לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2007, 17:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע עדיף ללכת למקור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לונגען שמתחילה ב "חיל האוויר ביצע ניסוי מוצלח בטיל פטריוט משופר"

מצורפת תמונות שלנו מניסוי קודם ביהלום שבוצע בדיוק לפני שלוש שנים. התמונות הובאו ע"י הגולש NightMonger

הודעת דובר צה"ל:

ניסוי שיגור טיל היהלום (פטריוט)

אתמול נערך בדרום הארץ נסוי שיגור טיל יהלום (פטריוט). בנסוי, שהוגדר כהצלחה, הטיל ששוגר נורה לעבר מטרה המדמה מטוס הטס במתאר מבצעי

אתמול נערך בדרום הארץ ניסוי שיגור טיל יהלום (פטריוט). מדובר בשיגור הראשון של טיל היהלום בעת האחרונה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הניסוי שבוצע בשיתוף פעולה הדוק ומוצלח עם מערך הניסויים של חברת רפאל, נערך במסגרת שיפורים שבוצעו במערכת המבצעית, ולקראת קליטת מערכת מכ"מ חדשנית המאפשרת טווח כיסוי וגילוי גדול יותר. בניסוי, שהוגדר כהצלחה, הטיל ששוגר, נורה לעבר מטרה המדמה מטוס הטס במתאר מבצעי.

בתום הניסוי אמר מפקד כוחות הנ"מ, תת-אלוף דניאל מילוא, "הצלחת הניסוי תאפשר להכריז על הגרסה החדשה כמבצעית, דבר המשפר את יכולותינו אל מול האיומים הרלוונטיים".
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 20-12-2007 בשעה 13:23. סיבה: הוספת תמונות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2007, 18:01
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מישהו הגיב מיד בחוכמה יתרה..."

יש גם בעברית, אבל מנוע חיפוש של אתר חיל-האוויר לא פועל כמו שצריך, ולכן הייתה לי בעייה למצוא היזכורים נוספים לאלה שכבר ראיתי. אני מניח שיש גם בגוגל עברי, אבל לא הצלחתי לצמצם את התוצאות למשהו רלוונטי. מכל מקום, מי שמצא - אכן מצא באתרים לועזים.

ואם לסטות קצת מהנושא, אז, לפי דעתי, האינטרנט העברי "הצבאי" ממש לא מפותח ביחס לשפות האחרות שאני מכיר: אנגלית ורוסית. בלי קשר לבטחון שדה וכד'. וממש חבל. במיוחד שיש היסטוריה צבאית כ"כ עשירה.

אבל עדיין לא הבנתי למה מחקו. האם מוחקים כל דבר שלא ניתן למצוא אותו בחיפוש בגוגל? אם כך, אז הרי ממש אין טעם לשאול פה, לא? בקיצור, אני מבולבל.

ישן 20-12-2007, 19:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לונגען שמתחילה ב "חיל האוויר ביצע ניסוי מוצלח בטיל פטריוט משופר"

שוגר בהצלחה טיל ה"פטריוט"

יום רביעי 19 דצמבר 2007, י' טבת תשס"ח, 18:22
ניסוי שיגור טיל ה"פטריוט" נערך ביום ג' בדרום הארץ • הניסוי בחן תוכנה חדשה פרי פיתוח אמריקני, המשדרגת את יכולות מערכת הטילים

אמיר כידון דובר צה"ל

סוללת ה"פטריוט", המוכרת בעיקר מפועלה מימי מלחמת המפרץ, זכתה לשדרוג משמעותי ביכולתיה. תוכנה חדשה ועדכנית שפותחה על ידי האמריקאים – בעיקר בעקבות לקחים שהופקו מהמלחמה בעיראק – הותקנה באחת מסוללות הפטריוט הישראליות ונוסתה בהצלחה. התוכנה, שהגיעה לפני מספר חודשים לידי הצבא עברה מספר חודשים של בדיקות על "יבש" ונוסתה אתמול לראשונה עם שיגורו של טיל הפטריוט אל עבר מטרה נעה בגובה רב.
"האיומים הבליטסטיים רק הולכים וגוברים. אויבינו מבינים שבקרבות אוויר-אוויר ידנו על העליונה, אז הם מעדיפים להסתתר בתוך אוכלוסייה אזרחית ולשגר מתוכה טילים בליסטיים מתוך ידיעה שלא נפגע בחפים מפשע", אמר מפקד גדוד סוללות הפטריוט הראשון שזכה לירות באמצעות הגרסא החדשה, סא"ל שבתאי בן-בוחר. ואכן, התוכנה החדשה טומנת בחובה פתרונות למציאות שמציג סא"ל בן-בוחר. מערכת הפטריוט נחשבת למערכת הנ"מ (נגד מטוסים) הטובה ביותר בטווחים רחוקים, אם כי אין זה תחום התמחותה. הגרסה המעודכנת מהווה צעד נוסף לשיפור יכולות יירוט הטק"ק (טיל קרקע-קרקע), ולאחר שעברה את מבחן האמת היא צפויה להיות מותקנת בכל סוללות הפטריוט.
צעד זה של שדרוג מערך הפטריוט איננו יחיד. בתר"ש (תוכנית רב שנתית) האחרון הוחלט על הקצאת משאבים רבים לטובת שדרוג יכולות הפטריוט – כנגד מטוסים וכנגד טילים כאחד. את התוכנה החדשה, מבקשים לוחמי הסוללה לדמות ל-Windows Vista החדש, תוכנת הפעלת המחשב של מיקרוסופט. כעת משהצטיידו בתוכנה המתקדמת, כל שנותר הוא להמתין לבואו של ה"מחשב" החדש, הצפוי להגיע בשנים הקרובות ואיתו גם טיל חדש בעל יכולות יירוט מתקדמות. אז, אומרים אנשי הסוללה, יכולותיה של התוכנה החדשה תקבלנה ביטוי של ממש.
בתום הניסוי אמר מפקד כוחות הנ"מ, תא"ל דני מילוא: "הצלחת הניסוי תאפשר להכריז על הגרסה החדשה כמבצעית, דבר המשפר את יכולותינו אל מול האיומים הרלוונטיים"

ישן 20-12-2007, 20:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "[QUOTE]המטרה בהחלט נראית קטנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אתר חיל האוויר
נערך ניסוי שיגור טיל פטריוט
אמש נערך ניסוי שיגור טיל יהלום (פטריוט) במערך הנ"מ. השיגור מהווה צעד ראשון בקליטתה של תוכנה חדשה, המשדרגת את מערכת הפטריוט ומאפשרת למכ"ם טווח כיסוי וגילוי גדול יותר
מוריה דיאמנט
כמו כן, מהווה התוכנה בסיס לשיפורים עתידיים במערכת. הניסוי בוצע בדרום הארץ בשיתוף פעולה עם חברת רפא"ל והוגדר כמוצלח, אך תוצאותיו המדויקות אינן ניתנות לפרסום.

במסגרת הניסוי, הוגדרה לטיל מטרה, אשר נגררה על-ידי מל"ט. "האתגר גדול, החל מגילוי המל"ט לאחר עלייתו לאויר, דרך גילוי המטרה הנגררת, הוצאת הטיל ועד ליירוט מוצלח", אומר סרן רז נחום, רמ"ד יהלום.

"הצלחת הניסוי תאפשר להכריז על הגרסה החדשה כמבצעית, דבר המשפר את יכולתנו אל מול האיומים הרלוונטיים", אמר מפקד כוחות הנ"מ, תא"ל דניאל מילוא, עם תום הניסוי.

מאחר והתוכנה החדשה הוכיחה את יעילותה, יחל בקרוב שילובה בסוללות.

מקור

חשבתי שהמטרה אמורה לדמות מטוס קרב. היא קטנה, איטית, נגררת ולא מתמרנת.

ישן 22-12-2007, 22:21
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
9.11 - דוגמא קלאסית להיסטריה בקנה מידה עולמי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "האיום הזה רלוונטי מתמיד מאז..."

ארוע מיוחצ"ן היטב, מצולם מאוד, חריג, יוצא דופן מבחינה טאקטית... נקודת אי רציפות סליקה. אם אקבל את התאור שלך- אנחנו מוכנים יופי גם ל-73 וגם ל-9.11. מעולה.

אבל 99% מהזמן האויב שלנו הוא איזה מזוקן עם קסאם\קלאץ'\RPG\כף חפירה ודלי\חגורת נפץ. האיומים על תושבינו פשוטים יותר, פרימיטיביים וחסרי מעוף
אז לא ברור למה יש תקציבי עתק לח"א, אם במשך שנים, באופן עקבי, הוא אינו מספק את הסחורה- הגנה. בעצם כן ברור- יוקרה, גנרלים אימפונטנטים שאוהבים צעצועים, מערכת מקובעת ותפישת בטחון שכל ילד בשדרות יכול להבהיר לך כמה היא לא אקטואלית.
ישן 23-12-2007, 17:54
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
זה בדיוק ההבדל.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא יודע כמה אתה בעניינים, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
לא יודע כמה אתה בעניינים, אבל אירועים בסגנון 9/11 הם לא חריגים עד כדי כך. מבחינת חה"א כל מטוס לא מזוהה במרחב האווירי הקרוב יכול להתאבד על ישראל במקומות אסטרטגיים.
אני לא יכול להכנס לנושא של מה חיל האוויר עושה בהקשר של קסאמים, למעט זה שעושים.
תן לנ"מ לעסוק בשלו בשקט.
אגב, גם רס"ר מטבח שלנו לא הולך לחסל פלסטינים עם קציצות חתול. יפוטר הרס"ר לאלתר.

א. ארועים בסגנון 11.9 הם נדירים מאוד, אפילו יחודיים בהיסטוריה. זה שלח"א יש הגדרות מחמירות זה סבבה, השאלה עד כמה תרחישי האימה ההוליוודיים רלוונטיים לבטחון ישראל. כעובדה תקציב צבא האוויר גבוה מאוד, עם שומן חזירים בכל הרמות שלו ולעומתו לוחמי צבא היבשה נשחקים מקצועית ולוגיסטית עם ציוד מיושן ואימונים מועטים.
ב. מזה עשרות שנים האיום האווירי על ישראל הוא זניח ביחס לאיומים היבשתיים שגבו את מירב הקורבנות (כלומר יחפנים עם חגורות נפץ\קלאץ'\קטיושה\קסאם). אני מתייחס לרקטות כאיום יבשתי שכן הפתרון הצבאי היחיד לבעיה זו כפי שנוכחנו הוא קרקעי, ואינו בתחום הטיפול של חיל האוויר.
ישן 23-12-2007, 16:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

שיתוף הפעולה עם האמריקאים בתחום הנ"מ ממשיך

כך אפשר ללמוד מהסיפור המביך הבא:
מבוכה בצה"ל: סרן בחיה"א נתפס גונב מבסיס אמריקני

סרן המשרת בחיל האוויר נתפס גונב מכשיר חשמלי מבסיס אמריקני בטקסס. הוא נעצר ונכלא במהלך ביקור רשמי שערך במקום ושוחרר רק לאחר התערבות בכירים בחיל האוויר . דובר צה"ל: הנושא נמצא בתיחקור

שי חזקני ונדב שינברגר חדשות ערוץ 10 03:34 23.12.2007
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_tv.gif]
לצפיה בכתבה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_tv.gif]

(בידיעות אחרונות של היום נכתב שהקצין היה בתפקידו הקודם מפקד סוללת פטריוט-יוסי)
מבוכה גדולה לחיל-האוויר ולצה"ל: אמש (שבת) פורסם כי קצין בדרגת סרן, מפקד סוללת פטריוט לשעבר, נעצר ונכלא במהלך ביקור רשמי בבסיס אמריקני בטקסס. הוא ניסה לגנוב מכשיר מחנות של הבסיס ושוחרר לאחר התערבות בכירים בחיל האוויר.

האירוע התרחש בשבוע שעבר, כשמשלחת של הנ"מ הישראלי הגיעה לבסיס בטקסס, במסגרת ניסויים ודיונים על מערך הגנה משותף לשתי המדינות. לאחר שהצוותים שמעו סקירות הדדיות, כמה מהקצינים ערכו קניות בחנות היחידתית. צוות החנות תפס את אחד מהם שהוא גונב פריט אלקטרוני בשווי 99 סנט והוא הועבר לידי המשטרה הצבאית האמריקנית, שהכניסה אותו לכלא.
במשך מספר שעות התנהלה פעילות דיפלומטים ערה כדי לשחרר את הקצין, ועם התערבות מפקד המשלחת הוא שוחרר.
מדובר צה"ל נמסר כי הנושא נמצא בתחקור, ובסיומו יחליט מפקד כוחות הנ"מ על המשך הטיפול בנושא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:45

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר