לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2007, 21:06
  manymore manymore אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.07
הוענק אות המופת בטיסה

טקס הענקת אות המופת בטיסה נערך אתמול (ראשון) בבית חיל האוויר בהרצליה.

אות המופת בטיסה מוענק לאנשי צוות-אוויר שסיימו לפחות 25 שנה של טיסה פעילה במטוסי ומסוקי קרב, תובלה, תובלת סער, תובלה קלה ובבית-הספר לטיסה. בין מקבלי האות היה סא"ל אליהו מנחם ז"ל ממרכז ניסוי טיסה (מנ"ט) שטס 33 שנים ונפטר לפני שש שנים. את האות קיבלה בשמו אלמנתו.

"אנחנו, היושבים באולם זה, טסנו בחיל-האוויר כמעט מחצית משנות התעופה של העולם", אמר תא"ל (מיל') אמיר נחומי שסיים 37 שנות טיסה ובתפקידו האחרון הדריך בבית-הספר לטיסה, בדברים שנשא בשם מקבלי האות. "אני חושב שהתודה הראשונה מגיעה לאשתי ולמשפחה. מי שמבלה כל כך הרבה שנים בטיסה, עבודה ועשייה מחוץ לבית לא היה מצליח לעמוד בזה ללא התמיכה של המשפחה. בנוסף, אני רוצה להודות למפקד חיל-האוויר ולפיקוד על המסורת הזו, שהיא ערך יפה וחשוב ואני מאמין שתמשיכו בה".

מפקד חיל-האוויר העניק לכל אחד מ-13 אנשי צוות-האוויר תעודה ומדליה. "אני מרגיש שיש לי זכות גדולה להעניק לכם משהו שהוא בעיני מאוד סמלי ומאוד משמעותי", אמר האלוף שקדי. "המילה מופת היא לא מקרית, כי בעיני מה שעשיתם הוא במובנים רבים למופת לחיל-האוויר, למופת לצבא ההגנה לישראל ולמופת לחברה הישראלית בכלל. מעל 25 שנות טיסה בטייסות מבצעיות במערך התובלה, המסוקים והקרב ובבית-הספר לטיסה, זה דבר שהוא כמעט חסר תקדים במחוזותינו. אני רוצה לומר לכם, מקבלי אות המופת, שאתם ראויים להרגיש מאוד מאוד גאים על מה שעשיתם. אני חושב שטביעות האצבעות שלכם, בכל מה שקשור לנעשה בחיל-האוויר, ניכרות בכל מקום".

מקור: http://www.iaf.org.il/Templates/Art...=40&docID=27221
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2007, 21:06
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לא צריך להיסחף"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
אם יש פה מרירות מסוימת, זה לגיטימי ובהחלט, כמו שאמר יערי, אפשר ליזום זאת בכל חיל. תלוי במפקדים.

בארוע של חיל האוויר אף אחד לא יוצא עם צ'ק. סה"כ ארוחת ערב צבאית של לא הרבה אנשים, עם מפקד חיל האוויר ובסופו של דבר כל אחד מתכבד במדליה נחמדה בקופסת זית. אח"כ זה נשאר בארון, בשביל הנכדים. זהו.

ודאי שיש מרירות, שוב נסיכי חיל האויר זוכים מן הסתם. קצת מזכיר את איש השנה ועוד כל מיני ארועי סלבריטאים.מדוע שלא יהיה למשל מופת לנהג ? לנהג טנק ? למדריך כזה או אחר? ללוחם ??? מדוע שלא יקום גוף מרכזי בצהל שידאג לנושא ויחסוך מסיבות פרטיות בחילות כאילו ואחרים??
ישן 07-11-2007, 04:38
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
נראה לי, שאם רוצים לקיים דיון תרבותי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]אם יש פה מרירות..."

כדאי להימנע מביטויי לגלוג.
כל האנשים שקיבלו את האות הם בדרגות סא"ל עד תת אלוף. לא נהגים. (בלי לזלזל באף נהג, גם אבי היה נהג זחל"ם הרבה מאד שנים).
אם ניקח את נחומי למשל, הוא היה ב"ירוקים", השתחרר וחזר לקורס טיס. השקיע הרבה מאד שנים בחיל האויר בחינוך, בהדרכה, בפיקוד, במו"פ. בעל צל"ש ממלחמת יום כיפור ומוביל הרביעיה השניה בתקיפת הכור. גם אחרים בטקס הם כאלה שתרמו הרבה. אם איני טועה בחישוב, רובם מעל גיל 50 וכמו שאמיר אמר, מבלים הרבה מזמנם בשרות מילואים.
חיל האוויר בוחר לציין כך את המשקיענים, בארוחת ערב ומדליה. כל חיל אחר יכול לנהוג כך. זו לא "מסיבה פרטית". זה ארוע רשמי שנקבע על ידי חיל האוויר, כמו ארועים אחרים המתקיימים כדי ליצור את האווירה המיוחדת הקיימת בחיל.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 07-11-2007 בשעה 05:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר