לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2007, 19:11
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "פסק דין מעניין במשפטם של אנשי חיזבאללה."

מסכים איתך.
אך להבנתי, אותו קצין השתמש במינוח הזה רק משום שכך הציגה בפניו הסניגורית של המחבלים את השאלה. משום כך גם השתמש אותו קצין במרכאות כפולות כדי להפגין את התנגדותו לתקפות של מושג הניצחון בהקשר שבו הביאה אותו הסניגורית.

אני מקווה בכל ליבי שהסניגורית התנסחה והתנהגה כפי שעשתה רק בשל מחויבותה המקצועית כלפי לקוחותיה ולא משום דעות פוסט-נאורות מדי כלשהן...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2007, 19:53
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי kick_the_reverb שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06]מסכים איתך. אך..."

לצערי אינני יכול לומר שאני מאמין ולכן אני מקווה (בכל ליבי).

לגבי העמדה במקום- אם כבוד הסניגורית מאמינה בטיעוניה כפי שטענה לטובת מרשיה, הרי שדרושה פעולה בעצימות גבוהה הרבה יותר ממלל מושחז של שופט על מנת להעמידה במקומה...

ונכון שגם אני שמח בדברי כבוד השופט.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 13-12-2007, 18:42
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
תקנו אותי אם אני טועה אבל זו הפעם הראשונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "פסק דין מעניין במשפטם של אנשי חיזבאללה."

שמפרסמים את השמות של כול השלושה:
מוחמד סרור
חוסיין סלימאן - רואיין בסרט המפורסם
מאהר כוראני
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 13-12-2007 בשעה 18:45.
ישן 14-12-2007, 13:07
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "קשה לי להאמין שזה יקרה אם הם..."

קרה בעבר, ויקרה גם בעתיד.

בכלל, אני לא מבין את הדבקות הזו באחזקת כל כך הרבה לוחמי אוייב וסתם אזרחי אוייב מזיקים כאסירים (מקרב הפלסטינים יש בערך 10,000 שיושבים כרגע בכלא) רק כדי "להראות להם מאיפה משתין הצדק". הם סתם עולים כסף למשלם המיסים ולא מועילים במיוחד לישראל.

הם כן הופכים למועילים כשניתן לסחור בהם תמורת כל מיני דברים - שיחרור חטופים למשל (שנחטפים כדי להביא לשחרור אסירים), מחוות למיניהן או בונוסים במסגרת הסכמים. נכון שהם חוזרים לזירה, אבל אז אפשר לתפוס אותם שוב או לסכלם.

הדוגמא הכי טובה היא השייח' יאסין - הוא ישב בכלא זמן רב, להגביל את החמאס זה לא הגביל, במקום קלף מיקוח לישראל הוא הפך למנוף לחץ נגדה, נהנה מטיפול רפואי משובח ומאסיר צמוד שיחליף לו את החיתול ויקנח את ישבנו, ובסוף שוחרר בנסיבות מביכות למדי. כאן הוא הפך לשימושי יותר כאשר עלה בלהבה השמימה מתוך כסא הגלגלים שלו כתגובה על מעשים רעים של חסידיו - תעלול שאי אפשר היה לבצע בעודו חבוש בבית האסורים.
ישן 14-12-2007, 06:47
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כשאתה התוקפן (מתחיל העימות)..."

אחרי כל הגדרה שלך אפשר לשים סימני שאלה, למשל מה זה "תוקפן" ? מתי הייתה "תחילת עימות"? חיזבאללה גם חלק ממערכת פוליטית בלבנון ולכן אין פה שחור ולבן שאתה מחפש ברור שלצד הלבנוני יש דעה שונה גם על תוקפנות, גם על תחילת עימות וגם על מעמד חיזבאללה בחברה הלבנונית. המקרה של חיזבאללה הוא לא מוגדר - כי מצד אחד הם לא פעלו ברשות של שלטונות לבנון הרשמיים, מצד שיני יש להם מאפיינים ברורים של צבא.
אבל אני, שוב, לא רוצה להתייחס לצד שלהם. כמו שאמרתי - האשמת לוחמי האוייב בעבירות פליליות שהם כביכול ביצעו נגד חיילינו מבזה קודם כל אותנו ופוגעת במעמד של חיילינו ! למה לא שלחנו משטרה לטפל ברוצחים ?
ישן 14-12-2007, 12:59
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ומצד שלישי הם היו חלק מממשלת לבנון."

ומצד רביעי, הם לא בדיוק פועלים בידיעתה של ממשלת לבנון או בסמכותה.

החיזבאללה גם מושפע מאוד מאיראן, גם הושפע (במידה משתנה לאורך התקופות) מסוריה, גם החל מ1992 מהווה חלק מהמערכת הפוליטית של לבנון וגם פעל תקופה ארוכה בואקום ריבוני.

כמו כן, החיזבאללה הוא מסגרת-גג לכל מיני גופים וארגונים עם שמות כמו "הג'יהאד האיסלאמי" (החבר'ה של מורנייה) או "ההתנגדות האיסלאמית" (בעלי הרקטות והטילים בדרום לבנון שגולנו למדנו להכיר ולאהוב), שחלקן שומרות על עצמאות מסויימת, גם אם טקטית ולא אסטרטגית.

מתוך כל הבליל הזה, החיזבאללה יוצא כ"ארגון צבאי לא מדינתי" וניתן לסווג אותו כשחקן בפני עצמו ולא סתם ככוח איראני/לבנוני/סורי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר