לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2007, 20:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי amitai_maya שמתחילה ב "שאול ורדי שקיבל עיטור על כך..."

היה שם גם 2 טנקים בסביבה ועוד כמה חבר'ה. (לא שזה מוריד מהאומץ לב שלו)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2007, 22:20
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
מדהים אבל תספרו על המקרים בהרחבה בקשה זה מענין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארי 13 שמתחילה ב "חייל שכבש עיירה בכוחות עצמו"

מפקד הגיס ה82 הגרמני במלחה"ע השנייה נכנע בפני טוראי מהדיוויזיה ה101.
(והעביר לרשותו 31 כלי רכב, משאיות עמוסות במשקאות חריפים, סיגריות, את הלוגר שלו, שני צלבי ברזל ו-500 תמונות פורנו)
  • זה באמת קרה? אם כן ספר כל מה שאתה יודע?? ..
סרג'נט יורק במלחה"ע הI
בפלישה לנורמנדי הייתה סוללה גרמנית במקום שנקרא WXYZ שהוכנעה ברובה ע"י סמל אחד (SSG. סאמרס) כאשר לקראת סוף הקרב חבר אליו צנחן נוסף.
  • אשמח לשמוע עוד מידע בנושא.. למי שקרה תספר אחים בקרב וראה תסרט אחים לנשק יש מקרה דומה על קבוצת לוחמים בפיקודו של וינטרס שכובשים סוללה גרמנית .
אני יודע שבכל זאות זה הוליוד וזה סרט .. אך הסרט 300 מבוסס על סיפור אמיתי לחלוטין ופה בא ממש היתרון האיכות על הכמות .
  • ברור שזה סרט הוליווד וכו' אך אני גם מאמין שהכן התנהל קרב כזה ובתנאים קשים כאשר מנסים לבטל את היתרון המספרי הגיוני ואפשר ש300 לוחמים יעקבו קבצוה גדולה יותר של לוחמים אני בספק לגבי מליון אך אלפים הגיוני ביותר למי שיש מקורות לנושא בעברית גם אשמח לשמוע .
זהו תגובתי
בעיקר תפרטו זה ממש מענין תודה.

ישן 29-12-2007, 22:30
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "מדהים אבל תספרו על המקרים בהרחבה בקשה זה מענין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller
אני יודע שבכל זאות זה הוליוד וזה סרט .. אך הסרט 300 מבוסס על סיפור אמיתי לחלוטין ופה בא ממש היתרון האיכות על הכמות .
  • ברור שזה סרט הוליווד וכו' אך אני גם מאמין שהכן התנהל קרב כזה ובתנאים קשים כאשר מנסים לבטל את היתרון המספרי הגיוני ואפשר ש300 לוחמים יעקבו קבצוה גדולה יותר של לוחמים אני בספק לגבי מליון אך אלפים הגיוני ביותר למי שיש מקורות לנושא בעברית גם אשמח לשמוע .
תשמע הסרט לא היה כל כך נאמן למציאות ההיסטורית (וזה בלשון המעטה) אולם בבסיסו הוא נכון, ובהחלט אפשרי להגן ולהחזיק מעמד שנלחמים במעבר צר שמוכר לך אולם לא מוקרם לאויב. אבל מבחינה צבאית טהורה הקרב היה כישלון (הרי הפרסים ניצחו) בסוף והוא בעיקר שימש כמופת וחיזוק המוראל אצל היוונים בעוד שהאתונאים הם שהביסו את הפרסים בקרב סאלמיס.

אתה יכול לקרוא את תיאור הקרב אצל הרודוטוס.

ישן 29-12-2007, 22:50
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אמממ"

הקרבות של תרמופילאי וסאלאמיס נערכו בשנת 480 לפנה"ס.

קשה להשוות בין הצבאות: ספרטה הייתה חברה מיליטריסטית נוקשה אבל הם בעיקר היו כוח יבשתי וחסרו צי, בנוסף לצבא הספרטני הייתה בעיה רצינית להילחם באזורים מרוחקים מספרטה מכיוון שתמיד הם חששו ממרד מצד ההלוטים (ההלוטים היו מעמד העבדים בספרטה). אתונה לעומת זאת הייתה כוח ימי שבעיקר נשענה על הצי שלה לשימור האימפריה שלה.

במלחמה הפולופונסית הין אתונה לספרטה הצבא הספרטי הצליח לפלוש לאטיקה (חבל הארץ שבו אתונה הייתה ממוקמת) בכמה מסעי מלחמה ולגרום סבל רב לאוכלוסייה (במיוחד האוכלוסייה הכפרית שישבה מחוץ לחומות העיר) אולם זה לא שבר את האתונאים והם הראו יכולים מרשימה לשקם את צבאם אפילו אחרי אסונות כמו המשלחת לסיציליה שבמהלכה הושמד חלק גדול מהצי האתונאי. אולם בסופו של דבר ספרטה הצליח להקים צי מתחרה ולהביס בסופו של דבר את אתונה.

כמובן שהמלחמה גרמה להרס נוראי ביוון שבסופו של דבר סללה את הדרך להשתלטות של מוקדון על הפולייס היווניות.

ישן 29-12-2007, 22:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אמממ"

אלוהים ישמור אתכם, אותי ורצוי שבנפרד.
קצת היסטוריה עוד לא הרגה אף אחד.
אם קשה לכם לפתוח ספר,
לפחות תפתחו Wikipedia.
קרב תרמופלאי - הקרב של "300"
ובעברית.

המלחמות היווניות-פרסיות
ובעברית.

לגיטימי שלא תדעו הכל, אף אחד פה לא יודע הכל. אבל לפני שאני מגיב/שואל אני מנסה לגלות את התשובה בעצמי...

Ingsoc - אתה בסדר. אבל עדיף ללמד אותם איך לדוג מאשר לבשל להם ארוחה.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 29-12-2007 בשעה 23:02.
ישן 29-12-2007, 22:49
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אהה סבבה"

סבבה, אם אתה מכיר גש עכשיו ורענן את זכרונך

עריכה:
נכנסתי ללינק שלך, ריפרפתי עליו כי אין לי יותר מדי זמן ונתקלתי בדבר המגוחך הבא:

"וראתה בעיטור "הלב הסגול" - העיטור הגבוה ביותר בצבא ארצות-הברית - תג תפקיד בלבד."

תיקון ראוי נוסף הוא שסטיבן אמברוז לצערנו כבר לא משמש כמרצה להיסטוריה באוניברסיטה של ניו אורלינס ונשיא המוזיאון הלאומי בניו אורלינס המוקדש לפלישה לנורמנדי שכן הוא נפטר ב2002.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 29-12-2007 בשעה 22:54.
ישן 29-12-2007, 23:16
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
חחחח
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "סבבה, אם אתה מכיר גש עכשיו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
סבבה, אם אתה מכיר גש עכשיו ורענן את זכרונך

עריכה:
נכנסתי ללינק שלך, ריפרפתי עליו כי אין לי יותר מדי זמן ונתקלתי בדבר המגוחך הבא:

"וראתה בעיטור "הלב הסגול" - העיטור הגבוה ביותר בצבא ארצות-הברית - תג תפקיד בלבד."

תיקון ראוי נוסף הוא שסטיבן אמברוז לצערנו כבר לא משמש כמרצה להיסטוריה באוניברסיטה של ניו אורלינס ונשיא המוזיאון הלאומי בניו אורלינס המוקדש לפלישה לנורמנדי שכן הוא נפטר ב2002.

חח טוב לא אני כתבתי תספר
הספר עצמו זורם טוב מאוד מבחינת העלילה ומחבר באופן מצוין לדמויות אני האהבתי תירידה לפרטים למרות שזה מקשה קצת על הקריאה כי לקרוא על קרב שמתארים בו איזה 10 דמויות שמתים וכו' לא קל מבחינת לזכור תשמות ..

ישן 30-12-2007, 13:35
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
ודאי שהיו- הכל עניין של תאריך ושעה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "נדמה לי שבנפח היו גם כוחות שריון"

בזמן הספציפי ההוא הוא היה שם לבד-

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/4550_a.jpg]

תיאור המעשה: סגן אפרים פיין שימש כ-מ"מ בפלוגת חי"ר שנלחמה ברמת-הגולן. ב-7 באוקטובר 1973, כשהגיעה הפלוגה לנפח, התפצלה לחוליות כדי לעמוד על ציר "הנפט", לחסום את הדרך לטנקים סוריים ולמנוע נחיתת מסוקים. סגן אפרים פיין נשאר בכניסה לנפח עם 2 חוליות "בזוקה", ומאחר שחייליו קיבלו הלם, נשאר למעשה רק עם עוד סמל. הוא הצליח לבלום חדירת טנקים סוריים על-ידי 3 פצצות שהיו בידיו וביריות במקלע כבד. לאחר מכן נסע להביא רכב לחילוץ פצועים. במעשיו אלה גילה אומץ-לב, תושייה וקור רוח למופת. על מעשה זה הוענק לו : עיטור המופת אייר תשל"ה מאי 1975, מרדכי גור, רב אלוף, ראש המטה הכללי [הוצאתי מתוך אתר הגבורה]

ואתה צודק - אולי זה לא ממש "כיבוש עיר לבד" אבל בכ"ז ראוי לציון....

[איש דגול אחד]

ישן 30-12-2007, 14:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "ודאי שהיו- הכל עניין של תאריך ושעה"

לא לגמרי לבד, אלא יחד עם מיכי רצון ושלושה חיילים.
למחנה הגיעו טנקי T62 חדשים והם נערכו לבלום אותם עם בזוקה אחת, מאג אחד ונק"ל.
קרוב משפחה לי הגיע למקום אחרי הקרב כדי לקחת את הטנקים הללו שלל. הוא מספר שבאחד הטנקים, הכי קידמי, (זה שהיה "בנפח על הגדרות") היה חור אחד יפה של בזוקה ועוד שני טנקים נוספים היו ללא פגיעות כלל. לדעתו ברגע שהצוותים גילו שיש בנפח התנגדות הם נטשו את הטנקים וברחו.

ישן 30-12-2007, 18:30
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אח של סבא שלי,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארי 13 שמתחילה ב "חייל שכבש עיירה בכוחות עצמו"

פרופסור לואיס הנקין יבדל לחיים ארוכים,
זכה לכוכב הכסף במלחמת העולם השניה לאחר שהצליח לגרום, בעזרת יידיש נטולת מילים עבריות, העמדת פנים חצופה במיוחד ואיום בחיילים סנגלים שלא היו ולא נבראו,
לכניעתם של 84 אנשי SS, כולל שבעה קצינים - לכוח שמנה אותו, את המפקד הישיר שלו, ונהג.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:30

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר