא היו שיא הטכנולוגיה) של חיל האוויר האוגנדי שהיו על המסלול, ולא החרמנו שום נשק חדיש(אוגנדה מדינת עולם שלישי לגמרי) . אולי אתה מתבלבל בעריקת הטייס העיראקי ב66 אם אני לא טועה לישראל עם המיג שלו. ובאנטבה דרך אגב לא רק מטכ''ל השתתפו אלא גם חיילים מהצנחנים ומגולני.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

נערך לאחרונה ע"י חטאב מת בתאריך 03-07-2007 בשעה 12:54.
ישן 02-07-2007, 19:04
  פתי בר. פתי בר. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע לסיירות והשפעה באזרחות של יחידות מסויימות"

בנוגע לשאלה הראשונה- זה כי רוב המלש"בים טועים. מצטער, זה המצב.

בנוגע לשאלה השניה-
הרבה תפקידים בצבא יכולים לעזור להרבה תפקידים באזרחות. כמו שכבר אמרת, יחידות מחשבים ועיסוק בתכנות יכול מאוד לסייע לאזרחות בתחום הספציפי הזה. ישנם קורסים מסוימים במערך הטכני בחיל האויר שמסייעים לך גם בהיי-טק, הכל תלוי במה. זה גם תחום די רחב. אתה רוצה לעבוד ברפאל או באינטל? ההבדלים גדולים.
כנ"ל בנוגע לתחומי הלוגיסטיקה, החימוש, הרפואה; להמון תחומים בארגון גדול כהצבא יש מקבילות באזרחות.

בכל אופן אתה לא יכול לדעת עכשיו מה תרצה בעוד שלוש שנים. אל תרדוף אחרי הג'וב שיתן לך. תוכל לעסוק בכל הדברים האלו באזרחות, ההזדמנות לעשות דברים מסוימים שתוכל רק בצבא בדגש על שירות קרבי לא תשוב שוב.
ישן 03-07-2007, 23:03
  Laxio Laxio אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.06
כמה דברים..
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "אין איזה יחידת מודיעין מובחרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Snach
אין איזה יחידת מודיעין מובחרת שעוזרת לקבל ג'ובים מכבודים באזרחות?

כל אחד צריך לעשות את מה שהכי טוב לו בצבא, ולא לחשוב יותר מדי על האזרחות. ללכת למודיעין ליחידת מחשבים אפילו שאתה מת ללכת לגדודים זה יהיה מעשה טיפשי.

אני מכיר מקרוב הרבה אנשים שהלכו לגדודים/לסיירות, "בזבזו" שלוש שנים מהחיים שלהם (ואפילו יותר), בגיל 30 התחילו לחפש מקצוע והיום הם משתינים על כולם.

כמו שעד עכשיו לא הקדשת את חייך בשביל לשפר את רמת חייך בגיל 22 (כן, אני בטוח שגם אתה הלכת לפאבים במקום ללמוד תכנות בבית), אין כל סיבה שתעסוק בזה ב-3 שנים הבאות.

לגבי שאלתך, יש עוד יחידות במודיעין חוץ מגאמא שעוזרות לצאת מהצבא עם מקצוע מבוקש, זה יכול להיות אבטחת מידע, ריגול עיסקי, מידענות, תרגום, פיקוד על צוות, בדיקת תוכנה...

אבל יש גם הרבה דברים מחוץ למודיעין שמסדרים לך עבודה.

וכמובן שגם שירות קרבי נחשב לשורה טובה בקורות חיים ופותח דלתות משל עצמו.

בקיצור, קל להתאהב במה שבלב.

ומצד שני, תוכנית .net בצבא יכול להגיע קרוב ל-20k בשנה הראשונה באזרחות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-07-2007, 10:38
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06

א. זה דיי פשוט. הרעל כמו שהוא נתפס בגילאי התיכון מגיע לרוב מחשיבה ילדותית, של להיות רמבו ולהוכיח לכל החברה כמה אתה גבר. המצב הזה בהחלט משרת את האינטרסים של הצבא, כי המצב הזה מעוור הרבה מאוד אנשים, ותוכל למצוא המון חבר'ה שבוודאות מתגייסים עם בעיות בריאותיות שמסתירים אותם, ובהמשך הם באמת נפגעים, אז לרוב זה מגיע יותר מצורך ילדותי ומצ'ואיסטי.

ברמה טיפה יותר גבוהה, אחרי שהחבר'ה טיפה מתבגרים, מבינים את החשיבות בצורך להגנה על המקום שבו אנחנו גרים. ולאו דווקא מהרעיון הרומנטי שהגבר החזק יגן על הבית, אלא יותר מהמסקנה שאם אתה לא תעשה את זה, אף אחד לא יעשה את זה ולכן הם ילכו לשירות קרבי.

שירות בגדודים ערכית לא עדיף על שירות ביח' עילית/מיוחדת, לרוב מי שמגיע לשם יגיע מאמביציה אישית גבוהה, ורצון להגיע רחוק מבחינה אישית, האלמנט של השירות עם אנשים שדומים לך, בחשיבה ובשאיפות וגם הרבה פעמים ברקע שממנו הם באים. מסביבה חברתית שמאוד דוחפת לתחום(ראה קיבוצניקים, דתיים וכו', החברה מאוד דומיננטית בעניין).

מה עושה אותה יוקרתית? החבר'ה שמגיעים לשם. מסלול הכשרה מפרך הרבה יותר מבגדודים. אמצעים ותקציב יותר גדולים. הפעולות הטובות יותר ניתנות ליח' הנ"ל, אין את הבט"ש השוחק, שמירות. הצבא נותן את התחושה הזאת של "הטובים ביותר". הממ ילדותיות אמרנו? גם פה זה משחק לא מעט. וכמובן העניין של הגבול שאדם מציב לעצמו, ביח' המיוחדות הרף הרבה יותר גבוהה, מקצועית, פיזית, מנטלית ויש שיגידו שגם אנושית.

ב. לגבי האזרחות, לדעתי לא צריך לבוא מהנק' הזאת לשירות בצבא. בתור אזרח שחי על בסיס הגנה יומיומית מהצבא ומהמשטרה ומעוד גופים כמו השב"כ והמוסד צריך לתרום בצורה הטובה ביותר למערכת. נתנו לך שלוש שנים, תעשה בהם את המיטב, לתפוס את זה בצורה אגוצנטרית מובהקת זה בעייתי לדעתי. תתרום לחברה שממנה אתה מגיע.
ישנם פרויקטים במודיעין, בתחומים טכנולוגיים וגם בתחומים אחרים שיכולים לעזור מאוד לאזרחות. גם להיות טבח בצבא יכול לעזור באזרחות. אני מעריך שאם שירתת בסיירת זו או אחרת זה יכול(בדגש על ה"יכול" זה לא הבטחה לשום הצלחה במקום זה או אחר) לתרום לך בקבלה למקומות מסוימים. מי שמתח את הגבולות המנטליים שלו, וביצע דברים שמבלי להתפלצן הם על קצה גבול היכולת אולי זו תהיה נק' זכות אצל מי שיקבל אותך לעבודה, כי אתה אדם שונה. אבל שוב, זה יכול להיות ממש ממש לא קשור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר