לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2007, 13:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כנראה מנסים את הטריק עם אוכלוסייה עם פחות מודעות לתשלום מסים...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עד כמה שזכור לי ניסו לעשות זאת בארץ והדבר בוטל לאחר זעקה ציבורית."

גביית המסים בקרב הערבים לא דומה לשום דבר אחר. האגודה לזכויות האזרח, שכבר מזמן החליטה
שייצוג יהודים לא מעניין אותה (אחת למאה שנה היא לוקחת על עצמה תיק של יהודי, ולעתים נדירות
היא מתעלה ובצעד יחצ"ני לוקחת על עצמה איזה תיק של כהניסט כלדהו - אבל זה רק כדי שיוכלו
להגיד ש"אנחנו לא עוזרים ר-ק לערבים, אלא לכל אחד שפונה...", רוצה לחבל בדרך היחידה שניתן
לגבות מסים באמצעותה ביישןב ערבי.
מי שלא יודע איך מתנהלת גביית חובות (מכל סוג שהוא) ביישוב ערבי בארץ, לא יבין למה יש
מחסומים כאלה. לו פקידי מס יצאו בעצמם לבקר חייבים בשכונות ערביות - חלקם היה חוזר הביתה
בארון. עד כדי כך.
הדרך היחידה לגביית מסים שם, היא באמצעות הצגת כוח מספק, ואמצעי אכיפה שיחייבו תשלום
מיידי. לא משלמים? נחלט לכם ת'אוטו ונחזיר לכם העודף (אם יש...).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2007, 15:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"אני מציע"? אני מגן על הליך שקיים כבר זמן רב, ומסיבה טובה מאוד.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "בזמנו ניסו לבצע זאת על משתמטים מאגרת הטלויזיה והדבר עורר מהומה."

אני לא חושב שצריך להפעיל אמצעי אכיפה שונים על הערבים בגלל שהם ערבים. אני חושב שצריך
להפעיל אמצעי אכיפה שונים על ערבים, כיוון שהבעייה אינה רק עם מוסר התשלומים הירוד בקרב
רבים במגזר זה - אלא בגלל שסכנת נפשות לנסות לגבות מהם את חובותיהם.
מאותה סיבה, אגב, אני כן בעד בדיקות מקיפות יותר על נוסעים מסלמים בשדות התעופה. זה לא
בגלל שכל המסלמים הם מחבלים מתאבדים, אלא בגלל שכל המחבלים המתאבדים, הם מסלמים...

מי שביקר במקומות שבהם לא נעשה הליך שונה ביחס לאותם נוסעים, יכול להבין את התוצאות:
תורי ענק בשדות תעופה כמו הית'רו וגטוויק, שנובעים מהטעם הפשוט ש"לא יפה לבדוק מסלמים
בצורה יותר קפדנית מאשר את השאר", ועל כן כולם נבדקים במידה שווה.

בקיצור, כשהערבים ישלמו כמו כולם, וכאשר ניתן יהיה לגבות מהם מסים בלי שהגובה יסתכן בגופו,
לא תהיה הצדקה למחסומים כאלה. עד שיקרה מצב מבורך זה - כל תלונה על "אפלייה" בנוגע
למחסומים, היא צביעות לשמה.
ישן 09-08-2007, 17:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ענק:) אתה בא ללמד מהו חוק ומהו "חוקי". ובכן, הקורס שלקחת בנושא, היה כושל...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כנראה שאינך מבין מה משמעות המונח "חוקי" או מהם חוקים בכלל."

חוק הוא תוצר של פרוצדורה ספציפית בכנסת, המסמיכה רשות שלטונית לבצע הליך כזה או אחר.
חוק מס הכנסה, למשל, מסמיך את המדינה לגבות מסים, גם מערבים במזרח העיר, שמשוכנעים
לחלוטין שאין סיבה שיהיה להם קשר עם המדינה, מלבד מציצת לשדו של הביטוח הלאומי...

האגודה לזכויות האזרח, שאני מבין שהשם שלה בלבל אותך, וגרם לך שמדובר באיזשהו גוף רשמי
שמישהו הסמיך אותו לקבוע מה חוקי ומה לא חוקי, החליטה לצאת למאבק נוסף נגד זכותה של
המדינה לאכוף חוק ביחס לאזרחים ערביים. מאבק זה אמנם מרשים אותך מאוד, ולצד השם של הגוף
הזה (שאכן עלול להטעות את מי שלא מכיר...), יצאת למלחמה מסעירה למען הזכות למנוע גביית מס
מערבים.

השטות שעשית כשהשווית זאת למחאה על תשלום אגרה (אי תשלום אגרה היא עברה שבגינה יכולים
לקחת לך טלוויזיה - אי תשלום מס הכנסה היא עברה שבגללה אפשר ללכת לכלא...), מלמדת רבות
על הבנתך העמוקה בחוקי המדינה. דין עבריין שלא שילם אגרה אינו כדין עבריין שנמנע מלשלם מס
הכנסה.
ישן 09-08-2007, 18:00
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אם יש חוק המסמיך שוטרים להחרים רכבים עקב אי תשלום מיסים, אתה מוזמן להציג אותו.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ענק:) אתה בא ללמד מהו חוק ומהו "חוקי". ובכן, הקורס שלקחת בנושא, היה כושל..."

לא זכור לי שהמשטרה היא רשות גביה, שוטרים יכולים לבוא ולעצור אדם עקב אי תשלום מיסים, לא להחרים לו רכוש עקב עבירה זו (לעומת עבירת תנועה, לדוגמא, שם כן יש סמכות למשטרה להחרים את הרכב, עפ"י חוק).

נראה לי שאתה מפחד שאם יהיה חוק כזה הוא עלול להיות מופעל גם נגד "יהודי טוב" (ואולי אתה חושש שהוא יופנה גם נגדרך בעתיד?), ולכן אתה מעדיף שהמצב הנוכחי ימשיך להתקים, פעולה בלתי חוקית אשר מעלימים עין כאשר היא מופעלת נגד ערבים.

אל תערבב את ה"אגודה לזכויות האזרח" בנושא זה ואל תנסה לשייך אותי לאותה תנועה קקיונית ואנטי-ציונית. מצידי, אם הדבר יגובה ע"י החוק, שיבוא בולדוזר, יהרוס את בתי החייבים במס, המדינה תמכור את ההריסות בהרבה כסף (מחיר המתכות תמיד יהיה גבוה), תלאים את הקרקע ותבנה עליו גנים ציבורים או בתים לאזרחים נאמנים יותר למדינה.

ישן 09-08-2007, 18:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני חושב שבטרם "ייראו לך" דברים, עדיף שתשקיע זמן בללמוד על מה אתה כותב...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם יש חוק המסמיך שוטרים להחרים רכבים עקב אי תשלום מיסים, אתה מוזמן להציג אותו."

המשטרה מציבה מחסומים לא כרשות גבייה, אלא כאמצעי לאבטחת אנשי מס הכנסה, שסמכותם
לעקל רכוש של חייבים, מעוגנת גם מעוגנת בחוק.
את הפדיחה שלך כבר עשית ("זו כמו האגרה"...), ועל כן ראוי שתנוח מהתקף ההגנה שלך על עברייני המס וסרבני תשלום החובות, ותדמיין שהמחסומים מכוונים נגד חובשי כיפה (במצב כזה,
היה קשה לעצור את חגיגות השמחה שלך. למרבה הצער, בישראל אין קושי להגיע לבתיהם של
חמקני חובות ד"לים, שלא כמו אצל חייבים ערביים...).

האגודה לזכויות האזרח היא האישיו היחיד פה - לולא הועלה הנושא על ידיהם, לא היית קופץ פה
להגן על מפרי החוק מפני אוכפיו, שכן לא היית מודע ל"בעייה"...
יש חוק שמאפשר לאנשי מס הכנסה לגבות מסים. המשטרה בסה"כ מאבטחת את האכיפה. אתה
פשוט תומך בפרשנות מצמצמת של החוק, שנדחפת ע"י אותו גוף פסאודו-ליברלי, שקובעת באיזה
תנאים מותר לחלט רכוש של חייבי מס. אין כאן שום דמיון לעניין הינשוף (כמו עם דוגמת האגרה - אתה
מערבב בין דברים שונים לחלוטין).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר