לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2005, 23:00
צלמית המשתמש של חתול-רחוב
  חתול-רחוב חתול-רחוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.02
יש משאל עם זהו סופי הוחלט ..

משאל עם - עכשיו אצלכם בטלפון

"הגיע הזמן לבדוק אחת ולתמיד מה העם רוצה", אומר חבר מועצת עיריית חיפה, שמצא דרך פשוטה יחסית לעשות זאת: מערכת אוטומטית שפיתח תתקשר למאה אלף אזרחים ותשאל אותם מה דעתם על ההתנתקות. "נשמוט את השטיח תחת אלה שדורשים משאל". ויש גם אס-אם-אס
אטילה שומפלבי

משאל העם, שמתנגדי תוכנית ההתנתקות כה חושקים בו, נראה היום רחוק מאי פעם. אבל דווקא יוזמה פרטית של תושב חיפה עלולה עוד לתת תשובות לשאלת מיליון הדולר: מה רוצה העם?

שלמה גלבוע, איש עסקים בעברו, וכיום חבר מועצת עיריית חיפה ויו"ר התנועה הא-פוליטית "קשת", השיק הערב (יום ב') "משאל עם" טלפוני בקרב כמאה אלף בני-אדם מרחבי הארץ.

גלבוע, שפיתח מערכת בשם "רובופון", באמצעותה הוא מבצע את המשאל, הסביר כי החליט לערוך את המשאל הפרטי "משום שנשבר מזה שראש הממשלה נאלץ להתעסק עם המשאל, במקום עם הדברים החשובים באמת. הגיע הזמן שנראה סוף סוף מה באמת רוצה העם. כולם רוצים משאל, ואני עוד יכול למשוך את השטיח מתחת לרגליים של כולם עם המשאל שלי".

במשאל של גלבוע משיבים האזרחים, אליהם מתקשרת המערכת האוטומטית, באמצעות לחצנים, על שאלה אחת בלבד: האם אתה בעד או נגד תוכנית ההתנתקות. כמו כן, מתבקשים הנשאלים להקיש את גילם למערכת. "אנחנו מבקשים את הגיל של הבן אדם שנשאל על מנת לסנן את הצעירים מדי", מסביר עורך המשאל.

לדברי גלבוע, המערכת הממוחשבת, שכבר נוסתה בעבר במערכות בחירות, מסוגלת לסיים את המשאל בתוך כיומיים וחצי - אז יתקבלו התוצאות הסופיות, שיגלו האם העם בעד או נגד תוכנית הנסיגה מעזה. ומה עם הצבעות כפולות עורך המשאל טוען כי האפשרות הזו אינה קיימת, שכן המערכת מטלפנת רק פעם אחת לכל אחד מהמספרים שנבחרו.

גלבוע מתכוון לערוך גם משאל באמצעות הודעות אס-אם-אס: מי שישלח הודעה עם המילה "בעד" או "נגד" ועם גילו למספר 6006, יוכל להשתתף במשאל נפרד. עלות הודעה שכזאת היא שקל אחד, וגלבוע טוען כי ביכולתו למנוע זיופים גם כאן. "אפשר לשלוח אפילו מאה הודעות מאותו מספר, אבל המערכת סופרת כל מספר נייד רק פעם אחד".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2005, 00:32
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
קשקוש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חתול-רחוב שמתחילה ב "יש משאל עם זהו סופי הוחלט .."

קשקוש בלבוש, וזאת מכמה טעמים-
1. מתוכן דבריו של האיש נין להבין כי הוא בעד ההתנתקות, ולכן בחירת היעדים שאליו תתקשר המערכת שלו, לא מבוקר ולא ידוע, והוא יכול תאורתית להתקשר ליעדים "ידועים מראש" (קיבוצים, ערבים) במינון גבוה יחסית לאוכלוסיה- ואח"כ להציג את "התוצאות" כדבר אובייקטיבי לחלוטין.
2. ראינו כבר "סקרים" ששוים לתחת,ראה את מינה צמח במדגם שלה בערוץ 2, בבחירות האחרונות...
3. ונניח שהכל אובייקטיבי ומבוקר היטב- והמשאל מראה רוב מוצק נגד ההתנתקות= מה אז יעשה הדיקטטור שמחזיק במשרת רוה"מ?- אם את תוצאות משאל הליכוד הוא מעך והשליך לפח, אז עם המשאל הזה הוא יכין טיארה...

רק משאל עם שיבוקר היטב, ושתוצאותיו יחייבו את רוה"מ (וכמובן את העם) כחוק- הוא המשאל הקובע והמחייב.
ישן 15-02-2005, 01:26
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אגב, תקראו את הטוקבק הזה-
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חתול-רחוב שמתחילה ב "יש משאל עם זהו סופי הוחלט .."

אני לא יודע אם זה אמין או לא, אבל מעניין לקרוא את תגובה 47-

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3045940,00.html

אריה מירושלים כותב-

גם אלי ה"רובופון" התקשר - האיש הציג את עצמו כשלמה גלבוע, הקול וההסבר רהוטים ומובנים,

השאלה מנוסחת טוב ופשוט ולעניין - לקראת הסיום אומר גלבוע : נגד תוכנית ההתנתקות - הקש 1, בעד התוכנית - הקש 2 . עד כאן הכל יפה וטוב אלא שכאן יש

ב ע י ה , בעיה גדולה עם כל הסקר הזה : הקשתי מיד 1 !
שהרי לא הייתי צריך להתלבט ועמדתי בנושא גיבשתי כבר לפני זמן ,
הטלפון שלי טלפון לחצנים באישור בזק, ומעולם מקש 1 לא זייף - אבל!
מיד עם הלחיצה על 1 נשמע קולו של גלבוע אומר : "תשובתך לא נקלטה!"
ולא היה 'צ'נס' נוסף ללחוץ שוב , ואני חייב להדגיש, לא היתה טעות בהקשה, והיא לא היתה קצרה.
וצליל/צפצוף הלחיצה על 1 היה חזק וברור.

כך שהבעיה לא בטלפון, גם לא בקו, ואני מצטער להגיד שהבעיה במערכת "הרובופו"ן.

אז מה הטעם במשאל הערוך כל כך יפה - אם הוא מסרב לקבל בחירה מסויימת???
ואיזה תקפות תהיה לתוצאות המשאל הזה???

דרך אגב, לאחר ה'ארוע' הנ"ל התקשרתי לחדר החדשות של קול ישראל, הזדהתי בשמי, וסיפרתי מה שסיפרתי כאן לעורך שהיה שם (יום ב' 22:30) חשבתי שכדי שידעו , כשתהינה התוצאות, שהאמינות לא משהו, וגם איזו תשובה 'סרבה' מערכת ה"רובופון" לקבל.

לילה טוב.

נערך לאחרונה ע"י juda בתאריך 15-02-2005 בשעה 01:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר