לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2007, 18:46
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אני חושב שפספסת את הנקודה..."

לא פיספסתי כלום.
משום מה - אנשים שלא מבינים כלום מכלום מעבירים ביקורת על מדע מול דת.
אני מבטיח לכם שפותח האשכול לא מבין כלום בתורת היחסות של איינשטיין ולכן לא יודע כמה היא תיאורתית ולא מוכחת. כנ"ל לגבי כל תיאוריה אחרת. כולל אבולוציה ...
מצד שני - התנך נחקר שוב ושוב במשך 2,000 שנה בערך ובשלב זה רק מצליחים להוכיח יותר ויותר ממנו.

אם מישהו יתן טיעונים מעשיים לנקודות שטעונות הוכחה - מגניב.
אבל סתם ככה לזרוק שטויות באויר - זה לא עושה טוב לאף אחד.

כחילוני גמור וכאיש מדע שלומד את שני התחומים אני מבטיח לכם שהרבה יותר קל להסביר את סיפורי התנ"ך מאשר תיאוריות מדעיות מודרניות.

חזרה לפורום
ישן 25-10-2007, 17:47
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
לי יש שאלה אחרת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ron2k שמתחילה ב "שאלת הדיוט"

נראה לכם שזה באמת משנה אם אתם אוכלים בשר לא כשר?אוכלים בשר וחלב?לא שומרים שבת?
נראה לכם שזה מה שמשנה משהו??נראה לכם שמישהו שופט אתכם לפי זה??כי אם כן אני אנשא בעונשי..
אני כן מאמין באלוהים(אולי לא בדרך שאתם מאמינים אבל בכללי,כן אני מאמין)..נראה לכם שזה משנה משהו??
שתשמרו את כל המצוות אבל תהיו רמאים ושקרנים??שתטיפו לרצוח ולפגוע בהומואים ובכל אדם ששונה ממכם??שתשתמטו משירות צה"ל בעוד אנשים בגילכם נהרגים??
הדת היא דבר נהדר...יש לה צדדים מאוד חיוביים..אבל לצערי גם צדדים פאנטיים ושפלים שלא מתאימים לרוח היום..
התורה מסתכמת בדבר אחד-ואהבת לרעך כמוך..כל השאר בכלל לא משנה..
תעשו את כל המצוות שבעולם אבל תיהיו בעד לשחחר רוצח בגלל שהוא "גאל את כולנו"??
נכון..אני לא מתכוון לכל אחד ואחת מכם..יש אנשים נהדרים..אבל גם יש דתיים מבזים שמרביצים לילדים שלהם,שלא מקבלים אותם כמו שהם..מי אמר מי צודק ומי לא?
אלוהים הוא משהו שאנחנו רוצים להאמין שקיים..שקיים צדק בעולם,שקיים כוח עליון,שקיים משהו אחרי המוות ואם ניהיה "ילדים טובים" לא נענש..
עדיף להיות חילוני ובנאדם טוב מאשר דתי שומר מצוות שעושה רק רע...
למה שפרטים כמו אי שמירת שבת או אכילת חזיר יגרמו לעונש??זה משהו אסור?עשיתי משהו רע למישהו...הרבה אנשים הולכים אחרי הדת מבלי לשאול:למה??כ
כל עוד אני בנאדם ישר שמסתכל על הזולת ועוזר לו למה שדברים כאלה יגרמו ל"עונש"?

אמרתי רק את "קצה המזלג"...אם יהיה ויכוח מעניין אני אמשיך..

נוב 07.

חזרה לפורום
ישן 25-10-2007, 21:08
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[b]יענו מה הוצאת את אבותיך..."

למה אתה חושב שיש לך את הזכות להתנשא ?
אתה חוטא באותו החטא שאתה מאשים אחרים.

ולשואל השאלה - אני מזמין אותך לקרוא את רשימת המצוות של העם היהודי.
ברצינות.
תתפלא לראות כמה מעט קשורות באמונה וכמה הרבה קשורות במוסר, ערכים, חברה, משפחה, בריאות ועוד ... כמו נטילת ידים, אי אכילת דם, שמירת נידה וכו' ... אותן מצוות ששמרו על העם היהודי בחיים בזמן שהשאר מתו במגיפות, נפגעו מבצורות ועוד ...

ואל תעשה הכללות. אנטישמיות זה לקחת קבוצה קטנה ולהשליך התנהגות שלה על הכלל. זה שיש רוצחים דתיים לא הופך את כל הדתיים לרוצחים. זו גזענות.
אם כבר אתה מדבר על מצוות - אסור לרמות, אסור לשקר, אסור לרצות ומצווה לשרת בצה"ל.
ואל תהיה אנטישמי. או גזען בכל צורה שהיא. אם אתה שומע מישהו אומר שטות - תסביר לו. אל תגיד שכל המגזר שהוא בא ממנו אדיוט.

נערך לאחרונה ע"י ArnonG בתאריך 25-10-2007 בשעה 21:11.
חזרה לפורום
ישן 25-10-2007, 21:14
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עשהאלר שמתחילה ב "אתה חושב שאתה הראשון ששואל?"

ghostbuste-אתה דתי טיפוסי..לא תקפתי אף אחד ולא זילזלתי באחד(וכן,אני יהודי..וכן,יש הרבה חלקים בתורה שלא שייכים לזמן שאנו חיים.אולי זה היה טוב לפני מאה שנה אבל היום זה פשוט לא מתאים).
כשתרצה להתמודד עם שאלות קשות תחזור אלי..אולי הטיפש פה זה אתה..אתה מוזמן להפסיק להגיב כדי שאני אוכל לנהל דיון רציני ומי יודע-אולי אפילו להחכים ולשנות את דעתי..אני מתעניין בעניינים אלו המון זמן ודיברתי עם המון אנשים..חילוניים ודתיים..
אין שום סיבה בעולם שאני אוכל בשר לא מוכשר וארגיש אשם כאילו עשיתי משהו לא בסדר..זה לא חשוב..שהתורה תתעסק במסכנים ובעניים,במלחמות ובשלום מאשר אם אנחנו אוכלים בשר וחלב או בשר לא כשר...אולי הסיבה שזה נכתב התאימה לזמני קדם??אולי היום זה לא מתאים??

עשהאלר-

לעניין רמאות, שקרנות והסתה לרצח, נא הסבר.-רבנים רבים מסיתים בכוונה תחילה תלמידים ומרעילים להם את הראש.סיפורים רבים על רבנים פדופילים שניצלו ילדים,שגנבו כספים ועשו כסף בטענה שיש להם כוחות מיוחדים.
לעניין הסתה לפגיעה בהומואים, נא הגדר הומואים.-מצעד הגאווה בירושלים..צילמו בטלוויזיה חבורה של ילדים בני 13 ואפילו יותר שזורקים אבנים על שוטרים וכששאלו אותם למה הם ענו:כי הרב בישיבה אמר לנו..אין לנו מושג מה זה הומואים בכלל..אולי כתוב בתורה-משכב זכר עם זכר אסור אבל יש דבר מעל זה שנקרא ואהבת לרעך כמוך.
לעניין הסתה לפגיעה בשונה, נא בדוק את העובדות.בדוק בצורה לא עיוורת ועניינית את העניין ותראה שמדובר במקרים רבים.
לעניין שחרור רוצח, ע"ע שי דרומי (אין בכך הבעת עמדה, אלא הסברת עמדה).-לא דיברתי על שי דרומי בכלל..ראה את הקפמיין שחרור של יגאל עמיר ותראה מה הרב אומר..הוא משווה את המקרה של יגאל אמיר ורבין לשכן שמוכר נשק לאויבינו..הוא שואל(הרב):לא הייתם רוצים שמישהו היה עוצר את השכן ודואג להפסיק את מעשיו??
מבחינתי זו הסתה לרצח..כל בנאדם שלא מסכימים איתו חייבים להרוג אותו??זו הדרך היחידה?
לעניין השתמטות, נא בדוק את הנתונים.-חוק טל"תורתו אמונתו"..תלמידי ישיבה רבים משתמטים משירות בצה"ל וממשיכים ללמוד בישיבה בטענה שכך הם מצילים את עם ישראל בעוד שטובי בנינו נלחמים על הארץ ומתים...חובשי הכיפה היחידים שאני ממש מעריך אלו חובשי הכיפות הסרוגות שנמצאים היום בחוד החנית של צה"ל ולא משתמטים משירות..זו אהבת ארץ אמיתית ולא להתחבא מאחורי ספר.

התורה נכתבה לפני המון זמן וחלקים רבים ממנה לא מתאימים לימינו..אני לא יותר חכם מאף אחד זה בטוח..אבל אני לא אלך עיוור אחרי כל דבר שאומרים לי..דברים משתנים..הבעיה שהרוב הולכים אחרי הדברים כעיוורים בלי לבחון אותם בעין אובייקטיבית

נוב 07.

חזרה לפורום
ישן 26-10-2007, 07:53
צלמית המשתמש של sari55
  sari55 sari55 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "ghostbuste-אתה דתי טיפוסי..לא..."

תגובה ל-pilot :

התורה ההיא הרבה יותר עמוקה וענקית ממה שאתה חושב והיא נכתבה וכללה בתוכה את כל הדורות והיא אקטואלית מאד גם בעידן של היום כי המהות של האדם לא השתנתה, רק הנסיבות.

לגבי זה שאתה אוכל לא כשר ומרגיש עם זה בסדר אנא תקרא בעיון את השורות הבאות:

המצוות מתחלקות לכמה סוגים:

סוג אחד מצוות שאדם מבין ומרגיש ומפותחת אצלו תודעה מוסרית מולדת, כמו כיבוד הורים, הנהגות בין אדם לחברו, לא תגנוב, לא תרצח וכו'. את הדברים האלו גם גוי טוב יודע לקיים בלי לדעת בכלל שקיימת תורה.
סוג שני זה מצוות שאין לנו תחושת בטן עליהם, ואם לא היה כתוב לא היינו יודעים כמו שבת, טהרת משפחה, ההבחנה בין מאכלים מותרים לאסורים. לכל המצוות האלה יש טעמים מובהקים ואחרי שבנאדם יודע אותם הוא קולט כמה זה חשוב לחיים בריאים ולעולם מתוקן. דוגמאות:

שבת: אם לא היא היינו עובדים שבעה ימים בשבוע, כמה אדם צריך את המנוחה הזאת לבריאות שלו.
רק מה שהקב"ה רצה לוודא התנתקות מוחלטת מחיי היומיום- (לא מספיק רק לא לצאת לעבודה, חשוב שבנאדם יודע שאין לו על הראש ביום הזה כלום כלום חוץ ממשפחה סעודות חגיגיות לימוד תפילה ומנוחה בלי טרדות סידורים וטלפונים) . משום כך מגיעים כל ההלכות והדינים בשבת, אלו שנראה לך כדברים קטנים ולא שוליים שלא על זה עומד העולם.
אם תלמד מערכת הלכות שבת תקלוט שהיא כמו חוקה מתוחכמת שמונעת פרצות בחוק.
לפעמים אסור לעשות משהו מסויים שזה נראה לך קצת פאתט אבל על מנת שלא יגיעו לאיסור של מלאכה בשבת.
למשל: אסור לך להכין לעצמך תה בשבת.(רק אם הכנת מערב שבת תמצית תה) ולמה? הכנסת השקית תה למים רותחים נחשבת לבישול. אתה יכול להגיד אז מה זה קל לי להכין ולא נחשב עבודה. אבל ברגע שתגיד את זה פרצת פרצה בחוק, עכשיו אתה יכול להגיד אם תה מותר אז למה לא להרתיח חלב, ואם להרתיח חלב אז למה לא לבשל מרק? אם מותר להדליק חשמל אז למה אסור להפעיל מכונה. ואפילו: אם מותר לי לפתוח מטריה למה אסור לי למתוח אוהל. הבנת את הרעיון, הכל צריך להיות ברור וסגור.

טהרת משפחה: גם זה ערובה לשמירת חיים טובים של בני זוג ואין צורך לפרט. גם פה כל ההלכות הקטנות של איסורים ע"מ שלא יבואו לידי נגיעה.

כשרות המאכלים:
התורה אסרה אכילת מאכלות מסוימים כי הם גורמים לקלקול הנפש (*לא רק זה יש עוד טעמים כגון בבשר וחלב). לאכול חיה טמאה שיש לה תכונות רעות- פירושו של דבר לעכל יחד עם בשרה את התכונות נפש שלה. אם תשים לב כל מה שטהור- אלו בע"ח צמחוניים בעצמם. וגם בטהורים אסור לאכול את הדם, ולמה "כי הדם הוא הנפש".

כדי שלא תהיה טעות אני אציין את הסוג השלישי של המצוות:
הסוג השלישי אלו מצוות שלא נתנו עליהם טעמים ואנחנו לא מבינים למה צריך לקיים אותן כמו: מזוזה, פרה אדומה, שאין הסבר למה דווקא היא מטהרת. ואיך זה שהיא מטהרת את הטמאים אבל מטמאת את הטהורים.
זה בא ללמד אותך לקיים את המצוות (כל המצוות) לא כי אתה חכם או כי אתה מבין שזה יגרום לך אושר וחיים טובים, אלא שתכניע את עצמך למצוות הבורא ותקיים כל מה שהוא דורש. כמו אברהם בעקידת יצחק, שלא הבין איך זה שהקב"ה רוצה שיעקוד את בנו יצחק למרות ההבטחה "כי ביצחק יקרא לך זרע" אבל הוא לא מהרהר אחר דרכי ה' ועושה בדיוק מה שנצטווה למרות כל הקושי בדבר.

לעניין רמאות, שקרנות והסתה לרצח, נא הסבר.-רבנים רבים מסיתים בכוונה תחילה תלמידים ומרעילים להם את הראש.סיפורים רבים על רבנים פדופילים שניצלו ילדים,שגנבו כספים ועשו כסף בטענה שיש להם כוחות מיוחדים. יכול להיות שדברים כאלה קורים אני לא יודעת, אבל אני רק יודעת שעל אנשים שבאמת מקיימים ברצינות את התורה אתה לא יכול להגיד דברים כאלה. העולם הולך ונהייה מזעזע לא כל מי שנחשב רב או חשוב הוא באמת כזה ורק אלוקים יראה וישפוט.

לעניין הסתה לפגיעה בהומואים, נא הגדר הומואים.-מצעד הגאווה בירושלים..צילמו בטלוויזיה חבורה של ילדים בני 13 ואפילו יותר שזורקים אבנים על שוטרים וכששאלו אותם למה הם ענו:כי הרב בישיבה אמר לנו..אין לנו מושג מה זה הומואים בכלל..אולי כתוב בתורה-משכב זכר עם זכר אסור אבל יש דבר מעל זה שנקרא ואהבת לרעך כמוך. אני מסיכמה איתך מיליון אחוז שילדים לא יהיו מעורבים בזה ושלא ידעו בכלל מה זה. פעם ילדים באמת היו תמימים עד גיל 15 וזה היה יותר טוב (מהקורס הפסיכולוגיה של גיל ההתבגרות - הידע המוקדם של היום על מין ומוות גורם לבעיות ותסבוכות) מה שכן אנשים מבוגרים בהחלט חובה עליהם למחות על מצעד הגאווה כתוב אמנם ואהבת לרעך כמוך אבל גם "הוכח תוכיח את עמיתך".

לעניין הסתה לפגיעה בשונה, נא בדוק את העובדות.בדוק בצורה לא עיוורת ועניינית את העניין ותראה שמדובר במקרים רבים. מי מסית נגד מי ולמה שיסית?

לגבי יגאל עמיר מה שאמר ידעתי שאם משמיים רוצים שאני אעשה את זה יתנו לי הזדמנות- להגיד רצחתי לשם שמיים זה נורא הזוי. מצד שני מחליא אותי מה שעושים מרבין כזה צדיק ומחנכים למורשת רבין. אומרים - אם אתה הורג אחד אתה נחשב רוצח, אם אתה הורג המון אתה מנהיג ורבין הרג המון.

ערב שבת שלום יהודים יקרים בעז"ה אנחנו ננצח

נערך לאחרונה ע"י sari55 בתאריך 26-10-2007 בשעה 08:20.
חזרה לפורום
ישן 26-10-2007, 08:32
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
אל תשחק'ת קובויי בחדר מלא אינדינים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "ghostbuste-אתה דתי טיפוסי..לא..."

אין לך בושה אתה ?
אתב לא תקפת אתה?
אתה בא פה אומר לאנשים בפנים אתם רמאים שקרנים רוצחים הנה ציטוט
שתשמרו את כל המצוות אבל תהיו רמאים ושקרנים??שתטיפו לרצוח ולפגוע בהומואים ובכל אדם ששונה ממכם??שתשתמטו משירות צה"ל בעוד אנשים בגילכם נהרגים??
אתה פה מדבר בלשון נוכח מאשים אנשים שאתה בכלל לא מכיר ועוד אח"כ יש לך את העזות
לבא ולהתמם יעני אני רק שאלתי שאלת תם. אחי אם באמת יש לך שאלה יש דרך לשאול
צורת הכתיבה והניסוח של הדברים מראים שאתה באת עלינו עם בטן מלאה ולא איזה תם שבאמת מחפש תשובה
אל תבוא תתקיף ואח"כ שעונים לך באותה מטבעה תתפלא

ועכשיו לגופו של עניין
אם יש דתיים גנבים רוצחים וכו' אז הם יתנו את הדין מה זה קשור לאוכל כשר ולאמיתות התורה תסביר לי בבקשה
אם יש מאפיה של גנבים אתה תספיק לאכול לחם?
לא פשוט תחפש מאפיה אחרת הבעיה היא לא הלחם נכון
הוא הדין לנידון דידן אם יש דתיים גנבים זה מתיר לך לאכול חזיר איפה השכל כאן
ואם באמת מחפש תשובות אתה תענה בבקשה אחת לאחת

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 26-10-2007 בשעה 08:46.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר