לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2007, 00:16
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benyamin שמתחילה ב "נעזוב לרגע את הבעיה המקורית ...."

יש לי בארגון, לא בדומיין שלי... (ואני לא מדבר על דומיין של מיקרוסופט ) כמובן שבאים אלי שאני אעזור להבין למה דברים לא עובדים בסיסקו (בין השאר...) - בד"כ זה מגיע ל... "אתם החלטתם לקנות את הדבר המעצבן הזה, תסתדרו לבד - אני מוכן להרים לכם כאן קופסת לינוקס שמחירה עשירית מהסיסקו שקניתם, וזה יעבוד תוך שתי דקות... לא רוצים - לא צריך".

אני משתמש ב 3com. אתה קונה קופסא, מחבר לחשמל, קורא help פשוט שכתוב באנגלית, מגדיר... וזה פשוט עובד. אין לך טריקים ושטיקים כמו "VLAN1 הוא לא כמו כל VLAN, הוא מיוחד, יש דברים שלא יעבדו בו". אין לך כל מיני CDP-ים ושטויות שעוברים שידור ברשת בלי שממש ביקשת; אין לך את הדילמה - שמרתי או לא שמרתי? אתחלת את ה switch ופתאום משהו לא עובד, ואתה שובר את הראש יומיים. (למרות שאני חייב לציין, לרעתם של 3com, שבמתגים שקניתי מהם לאחרונה, ישנן הגדרות מסויימות שלא נשמרות בלי שמירה - אבל הדברים הפשוטים, אלה שחשוב שיעבדו בלי שמירה, עדיין נשמרים...) פשוט אין. זה ההבדל בין מוצר שנבנה כדי שיוכלו למכור קורס כדי ללמוד אותו, לבין מוצר שנועד ל...שימוש. ועל המחיר בכלל אין מה לדבר. שערוריה.

שישלטו בכמה שוק שהם רוצים. השוק של מיקרוסופט יותר גדול משלהם, וגם בזה אני לא משתמש. ותאמין לי שהחיים שלי יותר טובים מאז שאני לא (ואני מדבר בשיא הרצינות). זה פשוט לעבור מעולם שבו אתה נלחם עם מחשבים, לעולם שבו הם משתפים איתך פעולה - מה שהם נועדו לעשות במקור, לדעתי.

סיסקו ישלטו בדיוק בנתח השוק שקם בבוקר ואומר: "היום אקנה מוצר של סיסקו, כי יש להם X% מהשוק. לא כי המוצר שלהם טוב. לא כי הוא עושה לי את העבודה כמו שצריך. לא כי יש לי ROI טוב ממנו. לא בגלל הביצועים... רק כי יש ל %X סיסקו". אתה בוודאי חושב שאני מדבר עכשיו שטויות, אבל אני לא. לך תשאל אנשים למה הם קונים סיסקו. ברוב המוחלט של המקרים - זה החלטה של מנהל מסויים, ולא של איש טכני שאשכרה מתעסק עם הציוד...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2007, 01:04
  ThePredator ThePredator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
אממ מה אתה מפספס ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benyamin שמתחילה ב "העברת vlan-נים דרך נתבים ( מוצרי סיסקו )"

כמו ששימי אמר ברמת העקרון כדי ש VTP יעבוד חייב להיות קישור TRUNK בין הSERVER לCLINET (יכול לעבור דרך כמה CLIENT , לא חייב קישור ישיר)

עכשיו ממה שאני מבין , הטופולגיה שלך היא שיש נתב שמפריד בין 2 הרשתות האלה. מה שלמעשה זאת הבעיה שנוצרת לך.
מסגרת ה VTP , היא מסגרת ETHERNET רגילה (כלומר , רמה שנייה) שנשלחת לכתובת יעד MAC מסויימת שכל המתגים (מן הסתם רק של סיסקו) יענו לה.

אם בין 2 הרשתות יש נתב. אז הוא מתעלם מהמסגרת M.C ולא מעביר אותה מכיוון שהיא מיועדת רק למתגים ככה שלא אפשר להעביר אותה למתגים בצד השני.

מה שכן שאני חושב שאתה מבין , שברגע תחבר קישור TRUNK בין 2 הרכזות שכל אחת ברשת אחרת זה יגרום לבעיה אחרת כיוון שאתה למעשה מחבר את ה Broadcast Domain של 2 הרשתות.
ישן 27-07-2007, 17:44
  yuval14 yuval14 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.01
VTP
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אבל את זה כבר אמרתי לו - שהוא..."

ההמלצה שלי היא לא לעבוד עם VTP, אלא לרכוש מוצר ניהול כגון Cisco Works וכולי.

בקשר לבעיה:

1. האם על הנתב הגדרת SUB INT לכל VLAN? אם לא, אז יתכן שזה מקור הבעיה.

2. כמו כן, שים לב להערה:

If you use routers to route between emulated LANs, you should disable VTP pruning in the VTP management domain that contains the switches with ATM LANE modules installed (VTP pruning messages are sent over the ATM LANE module because it is a trunk). You can also disable pruning for the LANE VLANs by using the clear vtp pruneeligible command on all switches with ATM LANE module

http://www.cisco.com/en/US/products....html#wp1017196

3. למה אתם לא עובדים מתג Layer 2\3 במקום נתב?

4. השווה את ההגדרות אצלכם ל (לדוגמא: יתכן שאתה עובד בשיטות VTP שונות):

http://www.cisco.com/en/US/tech/tk3...94c52.shtml#req

5. האם ה IOS של הנתב שלך תומך ב VTP?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר