לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2007, 10:41
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
סטפן קינג, מישהו קורא?

בעוונותי, אני קוראת המון. אחד הסופרים שנתקלתי ברוב ספריהם הוא סטפן קינג. וכאן מגיע הקטע המעניין: לסטפן קינג יש שני סוגים של ספרים - סוג אחד שאני לא אוהבת במיוחד, וסוג אחד שאני אוהבת מאוד.

ניסיתי לברר לעצמי מה ההבדל בין שני סוגי הספרים, ואת איזה אני אוהבת. בהקצנה יוצא שזה די פשוט: את הספרים שיש בהם המון מפלצות אני לא אוהבת במיוחד. את הספרים שאין בהם (או כמעט אין בהם) מפלצות, למעט ה"מיפלצות" של הטבע האנושי, אני אוהבת מאוד. יש גם כמה ספרים שנמצאים באמצע - מוכנסת בהם איזו מפלצת, אבל היא משנית, או שהיא רק מייצגת את ה"מיפלצות" האנושית. עם אלו אני גם מסתדרת.

הקטע הוא, שיוצא שרוב מי שאומרים לו סטפן קינג מקשר אותו מייד ל"בית קברות לחיות שעשועים" וכאלו (שזו דוגמה לספרים שאני לא אוהבת במיוחד) והרבה פעמים גם לסרט שנעשה מן הספר. אבל סטפן קינג כותב הרבה יותר מעניין מזה, כשנחה עליו הרוח - ספרים כמו "מיזרי", "המשחקים של ג'ראלד", "דולורס קלייבורן", ספרים שמתרחשים כולם בתוך הראש של הדמות הראשית שלו, בלי יותר מדי אפקטים, פיצוצים וסצנות מרדף רכוב, הם ספרים טובים ומעניינים, שעושים לך לחשוב. שלא לדבר על דברים שלאנשים אין מושג שהוא כתב, כמו לדוגמה "ארבע העונות" שלו, שמתוכו יצאו הסרטים "אני והחברה" ("Stand By Me") המצויין ו"חומות של תקווה".

מה שהכי מעניין אותי, זה התהייה הזו: האם זה בכוונה? האם הוא כותב את הספרים העמוקים שלו, בכיף שלו וזה, ואז כותב את הספרים ה"אחרים" שלו, אולי בתור משהו כלכלי? או שפשוט יש לו את הצורך לכתוב גם כאלו וגם כאלו? אין לי תשובה, כמובן. אבל מעניין...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2007, 12:29
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי fat fish שמתחילה ב "שני ספרים שלו שאני ממליץ עליהם הם..."

IT הוא בלי ספק הספר הכי גדול שהוא כתב. רק ביאס אותי זה שבסוף המפלצת היא משהו מוחשי כזה, משהו עם צורה. הוא נכנס פה כל כך עמוק לטבע האנושי ולפחדים הקמאים של אנשים בכלל ושל הדמויות שלו בפרט, שזה היה כמעט "לעשות את הדבר הקל" ולגמור את זה עם מפלצת שאפשר להרוג.

גם אני אוהבת את "דברים שצריך".

ד"א, אחד הקטעים שאני הכי אוהבת אצל סטפן קינג, זה שכל הספרים שלו מתחברים. כולם מתקשרים אחד עם השני, מספרים על אירועים שקרו או קורים וקשורים לספר אחר. זה נותן לך הרגשה די נחמדה לקרוא ספר ושכשמזכירים בו איזה משהו שקרה בהיסטוריה אתה יכול למלמל לעצמך "אה, כה, אני יודע במה מדובר, קראתי את זה"....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר