לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2007, 03:29
  madboy10 madboy10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.06
גיוס נובמבר 2007,בושה וחרפה.

בושה וחרפה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3472492,00.html

אחת התגובות ריגשה אותי ואני אציג אותה כאן ברשותכם
להיות קרבי...
אדם גדול אמר לי פעם שלהיות קרבי זה

"שבסה"כ אף אחד לא סופר יותר מדי את הלוחמים.
אין לך תור מיוחד בסופרמרקט, לא תקבל הנחה ברכישת מכונית למשל.
כל הסיפורים על בנות הנמסות למראה כומתה אדומה יתגלו כשקריים, אם מישהי כבר תסכים לצאת איתך, היא קרוב לוודאי תזרוק אותך אחרי שבסרט הראשון אליו תלכו יחדיו, אתה תירדם כבר בפירסומות, ( כי מה לעשות, יום חמישי הוא לילה לבן, ועובדים על המסדר... ) ואם בכל זאת היא החליטה לתת לך צ`אנס נוסף, גם הוא ייאבד בגלל שבת בלת"ם, "סתם" כי איזה "אחמד" רוצה לצאת לת"א עם חגורה ( שלמרבה הצער היא לא חגורת כסף ).
אתה תתפוצץ מקנאה כשתשמע ג`ובניקים באוטובוס מתארים אפטר מטורף שחוו, כשאצלך בלקסיקון אפטר מתקשר לחצי שעה בקניון נחמיה ( במקרה הטוב , במקרה הרע - שווארמת ששון ובניו באיזה צומת ) עם מאזין ו2 שומרים על הטיולית.
כשכבר תיהיה בבית, ותצא עם החבר`ה ביום שישי, אף אחד לא יבין למה אתה שומע ב02:00 בלילה חדשות באוטו ( כי מה לעשות, לא כולם מבינים שאתה אמנם בבית, אבל חבר`ה מהיחידה בפנים, וצריך לדעת שהכל בסדר ולא קרה כלום ).
כשאני חושב על זה, הצ`ופר האמיתי שתקבל יהיה בדמות מילואים מפתים ( כי מה יותר טוב מאשר לברוח לרמאללה או ג`נין באמצע הסימסטר או יותר טוב.. תקופת המבחנים )
אבל מה ....
כשבגיל 30 תיתקע עם פנצ`ר ברכב באמצע שום-מקום, בחוץ יורד גשם זלעפות, אתה תרד להחליף גלגל כמו פנתר, כי מה זה כבר גשם?הרי המפק"צ כבר אמר: "נרטבים רק פעם אחת".
כשהבוס יעלה לך את הסעיף בעבודה, אתה לא תחזור למשרד " מדוכא ועצבני" ותיבב לכולם שאתה רוצה להתפטר. כי למדת כבר פעם, מה זה לחרוק שיניים ולהמשיך הלאה.

כשתסתובב באמסטרדם עם בחורה, צ`ימידן ומזוודה ענקית ( שלה כמובן ) בחיפושים אחר מלון טוב, זול ופנוי, אתה גם תמצא אותו, כי אתה כבר יודע, שלכל מסלול יש גם סוף.

כי כשתשב כמה שנים אח"כ באיזה פאב, עם חבורת אנשים ( שבמבט ראשון לא נראה שיש איזה שהוא קשר ביניהם ) ותריצו צחוקים וזיכרונות שיהיו חקוקים בך יותר מכל חוויה אחרת שתעבור בחייך, אני מבטיח לך ( מניסיון ) שהג`ובניקים מסביבך יקנאו בך.foxman
להיות קרבי ולוחם זה לחזור הביתה למיטה שלך ולהעריך אותה הרבה יותר מסתם ג`וב.
זה לראות את אמא שלך ואשכרה לחייך כי זה הדבר הכי יפה בעולם..
זה לתת ביס בשניצל של אמא ולהגיד כמה טוב להיות בבית.
זה להיות עם החברים בבסיס ולהריץ דחקות מטורפות אחרי 17 שעות ללא שינה ויותר ופשוט זה מה שעשה לך את היום הדאחקה בשלשות.
זה לקבל את הקרבו המסריח הזה בתור צ`ופר ולחלק אותו ל5 חברים וכולכם שמחים כאילו קיבלתם מליון דולר.
זה לחכות לרכבת או לאוטובוס אחרי אפטר של יום אחד ואז באה לך האישה המבוגרת ואומרת לך תודה רבה.

תקראו ותפנימו,אין על קרבי,יאללה צה"ל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2007, 07:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אם יש דבר אחד שממש שונאים..."

התגובה באמת כתובה יפה קליל וזורם, וגרמה לי לחייך. בחירה טובה של פותח האשכול.

אני לא רואה בזה פסול.

מה שכן, קשה מאוד להעביר את חווית ה"קרבי" למי שלא חווה אותה. אם זה היה קל, פשוט כולם היו רואים את זה.

אני כשהתגייסתי לא ידעתי בכלל מהם הקשרים שנוצרים בין אנשים, איזה אופי של רעות, שינוי מהותי בסדרי העדיפויות, שינוי בראיית העולם, יכולת שליטה עצמית, הגדרת מטרות והיצמדות אליהן, התמודדות עם לחץ ובני אדם שמסביב ועוד ועוד ועוד דברים שאני פשוט לא יודע להקיף ולהסביר במילים במדויק.

מדי פעם זה דווקא מרענן ומשמח אותי לקרוא כל מיני קצרים כאלה, שמחזירים אותי בהבדק לחוויות הטובות שנחרטו ונצרבו בשירות.

הרי בסוף, אנחנו חיים עם המהות, עם התוכן. לא עם הקליפה. ומי שלא, אפשר רק להצטער על כך.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 18-11-2007, 10:53
  אורן203 אורן203 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "תגובה מדהימה. זה לא כזה קשה..."

קרבי זה הכי הכי!!
ב''ה אני בעוד כמה חודשים מתגייס,ואני רוצה משהו לומר לכל אלה שמוותרים
על להיות חלק מהצבא..אני חושב שאתם אנשים מגעילים שלא אכפת לכם מכלום
ושלא מעניין אותכם מה קורה במדינה הזאת כי אם האנשים האלה שעומדים בגבולות שלנו לא היו עושים זאת אז אתם הייתם מכוסים עכשיו עמוק מתחת לאדמה אתם לא שווים אפילו שקל ולדעתי אינכם ראויים לחיות במדינת ישראל..ואני לא מדבר על הג'ובניקים אני מדבר על כל אלה שבכלל לא מתגייסים..אתם בושה לעם היהודי כולה 3 שנים להיות חלק ממדינת ישראל לתרום קצת לארץ,להגן עלייה..אני אישית מתבייש

למה לשתות ולנהוג,אם אפשר לעשן ולעוף...

ישן 18-11-2007, 11:07
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אורן203 שמתחילה ב "[b]קרבי זה הכי..."

לך תסביר לאנשים כאלו כמה זה חשוב לך שאתה בכלל לא קשור אליהם שהם יתגייסו ויעשו שירות מועיל כמה שהם רק יכולים.
לך תסביר להם כמה אנשים מתו על המדינה הזאת כדי לחיות כאן ולא רק שלא הגיעו לזה.. אלא עשו את זה רק בשביל שהם יחיו כאן בשקט.
אנשים שלא מוכנים לשרת את המדינה שלהם לא אנשים הגיונים שאפשר לדבר ולהסביר להם דברים..
תפרוש..
זה שילוב של עקרונות, ערכים וחינוך.
ולהם אין שום דבר מזה.

אגב הכנתי מצגת לאיזה פרויקט שאני עושה נגד השתמטות..
אם מישהו יודע איך מעלים אותה לאינטרנט ללינק אני אשמח שישלח לי פרטי..זה דווקא יהיה נחמד אם חלק יביטו בה.

ישן 18-11-2007, 16:30
  HEZI_889 HEZI_889 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "בדיוק. יש רצוי, ויש מצוי. עוד..."

מרגש מאוד
אך לפי דעתי חלק מהמשטמטים צהל יוצר בעצמו
מערכת המיון הצהלית יוצרת המון חיילים מתוסכלים בשנים האחרונות. ובנוסף לכך הרבה חיילים שהיו הכי קרביים בצבא אך יצאו מתוסכלים בגלל היחס אליהם והזילזול בחיי האדם לפעמיים, ושיש חיילים מתוסכלים זה משפיע גם על המל"שבים

אני יכול להעיד עלזה מסיפורי האישי שיש לי תיסכול המערכת הצבאית הצבא לא רצה לגייס אותי בגלל בעיות אכילה שהיו לי בעבר הצלחתי איכשהו להוציא פרופיל 64 במקום שיחרור והצעתי את עצמי לתפקיד מדריך כושר קרבי כי רציתי להגיע למשהו שלפחות אני יתרום ,תחום הכושר הגופני אצלי הוא מצויין מתאמן המון ובמשך שנים (איגרוף תאילנדי מכון כושר ריצה ועוד..) אך עדיין הצבא לא רצה אותי לתפקיד ואחרי המון בקשות דחיות וועדות והמון בלאגן הוחלט בצא להוריד את פרופילי ל45.י הלוואי והייתה ניתנת לי ההזדמנות שהצבא נתן למתגייסי נובמבר .

נערך לאחרונה ע"י HEZI_889 בתאריך 18-11-2007 בשעה 16:47.
ישן 18-11-2007, 16:54
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי madboy10 שמתחילה ב "גיוס נובמבר 2007,בושה וחרפה."

חבר'ה, קחו רגע צעד אחורה ותסתכלו על התמונה הרחבה.
לצבא יש כסף לביצוע משימות.
על פי הבנת הצבא לביצוע משימותיו דרושיה כמות חיילים מסוימת. אם במדינת ישראל יש במחזור גיוס יותר מכמות החיילים המסויימת, מן הסתם יהיה מי שלא יגויס.

החינוך הוא החשוב, לגרום לכולנו לשאוף לשרת את... עצמנו. הרי השירות הטוב המועיל והתורם הוא שירות שמועיל וטוב ותורם למי, בעצם?

לנו. לאזרחים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 18-11-2007, 18:24
  BitterP BitterP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי madboy10 שמתחילה ב "הקטע הבאמת מרגיז אותי,זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי madboy10
הקטע הבאמת מרגיז אותי,זה הגזענות בארץ.יכול לבוא אלי ז**ה צברית ותגיד לי שאני "רוסי" ולא שייך למדינה אף על פי העובדה שאני תרמתי למדינה משנותיי הטובות לקרבי,והז**ה הזו היתה משתמטת\ג'ובניק. אני לא יודע עד כמה זה קשור אליכם,אבל הרבה אנשים שאני יודע שבתת מודע לא מוכנים לתרום למדינה מסיבה פשוטה,הם הסתכלו מסביב ואמרו לי אם אני מוכן למות בעד ז**ות מסביבי שהם ג'ובניקים.
בסופו של דבר הכל חוזר לדבר הראשון בחיינו,חינוך.בבית מחנכים לאי-אהבת הארץ,בבית הספר לא משפרים את ההשקפה.אז מןם הסתם הצבא שלנו ייראה כך

אני מניח שתגובתך תמחק בקרוב או משהו כזה, אבל לפני שזה קורה:
קודם כל לפי מה שרשום בחתימה שלך, עוד לא התגייסת. אלא אם כן זה פשוט לא מתעדכן.
בכל מקרה, כנראה שעדיין לא "תרמת משנותייך הטובות" לאף אחד ושום דבר.

לגבי מה שאתה כותב (המעט שהצלחתי להבין מהניסוח שלך): תודה שאתה משווה משתמטים לג'ובניקים. נחמד לדעת שהחמש שנים האחרונות שבילתי בשירות סדיר בצה"ל (קל"ב, אני מודה) זה מבחינתך שווה ערך לזה שהייתי מבלה את השנים האלה בהודו. חבל שאתה לא המפקד שלי - אולי סוף סוף היו מאשרים לי את הקיצור שירות.
ישן 18-11-2007, 19:25
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי BitterP שמתחילה ב "[QUOTE=madboy10]הקטע הבאמת..."

אל תדאג.
אני שירתתי ארבע שנים שירות קרבי וברור לי שבלי נהג מיכלית סולר הטנק שלי לא יגיע לשום מקום, ובלי קצין שלישות לא יהיה לי צוות, בלי טבח אהיה רעב או שאמות מהרעלת לוף.

מי ששירת ואינו אטום, סביר שמבין מה הולך סביבו.

אה, אחרון אחרון- תודה. בלי ציניות.
פשוט תודה.

ישן 19-11-2007, 07:07
  madboy10 madboy10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי BitterP שמתחילה ב "[QUOTE=madboy10]הקטע הבאמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BitterP
אני מניח שתגובתך תמחק בקרוב או משהו כזה, אבל לפני שזה קורה:
קודם כל לפי מה שרשום בחתימה שלך, עוד לא התגייסת. אלא אם כן זה פשוט לא מתעדכן.
בכל מקרה, כנראה שעדיין לא "תרמת משנותייך הטובות" לאף אחד ושום דבר.

לגבי מה שאתה כותב (המעט שהצלחתי להבין מהניסוח שלך): תודה שאתה משווה משתמטים לג'ובניקים. נחמד לדעת שהחמש שנים האחרונות שבילתי בשירות סדיר בצה"ל (קל"ב, אני מודה) זה מבחינתך שווה ערך לזה שהייתי מבלה את השנים האלה בהודו. חבל שאתה לא המפקד שלי - אולי סוף סוף היו מאשרים לי את הקיצור שירות.

אינני משווה בין השתמטות וג'ובניקיות,הכוונה שלי,היא שמי שיש לו פרופיל 97,והוא מסיבה לא ברורה מוריד פרופיל ו\או הולך לחיילות ג'ובניקים,התרומה שלו היא לא כמו שהיא צריכה להיות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:16

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר