לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2007, 01:24
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
שוברים מוסכמות: גם אסתמטים ועיוורי צבעים יוכלו להתגייס ליחידות הלוחמות

הגמשת התנאים לבעלי פרופילים מגבילים צפויה להוביל לפריצת דרך של ממש בשיבוץ למגוון תפקידים במערך הקדמי של צה"ל ועדות מקצועיות, בהן השתתפו טובי המומחים הרפואיים, ניתחו כל מחלה ומגבלה, והגדירו קריטריונים מחודשים להצבת חיילים בתפקידים תומכי לחימה גיוס המוני במסגרת הפרויקט יחל בשנה הבאה

מאת: כתב "במחנה", ניר נוימן

חולי אסטמה, עיוורי צבעים וצעירים הסובלים מבעיות גובה או משקל - כל אלו יוכלו להתגייס החל מהשנה לתפקידים תומכי לחימה ביחידות הלוחמות. חרף הפרופיל המגביל אותם בשיבוץ לתפקידים, על רקע קשיים בריאותיים, יוכלו מיועדים לגיוס לשרת במגוון תפקידים חדשים, שהיו סגורים בפניהם בעבר, תחת שורה של תנאים מגבילים.

לפרויקט "הגברת המיצוי ליחידות הקדמיות" שותפים אגף משאבי האנוש ומפקדת קצין הרפואה הראשי, שפעלו ליישום המהלך בשל הירידה שחלה במקורות כוח האדם בצה"ל. במכסת התקנים הצבאית עד שנת 2010 נמצאו פערים באיוש תפקידים שונים על-ידי חיילי חובה, בעיקר במערכים שהוגדרו איכותיים, ובהם מקצועות הטכנולוגיה, התקשוב ותפקידים ביחידות הקדמיות.

המחסור נוצר בשל מדיניות השיבוץ הנוכחית, המטילה מגבלות באיוש תפקידים. לצורך בחינה מחודשת של הנושא, הוקמו מספר ועדות מקצועיות במקרפ"ר, בהשתתפות טובי המומחים הרפואיים בישראל. אלו ניתחו כל מחלה ולקות והגדירו קריטריונים מחודשים לאפשרויות שיבוץ גמישות יותר.

"השינויים יגנו על הפרט, יאפשרו מגוון רחב יותר של אפשרויות שיבוץ וירחיבו את הפוטנציאל הקדמי - גם בעבור צה"ל", הסבירו השבוע בחטיבת התכנון ומינהל כוח האדם באמ"ש. לצורך מטרה זו מושלם בימים אלו מיפוי כלל היחידות הקדמיות בצה"ל, שיחוזקו כבר בקרוב בתומכי לחימה שהיו בעבר פסולים מלשרת בהן.

על-פי נתוני אמ"ש, כארבעה עד שישה אחוזים מכל שנתון גיוס אינם כשירים למקצועות תומכי לחימה בשל עיוורון צבעים. תוצרי הוועדה הוסיפו באחרונה מבחן תפקודי נוסף, שיאפשר להגדיל את פוטנציאל הגיוס של עיוורי הצבעים למקצועות החשמל והאלקטרוניקה. לשירות בעיסוקים אלו נפסלים מדי שנה אלפי עיוורי צבעים.

מחלת האסטמה, ממנה סובלים כעשרה אחוזים מהנערים בישראל בגילאי 17-16, מופיעה במספר דרגות חומרה, שרק שתיים מהן מהוות פוטנציאל לסכנת חיים. על-פי החלטת הוועדה, פוצלו הפרופילים הניתנים לסובלים מהמחלה (45 ו-64) לחמישה מדרגי חומרה, שיאפשרו פתיחת תפקידי מכונאות וניהול מלאי בפני האסתמטים.

ועדה בנושא רפואת נשים הוקמה בשל הנתון לפיו בכל מחזור גיוס מנועות כ-1600בנות להשתבץ לתפקידי לחימה והדרכת יחידות שדה בגין בעיות גניקולוגיות. לאחר בחינה מחודשת של בעיות גובה ומשקל של בנות, עודכן סעיף הליקוי המאפשר מתן פרופיל 97 גם לסובלות מבעיות מסוימות.

"מובן כי לצורך ביצוע שיבוץ מיטבי נחוץ קשב של המפקדים, שיידרשו לתת מענה לחיילים שיבקשו לשרת ביחידותיהם בהתאם למדיניות החדשה", אמר ל"במחנה" רמ"ח התכנון ומינהל כוח האדם באמ"ש, אל"ם ציקי סלע.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...ana/30/3006.htm

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2007, 09:53
  Haviv54 Haviv54 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eldaroz43 שמתחילה ב "לי יש גם אסטמה וגם עיוורון צבעים"

להגדיל לאלקטרוניקה אפשר?
אני עוסק בזה שלוש שנים כבר עם עיוורון צבעים משמעותי לפי הצבא הפעם היחידה שזה השפיע עליי הייתה בהכנת כבל רשת כשהייתי צריך לעשות הצלבה, הצבא אטום והגיע הזמן שהוא יביןם שעיוורי צבעים אינם נכים ומסוגלים לעשות 99% ממה שכל אחד אחר יכול לעשות.
כי לוחם בדובדבן לא צריך לראות צבעים יותר טוב מאשר לוחם בגדוד.
והם פוסלים אותנו רק בגלל שיש להם מספיק ביקוש ליחידות האלה, גיסי שהיה בעבר ביחידת מסתערבים לא היה צריך לחבר כבלים בצבעים דומים בשביל לתפוס מחבל, אני לא רואה איך העיוורון צבעים יכול להשפיע עליי בנושא זה, מישהו יודע אולי איך?

ישן 05-08-2007, 13:49
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "פשוט בושה"

ניכר בתגובתך שאינך בקיא כלל במסלולים צבאים ובדרישותיהם.
שים לב במה מדובר. לא מדובר באישור גיוס לסיירות (וחבל שכך) אלא לתפקידים ברמת פעילות א'.
שמע, ישנם חוסרים במקצועות טכניים ביחידות השדה, מכיוון שחלק גדול מהמיועדים למקצועות הללו, לא יכולים לשרת ביחידה בגלל מגבלות פרופיל.

כאשר מלש"בים מגיעים ללשכות הגיוס נוטים להחמיר ולקבוע פרופילים נמוכים (אני מדבר מנסיון אישי).
האמן לי, שכדי להעלות את הפרופיל לאחר מכן (לפחות בזמנו) אתה עובר מסכת ייסורים די קשה.

אנשים נוטים לשקר ולהסתיר את מצבם הרפואי כדי שלא ירד להם הפרופיל. למה לא להוריד את הרף תוך כדי התחשבות במצב הרפואי של החייל? תן למישהו עם פרופיל 72 לעשות יום סיירות, אולי הוא יעבור?

נערך לאחרונה ע"י Zed3 בתאריך 05-08-2007 בשעה 13:53.
ישן 05-08-2007, 15:52
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "ואז באמצע המלחמה הוא לא יוכל..."

אתה שוב לא קורא, וחבל.
לא מדובר כאן בלהיות קשר מ"מ וגם לא בסיירת.
בסך הכל מדובר על חיילים שאין *שום* מניעה לשבצם ביחידות שדה, ואתן לך דוגמא קצרה.
כמובן שאיני מתייחס *לכל* המקרים באשר הם, אך מדובר ברובם.

ישנו מיתוס שאבק מעורר התקפי אסתמה. ובכן, למעשה האלרגנים נקראים בשם "קרדית אבק הבית", והיא מצוייה *בעיקר* בסביבות מגורים (היינו, דירות, משרדים וכו').

מבחינה מעשית, אין שום מניעה בשיבוץ חייל קשר למשל, ביחידה כלשהי במדבר, למרות פרופילו הנמוך לכאורה, הוא מבצע את אותו תפקיד בדיוק אשר היה מבצע בבסיס אי שם במרכז הארץ.

ההבדל נעוץ בחוסר ארגון ואכפתיות של המערכת. יותר פשוט לקטלג אנשים כלא מסוגלים לבצע משהו.
אני מכיר עשרות (אכן עשרות) של חיילים שנבצר מהם לשרת ביחידת שדה (למרות שמדובר בתפקיד עורפי) רק בשל החלטה לקוייה.

אגב, בזמן מלחמה, אין פטורים ואין פרופילים, ויעידו על כך מספר רב של חיילי חיל האוויר והחימוש אשר עברו הסבה מזורזת לחיל השריון.

ישן 05-08-2007, 16:05
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[font=Verdana]אתה שוב לא..."

אם מדובר רק באסמטה ועיוורן צבעים עוד מילא, אגב עיורן צבעים מישהו שאני מכיר הסתיר את המידע מהצבא ונשפט על שנתיים ו36 אלף ש"ח קנס, על כך שסיכן את חבריו ליחידה, הוא היה ביחידות לוחמה אז העניין קצת מסריח לי.

ציטוט:
אגב, בזמן מלחמה, אין פטורים ואין פרופילים, ויעידו על כך מספר רב של חיילי חיל האוויר והחימוש אשר עברו הסבה מזורזת לחיל השריון.

בוא נעשה רגע הבדל, אתה מסכים איתי שיש הבדל בין פרופיל 97 לבין פרופיל 64, כלומר אני מאמין שאפשר להכין חייל למלחמה עם הוא בעל פרופיל 97 וגם 64 אבל לא באותה מסגרת זמן...

מה גם שלא הבנתי אתה רוצה להגיד לי שבזמן מלחמה כולם יוצאים כולל העורפים?
שבחייהם מעולם לא החזיקו נשק פרט לטירונות 02?
ישן 05-08-2007, 19:43
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "אם מדובר רק באסמטה ועיוורן..."

ראשית נענה על האחרון, 'כולם' הוא מונח רחב למדי. רק ציינתי, דוגמא אחת מני רבות.
במלחמה קורסים והכשרות מזורזים כדי להשלים פערים בסדר הכוחות, ובין השאר, כאר יחידות שריון מושמדות, מבצעים 'הסבה מקצועית'.

אסתמה ועיוורון צבעים הן כמה מן הדוגמאות הנפוצות להורדת פרופיל משמעותי בצבא.
(בזמני, לחולי אסתמה לא היתה כלל אפשרות לקבל פרופיל 82)
מחלות אלו הן גם נפוצות מאוד, במידה זו או אחרת, בקרב האוכלוסייה.
מובן, שאנחנו לא מדברים על מקרי הקצה, בהם מקבלים פרופיל 45, אלא על רוב האנשים המקבלים 64-72, כאשר אנו גולשים לסוגיית הלחימה.
אני בסך הכל אומר, שהיד החותמת על הורדת הפרופיל קלה מאוד על העט, ולא נדרש הרבה כדי להוריד פרופיל, בניגוד מוחלט לפעולה ההפוכה, ולכן, צריך לחשוב על לתת לחיילים בעלי פרופיל גבולי את האפשרות לגשת ליום סיירות, או לשקול לתת להם להתגייס ליחידות נוספות עם פרופיל 72.

אני מבין שדברים אלו נראים תמוהים ומוזרים, אבל זה נובע אך ורק מחוסר הבנה עד כמה קל לקבל פרופיל שכזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:09

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר