לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2007, 23:08
צלמית המשתמש של tomcarr
  משתמש זכר tomcarr tomcarr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי blue16 שמתחילה ב "יום סיירות => גיבוש מטכ"ל"

אני אומנם לא ממש במסלול כמו שתיארת. אבל אני קצת מבין ביום סיירות וגם הייתי בו. פעמיים פעם אחת בלי כושר ופעם עם. יש משו במה שאתה אומר אבל תדע לך אצל כל אחד מגיע השלב שנגמור לו הכוח ואז מתחיל הראש לתפקד למי יש יותר כוח סבל. ברור שמי שיש לו כושר השלב הזה יגיע יותר מאוחר. אבל בכל זאת באו אנשים ליום סיירות שדיברו הרבה אמרו אני מתאמן פה אני מתאמן שמה והיו בריונים שפרשו. אז זה לא אומר כלום.
ובגיבוש עצמו זה באמת עניין של תכונות ולא רק של כושר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2007, 02:17
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי zxccxz שמתחילה ב "בתור אחד שהיה בגיבוש שייטת..."

בתיזוזים זה לא לגמרי רבאק. בתיזוזים זה שילוב של יכולת אתלטית ורצון. אם אתה שואל אותי, אתלטיות משחקת פה תפקיד הרבה יותר דומיננטי מאשר הרצון.
ככל שאתה יותר מהיר אתה מגיע לפני כולם וככה יש לך יותר זמן לנוח.
גם בן-אדם אתלט יכול לפעול בצורה יותר יעילה כשהוא עייף מאשר בן-אדם שהוא לא אתלט וזה רק ענין פזיולוגי.
גם מה זה "בסופו של דבר כולם מגיעים למצב שהם לא יכולים יותר"? להגיע למצב שאתה לא יכול זה אומר דבר אחד וזה להתעלף! עד אז, אתה יכול ובגלל זה, לדעתי, המשפט "הכל בראש" פשוט לא נכון כי עדין מי שיש לו יכולת פיזית יותר גבוהה יהיה יותר מהיר! לא חשוב כמה הרצון יהיה עז עדין מי שמהיר יותר ינצח!
מי שבכושר יתעייף יותר לאט ועד שמתעלפים העייפות גוברת!
מה שרצון יכול לעשות זה לתת מעצמך קצת יותר שאולי יעזור לך להגיע ראשון! אבל בלי אתלטיות אתה לא תגיע לזה.
וזה לאו דווקא אומר שמי שמגיע ראשון יתקבל ומי שלא לא.
(למרות שבצוות שלי השניים שהיו הכי מהירים ובין החזקים במסעות התקבלו :\ )

נערך לאחרונה ע"י UR5076 בתאריך 05-12-2007 בשעה 02:20.
ישן 05-12-2007, 12:58
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "תתפלא"

זה לא סותר את מה שאמרתי, גבר.
במסעות אולי הראש משחק תפקיד קצת יותר חשוב מהיכולת הפיזית, כי זה מתיש, זה ז*ן, אתה עייף, מתגרד ובא לך פשוט להוריד ממך ת'ציוד ולשבת. זה לא כ"כ קשה פיזית, סתם סחלה כזה.
בתיזוזים יש ספרינטים! אין מה לעשות חבר'ה, בחלק הזה מי שיותר אתלט ינצח. אם במקרה ואתה צמוד למקום ראשון אז הכח המנטאלי יכול לתת לך פוש קטן כדי לעקוף אותו. לא יותר מזה.

ואל תשכחו שכמו שאתם רוצים את זה ככה גם אחרים רוצים את זה.

אני לא בא לדכא פה אנשים או להוריד לאנשים ת'ביטחון. אני רק בא להבהיר ת'מצב בדברים האלה מהנק' מבט שלי. אל תישענו על המשפט "הכל בראש".

אני אומר שוב - מי שמגיע ראשון לא חייב להיות זה שיתקבל.

ישן 05-12-2007, 14:01
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
דיסק בהקשר לשאלה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי UR5076 שמתחילה ב "שאלה לא קשורה, אבל אני אענה..."

תראה אני רק דן בדיון הזה כדי להוכיח שיש אפקט ישיר לחלק המחשבתי
בכול הליך בחיים שלנו כולל ספורט.

ונחזור לשאלה: יוסי ינצח חד וחלק אחד שרץ על חייו ירוץ יותר מהר מהדמיון שלו.

להוכחה שלי:
לפני כמה שנים התפרסם בעיתון כתבה מאוד מעניינת על אמא ובן
אני ישתדל לספר את הסיפור כמיתב זיכרוני.

באחד הימיים הבן יחליט לתקן את רכבו הוא הניף את רכבו על ליפט ונכנס מתחת לרכבו כדי להחלץ
חלק שהיה נחוץ בכדי לתקן את הרכב ,כשניסה לתקן את הרכב הליפט השתחרר
והרכב נפל על ראשו ,האמא ששמעה את הזעקה של בנה רצה מיד אל הרכב והרימה מספיק
את הרכב כדי שבנה יוכל להוציא את ראשו בבטחה.
לדעת מומחים שחקרו את העניין הדבר בלתי אפשרי לא יכול להיות שאישה עקרת בית תצליח להרים
רכב ששוקל כחצי טון בראיון לעיתון האישה ניסתה להסביר מאיפה קיבלה את הכוח בכדי להרים משקל של חצי טון ,היא אמרה: "כשראיתי את בני מתחת לרכב לא חשבתי פשוט פעלתי
הדבר היחיד שהיה מול עייני זהו הצלת חייו של בני"

סיפור אמיתי שנכתב באחד העיתונים האמריקאים.

אתה יותר מכולם UR5076 (אוריה) צריך לדעת שלקטע המחשבתי יש הרבה מאוד כוח.
דווקא חשבתי שמכיוון שאתה התאמנת כול חייך בספורט תדע זאת.

למה אתה חושב קבוצות מוציאות עשרות מיליונים על פסיכולוגים ושיטות WINNER למיניהם
כיום יותר מתמיד יודעים שספורטאי יפיק יותר תועלת במשחק או בתחרות אם יהיה מרוכז במחשבתו
אם מוטיבציה גבוהה.

אתה צריך להבין כול המחסומים של אדם נמצאים בראש.
"מה שאתה חושב שאתה מסוגל ומה שלא הרי אתה צודק"

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 05-12-2007, 14:45
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "בהקשר לשאלה"

אה אה הלו.. בחור.... מאיפה אתה יודע ת'שם שלי?
ות'אמת שחיכיתי מאוד לסיפור הזה! שמע, ניסים קורים, אבל אתה באמת תצפה לנס הזה בגיבוש שיתן לך כח שתוכל להגיע ראשון בספרינטים?

ובקשר לפסיכולוגים בספורט.. אתה צודק מאוד.. באימונים המשפט "הכל בראש" הוא נכון לגמרי לגמרי לגמרי! זה עוזר לך למצות ת'צמך ולהשקיע יותר וזה מה שיביא לך תוצאות!
בגיבוש/תחרות/משחק הפסיכולוגים עוזרים למשתתפים למצות את כל יכולתם, אבל זה לא אומר שהם פתאום יהיו אובר-טובים.
אמרתי ואני אגידאת זה שוב! לדעתי בלבבבדדד..... מי שאתלט יותר ומי שבכושר יותר יגיע רוב הפעמים ראשון, אם לא כולם! אבללללללללל.......... זה ל-א אומר שהוא דווקא זה שיתקבל! ממש ממש ממש ממש לאאאאא..... זה פרמטר אחד מתוך 10, 20, 30, 70... 4000!! לא יודע כמה...

ואגב, מי אתה???

ישן 05-12-2007, 14:17
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מורעל1990 שמתחילה ב "לדעתי, המשפט "הכל בראש" פשוט..."

ציטוט:
לדעתי, המשפט "הכל בראש" פשוט לא נכון כי עדין מי שיש לו יכולת פיזית יותר גבוהה יהיה יותר מהיר! לא חשוב כמה הרצון יהיה עז עדין מי שמהיר יותר ינצח!
מי שבכושר יתעייף יותר לאט ועד שמתעלפים העייפות גוברת!

איפה משהו במשפט הזה סותר את מה כל מה שאמרתי?!??! תראה לי בדיוק איפה זה סותר!!!!
מי שמגיע ראשון (פעם רביעית!!!!!!!!!!!!!!) זה לאו דווקא זה שיתקבל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני מצטער שאני צריך להרוס
אבל......... חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח...... הרגת אותי עכשיו!!!!!!
אני אמרתי שמי שיותר אתלט יגיע ראשון בתיזוזים! אפילו פעם אחת לא אמרתי איפשהו בכל הפורום הזה שמי שמגיע ראשון הוא זה שיתקבל!!

אגב, תשרשר כמו שצריך.. חמור.

ישן 05-12-2007, 12:51
  zxccxz zxccxz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
ממש לא מסכים אתכם

בקשר לתיזוזים נכון אולי הכושר עוזר אבל זה רק ראבק אם אתה מחליט למרות שאין לך לא כוח ולא אוויר שזהו עכשיו בזחילה ה 15 למשל אתה מגיע ראשון לא משנה מה אתה תגיע ראשון גם אם אין לך כוח לכלום !
אתה צודק שרוב האנשים שמתקבלים בגיבושים הם אנשים ספורטיביים מטבעם אבל אני חושב שלהגיע לגיבוש בלי שהתאמנת לפחות חודשיים לפני אז הבנאדם כנראה לא רציני והוא גם ככה לא מתאים.
במסעות בגיבוש שייטת אני אומר חד וחלק זה לא כושר בכלל זה רק מנטליות הכל בראש במסעות וזה ממש נכון,באמת שמסעות אתה מחליט אם אתה פורש או לא ואתה כבר מגיע למסע השני לדוגמא כשאתה כבר גמור ותפוס. הכל בראש והכי חשוב זה שצריך בכל משימה להשקיע 100% !
ישן 05-12-2007, 13:08
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי zxccxz שמתחילה ב "ממש לא מסכים אתכם"

אני רואה את זה שכושר הרבה יותר חשוב מרצון בתיזוזים כמשהו שקרוב לעובדה.
איך אתה יכול להגיד דבר כזה? אני מבטיח לך שאם אתה עושה 11 שניות ב-100 ויוסי עושה 10 שניות ב-100 ותעשו 20 תחרויות ברצף אתה לא תנצח אותו לא משנה כמה תרצה.
ככה גם בתיזוזים.

ושמע אחי, אני יצאתי לפגרה (הפסקה באימונים) בתחילת יולי וחזרתי להתאמן שלושה שבועות לפני הגיבוש. תעשה חישוב ויוצא לך חמישה חודשים שבהם לא עשיתי כלום! הייתי חוזר כל יום ב-5 לפנות בוקר וישן עד 5 אחה"צ אוכל, רואה טלויזיה ויוצא שוב פעם ב-12. בתקופה של בצפר פשוט הייתי בא הביתה אחרי בצפר ויושב עם חברים או משהו בסגנון.. לא עשיתי כלוםםם... אולי פעם פעמיים כדורגל של שעה בשבועיים.
בשלושה שבועות לפני הגיבוש רצתי פעמיים בשבוע, שחיתי פעמיים בשבוע והייתי בחד"כ פעם אחת בשבוע.
ו... איזה פלא! התקבלתי..

עריכה: חח אומנם זה נשמע קצת כמו סתירה למה שאמרתי קודם, אבל זאת לא הכוונה.
עדיין הייתי בכושר למרות שלא עשיתי כלום.

נערך לאחרונה ע"י UR5076 בתאריך 05-12-2007 בשעה 13:19.
ישן 05-12-2007, 13:51
  מורעל1990 מורעל1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.07
אחי בתור אחד שהיה בגיבוש (שייטת)

ברור שאתה צריך לבוא עם כושר טוב אבל לא מטורף. את הכושר אתה צריך לבר אור , שלא ינפו אותך

כבר אחריו. אבל, לגבי כל שאר הגיבוש, זה לוחמה מנטלית, בלבד.

הם לא מחפשים לראות מי התאמן כל החיים שלו , או מי עושה 2000 ב6 דקות.

הם מחפשים ת'פייטרים, שלמרות שהם סובלים ומקווים שמישו כבר יבוא ויירה להם

בראש, הם ממשיכים קדימה, מגיעים ראשונים וסוחבים איתם את כל החבר'ה

שמסתרכים מאחורה.וזה בדיוק מה שאמר המפקד שלי בשיחות האישיות. חד משמעית-

כושר לא מעניין להם תתחת.

וגם אם אתה אתלט מטורף, הכושר שלך בחיים , אבל בחיים, לא יספיק/יעלה על הדרישות

שבמסלול. מתישהו יישבר לך הז*ן במסלול ותגיד לעצמך שוואלה אין מצב שאני מסיים תמסע הזה עכשיו (וזה יקרה, אל תשלו את עצמכם, גם

ה"סוסים") . במיוחד אם זה שייטת /שלדג /מטכל. לוחמים שמנצחים תראש שלהם

שקשה, זה מי שמתאים לדעתי, ליחידות האלה.
ולגבי היום סיירות: לדעתי, רוב האנשים מגיעים לשם בלי כושר מטורף, אלא כושר שמספיק בשבילו לדפוק ספרינטים בכדורגל של שבת בצהריים, ועובדה שהם מקבלים את מבוקשם.. אם אתה תגיד לעצמך , לומשנה לי מה קורה , אני מגיע עכשיו בחמש הראשונים אתה תגיע. הראש (והרגליים כמובן) הוא זה שיחזיק אותך . אבל - זה לא אומר שלא צריך להתאמן. תתאמנו כמה שרק אפשר ואל תזלזלו בחיים, אבל אל תיבהלו אם אתם לא אתלטים מטורפים.

נערך לאחרונה ע"י מורעל1990 בתאריך 05-12-2007 בשעה 13:59.
ישן 05-12-2007, 14:25
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מורעל1990 שמתחילה ב "אני לא הגבתי לגביכם, אני..."

טוב חבר'ה...... כנראה שמרצה באוניברסיטה זה לא היעוד שלי בחיים!
מורעל1990, שיהיה לך בהצלחה בחיים! אני לאמבין מה אתה רוצה, אתה לא מבין מה אני רוצה!
לצערי, כאן דרכינו נפרדות.

תודה על חמש דקות מבדרות!

שמע, בקשר לזה שאולי התגובה לא הייתה צנועה במיוחד.
יש מצב שיעיפו אותי על וזה ויש מצב שיעיפו אותי על משהו אחר, אבל להשויץ זאת לא הייתה הכוונה שלי. זה רק היה בשביל להראות עוד צדדים בשביל ZXCCXZ.

אתה לא מכיר אותי בכלל.
ורק בשביל הפרוטוקול: מתוך ה-11 חברים שלי שאני מסתובב איתם פלחות 6-7 שעות ביום מגיל 6 סיפרתי רק לבן-אדם אחד שהלכתי לגיבוש ושעברתי אותו. כבר עברו שלושה שבועות ואפ'חד מהם לא יודע חוץ מאותו חבר. למה? כי כזה אני.. לא משויץ..

וכמו שראיתי עליך בשאר האשכול - הבנת הנקרא זה לא הצד החזק שלך!

נערך לאחרונה ע"י UR5076 בתאריך 05-12-2007 בשעה 14:31.
ישן 05-12-2007, 15:12
  unreal88 unreal88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07

אז ככה לי יש אינפורמציה בשבילך.

אני כבר שנים מתאמן במקום מסוים שמועיל עד מאוד להמשך דרכי בצבא.
הגעתי ליום סיירות בקיץ האחרון הפצצתי שם מקום 2 באלפיים ובדיונות הלך לי ממש טוב.
קיבלתי מטכ"ל והופעתי בגיבוש. הגעתי בכושר שיא לגיבור אחרי שהכרתי כל דיונה ודיונה בעיר שלי ( ויש הרבה )

התחלתי את הגיבוש וראיתי שזה פשוט לא זה. לא מבחינת קושי גופני אלא משהו שאני פשוט לא מתחבר אליו וקשה לי להסביר את זה עד עכשיו. פרשתי וכעת אני מתנדנד עד ליום הגיוס.

מה שחשוב לי לומר הוא שהיום סיירות אמנם יום אחד אך הוא ממצה והוא בעצם ממיין את אלה שראויים להגיע לגיבוש מטכ"ל.

הגיבוש עצמו אורכו כשישה ימים ובשישה ימים אין אפשרות להעמיס עד כדי כך שכל יום יהיה בדיוק שווה ערך לפעמיים יום סיירות ( בגיבוש יש גם בבוקר 5-8 ) וגם בערב ( 4-6 ). אחוזי הנשירה בגיבוש מסתכמים כך שהרבה מופרשים אחרי שלושה ימים ע"י המדריכים - מי שנראה להם שאין לו כלל וכלל סיכוי להתקבל ליחידות. עוד קבוצה שמשתחררת על רפואי נקעים חום הקאות התייבשות וכו'. וקבוצה של פורשים מרצון.

הכושר הוא פקטור אבל לא בלעדי. שוב, אני הגעתי בכושר מצויין אבל פשוט לא רציתי מספיק מבפנים והלכתי מרצון.

[עריכה] מטכ"ל לא מחפשים פנתרים. הם מחפשים אנשים עם ראש ולא סתם במהלך הגיבוש יש תרגילים רבים שמטרתם לבחון את אופן החשיבה ויכולת פיקודית וכדומה.

תתפלא אבל לאור הבחנתי בהתנהלות הגיבוש לא חייב לסיים תמיד ראש בספרינטים או באולנקות או במה שזה לא יהיה. כל התרגילים הפיזיים משניים לתרגילים השיכליים.

נערך לאחרונה ע"י unreal88 בתאריך 05-12-2007 בשעה 15:17.
ישן 05-12-2007, 15:50
  מורהל מורהל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.07
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי unreal88 שמתחילה ב "אז ככה לי יש אינפורמציה..."

אחי אתה מדבר על סיירת מטכ"ל בזמן שאנחנו מדברים על שייטת 13. שני הגופים הנל שונים שחור ולבן באופן התנהלות הקבלה של המתגבשים ואופי הגיבושים.
בכל יחידה מחפשים אנשים שונים עם רף כושר שונה.

ובקשר לאלו שאומרים הכל בראש... עדיין לא שמעתי על אחד שכל היום יושב על המחשב ואוכל במבה (ומצידי שיהיה לו ראש משיש) שסיים גיבוש שייטת. זה נכון שצריך לרצות את זה מספיק בשביל לעבור את זה! אבל זה לא מה שיגרום לאותו אדם לעבור!
מחפשים בשייטת בנאדם שלא יוותר לעצמו. בנאדם שבטבע שלו להיות מנצח. בנאדם שיתן בראש עד שהוא ייפול על הראש. ובד"כ האנשים האלו הם אתלטים, אנשים בעלי כושר טוב מהרגיל, עם מוטיבציה גבוה.

הביטו על החתימה
V
V
ישן 05-12-2007, 16:29
  מורהל מורהל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.07
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מורהל שמתחילה ב "אחי אתה מדבר על סיירת מטכ"ל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מורהל
אחי אתה מדבר על סיירת מטכ"ל בזמן שאנחנו מדברים על שייטת 13. שני הגופים הנל שונים שחור ולבן באופן התנהלות הקבלה של המתגבשים ואופי הגיבושים.
בכל יחידה מחפשים אנשים שונים עם רף כושר שונה.

ובקשר לאלו שאומרים הכל בראש... עדיין לא שמעתי על אחד שכל היום יושב על המחשב ואוכל במבה (ומצידי שיהיה לו ראש משיש) שסיים גיבוש שייטת. זה נכון שצריך לרצות את זה מספיק בשביל לעבור את זה! אבל זה לא מה שיגרום לאותו אדם לעבור!
מחפשים בשייטת בנאדם שלא יוותר לעצמו. בנאדם שבטבע שלו להיות מנצח. בנאדם שיתן בראש עד שהוא ייפול על הראש. ובד"כ האנשים האלו הם אתלטים, אנשים בעלי כושר טוב מהרגיל, עם מוטיבציה גבוה.

הביטו על החתימה
V
V

אתה מתייחס לאדם ספציפי, אני מדבר איתך על סטטיסטיקה.
ישן 05-12-2007, 21:00
  unreal88 unreal88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מורהל שמתחילה ב "אחי אתה מדבר על סיירת מטכ"ל..."

מורהל - ראיתי בכותרת יום סיירות גיבוש מטכ"ל אז הגבתי בהתאם.

לעומת גיבוש מטכ"ל - גיבוש שייטת לפי מה שאמר חבר שלי שהתקבל זה כושר נטו מלבד כמה מבדי מים שלא חייבים להפציץ בהם יותר מידי.

ל ARONAS ריצת אלפיים היא לא מדד לכושר גופני כללי. בכיתה יא' כשהייתי מחוץ למסגרת אימוני הסבולת עשיתי בריצת אלפיים 7 דקות ו7 שניות. אחרי הריצה לא ידעתי איך קוראים לי זה אומר שהייתי בכושר טוב? ממש לא. אתה צריך להגיע למצב שאתה מסוגל לבצע ריצה בעצימות גבוהה ולהתאושש ממנה כמה שיותר מהר על אחת כמה וכמה אם היום סיירות שלך או של מי שזה לא יהיה מתקיים בחורף שבחורף אין הלילה למנוחה. לכן, קיימים אימוני פארטלק ( שינויי קצב המהירות ) אימוני סטים לדוגמא כמה פעמים 100 מטר 200 1000 וכו' וכו'.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:19

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר