לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2007, 09:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
פיגוע הותר לפירסום חייל מגדס"ר צנחנים נהרג הלילה בשכם; חייל אחר נפצע קל

בשכם פועלים מאז אמש כוחות מגדס"ר צנחנים וגדוד חרוב. החייל שנהרג מגדס"ר צנחנים נהרג בעת שקליע חדר מעל לשכפ"ץ הקרמי שלבש. הפצוע קל הוא מגדוד חרוב

חילופי אש כבדים בשכם: חייל נפצע קל
במהלך פעילות מעצרים במחנה הפליטים עין בית אילמא, נקלעו חיילי צה"ל לקרב יריות. חייל אחד נפצע באורח קל. כוחות צה"ל נכנסים מדי לילה למחנה בעקבות ריבוי ההתרעות על פיגועים בתקופת החגים, ונתקלים בהתנגדות עזה מצד החמושים במקום
אפרת וייס ועלי ואקד
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
פורסם: 18.09.07, 09:30
חיילי צה"ל נקלעו הבוקר (ג') לחילופי אש כבדים במהלך פעילות למעצר מבוקשים של צה"ל במחנה הפליטים עין בית אילמא בשכם. מצה"ל דווח כי הפעילות התקיימה בעקבות התרעות רבות על פיגועים, ובמהלכה התפתח קרב יריות מול חמושים שבו נפצע באורח קל אחד החיילים מרסיסים.
הכוחות הטילו בשעות הלילה עוצר על מחנה הפליטים, והם פועלים מאז בשטח המחנה. מאז החלה הפעילות ארעו לפחות עשרה מקרים בהם ירו חמושים על חיילי צה"ל, ואלו השיבו לעברם באש. כאמור, במהלך אחת מהתקריות נפצע חייל צה"ל באורח קל מרסיסים. הוא פונה לבית החולים תל השומר באמצעות מסוק. במהלך הלילה הושלך גם מטען לעבר הכוחות, אך איש לא נפגע.
מקורות פלסטינים דיווחו כי פלסטיני פעיל החזית העממית נהרג במהלך פעולת צה"ל במחנה. על פי הפלסטינים, חיילי צה"ל פתחו באש לעבר מוחמד חאלד ופצעו אותו אנושות. צוותי הרפואה לא הצליחו להתקרב למקום כדי לטפל בו והוא מת במקום.
הפעילות הלילה מכוונת נגד פעילי ארגון החמאס והחזית העממית במחנה הפליטים, שלטעת גורמים בצה"ל פועלים במשותף ומעלים את מספר ההתרעות על כוונת מחבלים לבצע פיגוע בעור ישראל. יש לציין כי בשל ריבוי ההתרעות, נכנסים כוחות צה"ל מדי לילה בימים האחרונים אל מחנה הפליטים על מנת לעצור מבוקשים, ובמקום מתפתחים פעמים רבות קרבות עם החמושים.
רק לפני כשבוע וחצי סוכל פיגוע שהיה אמור להתבצע בתל אביב, ויצא מאזור שכם. הפיגוע נמנע לאחר ששלושה מטעני צינור התגלו ברשותו של נער פלסטיני שהגיע למחסום בית-עיבא, צפונית מערבית לשכם. בבדיקה התברר כי המטענים היו אמורים להגיע לידיו של מחבל מתאבד שתיכנן לפוצץ עצמו בתל-אביב. הנער עורר את חשדם של החיילים במקום, ובבדיקה בכליו נמצאו המטענים, שפוצצו באופן מבוקר על ידי חבלני מג"ב.
לפני כשבועיים נפצע חייל צה"ל נפצע באורח בינוני-קשה ושני חיילים נוספים נפצעו באורח בינוני במהלך פעילות לילית של צה"ל בקסבה בעיר. החיילים נפצעו כאשר הרכב שבו נסעו עלה על מטען. מצה"ל נמסר כי במהלך הפעילות נחשפה מעבדת נפץ גדולה במחנה הפליטים בלאטה בעיר. בבדיקה שנערכה במבנה נמצא חומר רב הנועד להכנת מטענים. הכוחות פוצצו את המעבדה באופן מבוקר.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 18-09-2007 בשעה 11:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2007, 12:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "פעילות צה"ל הבוקר בשכם"

ראה אשכול עוגן בראש הפורום.

ככל הידוע לי גל"ץ פרצו לשידור עם הידיעה לראשונה במבזק של 12:00 זאת למרות שלא כל המשפחה של החייל שנהרג מיודעת. המידע שודר פעם נוספת (לפחות פעם אחת) במהלך "עושים צהרים" כשיוני שנפלד מעדכן בטלפון.
המידע על ההרוג פורסם גם בכמה אתרים באינטרנט (גם בגדולים יותר).

כנראה שהצנזורה פנתה לכמה גופי תקשורת ועידכנה שגל"< פירסמו ללא אישור וביקשו שימנעו מהפירסום. אלי לא פנו.

ישן 18-09-2007, 21:35
צלמית המשתמש של שרץ בידי
  שרץ בידי שרץ בידי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "שאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedGti07
כיצד אחרי יום קרבות קשה... וחילופי אש יש לנו הרוג אחד ולהם יש גם הרוג או שניים.
איך היחידות הללו שמסוגלות לקבל סיוע ממסקרים ושריון,בעל ציוד איכותי ביותר לא מצליח להביא למספר רב של נפגעים בצד השני? אני לא מתכוון בשאלה לזלזל חלילה היחידות הפועלות. אך אם מישהו יוכל להסביר לי הכיצד.

אכן, ליחידה כפלס"ר צנחנים יש ציוד ברמה גבוהה, חיילים איכותיים ובעלי מוטיבציה גבוהה, וסיוע רב מכוחות שונים, אך ישנו עוד גורם שלצערנו אינו שולי- "הוראות פתיחה באש".
אינני מכיר את נסיבות האירוע מהבוקר. אך ככלל ניתן לומר, שמרבית האירועים הקטלניים באיו"ש ובאזח"ע היו יכולים להסתיים אחרת אם רק היו הלוחמים מקבלים הוראות פתיחה באש שמגנות עליהם יותר (פחות על מחבלים ו"חפים מפשע").
לדעתי, ומנסיוני, הוראות הפתיחה באש בצה"ל הם בזיוניות, ומקדשות את חיי האויב.

ישן 18-09-2007, 22:28
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
תודה על התשובה...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שרץ בידי שמתחילה ב "[QUOTE=RedGti07]כיצד אחרי יום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרץ בידי
אכן, ליחידה כפלס"ר צנחנים יש ציוד ברמה גבוהה, חיילים איכותיים ובעלי מוטיבציה גבוהה, וסיוע רב מכוחות שונים, אך ישנו עוד גורם שלצערנו אינו שולי- "הוראות פתיחה באש".
אינני מכיר את נסיבות האירוע מהבוקר. אך ככלל ניתן לומר, שמרבית האירועים הקטלניים באיו"ש ובאזח"ע היו יכולים להסתיים אחרת אם רק היו הלוחמים מקבלים הוראות פתיחה באש שמגנות עליהם יותר (פחות על מחבלים ו"חפים מפשע").
לדעתי, ומנסיוני, הוראות הפתיחה באש בצה"ל הם בזיוניות, ומקדשות את חיי האויב.

חבל שחיילנו משלמים על כך בדם וחיים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:35

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר