לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2007, 18:13
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כללי ח"כ מוכן לפוצץ את הכותל עבור השלום

בראיון לרדיו "כל השלום" טען ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) כי "אהיה מוכן להניח לבנת חבלה ליד הכותל, אם יבטיחו שבכך אני אציל חיי חייל אחד. הסכסוך עם הפלשתינים הוא סכסוך דתי"

מיה בנגל ואריק בנדר
עדכון אחרון : 2/8/2007 18:27

"אני מוכן, אם יבטיחו לי שעל ידי כך אני אציל את חייו של אדם אחד, להניח לבנת חבלה ליד הכותל המערבי ולפוצץ אותו" - כך אמר היום חבר הכנסת דוד רותם (ישראל ביתנו) בראיון לתחנת הרדיו "כל השלום".

בראיון לתוכניתו של יצחק פרנקנטל ברדיו "כל השלום" אמר רותם: "אני מוכן, אם יבטיחו לי שעל ידי כך אני אציל את חייו של אדם אחד, להניח לבנת חבלה ליד הכותל המערבי ולפוצץ אותו. כי אני באמת מוכן לעשות הכל בשביל השלום, אם יהיה לי פרטנר אמיתי שירצה שלום".

ח"כ רותם, איש דתי באמונתו, נכנס לכנסת במקומו של חבר הכנסת יורי שטרן ז"ל. בשיחה עם nrg מעריב הסביר רותם כי הוא עומד מאחורי דבריו, ואף הרחיב לגבי תפיסתו.

"אם הייתי יודע שעל ידי פיצוץ הכותל אני מציל את חייו של חייל ישראלי אחד, אין לי בעיה עם זה", אמר. "עם זאת, אני צריך קודם להיות משוכנע שברגע שאני עושה זאת - לא ייהרג יותר אף חייל".

ח"כ רותם מציג את משנתו בראיון הרדיו
הכתבה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2007, 13:38
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שאלה מעניינת הנוגעת לשאלת הליבה: "אוגנדה או ארץ ישראל"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי levy99 שמתחילה ב "אתה במקומו מקריב חייל? כי לכך התכוון חבר הכנסת או או"

היוצא מנקודת הנחה כי לגביו כיהודי הכותל הוא 'סתם קיר תמיכה ואתר ארכאולוגי שולי לכשעצמו' ממשיך את הקו המחשבתי לפיו '"א"י היא סתם כברת אדמה".. ואם כך, כל מהותה של ארץ זו לספק איזור שליטה טרטוריאלי והגנה לאנשים המזוהים כיהודים. כלומר - 'אוגנדה'.

היוצא מנקודת הנחה כי הכותל והר הבית מייצגים את מרכזו ההסטורי של העם היהודי - סבור גם כי הקשר של עם ישראל לא"י הינו היסטורי רוחני ודתי וזו סיבת ישיבתנו במקום קשה למחיה זה. כלומר - ארץ ישראל

הכמיהה היהודית דתית לא"י ברורה.
הכמיהה היהודית החילונית לטריטוריה נוצרה בשל רדיפות מחד וחוסר יכולת להתבוללות מאידך. למרות זאת, שים לב כי תוכניות ישוב טרטוריאליות יהודיות רבות נכשלו במשך השנים גם כאשר זכו לתמיכה מהמדינות המיישבות. ישובו של עם בטרטוריה מחייב לכידות ולכידותו של עם סביב טריטוריה מחייבת גרעין היסטורי וזכרון משותף. לב הזכרון המשותף לעם היהודי החילוני והדתי בא"י - הוא הר הבית ומייצגו בלית ברירה - הכותל המערבי.

גם אם אתה באופן אישי תמאס בסמל לא ריאלי בעיניך זה - הרי אויביך [שסכנתם ריאלית לחלוטין] ימשיכו ויראו בו סמל ונסיגתך ממנו תכביד את ידם ותסכן את קיומך כאן.

חברי כנסת אינם פילוסופים מטיבם אלה סתם פטפטנים לעת מצוא ולכן לא נראה לי כי הח"כ הנכבד עסק בשאלת קורבנות האדם ובתהיה מה עמדת ההלכה בענין 'קיר תמך למקדש מול נפש אחת שהיא עולם מלא'.
המצג של קיר אבנים מול שלום אוטופי הוא מגוחך. ולעצם השאלה:
[1] לא הייתי 'מקריב' חייל למען הכותל. אני נגד קורבנות אדם.
[2] סיכנו בעבר ובהחלט הייתי מסכן גם בעתיד חיילים רבים בכדי להגן על 'קיר תמך' זה המהווה כחלק מהר הבית את ליבת הזכרון ההיסטורי שלנו בא"י. הייתי מצייד את החיילים היטב בחומר, ברוח ובתבונה בכדי שלא חייהם יוקרבו אלא חיי אויבינו [תפקידו של חיל הוא כידוע 'לא למות למען המולדת' אלא לגרום לעומד מולו 'למות למען מולדתו הוא]. וכן, הייתי מקריב רבים מאויבינו המרים בכדי לשמר את שליטתנו במקום.
[3] הלוואי ושאלת ה'היית מקריב' הייתה עולה בפני אלו ש'נטלו סיכונים מחושבים למען השלום' בכל פעם ששחררו מכלאם או ייבאו מחו"ל וחימשו רוצחים מוכחים או כאלו המצהירים כי בכוונתם לרוצחנו.
ישן 03-08-2007, 10:45
  ad99 ad99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.03
אם כבר לפוצץ אז לפוצץ את הכותל עם כל מתחם הר הבית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "ח"כ מוכן לפוצץ את הכותל עבור השלום"

ולהשאיר את כל הקומפלקס בחורבנו עד שיבוא המשיח. כשיבוא המשיח נדע כולם אם הוא יהודי נוצרי או מוסלמי והזוכה יקח את כל הקופה ואת כל המאמינים..חח

היהודים לא צריכים את הכותל והמוסלמים לא צריכים את הר הבית; שתי הדתות הן דתות מופשטות לחלוטין ולא זקוקות לסמלים פגניים.

אלא שאדון רותם טועה; הסכסוך הוא לא דתי הוא פוליטי כשהדת משמשת לערבים ככיסוי ללאומנות כלפי מיעוטים במזרח התיכון. לכן חורבן מבנה אבן כזה או אחר לא יעלה ולא יוריד את עצמת הסכסוך.

"אל כובשי כנען בסופה - ואסרוהו ברצועות של תפילין.."
טשרניחובסקי, אל מול פסל אפולו

ישן 03-08-2007, 16:13

מה קרה? הנושא מורכב מדי בעבור תפיסת העולם שלך?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "המשמעות של שאלה היפוטתית בכך שלא חייבים לתת תשובה פטאתית."

כותל כן או לא? [מובן שלא הרי אתה אדם טהור] מסגד אל אקצא כן או לא? [מובן שכן הרי אתה אדם נאור].
שלוש שורות של נימוקים זו כבר מטלה קשה מדי בשביל כאלה שהרג אלף וחמש מאות ישראלים תחת הכותרת 'שלום' הייתה מטלה קלה מדי בעבור רגשותיהם?

"כן או לא" זו אמירה שאמורה להראות החלטית ונחושה? ככה מדברים במוחבראת הפלשתינאי? מה הפלא שכל כך הצלחתם...

שאלתך אתה מייחסת תכונות מאגיות לאבנים. הכותל אינו 'מוקרב'. זהו קיר תמך להרחבת הר הבית ואבנים אינן מועלות כקורבן [אלא אם כן מדובר באבנים פלשתינאיות - או אז קדושתן זועקת לכל עבר].
ישן 04-08-2007, 00:04
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אתה מתכוון לזה או שגם אני התבלבלתי?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חזרתי מהים. ככל הנראה מדובר בכ"ו 4"

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ // פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה.
עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ // פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו
(משלי כ"ו 5-4)

המשמעות בהקשר המקראי: לפעמים מוטב שלא לענות לטיפש על דבריו, ולפעמים חובה לענות לו. יש לבדוק כל מקרה לגופו ולהגיב בהתאם.
אלה שתיים מעצותיו של ספר משלי.

במשלי כ"ו 5-4 מופיעים יחד שני פתגמים שלכאורה נראים הפוכים: אל תריב עם הטיפש שמא תרד לרמתו: "אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה (=תדמה) לּוֹ גַם אָתָּה" (משלי כ"ו 4), ולעומתו בפסוק הבא נאמר: מוטב שתענה לטיפש כדי שלא יחשוב שהוא צודק: "עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו" (שם, 5). האדם הנבון צריך לבדוק את הנסיבות ולהחליט איך להגיב.
כסיל – טיפש שבטוח שהוא חכם.
איוולתו – טיפשותו.

ישן 04-08-2007, 10:14

לא התבלבלת.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אתה מתכוון לזה או שגם אני התבלבלתי?"

התכוונתי ל: אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ // פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה.

זאת, מאחר והגעתי למסקנה כי הנ"ל מברבר לצורך בירבור והתנצחות ואינו מתייחס לכל נימוק סדור שמובא בפניו.
הבחור משתמש בתרגילי דמגוגיה למתחילים בהן הוא מקבע את הנחת היסוד הביזארית שלו בנוסח השאלה. באותה מידה כשיתלונן על כאבי ראש ניתן לפנות אליו בשאלה: 'האם אתה מוכן כי יכרתו את ראשך מתוך ידיעה כי לעולם לא יהיו לך כאבי ראש- כן או לא?'. אם ישיב בשלילה נאמר לו כי אינו פתוח במחשבתו ואינו מחפש פיתרון רציני למכאוביו ואם ישיב בחיוב - ניתן יהיה לראות זאת כאישור לגשת למלאכה.

בקיצור - בחור רדוד שלא שווה לבזבז למענו שעה של ים עמוק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר