לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2005, 20:12
  zippobuye1 zippobuye1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.02
גראס, שקרים בתחקיר בטחוני ובדיקת פוליגרף...

חבר שלי (נו..) עישן גראס בתקופה מסויימת בחייו, וגם עוקב לחקירה על כך פעם אחת, שבמהלכה שוחרר לאחר שלא נמצאו עליו חומרים לא חוקיים ולא הודה בדבר.
כשנשאל על כך בתחקיר בטחוני (מיונים לתפקיד שדורש סיווג) לא דיווח, ובבירור שזומן אליו, שהתבצע כמה שבועות לאחר התחקיר, הודה בחקירה היא (רק כשנשאל ספציפית לגביה על ידי האנשים בבטחון שדה), אך הוסיף להגיד שלא עישן מחייו, וגם לא באותו מקרה, בוא "נגרמה לו טעות מצערת ע"י משטרת ישראל".

בשבועות הקרובים הוא מזומן לבדיקת מכונת אמת
אני מזכיר לכם:

- הוא עישן מנת חלקו של גראס בחיו
- הוא עוקב לחקירה שבא לא הודה בדבר ולא הוגש כתב אישום נגדו
- הוא מכיר אנשים וחברים שעדיין מעשנים
- הוא הפסיק לעשן אך לצערינו לא לפני מספיק זמן.

באמת שהוא היה נותן הכל על מנת להישאר ממוין לאותו מסלול, אך הוא מבין ומפנים שהמצב לא בדיוק מנבא על כך.

ובכל זאת - איך עליו לנהוג?
האם עליו להגיד בפוליגרף את שאמר בעת התחקיר (לא להודות שעישן אף פעם)?
האם עליו להגיד את האמת הפעם, למרות שהיא אינה אמת יפה, ולקוות להבנה?

מה עדיף: להגיד את האמת ולהודות בשקר, או להמשיך לבלף ולקוות בסיכוי קלוש?
אני מזכיר לכם שכבר אמר לצבא בעבר שהוא לא עישן ואמר זאת במספר הזדמנויות שונות.

האם כדאי לחשוב גם על מה שיהיה לאחר בדיקת הפוליגרף, האם זה ישפיע על שירותו גם מחוץ למסגרת התפקיד הנוכחי שהוא מתמיין אליו, ולכן עדיף לו לא להודות בדבר?

האם האמת תמיד משתלמת, והאם כדאי להשתמש בה כעת, לאחר שלא עשה כן בכל כך הרבה הזדמנויות?

אנא עזרו לו, אך בבקשה רק כאילו שיודעים על מה הם מדברים מנסיון אישי או מידע שרכשו.
לא לזרוק סתם רעיונות בבקשה, את זה הוא עושה יכול לעשות לבד כשהוא הולך לישון..
רעיונות סתמיים רק מבלבלים ומטעים.

תודה לכל מי שעונה וגם לאילו שלא עונים רק בשביל התגובה.

נערך לאחרונה ע"י zippobuye1 בתאריך 21-02-2005 בשעה 20:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2005, 22:01
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
לדעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zippobuye1 שמתחילה ב "גראס, שקרים בתחקיר בטחוני ובדיקת פוליגרף..."

סיכויו לעבור בצורה טובה את התהליך נגמרו. לא נגרור את העבר,אבל אם האמת הייתה נאמרת מהתחלה הוא היה במצב טוב בהרבה . שיאמר את כל האמת על כל שאלה שישאל, ויקווה לטוב,אין בהכרח צורך לנדב מידע אם לא ישאל שאלה ספציפית.
לעתיד ולאזרחות אני יכול לאמר לך/לו שאמירת האמת במקרה של שימוש זמני בעבר לא תמנע מעבר סיווג (ברוב המקרים) אלא רק תעכב (עד מספר חודשים) ותצריך עוד בדיקות, שזה כמובן עדיף על לשקר ולמנוע בכך כל סיכוי להמשיך במסלול.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 22-02-2005, 13:27
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
תגיד על החובט מקארין איי שמעת?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zippobuye1 שמתחילה ב "גראס, שקרים בתחקיר בטחוני ובדיקת פוליגרף..."

קראתי את הסיפור של חבר שלך ולא יכולתי שלא להיזכר בסיפור של אותו נער... שהיום הוא לוחם שייטת..
בילדותו הוא הדרדר לסמים ולפשע,כששאלו אותו אם הוא עישן סמים הוא שיקר ואמר שלא.
הוא היה לפני סוף מסלול כזימנו אותו פעם שנייה ושאלו אותו אם הוא עישן סמים ושהם יודעים שכן ושאלו אותו למה הוא לא דיווח אז הוא ענה להם ככה: "אם הייתי אומר לכם שעישנתי הייתם נותנים לי צ'אנס בכלל?".
חבר שלך צריך להגיד שהוא שונא לשקר, שהוא יודע שזה לא מוסרי וכ"ו, אבל הוא יודע שבמקרה הזה אם הוא היה אומר את האמת שהיום אין לה השפעה עליו כי הוא כבר לא מעשן ולא מכור לא היו נותנים לו צ'אנס בכלל ושזה היה האפשרות היחידה שלו ושבדיעבד הוא מצטער על זה ששיקר ושלא דבר אמת ושיעשה את זה לפני הפוליגרף כי אחרת יחשבו שהוא עושה את זה בלחץ הפוליגרף...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר