לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2007, 01:47
  גילילינג גילילינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
על זה בדיוק אני מדבר.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "איזו בעיה אתית יש בכך שכתב..."

אי מתן הקרדטים הוא הבעיה. אפשר גם ללכת צעד קדימה, ולומר שניר דבורי קורא את הפורום באופן שיטתי. אני ואתה וחברינו כותבים בפורום להנאתנו, למטרות של שיתוף ידע בין מכרים והבעת עמדות בנושאי צבא וביטחון, אנחנו לא מעלים על דעתנו שעיתונאי כלשהו יעשה שימוש במידע (שהוא שלנו), כאילו אנו מהווים בעבורו מבוע של מידע ולא שבידיעתנו. זה לא הוגן מבחינת הכותבים, שיש מי שמסתכל עלייהם כדי לגזור קופון על חשבונם, וזה מעמיד את ניר דבורי באור שלילי - איפה הגילוי הנאות איך הוא מלקט מידע, ובעיקר ללא רשות או בקשת שיתוף מהמקור עצמו.
גם אם דברי נשמעים מופרזים, כמדומני בחתימות של המנהלים כתוב שכל הזכויות על מה שהם כתבו שמורות להם בלבד. שים לב לזה, חשוב מאיפה זה מגיע, ותגיד לי מה דעתך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2007, 06:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי גילילינג שמתחילה ב "על זה בדיוק אני מדבר."

אני אשתדל לא להסתבך:
  1. תמיד כדאי שתקח בחשבון שכל מיני גורמים קוראים את דבריך ועלולים לעשות שימוש במה שאתה כותב.
  2. מאחר וחלק ניכר מהפורום מכיל מידע איכותי ומקצועי הוא משמש גורמין שונים, חלקם רק קקוראים, חלקם גם כותים אם בשמם האמיתי ואם בכינוי. קוראים לדוגמא: אנשי מודיעין של האוייב, גורמי ביטחון בישראל, גם המפקדים או החיילים שלך בסדיר או מילואים, אנשי תעשיות ביטחוניות מידע מהפורום משמש גורמי תיכנון שונים גם בצה"ל וגם בתעשיות, אם לצורך הפקת רווח, אם להבנת הלכי רוח ואם לצורכי פיתוח תו"ל, אמל"ח וכו') וכן, גם עיתונאים 0פליקס פריש ואלון בן- דוד כותבים בשמם האמיתי. למעלה מעשרה עיתונאים אחרים רק קוראים או כותבים בכינוי).
  3. עיתונאים עלולים לעשות שימוש במידע כלשהו שפירסמת. לפעמים הם יפנו אליך כדי לקבל מידע נוסף או אישור להשתמש במידע, לפעמים לא.
  4. את מומלץ להעתיק את החלק מהחתימה שלי שמדבר על זכויות יוצרים לחתימתך (אפשר לוותר על כתבת הדוא"ל). יש עוד גורמים שעשו זאת. אני הוספתי אותו לאחר ייעוץ משפטי. כעיקרון, בעצם, אין צורך בטקסט הזה כדי לשמור על זכויות היוצרים שלך על מידע שפירסמת, הזכויות הן שלך בכל מקרה ומי שיעשה בו שימוש צריך לקבל את הסכמתך, הכיתוב הזה בא רק כדי להזכיר ל"שכחנים" וכחיזוק לתביעה משפטית אם תהיה.
  5. יחד עם זאת, עיתונאי יכול להסתמך על מידע שפירסמת כמקור שממנו הוא מתחיל את חיפוש המידע. אם המידע אינו בלעדי שלך העיתונאי יכול לטעון שאיתר את המידע בעצמו.
  6. בדיוק כך דבורי יכול לטעון שמצא את ה"מגן דוד" בעצמו.
  7. בנוסף אף אחד, גם לא urukhai, לא יכול לטעון שיש לו זכויות בתמונה שכל אחד יכול להוציא מתוכנה וממאגר שרץ חופשי לכולם באינטרנט. אולי חברת גוגל יכולה.
  8. אם urukhai היה עושה עבודה גרפית (נגיד חידוד והדגשה בפוטושופ) על התמונה והתמונה שהייתה מתפרסמת הייתה שלו אולי הייתה יכולה להיות טענה על פגיעה בזכויות שלו.
  9. איני בא להגן פה על דבורי, אני לא מייצג אותו או אף אחד אחר חוץ מעצמי. אתה יכול לפנות אליו ולשאול אותו. ועדיין איני חושב שהוא עשה כאן מעשה לא אתי.
אין לי עודף זמן כרגע ואני מקווה שכתבתי מספיק ברור, מסודר ובלי שגיאות. אעבור על ההודעה מאוחר יותר כדי לבדוק מחדש. אם יהיה צורך אערוך ואם יהיה צורך אוסיף מידע או אענה לשאלות בתגובה.

בוקר טוב,
יוסי

ישן 16-10-2007, 17:19
  גילילינג גילילינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
תגובתי יוסיפון
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני אשתדל לא..."

קראתי בעיון את מה שכתבת.

אתם המנהלים מנסים לשמור על רמה גבוהה של הפורום, הדבר די מצליח ומשתתפי הפורום יודעים שבפורום "אפשר לדבר".מה הכוונה - נכון שאין פה סינון של מי שמעוניין להיות חבר בפורום, אבל אתם המנהלים מנתבים אשכולות להישאר בנתיב הראוי, הן מקצועית, הן מבחינת האמינות, והן מבחינת הרגישות (הן לביטחון השדה והן לפרט הכותב). ככותב, ולדעתי רוב המשתתפים הכבדים חשים זאת, בגלל שיש מסגרת מנוהלת וקפדנית אני חש בטוח לרשום דברים שלא הייתי כותב במקום אחר. פרש צו"ב הוא מקום שאפשר לשאול בו שאלות (כי התשובות הנכונות ינתנו), אפשר לחלוק בו מידע (כי מידע משלים ינתן) ואפשר לספר דברים שרק אני יודע אותם (בתחום הצבאי- ביטחוני) כי אני יודע שהדברים יפלו על ה"אוזניים הנכונות". מה זאת אומרת דברים שרק אני יודע - לדוגמא זכורים לי אשכולות קלאסיים של מיפוי אנדרטאות מטוסים וטנקים ברחבי הארץ. כל אחד שיתף באשכול מידע בהנחה הסמוייה שבשיתוף המידע אין כוונות זדון, כי אין בקרבנו אנשים כאלו. אם הכותבים היו יודעים שמאחורי אחד הכינויים יושב לו סוחר מתכות, שכל המידע שזרם על האנדרטאות שימש אותו אח"כ למסע גזל של מתכות - אנשים לא היו משתפים.
זו אנאלוגיה די חריפה, אבל בתחושות, לפחות שלי, אני כותב בין אנשים שאני מכיר, ולא הייתי רוצה שיעשה כל שימוש (לטוב או לרע) במידע שאני משתף, שלא על ידי.
ניר דבורי יכל להכנס בביתו לגוגל ארט' ולגמרי במקרה למצוא את הנפלאות הללו מעזה. זה הגיוני שיקרה, אבל סביר יותר שלא כך קרה. אם אני מספר בפורום על עוולות שמתרחשות בצבא, גם אם כן יש לדווח עלייהם כלל עם ועדה, בתחושות שלי שאני יודע סוד ומספר סוד לחברים. עיתונאי אולי רשאי להשתמש במידע באינטרנט, עם או בלי לתת על זה קרדיט, אבל נשאלת השאלה אם הייתי יודע שאח גדול מעתיק ממני- הייתי מספר מה אני יודע? הייתי מרגיש אותה חופשיות לספר דברים, שאח"כ עיתונאים ילכו וישתמשו בזה?
זה השאיר אצלי טעם רע.
מקווה שהבהרתי רגשות בצורה בהירה
לא מאיימים על יונה בעלה של זית

ישן 16-10-2007, 17:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אם אתה לא רוצה שיעשה שימוש בידע שלך אל תכתוב בפורום פתוח"

גילי אני מקבל את טענתך חלקית.
אכן אנחנו שואפים שתהיה בפורום אווירה של משפחתיות (שלא תבוא על חשבון הרצינות). גולש בפורום שלוקח ממנו מידע ומעביר אותו הלאה כאילו פוגע במשפחתיות הזו.
גם בדברים של אביעד צברי יש הרבה אמת ואני בסוג של דיסונס איזו גישה לקבל: האם זו של העיתונאי "איש העסקים" שכל רצונו הוא ביזנס או של מנהל הפורום שרואה בפורום משפחה.
לצערי, גם אם אחליט לקבל רק את הגישה השניה לא אוכל למנוע מאלו שדוגלים בשיטה הראשונה לקרוא כאן.
מי כמוני יודע עד כמה זה כואב כשמידע שלך שמתפרסם בקרדיט לאדם אחר (ואני לא מדבר רק על מקרים בהם הובטח לי תשלום ובשל העדר הקרדיט לא קיבלתי אותו, אלא אפילו על מקרים שסתם נתנו את הקרדיט לעיתונאי אחר).

באשר לטענה של Sam Weller כי אנשי אקדמיה חייבים לציין את מקורותיהם. כבר נתקלתי במאמרים אקדמיים שציטטו מהפורום הזה מילה במילה בלי לציין את מקורו. גם מאמרים קצת פחות מדעיים (ב"מערכות" לדוגמא) עושים זאת. מעציב לקרוא את הביבליוגרפיה של המאמר בלי שהפורום מוזכר בה בכלל (יצויינו לטובה עופר דרורי, שגיא סימן-טוב ויגיל הנקין שמרבים להזכיר את הפורום בביבליוגרפיה שלהם).

ערב טוב,
יוסי
אני מקווה לדבר עם כמה עיתונאים ואנסה להביא לכאן את דעתם.

ישן 20-10-2007, 23:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "למה מגדל הפיקוח לא נהרס?"

כי יש לו שימוש לכוחותינו:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המגדל נותן תצפית טובה לתוך הרצועה ולא ממש החוצה ממנה.
בתמונה צונזר אמצעי מסויים שהוצב לתקופת מה על גג המגדל הזה.

בנוסף יש שיקולים שאינם צבאיים, כמו עלויות שיקום השדה למקרה שיחזור לתפקד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר