לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2007, 10:41
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
מדובר במערכת ניווט אינרציאלית , אודומטר ו GPS
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "שאלה לגבי אמצעי הניווט של התותחנים"

http://www.iai.co.il/sip_storage/files/1/34091.pdf

בלינק ניתן לראות ברושור למערכת ניווט דומה מתוצרת תע"א.
המערכות הנ"ל מבוססות על 3 רובדי ניווט - GPS המוכר לכולם, IMU - INERTIAL MEASUREMENT UNIT ואודומטריה.

ה IMU היא יחידה המכילה לרוב מדידי תאוצה ומדידי מהירות זויתית (ג'ירוסקופ) ב 1 - 3 דרגות חופש (הן לתאוצה והן למהירות הזויתית - סה"כ מקסימום 6).
במידה ויש לך חיישנgים בכל 6 דרגות החופש, ע"י אינטגרציה כפולה של התאוצה ואינטגרציה בודדת של המהירות הזויתית אתה יכול לקבל את מיקומו הרגעי של חפץ כלשהו במרחב ביחס לנקודת המדידה הקודמת. אם קצב הדגימה יהיה מהר מספיק אתה מקבל את המסלול שאותו עבר החפץ מנקודת התחלת המדידה.

אודומטריה (במקרה הנ"ל) היא שיטת ניווט המבוססת על ספירת סיבובי הזחל הימני והשמאלי , לרוב ע"י אנקודר אופטי וע"י חישוב גאומטרי פשוט יחסית מציאת כיוון ומרחק הנסיעה.
ברכב זחלי לשיטה הזאת יש המון מגבלות כשיטה עצמאית, בשל החלקות זחל שקשה מאד למדוד אותן אך יש לו יתרונות אחרים בשילוב עם IMU.

את כל המידע המתקבל מרובדי הניווט הנ"ל רצוי "להתיך" (DATA FUSION) ע"י שימוש בפילטרים אופטימליים כגון EKF לקבלת שיערוך של המיקום הנוכחי של הכלי בצורה המדוייקת ביותר.

היתרון של מספר שיטות ניווט הן החסינות המתקבלת (בנוגע ל GPS לדוגמה, אין תלות בגורמים חיצוניים ע"מ לבצע את החישוב) והן הדיוק הגבוה שניתן להגיע אליו.

ההסבר הנ"ל הוא מצד אחד קצר מאד ומצד שני קצת טכני - אז אם אתה מעוניין בהרחבה על אחד מהמכלולים שהוזכרו, אני אשמח לפרט.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2007, 14:55
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
דווקא במילואים הבעיה הזאת פחות באה לידי ביטוי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "א. אני לא צוחק. ב. איני טוען..."

וזאת משום ש(כרגיל) כמו כל דבר מתוחכם בצבא, הטכנולוגיה נמצאת ביחידות הסדירות ובעוד מספר מצומצם של יחידות מילואים.
ברובן המכריע של יחידות המילואים עובדים עם הכוונת הישנה, מוטות הכינון והנכ"תים.

לגבי ג' אני מסכים איתך- בסדיר אין שום תרגולת של ירי שלא באמצעות מערכת הגברילי, לא שאני מכיר לפחות (עסקתי גם בהכשרה, וכן ויצא לי לירות כמה מאות פגזים בסדיר, רובם בירי מבצעי).
זכורה לי לטובה חליצת פגז מקנה חם בעת ירי מבצעי בגזרת הר דוב- זוהי מצב שלא מתרגלים אותו הרבה, אבל מספיק שיתרגלו אותו פעם-פעמיים באימון, ומידי פעם להזכיר לחיילים מה כל אחד עושה, כדי שבמצב אמת ניתן יהיה לתפעל את האירוע כראוי, וכך אכן היה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר