לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2008, 20:45
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
סרט צריך לראות כדי להאמין - איך יורים קסאמים בקלי קלות, איפה צה"ל?

אהלן לכולם

ביום שישי האחרון בחדשות ערוץ 2 שודרה כתבה על ירי הקסאמים בשדרות:
http://www.keshet-tv.com/VideoPage....urrentCatID=333
כתבה מרתקת, אבל יש קטע ששוה לראות במיוחד(ובלי קשר שווה לראות את כולה), אבל בזמן 2:30 בערך יש קטע שדני קושמרו נוסע עם קב"ט שדרות לגבעה שמשקיפה לתוך רצועת עזה - ופתאום פשוט רואים בטווח של כמה מאות מטרים ירי של 5 קסאמים, ממש מול המצלמה, בטווח של כמה מאות מטרים, כשהעיר שדרות(כך נראה בצילום) מרוחקת כמה מאות מטרים בלבד ממקור הירי. הם יורים תוך כמה שניות מספר קסאמים - ואני לא מבין - איך לעזאזל צה"ל לא מוריד אותם מיידית? אמנם לא הראו את התמונה כולה ולא ברור האם באמת צה"ל פגע בחוליית המשגרים, אבל לעזאזל, ניתן פשוט לראות את השיגור נהדר מהגבעה הזאת, למה לא מורידים אותם מיידית? למה לא מציבים אולי מארב נ"ט על הגבעה כדי לתפוס את החבר'ה האלה מיידית? אני לא מומחה צבאי גדול ועוד לא התגייסתי, ואם אני שוגה בצורת התפיסה אני מצטער, זה פשוט נראה אבסורדי. כל כך קרוב לגדר, נראה כל כך פשוט לחסלם.....

אשמח לדעתכם!

נערך לאחרונה ע"י dorratz בתאריך 20-01-2008 בשעה 21:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2008, 19:18
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
רצועת בטחון כזאת? באיזה רוחב?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "פשוט אין מילים .."

15 ק"מ? אולי נרחיב ל-40
ונגן עליה בעזרת מוצבים שיתוספקו על ידי שיירות ומסוקים? ואז הם לא יוכלו לירות ויהיה שקט?

אתה מציע פתרון שלא עבד מעולם, ואפילו בגזרה העזתית.
הפתרון היחידי הוא במימד הפסיכולוגי. השמדת ההנהגה הפוליטית של החמאס (או לפחות חיסול מנהיג פוליטי בכיר כאיתות לחבר מרעיו), בנוסף או לחלופין הצבת תו מחיר גבוה מאוד (למשל הגדרה שעל כל קסאם ימחק בית בעזה, ומחיקתו בעזרת דחפורים ממוגנים, בלי לרצוח חפים מפשע).

עינוי כל אוכלוסית הרצועה מבטא חוסר הבנה מוחלט של הצד השני ומניעיו. עזה אינה דמוקרטיה, במשטר דיקטטורי צריך לדבר בשפה שמשטרים כוחניים מסוגו מבינים.

ההשערה שלי היא כי ממשלת הצווארונים הלבנים של אולמרט מנסה להתנהג כחבורת לורדים קולוניאליסטיים הלוגמים יין עם מנהיגי היריב לאחר ששפכו במשותף את דם נתיניהם.
לשרון המושבניק לא היתה בעיה לחסל "מנהיגים" בכל דרג. לאולמרט "האציל" ברור שזה לא בא בחשבון. הפתיע אותי שלא הוציאו הודעת התנצלות על מותו של א-זהאר ג'וניור, למרות שהקפידו להסביר שהיה לוחם של ממש, כנראה זה לא נעים שנפגעים אנשים "מהאליטה".
ישן 21-01-2008, 20:07
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "רצועת בטחון כזאת? באיזה רוחב?"

בית? בית אחד על כל קסאם לא מזיז, מילא שכונות.
הפתרון הוא כיבוש השטח ושליטת צהל על כל סנטימטר ברצועה עד להודעה חדשה כמו בעיראק, מן
הסתם זה יכלול פעולה של כריתת ראש הנחש וחיסול החמאס בדומה לחיסול הנאציזם משורשו מתודעת
הציבור הגרמני ע"י בעלות הברית מיד עם כיבוש גרמניה כולה, מספר הרוגים לא ידוע אצלינו אבל בטוח
זעום ביחס לאלפי מחבלים בצד שלהם, זה פתרון יותר מומלץ מאשר כריתת ראש הנחש בלבד, שיצמח
ויצמח עוד פעם לא משנה כמה תכרות, אמנם הראש שלו יהיה פחות איכותי מהראש הקודם.
מה קרה ביוש? ב2001 חוסלו עשרות בכירים, ב2002 עוד חיסולים, ועד היום, לפלסטינים ממש לא היתה
בעיה להחליף בכיר בארגון טרור בילד בן 20, ושים לב כמה צעירים, עם קורות חיים ממש לא הולמים
לתפקיד שהדביקו להם, מונו למנהיגי ארגונים ביוש אחרי שנגמרו להם אנשים מנוסים וגם הם חוסלו, כל
פעם אתה רואה תמונה של מחבל בן 20 ולא מבין איך בכל הגיע לתואר "בכיר", כי זה רק ראש
במחזוריות אחרת.
ישן 21-01-2008, 16:35
  moonjib moonjib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "צריך לראות כדי להאמין - איך יורים קסאמים בקלי קלות, איפה צה"ל?"

לפני כמה ימים עלה לי רעיון בזמן שדיברתי עם אמא שלי אחרי הכתבה הנ"ל שראינו ביחד:
גם לישראל יש מרגמות, כאלה פשוטות, שקצת יותר מתוחכמות (אבל זה רק חסרון), והרעיון הוא שעל כל קסאם שלהם, נירה עליהם פי 2 או 3 (או יותר, כמה שהמצב מצריך). כלומר, להחזיר להם באותה מנה.
אך צריך גם לא לכוון את המרגמה יותר מידי, פשוט לזרוק את הפגז באקראי, כך תגבר תחושת הפחד שלהם, והם ידעו שתוכל ליפול עליהם פצמ"ר מכל מקום, ולא שידעו שאנחנו מכוונים למקום מסוים.

כמה לא הומניטרי שזה נשמע, זה רעיון שנשמע סביר לחלוטין, כי גם אתה לא פוגע ביותר מידי רכוש (זה לא כמו שזורקים פצצת טונה על בניין), גם אם מישהו נפגע, אז לא בכאלה מספרים גבוהים, וגם תחושת הפחד שלהם מהאי וודאות של איפה הפצצה תיפול, וגם הפחד של הידיעה שאם הם יזרקו, נזרוק עליהם פי כמה כמה...

או שיצא לנו מזה שהם גם יחיו בתחושת פחד כמו תושבי עוטף עזה ולא יעשו כלום, או שיקרה משהו אקטיבי בתוכם, ויהיה מרד אזרחים כלשהו נגד משגרי הקסאמים.

וכמובן שהחלק העיקרי בתוכנית, זה לא לצאת איתה בהצהרות פומביות גדולות.
לא להכריז בחוצי חוצות "צה"ל, בעקבות ירי הקסאמים הולך לזרוק ככה וככה פצמ"רים בחזרה לעזה", אלא פשוט לירות אותם על כל קסאם שפוגע בשטח הריבוני של ישראל.

וזאת כמובן יקרה בנוסף להתקפות של צה"ל על משגרי הקסאמים ותשתיות החמאס.

אולי זה קצת נואש (אולי גם חכם, כי מצד אחד, כל הכוח של הצבא שלנו לא עוזר בסיטואציה הזאת), אבל לפחות שגם יפחדו.

נערך לאחרונה ע"י moonjib בתאריך 21-01-2008 בשעה 16:39.
ישן 21-01-2008, 22:07
  moonjib moonjib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "מי בדיוק ירה את המרגמות האלו?..."

מה זאת אומרת מי? מי אתה חושב? אזרחי שדרות? חיילי צה"ל כמובן! (למרות שאני לא חושב שהשדרותים יתנגדו לעשות את זה בעצמם).
ואם כבר אפשר, אז גם להפעיל את חיל התותחנים שלנו, שחייליו לא ממש עושים משהו עם הכלים שהם מתמחים בהם, אלא הפכו לחיל בלאי.

ומי דיבר על הריגת אזרחים? הסיבה לירי הוא הרתעה והפחדה של התושבים, ולא הריגה שלהם.
אם הפצמ"ר הרג מישהו, חבל. אם לא, אז הם זכו לעוד יום של אי וודאות (איפה יפול? מתי? כמה? וגם למה...), כמו תושבי שדרות.

למה שחייל יסרב לפעולה כזאת, גם אם זו פקודה לא חוקית (ובוא לא נכנס לאם היא בעליל או לא)? אני מאמין שכל חייל שאוהב את המדינה יעשה את זה.

ויודע מה, בשביל להקל על החיילים, אפשר גם לבנות מערכת יירוט אוטומטית, שמתכווננת אקראית בכל ירי, נטענת לבד, נשלטת מרחוק (פקודת ירי), וצריך לבוא ולהטעין אותה פיזית רק פעם ב...
לא נראה לי שזה כ-ל כ-ך מסובך לעשות "מערכת" (צינורות ברזל. אם המחבלים יכולים, גם ישראל "הגדולה והחזקה" יכולה) כזאת.

התגובה שלך מדגימה בדיוק את חוסר התעוזה, חוסר הרצון, והפחד של המדינה מגורמים שונים בעשורים האחרונים.

אז מה?! לא לעשות כלום? לשבת בחיבוק ידיים, ולפתח עוד טיל טק"ק שמאוד עוזר למוטיבציה של תושבי שדרות? מה אתה מציע? יש לך משהו יותר טוב?

למרות שאני מסכים עם הבנאדם שהציע להרוס להם בתים/שכונות על כל קסאם שנורה, הרבה יותר הומניטרי, ונשמע יותר טוב מהרעיון שלי, שיכול גם לפצוע אזרחים חפים מפשע.
אבל מצד שני, עד כמה אפשר למשוך את הרעיון הזה? כמו שידוע, המחבלים אף פעם לא מפסיקים, ואם הם ימשיכו לירות קסאמים בקצב הזה, נמחק חצי מרצועת עזה תוך זמן לא גדול.
ישן 22-01-2008, 07:37
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי moonjib שמתחילה ב "מה זאת אומרת מי? מי אתה חושב?..."

ציטוט:
מה זאת אומרת מי? מי אתה חושב? אזרחי שדרות? חיילי צה"ל כמובן! (למרות שאני לא חושב שהשדרותים יתנגדו לעשות את זה בעצמם).
ואם כבר אפשר, אז גם להפעיל את חיל התותחנים שלנו, שחייליו לא ממש עושים משהו עם הכלים שהם מתמחים בהם, אלא הפכו לחיל בלאי. אפשר להפעיל אותם לירי על מחבלים לא לירי רנדומלי כדי "להפחיד"

ומי דיבר על הריגת אזרחים? הסיבה לירי הוא הרתעה והפחדה של התושבים, ולא הריגה שלהם. איך תפחיד אותם עם לא תהרוג אותם ? ,אז לא עדיף בומים על קולים כמו בקיץ ?
אם הפצמ"ר הרג מישהו, חבל. אם לא, אז הם זכו לעוד יום של אי וודאות (איפה יפול? מתי? כמה? וגם למה...), כמו תושבי שדרות. תספור כמה אזרחים פלסתנאים (וודאים) נהרגו בחודש האחרון ,אני חושב שהם די מפחדים .

למה שחייל יסרב לפעולה כזאת, גם אם זו פקודה לא חוקית (ובוא לא נכנס לאם היא בעליל או לא)? אני מאמין שכל חייל שאוהב את המדינה יעשה את זה. לא חוקית בעליל ,ירי רנדומלי ללא תעלת מבצאית על אוכלוסיה אזרחית במטרה להפחיד אותם ואולי להרוג אותם זה טרור.

ויודע מה, בשביל להקל על החיילים, אפשר גם לבנות מערכת יירוט אוטומטית, שמתכווננת אקראית בכל ירי, נטענת לבד, נשלטת מרחוק (פקודת ירי), וצריך לבוא ולהטעין אותה פיזית רק פעם ב...
לא נראה לי שזה כ-ל כ-ך מסובך לעשות "מערכת" (צינורות ברזל. אם המחבלים יכולים, גם ישראל "הגדולה והחזקה" יכולה) כזאת. אחרי חשיבה רבה החלטתי לא להגיב ,תלמד קצת היסטוריה של העם שלך באירופה.

התגובה שלך מדגימה בדיוק את חוסר התעוזה, חוסר הרצון, והפחד של המדינה מגורמים שונים בעשורים האחרונים.מתי ירו על אזרחים בכוונה ולא נשפטו על זה ? .
ישן 21-01-2008, 21:01
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "צריך לראות כדי להאמין - איך יורים קסאמים בקלי קלות, איפה צה"ל?"

תגיד לי האנמיות, האפטיה, הבינוניות המבצעית הזאת באמת מפתיעה אותך? אחרי כל מה שראית במלחמה, שמג"דים לא מסוגלים להתקדם ק"מ מהגבול במהלך 24 שעות מול אופוזיציה של מחלקה וחצי למרות שעומדים לרשותם יותר משאבים מאשר לאוגדה שלמה ביוה"כ? שחטיבה כמעט שלמה לא מצליחה לטהר כפרונצ'יק בודד במשך שבועיים? יצא לך לפגוש בזמן האחרון אנשי קבע בדרגות רס"ן וסא"ל ואל"מ? בלי הכללות, יודע מה הסיבה שרובם משרתים / נשארים בצבא? בלי הכללות, יודע מה מעסיק אותם רוב היום, כולל אלו שמשרתים בגזרה הזאת ממש? כש "עניינים ברומו של עולם" כמו מי מסתובב עם המירס הכי חדש, למה לו מחליפים לסופה 2 לפני שלי מחליפים, למה לו תמיד דואגים לפקידות הכי כוסיות ולי מביאים תמיד קונפות, למה לו אישרו גמול השתלמות והשתתפות בשכ"ד ופו"מ ושמו"מ ולי לא, למה לו יש מקום בפרויקט המגורים בגבעת חמציצים ולי לא, למה לו יש תמי 4 במשרד ולי רק קולר מעפן, למה אותו הזמינו לדיון אצל האלוף ואותי השאירו שבת אז פלא שיש להם הרבה זמן לדאוג לבטחון המדינה ולקסאמים. מזלנו שיש עוד כמה עוקשי כאלו תמימים עדיין עם ביצים שלפעמים במקרה עוברים באזור ונותנים למחבלים בראש וטייסי מסק"ר מקצועיים בח"א. בלי הכללות כן. את הנזקים של העשור האחרון יקח לפחות עשור לתקן וגם אז רפאל איתן, אריק רגב, משה וחצי וגדי מנלה שישכבו במארבים עם משקפת ורובה כמו אחרוני הטוראים לא תמצא בחטיבה הצפונית.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 21-01-2008 בשעה 21:27.
ישן 22-01-2008, 16:44
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
הנושא הוא פוליטי לחלוטין

אם מקבלי ההחלטות יחליטו לכבוש את הרצועה, להשתלט עליה ולמגר את ארגוני הטרור הצבא יהיה מסוגל לעשות את זה ולעצור את הטילים. יש לזכור שהדבר לא נעשה במשך כל האינטיפאדה השנייה למרות שדיברו על זה המון. לא לפני, לא בזמן ולא אחרי ההתנתקות.

הפצמ"רים נפלו על גוש קטיף דאז בדיוק מאותן הסיבות שהקסאמים נופלים על שדרות היום.

מכיוון שהפוליטיקאים והציבור הישראלי כנראה לא מסוגלים לקבל את ההחלטה הזאת ולסבול את התוצאות השליליות של הדבר הקסאמים ימשיכו ליפול.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

ישן 22-01-2008, 20:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "למומחי הפורום: האם שיוט של..."

הבעיה היא תמיד בזיהוי. מה זה משנה מסק"ר, מזל"ט או חללית?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר