לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2007, 02:47
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "העברית שלך טובה משל עולים..."

אהה.. לא יפה לזרוק בוץ על קהל הסטודנטים בפורום עכשיו איתגרת אותי..

עבודה סמינריונית בתחום שוק ההון-בנקים.. הממ.. הנה כמה שמתגלגלים אצלי בראש:
  1. משבר השוק הפיננסי היפני: הלוואות מצד הבנקים היפניים לקונגלומרטים ללא תהליך חיתום אפקטיבי וכניסת הכלכלה היפנית למלכודת הנזילות. אחת ההשלכות המעניינות שיש למלכודת הנזילות היא המינוף האדיר שהמערכת הפיננסית היפנית מעניקה ללווים זרים. אני לא זוכר את המספר המדוייק אבל זה עומד על מאות מיליארדי דולרים.
  2. איגו"ח הלוואות: משבר הסאב-פריים ככשל שוק בתחום הבנקאות הפרטית וההשלכות האתיות של אינפלציה בשוק הדיור.
  3. משבר בנקי ההלוואות בארה"ב: ירידת הריבית במשק האמריקאי בשנות השמונים וקריסת בנקי ההלוואות כתוצאה מכך.
  4. כשלי שוק בתהליכי החיתום בשוק ההון הישראלי. השוואה בין לפני וועדת בכר ולאחריה.
  5. השפעת הבנק המרכזי האירופי על תהליכים אינפלציוניים בקרב מדינות מערב אירופה מול מזרח. ההשלכות של מדיניות ריבית אחידה בגוש על שוקי ההון השונים וחישוב (אם תהיה לך גישה למאגרי המידע המתאימים) של התמסורות בתחום. שמירת העצמאות המוניטרית הבריטית מול האיחוד וההשפעה על שווקי ההון כCase study קלאסי.
עצה קטנה, תבחר נושא שגם מעניין אותך וגם יהיה קרוב לתחום בו אתה רוצה לעסוק בעתיד. לא יהיו לך הרבה הזדמנויות לחפור כ"כ לעומק בנושאים מקצועיים. התמקדות בשוק אירופי, אמריקאי, מזרח רחוק או ישראל תסייע לך ותכין אותך לכיוון שאתה מתעניין בו.
הנושאים שאני מתלבט עליהם:
  • יחסי ECB-שווקי הון. יש ויכוח מאוד גדול והרבה מאמרים בנושא הזה. יחסית גם קל למצוא רפרנסים והשוואות בין השוק הבריטי ובין האיחוד. מדיניות מונטרית אחידה מול דיפרנציאלית.
  • התפתחות המחלה ההולנדית (ניוון שוק המוצרים הלא-סחירים) בשוק הרוסי. יש מצב שזה יעניין אותך? השוואה בין המשבר ההולנדי של שנות ה-70 ובין התפתחות שוק האנרגיה הרוסי וההשלכות שלו לעתיד. נושא די עגום ברמה הרוסית לאומית אבל מעניין ברמה המאקרו כלכלית. אם אתה קורא רוסית יש כאן מצב לעבודה מעניינת מאוד אם תחפור קצת בפרסומים שכתובים ברוסית. (בנק מרכזי רוסיה, משרד האוצר הרוסי, לשכה מרכזית לסטטיסטיקה הרוסית)
  • השפעת אפקט טנז'-אוליברה על ההכנסות ממיסים בתקופות של אינפלציה (נחקר רבות ויש הרבה חומרי קריאה) וטוויסט מעניין: אפקט טנז'-אוליברה בתקופות דיפלציה וההשפעה על הדו"חות הכספיים של הפירמות (Rollo, זה במיוחד בשבילך!)
נראה לי שזה יספיק לשעת לילה מאוחרת..

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 23-10-2007 בשעה 02:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2007, 09:44
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
קטנוני
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "אהה.. לא יפה לזרוק בוץ על קהל..."

Golden ,

אני את הסמינריון שלי בחשבונאות עשיתי אמנם על ניהול רווחים והקשר שבין בונוס מנהלים לנושא.
אבל , כל נושא האינפלציה כבר פחות רלוונטי בישראל בגלל יציאתו של תקן חשבונאות 12 שקבע שלא מתאמים יותר דוחות לאינפלציה (חשבונאיים כמובן) , במ"ה עדיין שוברים את הראש על יישום חוק התיאומים, למרות ששר האוצר כבר הבטיח לבטל אותו בתקופה הקרובה.

לפני הרפורמה , היה בחוק הזה את סעיף 6 (האימתני) שמיסה רווחים מני"ע באינפלציה , רק בשביל העיניין, הכרתי מישהו שעשה תכנון מס של ניסיון לחסוך 35 מ' ש"ח רק בגין הסעיף הנ"ל.

קרא גם כאן :
http://www.ralc.co.il/site-article-...-274-tno-1.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר