לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2005, 19:19
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
החייל העיד: "סרן ר' ריסס את הילדה מטווח אפס"

"עד המפתח" במשפט "וידוא ההריגה" של סרן ר' אמנם חזר בו מעדותו המפלילה, אך הצרות של מפקד הפלוגה עדיין לא הסתיימו. היום נשמעה בבית הדין הצבאי של פיקוד הדרום עדות ראשונה של מפקד כיתה ששירת בפלוגה ומתאר בפירוט כיצד סרן ר' ירה כביכול צרור בילדה. בתביעה הצבאית טוענים כי העדות היום היא "התפתחות מרעישה" בפרשה.

החייל שהעיד, ש"נ, סיפר בעדותו לבית הדין: "ראיתי את סרן ר' ניגש לעבר הדמות בהליכה מבצעית איטית ויורה לעברה שני כדורים. סרן ר' חוזר אחורה לכיוון הקשר שלו, אבל אז הסתובב בחזרה, הלך במהירות ופרק צרור על הדמות".

ש"נ הדגים במהלך עדותו כיצד ירה סרן ר' בילדה וטען שהוא "ריסס את הילדה" בכדורים. בניגוד לעדותו של סרן ר', טען ש"נ שבמהלך האירוע לא בוצע כל ירי מכיוון תל-סולטאן. הוא סיפר בעדותו:
"סרן ר' ניסה לשכנע אותי שאני אגיד שכן היה ירי מתל סולטאן ושהוא ירה לשם ולא על הילדה, ולא הסכמתי. לא הייתי מוכן לשקר".

בדיון היום הוצג גם סרט וידאו שצולם על ידי אחד החיילים במוצב ובו נשמעים קולות החיילים ורשת הקשר במוצב, אחרי הירי באימאן אל-המס בת ה-13. בסרט נשמע סרן ר' אומר "מדובר בנערה בת 15 או 18". סרן ר' דיווח בקשר: "אני מחפש חגורת נפץ". בהקלטה נשמע קולו של ש"נ: "עאלק חגורת נפץ, הוא ריסס אותה מטווח אפס".

"וידוא הריגה" לתחקיר המבצעי

בחקירתו בבית המשפט על ידי התובע הצבאי סא"ל רונן קצף, חזר ש"נ על הדברים והדגיש שלא היה צורך לירות לעבר הילדה הפלשתינית.

סא"ל קצף: "איזה צורך מבצעי היה לבצע ירי על הגופה?"
ש"נ: "לא היה צורך מבצעי".
סא"ל קצף: "כשראית שסרן ר' יורה לתוך הגופה של הילדה, מה הייתה תגובתך?"
ש"נ: "הייתי בשוק, תפסתי את הראש בידיים. כולם בעמדה היו בהלם. תפסתי את הראש. אמרתי: 'וואו איזה גבר. למה הוא היה חייב להוכיח את זה?'. כאילו איזה מן גבר יורה על ילדה קטנה".

ש"נ סיפר שהגיע לתחקיר אצל מפקד האוגדה, תא"ל שמואל זכאי, משום שביקש לספר את האמת, לאחר ששמע סיפורים שגויים מחיילים אחרים בפלוגה.

בשלב זה ביקש עורך דינו של סרן ר' ביקש להפסיק את עדותו של החייל. לטענתו, לחייל אסור למסור בבית הדין פרטים מתוך התחקיר המבצעי משום שאלה לא יכולים להוות ראיות. "התביעה הצבאית עושה 'וידוא הריגה' לתחקיר המבצעי", כעס הסניגור.

הדיון הופסק והשופטים קיימו התייעצות בשאלה האם ניתן לשמוע את המשך עדותו של החייל. סניגורו של סרן ר' ביקש לזמן לדיון את הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אבי מנדלבליט, כדי שיסביר אילו פרטים מתוך התחקיר קבילים בבית המשפט.

"עדות אמינה"

התובע, סא"ל רונן קצף, אמר לפני דקות אחדות ל-NRG מעריב: "העדות היום חשובה משום שמדובר בעדות אמינה, של מפקד ולא של חייל, החושפת למעשה את האמת. אנחנו סבורים שבית הדין יוכל להסתמך רבות על עדות זו".

השופטים דחו היום בקשה של הסניגורים של סרן ר' לבטל סעיפים בכתב האישום, הנוגעים לשיבוש הליכי משפט.

בימים הקרובים יגיע חיזוק נוסף לעדותו של ש"נ נגד סרן ר'. בדיון הקרוב יעיד חייל נוסף, שהיה באירוע. לדבריו מייד לאחר האירוע אמר לו סרן ר': "פרקתי עליה מחסנית שלמה".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/875/125.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר