לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2007, 10:06
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
מידע חיילים מדוכיפת הודיעו כי יסרבו לפנות משפחות מהשוק בחברון

http://www.yeshanews.com/?ext=0&id=56114
עשרות חיילים מיחידת דוכיפת הודיעו שיסרבו להשתתף בגירוש היהודים בחברון

כ"ב אב התשס"ז 06/08/2007 10:55

החיילים שאמורים להחליף כוחות מג"ב במחסומים שונים הודיעו שיסרבו לסייע בכל הקשור לפינוי ולא ישתתפו גם המעגל החיצוני

http://news.walla.co.il/?w=//1149328

לוחמים מסרבים לפנות בתים בחברון
יום שני, 6 באוגוסט 2007, 10:57 מאת: שרון נובק, מערכת וואלה!

בית המריבה הקודם בחברון. טרם פונה למרות החלטת הממשלה (ערוץ 10)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://mad.walla.co.il/w/18-200/68371-18.jpg]

חייל הסדר. למצולם אין קשר לכתבה (רויטרס)

חיילים דתיים מגדוד דוכיפת הודיעו למפקדם שלא ישתתפו מחר בפינוי פולשים יהודים לשוק הסיטונאי בחברון. ההורים והרבנים תומכים
30 לוחמים מגדוד דוכיפת, רובם חיילים דתיים מישיבות הסדר הודיעו הבוקר כי יסרבו להשתתף מחר בפינוי שתי משפחות מהיישוב היהודי בחברון מהשוק הסיטונאי בעיר. בגלי צה"ל דווח, כי את הלוחמים מגבים כמה מהוריהם. בראיון לגלי צה"ל אמר אביו של אחד החיילים כי "את הבן שלי חינכו להיות צלף, את הבן שלי חינכו לשכב במארב - את הבן שלי לא חינכו לגרש את אח שלו ממערת המכפלה - הוא לא יעשה את זה".
בעקבות הצהרת הסירוב, נפגש הבוקר מפקד גדוד דוכיפת עם החיילים, והדגיש בפניהם כי כל מרד יטופל באופן תקיף, ברור ונחרץ.
לפני כשבועיים הורה צה"ל לשתי משפחות יהודיות שפלשו לבתים בשוק הסיטונאי להתפנות מהמקום. דיירי המבנה, בני משפחות בר-כוכבא ויהלום, טוענים כי הנכס הוחכר לעיריית חברון לפני שנים רבות. לטענתם, הבתים היו שייכים ליהודי חברון עוד לפני פרעות תרפ"ט, וכבר בדצמבר 2005 הוסכם עם הממשלה וצה"ל לאפשר ליהודים לגור בשוק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2007, 11:03
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני לא יודע מאיפה הבאת את זה...."

א. נער הייתי וגם זקנתי וכל הקווקזים מקבלים את הפטור הנ"ל כאשר יש דרוזים יותר מסורתיים שמקפידים על הענין הזה ויש דרוזים שבהחלט נתנו כתף ועשו איתנו הכל. אבל לא באתי להכנס עכשיו בענין הזה בקטנות אלא הבאתי את זה כדוגמא לזה שאם הצבא רוצה הוא יכול להיות רגיש לאוכלוסיות מסוימות.

ב. במשך 3 שנים את מירב החגים והצומות עשיתי בצבא גם את החשובים שבהם אז אל תספר לי שדתיים מקבלים שחרור לחגים כמו דרוזים, בסדר?!

ג. כל מה שאמרתי, בבגרות, הוא שלא צריך לעשות דוקא וכמו שאני לא אשלח חייל צפלון לסחוב טרמוקן לשטח כך לא הייתי שולח חייל דתי להתעסק בפינוי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-08-2007, 10:17
צלמית המשתמש של skydiver

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "חיילים מדוכיפת הודיעו כי יסרבו לפנות משפחות מהשוק בחברון"

זה נושא קצת טעון וישנה סכנה של גלישה מהירה לפוליטיקה אז אני אנסה להתהלך בין הטיפות.

לדעתי, ההסדרניקים הם נכס חשוב לצבא ולחברה (ואני לא הסדרניק...), נכס שכדאי לשמור עליו.
מנסיוני בצבא יש הרבה אוכלוסיות שמוותרים להם על המון דברים כדי להחזיק אותם בקרבי.
לדוגמא: ישנם קווקזים ודרוזים שלא עושים שירותים ומטבח כי זה לא נהוג בעדה שלהם.
חיילים בני דתות אחרות מלבד היהדות משוחררים כמעט תמיד, וללא קשר לפעילות בה הם עוסקים, לחגיהם.

באותה מידה ניתן להמנע מלשלוח חיילים דתיים\הסדרניקים\תושבי יש"ע לפעילויות שקשורות להרחקת מתישבים מבתיהם.

אני גם הבנתי מגל"צ שהם כועסים כי ניסו לסבן אותם. אמרו להם שהם הולכים לפעילות מסוימת ורק בסוף הם עלו על זה שהם הולכים לפעילות אחרת שקשורה לפינוי בחברון.

מעבר לכך אני חושב שמי שצריך להתעסק בכל הענין הזה על כל נגזרותיו היא המשטרה הכחולה.

ישן 06-08-2007, 10:43
צלמית המשתמש של skydiver

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Dark_Raven1 שמתחילה ב "ואם לX לא נוח לשרת בשטחים-גם בו צריך להתחשב?"

פעילות מבצעית? לפנות משפחות מבתים? אולי שישלחו חיילים לפנות מבתים גם בשירות ההוצאה לפועל?

לחברת חפציבה פרצו עכשיו להרבה דירות אולי נשלח את החיילים לפנות את הדיירים שם?!

זה לא מקרה כמו בדודבן שלא הסכימו לצאת לפעילות מבצעית. זה לא מארב או מעצר.

חוץ מזה בצבא מוכנים לשמור מסורת של עדות מסוימות (לא לשטוף כלים- ממש מסורת מפוארת) אך מה עם המסורת היהודית שחשובה לחיילים דתיים? ישנה מצווה בתורה לישב את ארץ ישראל ולעשות ההפך זה לדרוס את המסורת.

אז דרוזים יכולים לשמור על המסורת ויהודים לא???

המצב כיום בארץ הוא שיש מספיק חיילים שלא אכפת להם כהו זה ממסורת ישראל ואותם ניתן לשלוח למשימה כזו בלי בעיה

ישן 06-08-2007, 11:15
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "פעילות מבצעית? לפנות משפחות..."

נוח מאוד למערכת שדרוזים במקומות מסוימים לא עושים מטבח, מסיבות דתיות יהודיות של כשרות. בישול על ידי גוי אסור בחלק גדול מהמקרים וכדי שלא ייכשל חו"ח וירעיל את הפלוגה בטומאת הגוי שלו, מעדיפים לא לתת לו להתקרב למזונם של יהודים טהורי גזע במקום להחזיק את גדול הפוסקים שישב לו על הזנב בין הסירים ויגיד לו מה מותר ומה אסור.

ובאשר לסירוב פקודה מסיבות אידאולוגיות - אני לא זוכר שפלוגת בני משקים גדוד 50 בנח"ל לא הוכנסה לשטחים (החמוצים, הכבושים, איך שהם לא קוראים להם במפ"ם) כי ההורים שלהם ביד-חנה אמרו "את הבן שלי חינכתי להיות צלף, את הבן שלי חינכו לשכב במארב - את הבן שלי לא חינכו להיות קלגס בשירות האימפריאליזם הפאשיסטי".

בעבר, סרבני שמאל בסדיר עפו לכלא וקצינים סרבני שמאל במילואים הודחו (למרות שהיה מדובר בטייסים ולוחמי מטכ"ל שנדרשים בתפקידם והכשרתם הייתה יקרה). צריכה להיות אפס סובלנות לתופעה המכוערת הזו.
אם מ"פ בשטח משאיר כמה חיילים לשמור בבסיס כי הוא מבין את הרגישות ולא רוצה לעמת אותם עם המצפון שלהם - כל הכבוד לו. אבל אם זה מרד מאורגן מראש על ידי ההורים מול המערכת - שיילכו קיבינימט לכלא. הפקרות לא תהיה.
ישן 06-08-2007, 11:21
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
והנה החדשות - מציעים לחייל סרבן כסף
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "נוח מאוד למערכת שדרוזים..."

מיליונר אמריקני מציע כסף לחייל שיסרב פקודה
12:11
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://f.nau.co.il/partner1/Service126/Images/dot_article_1.gif]
06.08.2007

קרן מיוחדת, בראשותו של מיליונר אמריקני, מפרסמת בקרב חיילים בחברון הודעה, ולפיה חייל שיסרב לפקודת פינוי יקבל פרס כספי של מאות דולרים. על עמידה לדין בגין סרבנות מובטח סכום של עד 600 דולרים. בין המעורבים ביוזמה גם פעילי הימין איתמר בן גביר, אביגדור אסקין וברוך מרזל. במקביל ספרה אחת מהחחילות לקול ישראל כי פעילי ימין מסתובבים בן בסיסי צה"ל באזור חברון ןמנסים לשכנע את החיילים לסרב פקודה.

http://news.nana10.co.il/Common/Gen...5334&FromList=1

ישן 06-08-2007, 11:29
צלמית המשתמש של skydiver

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "נוח מאוד למערכת שדרוזים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
נוח מאוד למערכת שדרוזים במקומות מסוימים לא עושים מטבח, מסיבות דתיות יהודיות של כשרות. בישול על ידי גוי אסור בחלק גדול מהמקרים וכדי שלא ייכשל חו"ח וירעיל את הפלוגה בטומאת הגוי שלו, מעדיפים לא לתת לו להתקרב למזונם של יהודים טהורי גזע במקום להחזיק את גדול הפוסקים שישב לו על הזנב בין הסירים ויגיד לו מה מותר ומה אסור.

חיילים תורני מטבח לא מבשלים בכל מקרה! אסור להם. הם רק מסדרים מנקים ושוטפים כלים ועם זה אין בעיה. מעבר לכך, ואני אתקן את הבורות שלך בנוגע להלכה היהודית, גוי שגר בארץ ומקבל את חוקי המדינה ואת הריבונות היהודית בארץ נקרא "גר תושב" והיהודים מצווים לשמור על כבודו מאחר שצריך לזכור שגם אנחנו הינו גרים בארץ מצרים. אז טון הדיבור הגזעני והמתלהם שלך שמרמז כלפי הדתיים הוא לא במקום בכלל!

ובאשר לסירוב פקודה מסיבות אידאולוגיות - אני לא זוכר שפלוגת בני משקים גדוד 50 בנח"ל לא הוכנסה לשטחים (החמוצים, הכבושים, איך שהם לא קוראים להם במפ"ם) כי ההורים שלהם ביד-חנה אמרו "את הבן שלי חינכתי להיות צלף, את הבן שלי חינכו לשכב במארב - את הבן שלי לא חינכו להיות קלגס בשירות האימפריאליזם הפאשיסטי".

אם מתנחלים היו מתפרעים בכפר ערבי, לדוגמא, אין מניעה שחייל דתי יטפל בזה כי זה מבצעי.
אם יהודים עוקרים עצי זית של פלסטינים, גם אז אין מניעה אבל המצב של פינוי אנשים מביתם הוא לא מבצעי, הוא ענין אזרחי משפטי שלא צה"ל אמור להתעסק איתו אלא המשטרה הכחולה!!!

בעבר, סרבני שמאל בסדיר עפו לכלא וקצינים סרבני שמאל במילואים הודחו (למרות שהיה מדובר בטייסים ולוחמי מטכ"ל שנדרשים בתפקידם והכשרתם הייתה יקרה). צריכה להיות אפס סובלנות לתופעה המכוערת הזו.
אם מ"פ בשטח משאיר כמה חיילים לשמור בבסיס כי הוא מבין את הרגישות ולא רוצה לעמת אותם עם המצפון שלהם - כל הכבוד לו. אבל אם זה מרד מאורגן מראש על ידי ההורים מול המערכת - שיילכו קיבינימט לכלא. הפקרות לא תהיה.

ישן 06-08-2007, 13:24
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
טוב, האשכול הזה נהיה פוליטי למדי
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "ככל הזכור לי הממשל הצבאי מת..."

הגדה המערבית נמצאת תחת ממשל צבאי. בתוך ההתנחלויות המדינה הכילה את החוק הישראלי, אך הריבון בגדה המערבית הוא צה"ל, וכל פעילות של המשטרה הכחולה נעשית תחת מרותו. אם צה"ל בוחר לפנות את המתנחלים, זוהי זכותו, ויש היגידו שכריבון אף חובתו. מלבד זאת, צה"ל הוא זרוע של המדינה. ואם המדינה מחליטה שזה מה שיעשה, זה מה שיעשה. בשום מקום בחוק יסוד: הצבא לא מוטלות מגבלות על מה הוא יכול לעשות מלבד אלו שהממשלה מטילה.

פניה לקונצנזוס היא מגוכחת. ממתי הצבא פועל לפי קונצנזוס כלשהו? הצבא פועל לפי הוראות הממשלה, לא לפי מדד של פופולריות. ובכלל, האם ישיבה של האנשים האלו בלב השוק הסיטונאי, תוך התעמרות בלתי נסבלת בחיי התושבים המקומיים, נעשתה תוך התחשבות בקונצנזוס? האם תנועת ההתנחלות אי פעם התחשבה ברגשות הציבור הרחב כאשר היא עשתה מעשים שנויים במחלוקת? האם העובדה שהרוב המכריע בעם רואה במאחזים הבלתי חוקיים כמעשה מזיק מנעה את הקמתם? מדובר בבריונות לשמה, זעקת הקוזאק שנגזל.

ישן 06-08-2007, 11:40
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]נוח מאוד למערכת..."

ציטוט:
אם מתנחלים היו מתפרעים בכפר ערבי, לדוגמא, אין מניעה שחייל דתי יטפל בזה כי זה מבצעי.
אם יהודים עוקרים עצי זית של פלסטינים, גם אז אין מניעה אבל המצב של פינוי אנשים מביתם הוא לא מבצעי, הוא ענין אזרחי משפטי שלא צה"ל אמור להתעסק איתו אלא המשטרה הכחולה!!!

ככל הנראה לא בדקת בכלל את פרטי הפרשה.
החיילים הביזיוניים מחטיבת כפיר שסביבם כל סיפור הסירוב אינם אמורים להשתתף בפינוי או אפילו לשמש לו מעטפת - הם אמורים להחליף בגזרה מסויימת שוטרי מג"ב שמיועדים לבצע את הפינוי.
הם מתעתדים לסרב למשימה לגיטימית לחלוטין באיזור שלא קשור לפינוי לא מתוך שבר נפשי עמוק שמונע מהם לקרוע תינוקות זכים מידי אימותיהם הבוכיות אלא סתם במטרה לחבל בצורה עקיפה במשימה משטרתית מסיבות אידאולוגיות.

לגבי סיפורי הכשרות, חידשת לי. כנראה שאני צריך להעביר את מה שכתבתי לשרשור ההנפצות. אבל אני מקפיד על טון דיבור לא גזעני ומזלזל במאמיני כל הדתות בצורה שווה.
ישן 06-08-2007, 14:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "חיילים מדוכיפת הודיעו כי יסרבו לפנות משפחות מהשוק בחברון"

וזה מה שקורה כשמשאירים את דלתות האורווה פתוחות לרווחה....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר