לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2007, 11:25
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי energy88 שמתחילה ב "שאלה: למה צריך קאטות במה הם עוזרות ?"

הקאטה היא בעצם הכל.

יש מס' קאטות בכל שיטה, לפי רמות [דרגות]. כל קאטה מקיפה מס' תרגילים, כשכל הקאטות יחד כוללות בתוכן את כל הטכניקה של השיטה.

הקאטה מעוצבת, ז"א הטכניקה של השיטה הושמה בתוך תבנית קבועה מראש, בכדי שיהיה ייצוגי כלפי חוץ. מעבר לייצוגיות שלה, לקאטה יש את הרובד המוסתר, שנקרא "בונקאי", והוא בעצם הביצוע הריאלי. עצם תרגול הקאטה, כלומר את הטכניקה בצורתה הייצוגית, תוך הבנה פנימית של הנעשה באמת, מחזקת ומחדדת את המתאמן מבחינה רוחנית ופיזית.

בנוסף לכך הקאטה מחדדת אצל המתאמן דברים בסיסים בשיטה - כמו עמידות, התפרצות, נשימה נכונה, תנועה נכונה ויעילה של הגוף, תזמון מתאים לכל תרגיל..

###אני רק רוצה לציין, שאני מתאמן בקראטה שוטוקאן ולכן מה שכתבתי נאמר על משמעות הקאטה בשיטה, אבל אני מאמין שהקאטה בעלת אותה משמעות גם בשיטות אחרות.

חזרה לפורום
ישן 28-07-2007, 17:07
  wtf?! wtf?! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי energy88 שמתחילה ב "שאלה: למה צריך קאטות במה הם עוזרות ?"

הרבה אנשים חושבים שהקאטה היא רק מקבץ של תרגילים וטכניקות מסויימות, התקפות, הגנות ועמידות שמטרתן להוות גשר לקרב חופשי, התנועות מייצגות אלמנטים מתוך הקרב (בונקאי).

עם הטענה הזו אני לא מסכים לגמרי כי הקאטה היא הרבה מעבר לזה, לדעתי הטכניקה הבסיסית (עמידות, מכות והגנות) היא לא העיקר והיא פרט שולי, הקאטה מעבר לטכניקה יש בה עוצמה, כוח ורוח קרב, זה ההבדל בין קאטה טובה לקאטה לא טובה, אפשר ללמד כל אחד טכניקה נכונה אבל העוצמה והכוח זה נרכש עם השנים.

כשבנאדם מתחיל להתאמן הוא שם דגש על טכניקה, עמידות וכו'.. פחות כוח, עם השנים הכוח מתלבש על הטכניקה. אחרי הרבה מאוד שנים, הטכניקה יורדת, יש פחות דגש על עמידות אבל העוצמה והכוח נשארים, אותו כוח ועוצמה הם הבסיס הנכון לקרב.

זה ההבדל בין ריקוד ולקאטה. (דעה אישית)
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר