לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2007, 19:05
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlphaGuru שמתחילה ב "מחפש השוואה בין Nikon D50 ל CanonD400"

הנה השוואת ה-features, זו לצד זו מ-dpreview...

ההבדלים העיקריים: בחיישן (6 מגהפיקסלים בניקון לעומת 10 בקנון), בפלאש (GN 17 לניקון לעומת 12 בקנון) ובעדשות (החיסרון העיקרי של הניקון לדעתי - היא חייבת עדשות עם מנוע פיקוס פנימי).

בגדול הן די דומות, ומיועדות בדיוק לאותו שוק - מצלמות כניסה לחובבים.

אביחי, אפשר להבין למה אי אפשר להשוות ביניהן, והבדלי הרמות כאלה גדולים? נראה לי שכדאי שתפסיק להיות מסונוור מקנון... לא שהיא חברה גרועה, אבל אין יותר חברות גרועות...
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2007, 20:31
צלמית המשתמש של OmriP

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צל99 שמתחילה ב "..."

אויש! אתה צודק. התבלבתי ונתתי השוואה בין ה-40 ל-400

הנה לינק מתוקן, שמתוכו עולה:

א. הקנון יותר חדשה (לא שזה נורא משנה), והרזולוציה שלה יותר טובה.
ב. לקנון יש קצת יותר גמישות ב-ISO (לא שיוצא הרבה להשתמש ב-ISO 1600)
ג. הפלאש של הקנון קצת יותר טוב (GN 12 לעומת 11, ב-ISO 100)
ד. הקנון יורה 3 פריימים/שניה, לעומת 2.5 "בלבד" של הניקון.
ה. הקנון משתמשת ב-CF, לעומת SD אצל הניקון.
ו. ה-LCD של הקנון גדול יותר (2" לעומת 2.5"), וההפרדה שלו טובה יותר (130,000 פיקסלים לעומת 230,000).
ז. לניקון יש מסך תצוגה עליון, ולקנון אין.
ח. הניקון זולה בהרבה, גם כחדשה. לעומת זאת, כבר לא כל כך ניתן להשיג אותה כחדשה...

בהצלחה בקניה! מה שלא תקנה, אתה תהיה מרוצה. שתי המצלמות הן טובות, ופונות לאותו הקהל. הן פחות או יותר מקבילות...

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 01-10-2007, 22:45
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AlphaGuru שמתחילה ב "ממש תודה :) ועוד שאלה: איך ה..."

קיצר, אין לך כסף ואתה רוצה DSLR
זה לא תחום שאתה רוצה להכנס אליו כשאין לך כסף.
אתה יכול לשרוף 5,000 שקל מבלי להגיע לאיכות שתספק אותך, או טווח שיספק אותך.

כשאתה נכנס לתחום הצילום בכלל ול DSLR בפרט, אתה צריך לצאת מהמחשבה הישראלית של "אני לא רוצה לשלם יקר" כי זה יביא אותך לבאסה מהציוד שלך.
ה D40 וה- 350D חמודות אבל...
הן קטנות, מצועצעות, מרגישות כמו פלסטיק, ללא מסך עילי, גלגלת אחת...
אני אישית מאוד לא אוהב לצלם איתן, אם כי זה עניין של הרגל ואנשים עדיין מלצמים איותן ומביאים תוצאות יפות

הבעיה ב DSLR זה שהגוף עצמו לא באמת מה שמשנה... אלא העדשה.
הבאסה הכי גדולה היא שהתמונות הכי טובות, באות מהעדשות הכי יקרות (מניאקים! הם עלו על הטריק הזה ותימחרו את העדשות הכי טובות שלהן, הכי גבוה).
מצטער שאין לי פתרון קסם בשבילך...
המלצה שלי - תחסוך עוד כמה חודשים כדי שיהיה לך כסף לסט רציני שתוכל להיות גאה בו, ובעיקר - מרוצה מהתוצאות שלו.

ישן 02-10-2007, 01:05
צלמית המשתמש של OmriP

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קיצר, אין לך כסף ואתה רוצה..."

אני לא מסכים. אני אישית שמח שעשיתי את הכניסה ל-DSLR, למרות שאין לי כסף לציוד מתקדם מאוד (D50+18-55, בתקווה להשתדרג טיפה לקראת היומולדת ). מצלמת רפלקס מאפשרת הרבה יותר גמישות מקומפקטית, עם כל הכבוד לקומפקטיות, והצילום בה הרבה יותר מהנה.

לדעתי - אם אתה רוצה להיכנס לתתחום בצורה יותר רצינית - תקנה גוף שהתקציב מאפשר לך, וכשיהיה יותר כסף תשתדרג עם עדשות, ואז גם תדע בדיוק מה הצרכים שלך. יש אנשים שצריכים TELE, יש אנשים שחסר להם WIDE, ויש כאלה שצריכים בכלל פלאשים חיצוניים. בקיצור, עוד זמן מה תדע גם מה אתה מחפש ועם מה אתה רוצה להשתדרג...

ישן 02-10-2007, 17:29
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "מסכים איתך. עדיין, יש שתי..."

מסכימה רק עם הערה מספר 2 אצלך, ועם כל התגובות של מתן.
יש שתי בעיות אצל אנשים שרוצים להיכנס לעולם הDSLR. לחלק יש את הבעיה הראשונה: דחוף להם להיכנס לזה, אבל אין להם תקציב. הם יוצאים עם כל מיני עדשות מעאפנות שבשלב זה או אחר (לעיתים תוך חודשיים) הם ינסו בכל הכוח להיפטר מהן, ועם גוף מבאס שהם יוכלו לשדרג רק עוד כמה שנים (כי מי משדרג גוף תוך שלושה חודשים?). יוצא שהם ביזבזו מלא כסף בדרך (על קניה ומכירה של ציוד מעאפן ששימש אותם מעט זמן).
הבעיה שאחרים סובלים ממנה היא עודף כסף וחוסר בחשיבה. הם קונים בבת אחת ציוד מאוד מתקדם, הרבה מעבר לרמתם, ותוך שלושה חודשים הם מחליטים שאם הוא במילא שוכב בארון - אולי כדאי להיפטר ממנו ולעבור לתחביב הבא (אני ממליצה על נגינה בקרן יער. רועי rgrg בטח ממליץ על זה). גם פה נגרם בזבוז כסף מבאס, אם כי אולי זה לא מטריד אותם.

אבל יש דרך לא להיכנס לאף אחת מהבעיות האלה.
אני חושבת שבכניסה לעולם הDSLR צריך להשקיע בגוף טוב מבין הגופים הבסיסיים (כלומר: D80 ולא D40 או D3, או 30D ולא 350D או 1Ds), וללכת על עדשה טובה ובסיסית שתכסה לך טווח ביניים, עד שתגלה מה אתה רוצה בתור הצעד הבא. אני חושבת שאפילו אם יש מספיק כסף בשביל זה, עדיף לא לקנות מיד עדשות שמכסות את כל הטווחים (קיט, 10-20, 70-200 VR וכו'), אלא להתחיל עם הקיט ולראות אחרי כמה חודשים איזה תחום חסר לך.
אבל בכל מקרה, הכי גרוע, לדעתי, לקנות עדשות זולות שיכסו את כל הטווחים. גם אם בסוף תגלה שצילום לא עושה לך את זה, יהיה קל יותר להיפטר מציוד יקר (70-200 2.8 VR) מאשר מצילום בלעעע (70-300 של סיגמא). ואם במקרה () תישאר עם הצילום - רק תשמח שהתחלת ישר עם העדשות היקרות, ולא עברת דרך הזולות.
ישן 02-10-2007, 19:07
צלמית המשתמש של AlphaGuru
  משתמש זכר AlphaGuru AlphaGuru אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=שחף דרור]ואם במקרה..."

מסכים עם כל מה שאמרתם...
לא כדאי להכנס עם תקציב נמוך לעסק הזה..
אבל - ויש אבל. אין לי תקציב אבל יש לי את הרצון לצלם. אני יודע שכיום (בגיל 17+) אין לי תקציב למצלמות יקרות וגם לא לעדשות יקרות כי אין לי עבודה סדירה שיכולה לממן את זה (אני מחפש ). מה שאני כן אוהב זה לצלם. כרגע, עם S3 אני מרגיש שאני יכול להוציא יותר אם רק היתה לי האופציה לצלם ברפלקס.
אני לא מעוניין לקנות גוף ועדשות גרועות כהתחלה, לכן אני מחפש את האמצע (המעט גבוה יותר) בשביל התחלה, בשביל שאוכל לצלם ולפתח את רמת הצילום שלי עד שיהיה לי התקציב לציוד טוב יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר