לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2007, 19:59
  hila_fresh hila_fresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.04
שאלה בנושא כתובת אייפי

שלום
אני מקווה שזה המקום הנכון לשאול, וסליחה מראש אם אני אעשה "סלט" במושגים, אבל יש לי שאלה ואני אשמח אם תוכלו לעשות לי סדר בדברים:

יש לי חיבור ADSL לאינטרנט, הספק הוא בזק. החיבור הוא באמצעות סיב אופטי. (אני פשוט כותבת לכם הכל ואני בטוחה שאתם מבינים יותר ממני מה זה אומר)
פעם, בדקתי מה כתובת האייפי שלי ורשמתי אותה על נייר.

כשאני מדליקה את המחשב, יש לי תמיד את הסמל הזה של שני המחשבים/מסכים בצד ליד השעון.
לפני כמה ימים החיבור היה כרגיל (לא היה כתוב לי שיש ניתוק או משהו) אבל כשרציתי לגלוש שום אתר לא עלה.

דיברתי עם האחראי והוא אמר לי שצריך לשנות כתובת. הוא אמר שיש שירות לתקן כתובת.
לפי מה שהוא אמר לי, לחצתי על הסמל של המחשבים ולחצתי על 'תקן'. המחשב בדק ואחר כך כתב לי לנסות להתחבר שוב.
בפעם הראשונה זה לא הצליח, ולכן לחצתי שוב כמה פעמים על 'תקן' ולבסוף כיביתי את המחשב לגמרי ואחרי כמה זמן הדלקתי שוב והכל הסתדר והצלחתי לגלוש באינטרנט כמו תמיד.

אחרי כל התהליך הזה בדקתי שוב את כתובת האייפי שלי וראיתי שהיא שונתה.
רציתי לשאול אם זה כתוצאה מכל התהליך הזה ומה זה אומר בעצם?
ושאלתי העיקרית היא האם מישהו נכנס לי למחשב בעקבות שינוי הכתובת?

תודה מראש על כל תשובה שלכם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2007, 04:17
  משתמש זכר Elendyl Elendyl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Elendyl LinkedIn profile
אכן סלט, יווני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hila_fresh שמתחילה ב "שאלה בנושא כתובת אייפי"

הי,
היות ולא כתבת את כל הפרטים, אני ארשום את ההנחות שלי כאן.
היות וכתבת "תקן" אני מסיק שאת עובדת עם Windows XP בעברית, ואת מחוברת למודם רשת (לא USB).

עכשיו, נסדר את הסלט: בחלון "חיבורי רשת" (התחל -> הגדרות/לוח בקרה -> חיבורי רשת) אמורים ךהיות ךף שני סמלים של חיבור: האחד Local Area Connection ומצביע על החיבור בין המחשב לבין המודם (להלן 'LAC'). השני, יהיה בשם כלשהו... ADSL/Bezeq/PPPoE או כל שם אחר שנתתם לחיבור, וזה החיבור בין המחשב לאינטרנט (להלן 'חייגן').

כל אחד מהחיבורים הללו יכול להופיע או לא להופיע בסרגל המשימות (צד שמאל למטה).

איך זה עובד? מחברים כבל רשת בין המחשב לבין המודם (LAC) ואחר מכן, מתחברים עם החייגן לאינטרנט וגולשים.

כאשר חיברת את המודם למחשב, (סביר להניח כי) המודם סיפק למחשב כתובת IP פנימית (היינו, כתובת המשמשת בין המודם למחשב בלבד, ואינה מאפשרת גלישה באינטרנט) כתובת זו קבועה. כאשר חיברת את החייגן, יצרת פנייה לספק האינטרנט שלך, וזה סיפק כתובת כלשהי לחייגן, כאשר כתובת זו לא משתנה עד שתתנתקי מהחייגן ותתחברי שוב, ואז סביר להניח כי תקבלי כתובת אחרת.

מה שהציע האחראי הוא לחדש את כתובת ה IP, שזה בעצם ב LAC, ובתהליך זה, משחרר המחשב את הכתובת אותה קיבל מהמודם, ודורש כתובת מחדש. בתהליך מנקה המחשב כל מיני מטמונים (כתובות והגדרות שנשמרו ויתקבלו מחדש בעת החיבור), לכן מומלץ לבצע את הפתרון הזה באין גלישה.

אצלך מה שפתר את הבעיה היה הפעלה מחדש פשוטה של המחשב, מה שמצביע על איזה שהוא תהליך שחסם את הגישה לאינטרנט, או וירוס שהשתלט (אם כי זה נדיר).
בכל מקרה אין פה עדות לכך שפרצו לך למחשב, או שיש וירוס.

כדי להיות בטוחים מה גרם לתקלה יש להתקין תוכנת אנטיוירוס חדשה, לעדכן אותה, ולדאוג שתתבצענה סריקות לעיתים תכופות.

ישן 22-09-2007, 10:38
  hila_fresh hila_fresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.04
תודה רבה לך על התשובה :-)
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Elendyl שמתחילה ב "אכן סלט, יווני"

למרות שלא הבנתי הכל, אבל תודה שהרגעת אותי שלא פרצו לי למחשב או משהו כזה.

יש לי וינדוס xp בעברית, ובאמת בלוח בקרה בחיבורי רשת יש שני סמלים.
וזה ממש כמו שאמרת, ועכשיו שמתי לב שמעל זה שנקרא 'בזק' כתוב "חיוג" אבל כתוב שהוא "מנותק כולל חומת אש", והשני זה הlocal (מה שכתבת), שם כן רשום "מקושר".

אבל יש לי עוד שאלה קטנה בעקבות זה, ושוב סליחה מראש על הסלט... :-)

אחרי שבדקתי מה כתובת האייפי שלי דרך אתר שמראה מה הכתובת, כשהייתי אצל אנשים אחרים ביישוב שלנו, בדקתי אצלם וגם אצלם לפי האתר זה הראה אותה כתובת.
רציתי לדעת למה זה? הרי לכל מחשב אמורה להיות כתובת אייפי משלו, נכון?

נערך לאחרונה ע"י hila_fresh בתאריך 22-09-2007 בשעה 10:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר