לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2007, 21:19
צלמית המשתמש של The AcE
  The AcE The AcE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.01
שלח הודעה דרך ICQ אל The AcE
סמים קלים וילדים

אני בן 23, ועד גיל 21 (בעצם לפני השחרור שלי מהצבא) הייתי ממש נגד סמים,
מכל הסוגים והמינים, מלבד סיגריות (אני מעשן) ואלכוהול (אני שותה בירה, והרבה ).
אחרי השחרור שלי, שמתי לב שהרבה מהחברים שלי מעשנים, ובעצם מעט מאוד אנשים לא מעשנים,
שזה אני חייב להודות הפתיע אותי לחלוטין.
אז הגיע שלב שבו גם אני ניסיתי, ואהבתי.
מאז אני מעשן פעם בחודשיים - שלוש, אצל חברים בעיקר.
מאז שעברתי לגור לבד בתל-אביב בכלל התגלה מולי עולם שבו מי שלא מעשן הוא יוצא מן הכלל, והלא מעשנים הם עוף מוזר (תקף לתל-אביב בלבד...).

לאחרונה התחלתי לחשוב על העניין, ההורים שלי כמובן היו תמיד נגד זה, וגם היו אני די בטוח שהם לא יודעים שאני מעשן.
אבל משום מה יש לי הרגשה שהם ניסו (לא שאלתי במפורש אף פעם),
ואני בטוח שאני ארצה שהילדים שלי לא יעשנו ולא יתקרבו לזה, גם סיגריות לא הייתי רוצה שיעשנו.
השאלה היא איך בעצם באים נקודה שבא אני די נהנה מלעשן פה ושם עם חברים, אבל לבוא לידים ולהגיד להם שזה אסור ולא טוב?
זה קצת צבוע?
והאם יש איזה דרך אחרת בעצם למנוע מהם להתקרב לזה?

אני לא בטוח לגמרי שזה הפורום הנכון, פשוט לא נראה לי מתאים לכתוב על סמיםבפורום שמלא בבני נוער...

~ Confucius

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2007, 21:26
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The AcE שמתחילה ב "סמים קלים וילדים"

אני לא חושבת שאתה תחדש משהו לבני הנוער, אבל מילא.
אני לא ממש בעמדה להגיב לך, כי אני ממש נגד הנושא של סמים, בכל וריאציה.
זה לא משנה אם ההורים שלך ניסו או לא, אני בטוחה שהם לא יושבים ומעשנים פעם-פעמיים בשבוע כדרך קבע.
אם אתה עושה את זה וזה טוב לך, אפאחד לא יוכל להגיד לך אחרת.
זה החלטה שלך מה אתה עושה, אבל לפתוח באמירות כאלה כמו "זה מגעיל" וכדומה זו כן צביעות.
ככה היה שאני התחלתי לעשן, סיגריות כמובן, הייתי מניעה מסעי פרסום כבדים כנגד הנושא בבית,
ואז כשהייתי מתעייפת מלצעוק "די לסגריות" הייתי מדליקה אחת.
אם זו ההרגשה שזה עושה לך, תפסיק להטיף להפוך ממה שאתה עושה.
ותשמור על עצמך, כן?...

ישן 29-09-2007, 21:29
צלמית המשתמש של Y not?
  משתמשת נקבה Y not? Y not? אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05

תראה אומנם אדבר לגמרי לא מניסיון (אני לא מעשנת כלל) אבל כשיש ילדים נראה לי שהעניינים יראו גם אחרת.
אני בעד להתנסות בחיים בדברים ובעד לתת לילד לחקור לבד ולהבין מה טוב לו ומה לא ( כמובן שכן להגדיר גבולות על דברים העלולים לסכנו) אבל מצד שני אני טרם אמא - אז ייתכן שאדבר אחרת כשאהיה כזאת
ולגבי סמים באופן כללי - מתוקף תפקידי הקודם יצא לי לראות תמונות קשות ואנשים מחוקים בגלל הסמים.. תמונה לא מעודדת משהו. וכן - אף פעם לא ניסיתי ואני מאמינה שזה נובע גם מהחינוך בבית - לא שלא אסרו עליי פשוט זה תמיד היה משהו שהוא מובן מאליו עבורי.
אני לא מאמינה בשטויות האלה של סמים קלים.. כי ברגע שהם מפסיקים לספק לך ריגושים אתה תחפש משהו אחר..
אני מבינה שזוהי הבחירה שלך וכל עוד אתה שלם איתה איש לא יגיד לך מה לעשות אבל אולי הגישה שלי באה באמת בגלל שיצא לי לראות למה הם גורמים...בסופו של דבר...

וואו... חפרתי כהוגן
ישן 29-09-2007, 21:35
צלמית המשתמש של The AcE

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Y not? שמתחילה ב "תראה אומנם אדבר לגמרי לא..."

אני גם באתי מבית שבו זה מובן מאליו שלסמים (אין הבדל בין קשים לקלים) פשוט לא מתקרבים.
אבל ככל שמתבגרים, זווית הראיה שלנו מתשנה, ואנחנו רואים דברים בצורה אחרת (לטובה ולרעה).

אחד הדברים שממש מפריעים לי הוא persephone כתבה בתגובה הראשונה:
"אני לא חושבת שאתה תחדש משהו לבני הנוער, אבל מילא."
אני באתי מבית שבו לשתות כוס יין בערבי חג וארועים מיוחדים הוא הטופ שבלשתות אלכוהול.
והיום אני רואה ילדים בני 12-13 יושבים ליד הבית שלי עם פחית בירה (במקרה הטוב) ווודקא-רדבול (במקרה הפחות טוב).

מבינות את השאלה שלי?

~ Confucius

ישן 30-09-2007, 12:08
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני חייב לחלוק איתך לגבי הגישה של "אין דבר כזה סמים קלים".
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Y not? שמתחילה ב "תראה אומנם אדבר לגמרי לא..."

מבחינת ההשפעה הפיזית והפסיכולוגית, כל סם הוא שונה בתכלית ובהחט ישנם סמים שיגרמו לך להתמכרות פיזית לאחר שימוש חד פעמי (או מספר פעמים קטן מאוד) ואילו סמים אחרים, גם לאחר שימוש אינטנסיבי של מספר חודשים לא יגרמו לך להתמכרות.

אל תשכחי שאת נהנת להוסיף למיץ החמוציות שלך גם כמות מסוימת של סם (חוקי, אבל עדיין סם) העונה לשם אלכוהול על מנת לקבל קוסמו ורדרד ומתקתקת, האם ביום בו הקוסמו יפסיק לספק לך ריגושים את תזריקי הרואין או תסניפי קוקאין?

הגרירה היחידה שקיימת בעולם הסמים הלא חוקיים נובעת בעיקר מעצם הגדרת אותם חומרים כלא חוקיים. ברגע שאדם מחליט כי הוא מנסה "סמים" ובאופן מודע עובר על החוק בתחום זה, החלטה זו עלולה לגרום לו לעבור על חוק זה גם בעבור חומרים אחרים מאותה קטגוריה.
נוסיף לכך את העובדה שכדי להשיג חומרים לא חוקיים צריך להתחכך באוכלוסיה מסוג מסוים, הסיכוי שיפתו אותך לנסות דברים אחרים גדול יותר (אלא אם כן יש חבר טוב שמגדל, ואז מקבלים חומר איכותי, נקי, מבלי להסתבך עם סוחרי סמים מפוקפקים).

וכמובן, התשדירים של אל-סם עם הג'וינט שהופך למזרק רק מזמינים אנשים שגדלו על חינוך זה ובסופו של דבר ניסו גראס, לחשוב שאולי גראס והרואין זה אותו הדברואם הם עישנו גראס ולא מתו מזה, אולי כדאי להם גם להזריק הירואין?

ישן 29-09-2007, 23:56
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
מוסר כפול הוא דבר גרוע
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ואתה תרשה לילדים שלך לעשות (בעודם ילדים) את כל מה שאתה עושה?"

בכל מקרה, ולא משנה אם מדברים על סמים או על כל דבר אחר.
איך אתה תסביר לילד בן 16 למה אסור לו לעשן סמים כשאתה (אבא שלו לצורך העניין) מעשן
על ימין ועל שמאל? איך בכלל אפשר ללמד ילד ליהיות אזרח שומר חוק כשמי שאמור לשמש
לו כמודל לחיקוי עובר על החוק בעצמו? ושוב אני מדגיש, אני לאו דווקא מדבר על סמים.
באותה מידה אני לא חושב שאבא שמעלים מיסים למשל, יכול לדרוש (מוסרית) מהילד שלו
לשמור על החוק בעצמו.
לא סתם אמרו חז"ל: נאה דורש, נאה מקיים!

ישן 30-09-2007, 11:53
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מוסר כפול זו בעיה של אלו אשר נוקטים בגישה האבסולוטית.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי persephone שמתחילה ב "[i][b]בגלל זה נושא המוסר..."

לדוגמא הורים לחוצים אשר מנסים לגונן על ילדתם מפני מין בגיל צעיר ולכן מציגים בפניה את המין בתור דבר פסול, אסור ומגעיל.
מן הסתם לאותה ילדה יהיה משבר אמון גדול בהורים שלה כאשר היא תגלה שהם קיימו יחסי מין כדי להביא אותה לעולם (אלא אם כן לאמא שלה קראו מרים ואבא שלה נגר), חוץ מזה שיהיו לה בעיות לקיים קשר אינטימי כאשר תגדל מפני שחינכו אותה שזה "אסור".

כנ"ל לגבי אלכוהול. ילד שחינכו אותו שאלכוהול זה אסור ורע עלול להאשים את הוריו בצביעות במידה ויגלה שהם שותים בעצמם, להמנע מקשרים עם אנשים אחרים רק בגלל שהם שותים ובתור אדם בוגר, אם בשלב מסוים יחליט כן לנסות את הטיפה המרה, הוא עלול לשתות כמויות גדולות על מנת "לפצות" על אותן "שנים אבודות" בהן התנזר מכך.

אותה גישה צריכה להיות גם לגבי תחום הסמים הקלים.

ישן 30-09-2007, 20:34
צלמית המשתמש של The AcE

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אסביר לה בקלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אנחנו מסכימים על העובדה שיש דברים שמותר לעשות רק מגיל מסויים, אלכוהול, סיגריות וסקס
למשל. ההבדל בין כל הדברים האלה לסמים הוא פשוט מאד, סמים אסור לעשן ולא משנה מה הגיל שלך, זה לא חוקי. בגלל זה אני חושב שלאבא שעובר על החוק ומעשן בעצמו תיהיה בעיה להגיד לילדים שלו
לא לעשן.

ומה תגידי לאבא שחי בהולנד?
שם זה חוקי לחלוטין.

שוב, אני מודע לזה שזה אסור, ואני מודע לזה שזה צבוע. השאלה שלי היא איך בעצם אומרים לילד שלעשן בכלל וסמים קלים בפרט הוא משהו שלא הייתי רוצה לראות אותו עושה עד גיל 18 מינימום?

סקס - מובן, זה בא עם הגיל, ועדיף לחכות למישהו מתאים ולרגע המתאים (גיל 12, זה לא "מתאים")
סגריות - החוק אוסר לעשן אותם לפני גיל 18, ואני אישית ניסיתי סגריה הרבה לפני גיל 15 (שבו התחלתי לעשן קבוע)
אלכוהול - אותו כנ"ל כמו הסגריות
סמים קלים - אין לי בעיה שהילד שלי ינסה בהגיעו לגיל 18 ומעלה (אני לראשונה ניסיתי בגיל 21).

ועזבו את עניין החוקיות של זה בצד, כמו שאמרתי, מה יעשה אב בהולנד או קנדה שבהן לצרוך מריחואנה לשימוש עצמי זה חוקי למהדרין.

~ Confucius

ישן 30-09-2007, 01:07
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אני איתך
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כאן נשאלת השאלה האם תציג את הסמים בתור דבר שאסור באופן כללי או שאסור להם בתור ילדים."

המפתח בסיפור הזה - לאחר שעניין הגיל הסתדר - הוא ידע והבנה. אני לא אתן שהילדים שלי יגדלו על הפחדות מצוצות מהתחת של גוף כזה או אחר. אני מעדיף שילמדו ממני על אלכוהול וסיגריות וכן, אני מודע לעובדה שזה ברגע הראשון נשמע פתטי ומגוחך. זה יותר טוב מאשר שחברים שלהם ילמדו אותם בצורה מחתרתית ומגניבה שבדרך אולי תפגע בהם.

אגב, כל הנ"ל נוגע לסיגריות ואלכוהול בלבד. עניין הסמים לא נכנס לקטגוריה כי אני לא בטוח שאתיר לילדים שלי להתקרב לדבר הזה לפני צבא. הסיבה שהגישה שלי לסמים שונה בצורה כל-כך מהותית היא התנסות שעברתי לפני כמה שנים: בשנת 2002 עבדתי כחונך ומדריך בהוסטל לשיקום נוער עבריין, ובאחת המשמרות אחד הנערים שיחק איתי בתופסת למרות שהיה מרותק לחדר - בסופו של דבר תפסתי אותו בחוץ מסתתר בין העצים ומסניף דבק מגע. הזיכרון הזה חד ומזעזע כרגע בדיוק כמו שהיה אז, ומבחינתי סמים+נוער לא הולכים ביחד. נקודה.
נכון שגראס ודבק מגע לא בדיוק שייכים לאותה קטגוריה, ועדיין ההשקפה שלי פה קצת יותר קשוחה כי בסופו של דבר מדובר בבריאות של הילדים שלי.

ישן 30-09-2007, 20:50
צלמית המשתמש של The AcE

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני איתך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
המפתח בסיפור הזה - לאחר שעניין הגיל הסתדר - הוא ידע והבנה. אני לא אתן שהילדים שלי יגדלו על הפחדות מצוצות מהתחת של גוף כזה או אחר. אני מעדיף שילמדו ממני על אלכוהול וסיגריות וכן, אני מודע לעובדה שזה ברגע הראשון נשמע פתטי ומגוחך. זה יותר טוב מאשר שחברים שלהם ילמדו אותם בצורה מחתרתית ומגניבה שבדרך אולי תפגע בהם.

אתה בעצם אומר שמבחינתי לא להסתיר (אולי גם לא להגיד באופן ישיר שניסיתי אני לעשן סמים קלים בעברי) את העניין ובעצם לנסות להסביר את ההשלכות של זה, ואם כבר כבר אז להציע להם לנסות בזמן שהם תחת השגחתי?

למען האמת זה נשמע הגיוני ברמה מסויימת, חוץ מעניין הסמים, שזה משהו שאני ממש לא יהיה מעוניין שהילדים שלי יתקרבו אליו עד גיל מאוחר (כמו שאמרתי כבר).

לגבי אלו שאומרים שברגע שנחשפת לזה - זהו. לא נכון.
אני מכיר מספר אנשים שמעשנים סמים קלים מאז גיל מאוד צעיר (16 או 17). חבר טוב שלי מעשן כבר מהגיל הזה בערך.
והיו לי הזדמנויות רבות בעצם להתנסות בזה, אך לי הספיקה הפחית בירה בסופ"שים והסגריות ביום יום.
אין לי גם שום דחף לנסות דברים אחרים, והעישון שלי הוא קורה לעיתים רחוקות (עניין של חודשיים שלוש כל פעם).

עוד דבר, כאשר יתחילו התכנונים על ילדים, כבר אז אפסיק לעשן סגריות ודברים אחרים. אני גדלתי בבית מעשן, ולפי דעתי זה אחד הדברים שנתן לי לגטימציה לעשן מגיל צעיר, ולא ארצה לחשוף את הילדים שלי לסגריות מגיל כה צעיר.

לגבי ה"לדבר" עם ההורים על זה שאני מעשן או לא, זה לא שאני מתבייש בזה, מבחינתי אני עדיין אדם טוב, זה פשוט כמו במקרה של סקס, אני לא אלך ואדבר עם ההורים שלי על האם אני עושה סקס, וכמה פעמים ובאילו צורות. זה סוג של אינטימיות. אגב, אצלי זה תופס גם לגבי האלכוהול. וזה לא עניין של בושה...

~ Confucius

ישן 30-09-2007, 08:52
צלמית המשתמש של jolynana
  jolynana jolynana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
זה הכל בחינוך

אתה לא אומר לילדים מה טוב ומה רע
אתה מלמד אותם להבחין לבד מה טוב ומה רע. מה שטוב לאדם אחד לאו דווקא טוב לאדם שני. אתה נותן לילד את הכלים לעשות את הבחירה הנכונה .
אבא שלי עישן כמעט 30 שנה , אמא שלי הייתה מעשנת "חברתית" כלומר מעשנת עם מעשנים. אני לא נגעתי בסיגרייה כך גם אחותי הגדולה , אחי האמצעי מעשן מדי פעם (תפסתי אותו פעם במצלמה של הדור השלישי בטלפון ) ואחי הקטן מעשן נרגילות אבל לא מתקרב לסיגריות. (כן אני יודע שזה לא פחות מזיק) . כולנו גדלנו באותו בית וקיבלנו את אותו חינוך .
על פי החלטת המושבעים הצודקת והכוח שהופקד בידי ע"י המדינה אני שולח אותך בזה למאסר בלי אפשרות לחנינה לכל החיים !
חיים ? מה אתה מתכוון חיים ? אין לי חיים !
ילד , הנשמה שלך מוטב כי היא שייכת לישו ,מממממ... כי הישבן שלך שייך לי !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:45

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר