לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2007, 00:21
  Metal Gear Metal Gear אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.07
הכוחות המזוינים של ארה"ב-למבינים

שומעים אני מאז ומתמיד התענינתי בצבא ארה"ב גם בגלל הטכנולוגיה והאמצעים המתקדמים שבו וגם בגלל שהוא צבא מאוד מאורגן והכל..

אז נכנסתי לויקפדיה לראות מידע עליו ומצאתי את הדבר הבא:
הכוחות המזוינים של ארה"ב ואז כמה תת קטגוריות:
צי ארה"ב
חיל האוויר של ארה"ב
חיל הנחתים של ארה"ב
צבא של ארה"ב.

עכשיו (תגידו לי גם אם אני צודק) אני מנחש שצי ארה"ב=חיל הים יעני במקביל לישראל,חיל האוויר=חיל האוויר חח כמו בישראל..
עכשיו השאלות האמיתיות שלי הם בעצם:
1] מ'זה צבא ארה"ב? יעני מה עד עכשיו זה לא הייה הצבא? או שויקפדיה מפגרים וזה אמור להיות חי"ר של ארה"ב?
2] חיל הנחתים של ארה"ב אני מבין שזה המארינס (כי קראתי גם באנגלית) אז אני לא מבין זה חיל שלם בעצם של מארינס? כאילו מה שונה בהם למה הם לא פשוט יחידה? זה כמו שיהיה חיל גבעתי מחוץ לחי"ר..
ממש ממש תודה מראש לעוזרים ואני מבין שיש פה הרבה מבינים אז אני מקווה שיעזרו לי =]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2007, 03:46
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Metal Gear שמתחילה ב "אז מה הטעם לעשות חיל אוויר אם..."

לחיל האויר האמריקאי מגוון רחב של כלי טיס. לזרועות האחרות ישנו מגוון מצומצם יותר של כלי טיס, המתאימים לייעודים ספציפיים ומאפשרים פעילות עצמאית במסגרת הזרוע הרלוונטית ללא צורך בתמיכה נרחבת מחיל האויר. לצי מטוסים המיועדים להפעלה מנושאות מטוסים, בד"כ אלו מטוסים מדגם שונה מאלו המיועדים לחיל האויר, ובכלל ההכשרה לפעולה מנושאת מטוסים שונה מפעולה מבסיס יבשתי.
אל תשכח שסדרי הגודל שבכוחות המזוינים של ארה"ב גדולים באופן משמעותי מאלו שבישראל, ומכיוון שהם מיועדים לפעולה בזירות המרוחקות מארה"ב, נדרשת מידת עצמאות שונה.
הנחתים מיועדים להיות כח לתמיכה בפעולות הצי, לפעולות החפה ושאר משימות אמפיביות. בנוסף ישנה תוספת לתפקידם - הם יכולים להיות מופעלים למשימות שונות עפ"י שיקול הנשיא. הזרוע הזאת קטנה מצבא היבשה של ארה"ב, וכמו שבטח שמת לב, הם אלו שבד"כ נשלחים ראשונים למשימות בזירות מרוחקות.
אני מקווה שההסבר הבסיסי הזה עוזר במשהו. מומלץ שתקרא בוויקי באנגלית, כי כל המידע שיענה לך מופיע שם.

רן
ישן 24-11-2007, 04:32
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
יש גם סיבות היסטוריות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי kick_the_reverb שמתחילה ב "[font=Verdana]לחיל האויר..."

לקיומה של המארינס האמריקאי כזרוע נפרדת.
השאלות שלך מזכירות שאלות של אמריקאים שלא מבינים למה בצהל המסוקים הם לא חלק מצבא היבשה(בארהב הם מסודרים בחטיבות כמו טנקים) או למה חטיבות לא מסודרות לפי ההרכב שאמור להיות להם בחירום(חיר+שריון) או למה יש גיבוש לצנחנים אבל בפועל האיכות של כול חטיבות החיר הסדירות היא פחות או יותר זהה. או למה יש פלסר אבל הדבר האחרון שהוא מתעסק בו זה סיור או למה לכול חיל יש כומתה משלו שאף פעם לא לובשים אותה או למה..............
אקיצור מה שאני מנסה להגיד שלא תמיד אפשר לתת הסבר רציונלי לכול דבר וצריך לבחון את הדברים בהקשר היסטורי תרבותי ארגוני כדי להבין למה
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

ישן 24-11-2007, 12:05
  iap iap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Metal Gear שמתחילה ב "אז מה הטעם לעשות חיל אוויר אם..."

מבנה הכוחות המזוינים של ארה"ב הוא מבנה רב-זרועי במלוא מובן המילה (כמו מה שמנסים ליצור בצה"ל אבל ממש לא הולך טוב ויצר מעין שעטנז מעוות ומוזר).
1) כל זרוע (הצבא, חה"א, הצי והנחתים) היא עצמאית לחלוטין, ובראשה עומד מפקד כמו רמטכ"ל (בכל זרוע שם התפקיד שונה אבל המהות זהה- בצבא ובחה"א "ראש המטה", בצי "מפקד הפעולות הימיות", ונחתים פשוט "מפקד חיל הנחתים").

2) כל ראשי המטות מאוגדים בגוף שנקרא Joint Chiefs of Staff (המטות המשולבים), שבראשו עומדים סיו"ר ויו"ר, גם הם בדרגת גנרל 4 כוכבים בד"כ.

3) פרט לזה, בראש כל זרוע גם עומד "מזכיר" אזרחי הממונה עליה מטעם מחלקת ההגנה. הייחוד כאן הוא שמזכיר הצי (Secretary of the Navy- SECNAV) אחראי גם על הצי וגם על הנחתים. מעל המזכירים הללו, אגב, עומד מזכיר ההגנה.

4) מבחינה אופרטיבית, הכוחות המזויינים מחולקים לפיקודים רב-זרועיים, שבראש כל אחד מהם עומד גנרל 4 כוכבים. אלה כוללים פיקודים אזוריים האחראים להפעלת כוח באזור מסויים של העולם (הפאסיפיק, אירופה, מרכז ועוד) ופיקודים מקצועיים האחראים לתחום מסויים בכל הכוחות המזויינים ("הכוחות המשולבים"- פיתוח ותיאום בין הזרועות; מבצעים מיוחדים; אסטרטגי- אחראי על הנשק הגרעיני; ותובלה). גם בתוך הפיקוד עצמו יש הפרדה בין הכוחות של כל זרוע.

5) עכשיו לשאלה- מדוע הצי והצבא צריכים כלי טיס, ומדוע לנחתים יש ספינות? וכו' וכו'. אמנם החלוקה היא מאוד כללית, אבל בכל זאת לכל זרוע יש את האמל"ח שנדרש כדי לבצע את משימתה. כך לצבא יש מסק"רים שמגישים סיוע קרוב לכוחות החי"ר ושריון, אבל אין לו מפציצים אסטרטגיים שמסוגלים לטוס לקצה השני של העולם ובחזרה. כנ"ל לגבי הצי- מטוסים ומסוקים המגנים על נושאות המסוקים, ובעלי יכולת תקיפה במקומות שחה"א פשוט לא מגיע אליהם. לנחתים 2 תפקידים בהקשר הזה: הראשון הוא להגן על ספינות הצי, ולכן על כל ספינה יש כוח של נחתים; והשני הוא להוות כוח לפריסה מהירה, בין אם זה בהסקה, בהחפה או בכל דרך אחרת. לכן- יש להם נחתות, נושאות מסוקים וכו'. לכן יש להם סינרגיה עם הצי והם כפופים למזכיר הצי ולא למזכיר נפרד משלהם.

ולמי שרוצה- קישור לתמונה מתוך ויקיפדיה שמבהירה קצת את חלוקת האחריות.
ישן 24-11-2007, 11:06
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Metal Gear שמתחילה ב "הכוחות המזוינים של ארה"ב-למבינים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Metal Gear
אז נכנסתי לויקפדיה לראות מידע עליו ומצאתי את הדבר הבא:
הכוחות המזוינים של ארה"ב ואז כמה תת קטגוריות:
צי ארה"ב
חיל האוויר של ארה"ב
חיל הנחתים של ארה"ב
צבא של ארה"ב.

".... או שויקפדיה מפגרים....]

מעניין - בויקיפדיה מופיע בדיוק הטקסט הבא:
עם פירוט (דל אמנם, אך לא זה שאמור לזכות את ויקיפדיה בתואר שציינת).
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר