לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2007, 00:23
  דרור1 דרור1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.07
התלבטות בין שיריון למוד''ש- מלש''ב תוהה

שלום,

קודם כל, אני אקדים ואומר שאני קורא סמוי בפורום הזה כחודש, שבו עשיתי חיפוש כמעט על כל דבר שקשור בשיריון או במוד''ש, אבל בסופו של דבר- אני מעדיף להתלבט יחד עם מל''בים אחרים וכמובן עם אנשים שעוברים/עברו את המסלולים האלו.

לפני שאני אתחיל, קצת רקע.
תאריך הגיוס שלי הוא ב-18 בנובמבר, לאחר שהוקדם ממרץ (פרשתי מהמיונים לעתודה), פרופיל 72 (מס' גבוה במשקפיים-7 ועקמת קלה) ואת האמת, מהצו הראשון היה ברור לי שאני אלך לעתודה, עד לפני כחודש, שאז החלטתי שזה לא בשבילי. הייתי מאותר מודיעין לחבצלות ושחקים (חבצלות נכשלתי, שחקים ביטלו לי בגלל המיונים המתקדמים לעתודה, לא ניתן להחזיר אלא אם כן אני אדחה גיוס, וממש לא בא לי).
החלטתי שאם אני 72, ואין לי דרך להמלט מקרבי- אז אני אכנס לשירות מורעל על החיל שלי- ופה מתחילה ההתלבטות.
מצד אחד שיריון- קראתי ודיברתי עם אנשיםשאומרים שהאווירה מטורפת, האחווה בין הצוותים נשארת אותך לכל החיים, אפילו יש אקשן, אבל אני לא בטוח שלחזור הביתה פעם בשבועיים במקרה הטוב זה בשבילי- מה לעשות, אני מפונק (השאלה היא כמה מפונקים בדיוק כמוני התגייסו כבר, ועברו אתזה כמו גדולים).
מצד שני, מוד''ש- אחלה אנשים (הבנתי שרק מקב''א 52 אפשר להגיע), ועם קצת ויטמין P שיש לי אני אגיע לקמ''נים אם אני ארצה (יש לי קב''א 53). הבעיה- ממה שהבנתי מדובר במסלול לא כ''כ מעניין והאווירה היא די קרירה לעומת שיריון.
מצד שלישי- וואלה, סוף סוף אני יכול להוכיח לעצמי שאפשר לזרוק את כל המפונקות שההורים נותנים במשך 18 שנה, ואפילו לתת שירות קרבי חשוב למדינה- אז נלך על שיריון. מצד שני- אם זה לא יילך אני תקוע שם לשלוש שנים...

אז מה הייתם עושים במקומי? ברור שאת ההחלטה אני אאלץ לקבל לבד, אבל בכל זאת אשמח לשמוע תגובות.

לילה טוב!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 00:36
  RedHat RedHat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "התלבטות בין שיריון למוד''ש- מלש''ב תוהה"

האמת שלפני שנכנסתי הייתי אומר לך שאין דרך להחליט אבל אחריי שקראתי - לך על שריון.
הפחד שלך (וזה פחד, אין מה לעשות) מלהיות רחוק מהבית ולראות אותו פעם בחודש ייעלם עם החבר'ה שישארו איתך.
בגלל שאתה יוצא מנקודת הנחה שאתה רוצה להוכיח לעצמך משהו (ובאמת שלא תיהיה לך ברירה אלה להוכיח את זה),
אתה תרגיש יותר מסופק נפשית וכשאתה מגשים משהו אתה מרגיש באופן אוטומטי יותר טוב עם עצמך.

לא קשור לצבא. כל תחום בחיים עובד ככה. השגת המטרות היא הדרך הכי מהירה להיות מאושר.
אם אתה תלך למודיעין שדה גם אם תצא יומיות אתה תרגיש חרא עם זה שהלכת למסלול שאתה חושב שהוא לא מעניין,
ורק בגלל שאתה קצת רחוק מהבית.

חוץ מזה שאם יש משהו שצהל יודע לעשות זה לגמול מפינוק. אל תדאג לזה יותר מידי.
ישן 13-07-2007, 14:59
  דורי סער דורי סער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל דורי סער
שריוווווווןןןןןןןןן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "התלבטות בין שיריון למוד''ש- מלש''ב תוהה"

זה החיל אחייייייי! אני מרץ 07 חטיבה 188. לא מוד"ש ולא שמוד"ש! אחי היציאות בשיריון זה סתם סטיגמה! אני כבר חודש וחצי שלמים יוצא כל שבוע הביתה.
שיריון זה כבר לא כמו פעם. אימונים יותר קשים. יותר קרב מגע. סגל איכותי מאד! טנקים ברמה גבוהה.
כל החיל השתנה.

כל איש חי"ר שראה שטח בחיים שלו, יכול להסביר לך מזה שיריון. הולכים ראשונים. פוגשים את האויב ראשונים. פייס טו פייס! יש דברים שלא מפרסמים בעיתון ואתה אפילו לא יודע אבל זה היה שיריון.

אני מציע לך להגיע לשיריון. שיריון זה משפחה אחת. אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד.
חטיבה 188 - כבוד!

בהצלחה.

ישן 13-07-2007, 15:13
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
איזי, בוי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי דורי סער שמתחילה ב "שריוווווווןןןןןןןןן"

אתה עדיין במסלול אז וואלה כן התמזל מזלך ויצאת חודש וחצי כל שבוע הביתה.. חכה חכה תסיים מסלול ותגיע למבצעית בתור מחזור ראשון ואז דבר... אני ממש שמח שהסגל שלכם מרעיל אותכם עם סיפורים של פוגשים את האויב פייס טו פייס וכו' אבל אלה סתם סיפורים בשביל שתהיו מורעלים (אני לא אומר שזה לא קרה, לי זה אפילו קרה אישית פעם), אבל בוא נהיה ריאליים: המציאות היא הרבה יותר שחורה ומלאה גריז ממה שמספרים לכם.. תאמין לי שגם לי מכרו את הלוקשים האלה כשאני הייתי בביסל"ש, ככה שמה שאתה אומר לאנשים שעוד לא התגייסו ויש להם פחות מושג מהצבא ומשריון אפילו ממך סתם גורם להם להחליט על סמך מידע שגוי... אני ממש לא מאשים אותך סבבה שאתה מורעל והכל אבל זה פשוט לא נכון מה שאתה אומר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

נערך לאחרונה ע"י --שימי-- בתאריך 13-07-2007 בשעה 15:16.
ישן 13-08-2007, 09:50
  guitarfreak1819 guitarfreak1819 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06

קודם כל... גם חיילים של 03 (72) יכולים להגיע למוצבים עכשיו... לפחות ככה זה היה אצל נוב' 06 שהגיע אחד כזה למוצב שלנו.

שנית כל, היציאות של מוד"ש בקו יכולות לנוע בין 9/5 ל-14/7, יציאות בכלל לא רעות (רגילה לכל שבועיים? למה לא)

אומנם כשהתגייסתי עוד לא היה מסלול 03, אבל הבנתי שהם עושים כמעט אותם דברים כמו 04 וזה רק בשביל תקן של להכניס חיילים עם 72 ליחידה שעשו את זה.

בסופו של דבר, שריון זה עבודה חשובה אבל הם עובדים מאוד מאוד קשה. אם לא איכפת לך לטחון מארבי טנק וצק"מים וכל הזמן לחשוב שהולכים להפציץ אותך באיזה טיל, אז לך על זה.
אחרת, הייתי ממליץ לך לבוא למוד"ש.

ישן 15-08-2007, 22:26
צלמית המשתמש של c0ldplayer
  c0ldplayer c0ldplayer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.06
סליחה על ההקפצה

אבל אני חייב להגיב פה....

ככה - אני במוד"ש. (נוב' 6)
מי שאמר לך שזה הכשרה משעממת - אידיוט....

מה שטוב במוד"ש זה שזה קרבי מעניין - מה ז'תומרת? אתה גם מבצע מארבים, הכוונת אש וכו' , ועל הדרך משתמש בשכל שלך (לא זה לא בולשיט) כגון להפעיל מכשירים ואמצעים מעניינים שפה לא אפרט עליהם,הסוואות ואיסוף מודיעיני (כן, אתה עובר סיווג - ואם זה יגרום לך להרגיש טוב - אז יש דברים שגם אסור לך לספר לחבר'ה), ואפילו עובד עם סיירות ויחידות כאלו ואחרות.

אני יגיד לך מה דעתי על שיריון (מבלי לפגוע בחבר'ה שעושים עבודה מעולה) - אם אמרת שאתה מפונק - אל תלך לשיריון....שם אתה טוחן, אם זה לסגור שבתות, ואם זה לנקות טנק ולתפעל אותו - והכי רע - לשבת בתוך טנק במשך זמן ממושך (נשמע כיף? אז לא....שאל חברה שריונרים ותיקים- יש לי כמה...).

אני לא אשקר לך - במוד"ש התנאים סבבה - ת"ש טוב , אכן כמעט ולא עושים מטבחים (בקו) , אנשים טובים, וכל מי שאומר לך מוד"ש בלאי ולא קרבי - הוא סתם צעיר חרא.

עד כאן - מקווה שתעשה בחירה נכונה בשבילך...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר